Forum Polityka, aktualnościŚwiat

"Czarna lista" rajów podatkowych. Na razie są cztery

"Czarna lista" rajów podatkowych. Na razie są cztery

Wyświetlaj:
pirek / 87.207.113.* / 2009-04-04 18:42
widocznie Obama jeszcze nie korzysta z "rajów ..." . Skończy się jak zawsze na niczym, bo gdzie trzymaliby swoje pieniądze możni tego świata, gdyby nie było odpowiednich dla nich miejsc. "Raje.." nie są dla zwykłych ludzi.
pirek / 87.207.113.* / 2009-04-04 18:33
to możnaby burzyć się przeciwko rajom podatkowym. Ale w obecnej sytuacji, gdy rządzący nieuczciwie wykorzystują swoją przewagę nad obywatelem... Nie będę miał wyrzutów sumienia, jeśli będę miał pieniądze do wpłacenia w tzw. raju podatkowym.
A tak na marginesie, to sprawa z rajami podatkowymi jest dużo bardziej skomplikowana niż to w artykule opisano.
p1982, k / 78.157.160.* / 2009-04-03 17:52
jak widać walka "piekieł podatkowych " przeciwko "rajom " nasila się. Od dziecka uczyli mnie że dobro musi zwyciężyć. Zycie pokazało że oszukiwali. Dobro przegrywa z siłami zła.Powstaje pytanie , dlaczego rządzący są po stronie "piekieł"? Należą do tych złych?
Współczuję sobie i wszystkim rządzonym.....
szposzcz. / 83.30.118.* / 2009-04-03 20:05
Mnie też przez wiele lat nurtowało to pytanie. Teraz wszystko stało się jasne, ale znajomi mówią, że jestem nienormalny i wierzę w bajki;) Pozdr.
k-21 / 78.157.160.* / 2009-04-03 17:43
Jak widać walka ''piekieł podatkowych " przeciwko "rajom" nasila się. Od dziecka uczyli mnie że dobro zawsze zwycięża.Życie pokazało że nauczyciele oszukiwali. Dobro zawsze jest w defensywie , i przegrywa.
Następne pytanie nasuwa się samo : jakie siły wspierają tych złych ? Te siły MAJĄ WŁADZĘ!!!!! Nie są to ci dobrzy...
Współczuję sobie i wszystkim rządzonym.....
acomitam / 83.25.191.* / 2009-04-03 16:13
Że też są kraje , w których komuszki nie mogą przejrzeć stanu kont obywateli! To jest nie do pomyślenia, tym bardziej że od wydania Manifestu Komunistycznego minęło ponad 150 lat i już chyba czas zaprowadzić jedyny słuszny porządek i socjalistyczny, cudny raj.
edek456456 / 194.242.62.* / 2009-04-03 15:39
Swego czasu Baksik, potem Maxwell, potem szef narodowego banku Jugosławi wytransferowali miliardy dolarów na swoje konta i osiedlili się w tym spokojnym zakątku. Zresztą tego co roku jest ze sto przypadków.
acomitam / 83.25.191.* / 2009-04-03 16:10
Izrael???? Nigdy, przenigdy!!! A każdy kto śmiałby twierdzić inaczej jest: ksenofobem, mącicielem, ciemniakiem no i oczywiście antysemitą. A co z takim się robi? Wiadomo...
jliber / 2009-04-03 11:50 / Tysiącznik na forum
Dokładnie, to przecież niedopuszczalne aby jakieś państwa zdzierały z obywateli mniej pieniędzy. Jeszcze się komuś w głowie poprzewraca i sobie pomyśli że zarobione przez niego pieniądze naprawdę należą do niego, a nie tylko z łaski państwa.
rolnik-xl / 91.123.216.* / 2009-04-03 14:55
no to wyrównajmy wszystko ale do poziomu normalności, tzn przyjaznego podatnikom, zamiast likwidować raje obniżmy podatki w pozostałych krajach, niech dobro niskich podatków jest dla wszystkich a nie dla tych co muszą kombinować, i kapitał nie będzie uciekał, to samo tyczy się np. ZUSu i KRUSu, wszyscy płaczą że rolnicy tak mało płacą i trzeba znieść KRUS i zastąpić go ZUSem, a ja mówię: na odwrót, zastąpmy ZUS KRUSem, będzie taniej, prościej i przejrzyściej, każdy wtedy chciałby płacić składki a teraz kto ma możliwość to kombinuje żeby uciec przed ZUSem
bleszczak / 2009-04-03 12:28
No nie zgadzam się do końca, bo chodzi tutaj np. o firmy, które zarejestrowane są w takim raju i zamiast oddawać podatek w kraju, nie oddają go wcale, albo w bardzo niskiej części gdzieś nad Ocean Spokojny. Gdyby firmy oddawały co należne państwu, nikt nie uskarżał by się na podatki, bo byłyby niższe (wyższe przychody budżetu). Tak samo z bogatymi obywatelami z kontami w Szwajcarii: myślicie, że po co tam trzymają pieniądze? Nie spowiadają się z niczego: kwoty, obrót, skąd i dokąd... No i niższy podatek, oddawany gdzie indziej. Po co dotować Polskę, za wysoki podatek, niech pada skubana. Nie mówię, że zgadzam się z wysokością obecnych podatków, ale taka jest prawda.
no ja / 87.127.91.* / 2009-04-03 12:14
podpisuje sie pod te slowa obiema rekoma

Najnowsze wpisy