Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Cymański: Przy lustracji trzeba spieszyć się powoli

Cymański: Przy lustracji trzeba spieszyć się powoli

Wyświetlaj:
PIS czyli TKM / 83.21.37.* / 2007-06-20 10:17
Niech mi ktooś wytłumaczy czym rożni sie PiS od PZPR ???
Są to stowarzyszenia do trzepania kasy . Szybko i ile sie da.

Swiętoszek Wildstein podarował kolesiom milionowe odprawy - nasze pieniadze.
Nirób Kalata - bach 8 milionów na nagrody dla "swoich"
Szef NIKu zatrudnia 18 doradców z pensją po 12 tysiecy miesiecznie którzy nie maja ...zakresu obowiazów i nienormowany czas pracy. Są to jawne synekury.
Całe tabuny PiSowskich nieudaczkow kolonizują Rady Nadzorcze i zarzady firm państwowych.

Macie Moherki swoje Tanie Państwo.
Oszustomz AWSu - TKM którzy teraz nazwali sie PiS chodzi tyko o kase.
Za rok bedzie załamanaie gospodarcze, tak jak za TKMu w poprzedniej edycji
PiS czyli PZPR / 83.21.37.* / 2007-06-20 11:29
Przypomnę ze w AWS było wiecej byłych członków PZPR niż w SLD.
Pierwszy wyliczył to, po nazwiskach, Korwin Mikke za co AWS nienawidzi go jak wsciekłego psa do dziś dnia.
Także obecnie w PiSie jest sporo skompromitowanych PZPRowców.
PZPRowiec Jasinski współpracował nawet z SB
PiSiakom teczki potrzebne są do odwracania uwagi kiedy wychodza kkompromitujace ich sprawy.
Kiedy Kaczor wysyła ZOMO na pielegniarki które niczego nie demolują to bach - Kwaśniewski jest na liscie 500...
figa z makiem / 157.25.157.* / 2007-06-20 09:30
PIS potrzebuje teczek do gry politycznej. Tu wyciek, tam wyciek, tu pomówienie, tam insynuacja. Ciemny lud to kupuje i na tym
PiS jedzie do przodu.
Sabre / 2007-06-20 08:53 / Tysiącznik na forum
Kto mógłby najmocniej oberwać w przypadku lustracji? Przecież nie SLD czy PO - oni już zostali określeni przez rządzącą opcję agentami, podobnie jak cała łże-elita i wykształciuchy. Do nazywania ich agentami ludzie już przywykli (jak powiedziałby wicepremier Giertych).
Więc kto by tak naprawdę oberwał? Ci najbardziej prawi i sprawiedliwi, chodzące wyjątki którzy tak byli niebezpieczni dla totalitaryzmu, że UB bała się ich aresztować i fałszowała im teczki.
Także te skarby sezamu pozostana zamknięte, ale za to przeciekające w sposób kontrolowany.
Adol / 2007-06-20 10:05 / Bywalec forum
Chłopie! Jakie dane skłoniły cię do wyciągnięcia takiego wniosku? SLD zyskałoby na otwarciu UBeckich akt !!!??? Czemu w takim razie robią wszystko aby tak sie nie stało?
Sabre / 2007-06-20 10:12 / Tysiącznik na forum
Przepraszam, ale to PiS napisało tak beznadziejną ustawę, by Trybunał nie miał najmniejszych wątpliwości o jej niezgodności z Konstytucją. Już w czasie trwania tej radosnej twórczości wielu prawników ich przed tym ostrzegało.
Skoro tak bardzo chcą ujawnienia prawdy, niech zeskanują dokumenty i wrzucą do internetu. Wbrew temu co mówią, ta operacja jest wykonalna.
I nie napisałem że SLD by zyskała, tylko że PiS by straciła.
pchelek / 2007-06-20 12:59 / Tysiącznik na forum
otwarte teczki dla kaczystow to stos bezwartosciowej makulatury - i to jest dla nich najwieksza strata - dlatego ich nie otworza - natomiast "przecieki" beda - ale ludzie coraz bardziej na te "przecieki" nie beda zwracac uwagi - coz rozlewa sie PiSowskie gow no to tzreba je ominac - nawet smrod tego gg na juz nie dziala - kaczynski bez "zamknietych" teczek i bez dekomunizacji jest po prostu zerem - bo nie ma nic innego w ofercie
Adol / 2007-06-20 12:23 / Bywalec forum
"Kto mógłby najmocniej oberwać w przypadku lustracji? " Wg mnie najmocniej oberwaliby wyborcy SLD. Ci zadeklarowani i ci którzy oficjalnie się do tego nie przyznają np. księża OZI. Bo niby skąd SLD ma takie wyniki nawet po rządzie Millera, który był tak skompromitowany, że inną partię zmiótłby z powierzchni na długie lata.
Tooth / 83.238.1.* / 2007-06-20 14:08
Księża OZI głosujący na SLD, zapewniający im dobre wyniki wyborcze - po prostu perełka!!
Adol / 2007-06-20 14:16 / Bywalec forum
Ząbku! a na kogo głosuje ksiądz który donosił na swoich wiernych? On Polskę ma tam gdzie Kwaśniewski a najbardziej dba o własny tyłek i drży jak tylko wspomną o otwarciu akt.
To samo dotyczy reszty OZI
coś w tym jest / 213.158.197.* / 2007-06-20 11:06
"Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej."

W uzasadnieniu ch..e z Trybunału taki oto artykuł konstytucji naruszała najczęściej ustawa lustracyjna. Co to za zwierz ta sprawiedliwość społeczna i czym się różni od zwykłej sprawiedliwości?

sprawiedliwość społeczna - sprawiedliwość dla społeczności konfidentów?
cóż za brednie UBola / 213.158.197.* / 2007-06-20 08:58
I właśnie dlatego, że SLD czuje się takie "bezpieczne" - to najgłośniej drze mordy, że trzeba zlikwidować ten szatański IPN.
WydymanyPrzez IV RP / 85.214.71.* / 2007-06-20 08:35
"Tadeusz Cymański z PiS-u przestrzega jednak przed zbytnim pośpiechem w tej sprawie. "
Zabraknie teczek, zabraknie argumentów przewodniej sile. I co wtedy? Trzebaby wziąć się do żmudnej, nudnej pracy. I nie byłoby spektakularnych wypowiedzi Wielkiego Wodza. TRAGEDIA! NIEMOŻLIWE!!

Zawsze byłem zwolennikiem wariantu grecko-portugalsko-hiszpańskiego. Spalić w cholerę i zająć się Państwem. Ale większość polityków nie wiedziałaby wówczas co z sobą począć.
....... / 213.158.197.* / 2007-06-20 09:00
"Ale większość polityków nie wiedziałaby wówczas co z sobą począć." - bo nie wiadomo, z której strony będzie zaszantażowany "polisą ubezpieczeniową" byłego SBeka
WydymanyPrzez IV RP / 87.230.18.* / 2007-06-20 09:12
Tyle, że dzisiaj robi to samo partia rządząca np. lista 500 "przypadkowo" wyciekająca z IPN.
Należałoby uchwalić prawo, że każde użycie jakichkolwiek danych ze zniszczonych teczek jest karalne. Nie zlikwidowałoby to być może niebezpieczeństwa o którym piszesz, ale na pewno znacznie by je ograniczyło. Co komu z informacji które nie mogą się ukazać w żadnych mediach, a więc są bezużyteczne?
Dodam, że PiS zachłystuje się nazwiskami ludzi lewicy, a dziwnym trafem brak tam członków PiS. Czy na pewno w wielotysięcznej rzeszy członków są sami kryształowi? czy Kaczyńscy też są na liście 500? Przecież mieli teczki (Sfałszowane cha! cha!) Nie dajmy sie omamić.
....... / 213.158.197.* / 2007-06-20 09:50
w imię jakich pokrętnie rozumianych "wartości" - Polacy mają się wyrzec prawdy historycznej?
janru / 217.75.58.* / 2007-06-20 13:02
Polska prawda historyczna zależy od tego jaka partia jest przy władzy. Zastanawiające jest tylko jedno,jeżeli teraz w ostatnich 17 latach nie jesteśmy w stanie ustalić prawdy historycznej to historia świata jest oparta na tym co nie zostało zniszczone,a co nie koniecznie musi być prawdą. Przecież wtedy też się ścierały różne opcje polityczne ,które opisywały historie każda w swój sposób.
Floyd / 2007-06-20 10:10 / Tysiącznik na forum
O jakiej ty prawdzie mówisz. Lista z której nie wiadomo czy donosił czy na niego donoszono, a może coś podpisał i dokładnie nie wiadomo co. Każdy może sobie urabiać pogląd według uznania. Ty już pewnie masz wyrobiony pogląd o tych z listy. Ja na ich miejscu to bym machnął ręka, a piszcie co wam ślina na język przyniesie. Głupi Wałęsa tylko się rzuca jak by to miało jakiekolwiek znaczenie czy był Bolkiem czy nie był. Kochany warszawiaku, ty z pewnością już to wiesz, a ja nie wiem i kropka. Już chyba bliski jest czas, że dowiemy się, iż to Kaczyńscy obalili komunizm i siedzieli po więzieniach jak to określił wczoraj Jacuś Kurski. Młodemu pokoleniu można wszystko wmówić, a ja wiem jak było, a Ty wiesz?
cheapczad / 2007-06-20 11:17 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
alez oczywiscie, ze 213.158.197.* wie wszystko, byl przeciez jednym z czolowych dzialaczy podziemia
pchelek / 2007-06-20 13:03 / Tysiącznik na forum
i to kaczynski palowal kurskiego i wice wersa
....... / 213.158.197.* / 2007-06-20 11:13
Ja też wiem jak było z Wałęsą:

http://www.kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=464
cheapczad / 2007-06-20 11:19 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
twoj link jest nieaktualny
MN2 / 80.51.231.* / 2007-06-20 07:18
Nawet lustrację zostawią na "po wyborach". Są lepsi w odkładaniu "wszystkiego co się da", od SLD.
Mam wrażenie jakbyśmy utracili ciagłość sprawowania władzy.
lorunia / 91.94.146.* / 2007-06-20 10:15
Ten chce grać teczkami kto nie chciał lustracji . kto to był ? chyba wszyscy wiemy .! Pan Cymański mówi tu o braku pośpiechu tylko dlatego aby nie zrobić jakiegoś błędu i nie doprowadzić znów do podważenia go w TK Teraz to piewcy będą się użalać że ktoś może coś wyciągnąć , czy pokazać . Trzeba było nie podważać zasadności lustracji nie blokować jej . CO BY SIĘ WTEDY STAŁO ? ...........ODPOWIEDZ PROSTA ! NIE BYŁOBY TECZEK ZOSTAŁYBY UJAWNIONE ! Niektórzy z nas to rozumują w ten sposób , żeby grać teczkami to rząd sam chciał podważyć swoje propozycje w TK to czysty absurd , ale z takim czymś spotykamy się na tym forum . Robią to ludzie bo chcą zmanipulować cały problem lub wchodzi w grę niewiedza lub głupota .
MN2 / 80.51.231.* / 2007-06-20 14:21
Nie pisze o tym co chciał powiedzieć pan Cymański, ani o teczkach jako takich.
Piszę, że mam wrażenie, że koalicja boi się podejmowania trudnych decyzji albo też, że jest za głupia aby brać się za trudne sprawy, albo też że nie odróżnia spraw ważnych od nieaważnych.
Piszę, że nie widzę ich działań, że w różnych sferach działaności państwa stosowana jest grana na czas i że zamiast wodociądu mamy pompę.
janru / 217.75.58.* / 2007-06-20 13:13
Teczkami gra ten kto je ma,proste.Ma je rząd,mają je też ci co je pisali(śmieją się teraz) i korzystają z nich w różny sposób,jedni przeciw opozycji ,a inni dla kasy. Myślę że czy by były ujawnione na początku czy teraz zawsze znalazł by się ktoś z zaginioną teczką którą by grał, bo to jest Polska,kraj w którym zawsze kłócono się o władzę w sposób perfidny.
lorunia / 87.96.65.* / 2007-06-20 14:26
Rząd nie chce tych teczek ! pragnie je wszystkie ujawnić ! Bo to jest założenie , które jest drążone przez cały czas . Dlaczego co niektórzy odwracają kota ogonem , i mówią coś wręcz odwrotnego . Jaki to cel uświęca takie brednie . ...............Jeśli to taki problem , to niech wszystkie partie zgodzą się na zmianę konstytucji i załatwi się sprawa raz na zawsze . otworzy się archiwa jak w Niemczech . W innym wypadku jakieś Olejniczaki będą rozmydlać sprawę , a karuzela jak kręciła się tak i dalej będzie się kręcić w koło .
Floyd / 2007-06-20 14:53 / Tysiącznik na forum
Pamiętasz lorunia listę Widsteina? Dwa dni budziła emocje i już o niej właściwie zapomniano. Co to znaczy ujawnić parę milionów teczek? Dokładnie nic. Z tych milionów będą politycy dla bieżących celów wyciągali co chwila jakąś teczunię i wałkowanie bez końca. Winien, nie winien, donosił nie donosił i tak na okrągło.
Coś mi się wydaje, że jeszcze na jakieś 50 latek skazani jesteśmy na analizowanie teczek, a potem problem rozwiąże się sam. :(
lorunia / 87.96.65.* / 2007-06-20 15:35
Tu chodzi o jakieś 15 lat nie więcej . Po tych latach zniknie on samoistnie . Ale nie w tym rzecz ! Jak ujawni się wszystko to szantaż automatycznie zniknie . Każda teczka może zawierać nawet kilka informacji o innych osobach . nawet jakby ktoś chciałby zniszczyć jedną teczkę to z drugiej też jest możliwość dojścia prawdy . Sama świadomość ujawnienia wszystkiego wytrąciłaby z rąk oręż w postaci straszaka typu szantaż i dalsze konsekwencje z tym związane . Samo twierdzenie że ktoś donosił czy nie donosił jest tutaj nie najważniejsze , bo były różne koleje losu , fabrykowanie teczek też mogło występować . Najważniejszą istotą lustracji jest przejrzystość . Niemcy wiedzieli że muszą to zrobić i zrobili , burza na pewno była ale krótka . Jak my w Polsce nie zrobimy tego samego manewru to będzie trwać cały czas .

Najnowsze wpisy