Czas na ....

maciejk / 195.116.0.* / 2008-12-30 07:19
...kolejne ruchy ? Proszę, napiszcie jakie są wasze plany. Może warto w coś wskoczyć, wyskakując z obligacji ? max1224, zeus52, lukaszn - prośba o aktywność :)
Wyświetlaj:
gggofer / 2009-01-05 13:25 / portfel
Ale myk - Rosja rusza dopiero 11.01.2009 można ustawić jednodniowe wejście w F.akcyjne ( mam tu na myśli UFK - BlackRock Emerging Europe (USD) ) - tak właśnie chcę zrobić - mam nadzieję że Russia bedzie miała co nadrabiać po tym tygodniu
Bernard Madoff / 91.150.223.* / 2009-01-03 21:11
20% na latin??? Chyba w plecy.
maciejk / 62.121.71.* / 2009-01-03 14:49
Max, masz może jakieś pomysły na transfer....czy może "cierpliwość" i czekamy na korektę i spadki ?
lukaszn19 / 2009-01-02 20:11 / Tysiącznik na forum
sorry ze nie daje juz syg. na forum ale wspolpracuje z pewna grupa ludzi ktora kozysta z moich analiz i bylo by nie fair podawanie tego samego tu, (a przy okazji nie mam problemow z osobami ktorym sie to nie podobalo i nie zgadzali z moimi teoriami a byli i tacy) ostatni syg. dalem we wtorek rano (by wejsc w fundy latina i chiny) a wiec osoby ktore zrobily konwersje w ten sam dzien maja za dzis juz ponad 6% z tego co widze po wykresie na Bovespa, jezeli ktos jest jeszcze zainteresowany kiedy znow najlepiej wejsc mozecie nap. do mnie a ja juz sie skupiam na dodpowiednim momentem do wyjscia pozdrawiam
lukaszn19 / 2009-01-02 20:12 / Tysiącznik na forum
dodam ze wczesny syg. dla odwarznych byl juz wczesniej i Ci juz maja wiecje
pchelek / 2009-01-02 20:14 / Tysiącznik na forum
chiny, dragony i indie - to dopiero teraz mozna juz wchodzic [oczywiacie na dluzej] - w latin wskoczylem juz wczesniej i mam +20% juz
antyING / 78.102.255.* / 2009-01-03 11:38
Niestety dla zodzieji (zwanych "zarzaądcamia") z ING Indie/Chiny te wzrosty nic nie znaczą. Fundusz nadal drepcze w miejscu. Od załozonego benchmarku dzieli ich przestrzeń ale tych szubrawców już to dawno nie obchodzi. Klienci są tylko naiwnymi dostawcami kasy
lukaszn19 / 2009-01-02 20:20 / Tysiącznik na forum
brawo tak trzymaj :)
pchelek / 2009-01-03 15:17 / Tysiącznik na forum
a kto inwestuje w polskie fundy ???? - zagraniczne !!!!!
krzysiek29 / 2009-01-03 17:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Uwazaj juz pare piramidek zagranicznych upadlo!!! Roznie to bywa calkiem nie dawno nasze misie bily rekordy we wzrostach teraz nikt nie chce patrzec. Od skrajnosci w skrajnosc.pozdr
pchelek / 2009-01-03 21:53 / Tysiącznik na forum
blackrock nie jest piramida
lukaszn19 / 2009-01-03 22:03 / Tysiącznik na forum
blackrock,templeton,merril lynch,hsbc one raczej nie upadna tak latwo, a krzysiek raczej przypomina by nie popadac w zbytni zachwyt i troche pokory sie przyda
pchelek / 2009-01-03 22:33 / Tysiącznik na forum
Ta pokora - dzieki m.in Waszym postom - trzyma mnie jak na smyczy i nie pozwala glupio lokowac kasy - w fundach mam niewiele i sie zastanawiam co dalej - dragon, latin, emerging, new energy, mining [kazdy kusi bo tani] - przez jakis czas zapewne bedzie wszystko szlo do gory [z pol roku ???] - ale co dalej - chyba bedzie bummmmmmm, trzask, lup, chrup. Dlatego prawdopodobnie [napewno] dokupie gold. Sam nie wiem co wiecej. Poczytam Was
Dzieki takim postom jak krzyska - i podobnym - [ostrzegajacym] nie wlazlem w fund co mi glowe suszyli z pol roku bym wszedl - funda juz ni ma.
lukaszn19 / 2009-01-03 23:31 / Tysiącznik na forum
czyli ogolnie wiesz o co chodzi w tym biznesie,a co do surowcow i indeksow,fundow z nimi zwiazanych to moim zdaniem tylkokorekta ale korekta ktora warto wykorzystac (i moim zdaniem w chinach to juz nie korekta mimo iz sa scisle zwiazane z surowcami) pozdrawiam
maciejk / 62.121.71.* / 2009-01-03 23:36
Czyli sugerujesz wejście w "chińskie fundusze" ???
lukaszn19 / 2009-01-04 00:14 / Tysiącznik na forum
sorry ale tak jak pisalem wyzej tu na forum moje wypowiedzi to sa tylko luzne spostrzezenia, nic nie sugeruje pozd
priv / 2009-01-04 12:13 / Bywalec forum
Chiny wcale nie wyglądają atrakcyjnie, można powiedzieć, że ''idą po bandzie''. Znacznie lepiej jest już z Koreą, Indiami, Brazylią czy samym rynkiem HSI i to przynajmniej o kilku sesji.
lukaszn19 / 2009-01-04 14:50 / Tysiącznik na forum
mowiei o indeksie hang seng wlasnie nie o calej gospodarce chin
priv / 2009-01-04 18:49 / Bywalec forum
Ciekawe rzeczy wychodzą z porównania indeksów KOSPI HSI i BSE30 z odpowiednimi funduszami HSBC.
pchelek / 2009-01-04 20:19 / Tysiącznik na forum
jak dwie pary blizniat jednojajowych - i rosna powoli
priv / 2009-01-05 08:57 / Bywalec forum
Wspomniane przeze mnie indeksy mają idealny układ by w ciągu tygodnia móc wejść w dywergencje misia. Jedynie stabilny i nieco dłuższy wzrost mógłby ten układ anulować. Zobaczymy
j.k. / 2009-01-01 12:43 / Bywalec forum
To najsłabszy rok w historii funduszy inwestycyjnych – mówi Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. W 2009 roku o sytuacji na giełdach i wynikach funduszy akcyjnych przesądzi stan światowej gospodarki. Jeśli nie sprawdzą się najbardziej ponure prognozy, klienci funduszy mogą liczyć na dodatnie stopy zwrotu w skali roku.

– Głównym czynnikiem, determinujacym zachowanie rynków akcji, będzie skala globalnego spowolnienia i recesji oraz moc, z jaką uderzą w gospodarki rozwinięte i wschodzące, w tym polską. Zobaczymy, czy sprawdzą się najbardziej negatywne prognozy dla naszego kraju, mówiące o ujemnej dynamice PKB lub minimalnym wzroście – mówi Marek Mikuć, wiceprezes TFI Allianz Polska.

Nie wyklucza, że polskie fundusze akcyjne przyszły rok mogą zakończyć dwucyfrowymi dodatnimi stopami zwrotu, choć w jego I połowie inwestorzy powinni być przygotowani na duże wahania indeksów.

– Rynek może być zmienny i spaść do nowych minimów. Jeżeli globalna recesja nie będzie zbyt głęboka, od połowy roku lub w III kwartale rynek może mocno wzrosnąć. WIG20 na poziomie 2000–2100 punktów będzie oznaczał przynajmniej kilkunastoprocentową zwyżkę – dodaje Marek Mikuć.

WIG20 musi zyskać około 11 proc., aby znaleźć się na poziomie 2000 punktów.

Spadki w I połowie roku, a następnie odbicie to scenariusz, jaki dla warszawskiej giełdy zakłada Quercus TFI. Zarządzający spodziewają się, że za kilka miesięcy może dojść do końca bessy, ponieważ rynki finansowe z wyprzedzeniem dyskontują poprawę sytuacji gospodarczej. A do tego powinno dojść pod koniec 2009 roku.
max1224 / 2008-12-30 13:13 / Tysiącznik na forum
kusi ropa, kusi złoto, pokus wiele ale tylko cierpliwi zarobią akurat teraz sytuacja jest mocno zagmatwana bo niby coś gdzieś rośnie ale przy tak nędznych obrotach jest to mało wiarygodne tak na razie traktuję to co dzieje się na rynkach osobiście zaczekam na normalny handel po nowym roku warto zwrócić uwagę na wykres edka szczególnie 3 letni a następnie miesięczny i poskładać to sobie w całość ja tam widzę korektę długoterminowego trendu wzrostowego a właściwie powrót do wzrostów po takiej korekcie z kolei na miesięcznym mamy korektę w tymże ruchu wzrostowym
wniosek jeśli po tym zatrzymaniu w okolicach 1,42 pójdzie dalszy ruch wzrostowy to można dojść do 1,6 -1,7 i próbować bić nowe rekordy a koleracja ze złotem tworzy podobną szanse na goldzie zakres jakieś 1200$ wiem że brzmi to dość odważnie ale zobaczcie te wykresy sami
po nowym roku decyzja i powinienem zdążyć
Zeus52 / 2008-12-30 15:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powiem,że może być bardziej byczo niż 1200$/oz,może nawet 1600 ale jeszcze nie teraz. Obecnie ciągle wisi gdzieś w powietrzu korekta.Pzdr
max1224 / 2008-12-30 13:16 / Tysiącznik na forum
z tym edkiem to tak że im dłuższa perspektywa tym lepsza widoczność
Gucioo / 2008-12-30 11:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zeus wykonujesz jakies konwersje czy czekasz na okazje kurde ml5 wciaz nabija za wczoraj mial ponad 5% zwroccie uwage ze funt brytyjski jest drozszy aktualnie tylko o 10gr od euro :P pozdro
Zeus52 / 2008-12-30 12:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widziałem. Ale na razie siedzę w JPM3 i obserwuję...no bo co mi innego pozostaje. Nie mogę wejść w ML5,bo nie wchodzi się w przypadku,gdy stoch. ciągle buja się w pobliżu strefy przedsygnalnej sprzedaży,a dywergencja na MACD wskazuje na nadchodzącą większą korektę. Cóż...pocieszam się,że lepiej mniej zarobić,niż stracić i zagryzam paznokcie... JPM3 jakoś sobie radzi...no cóż-strategia"market neutral". Ciekawe,czy w Stanach też ich tak nie lubią,jak na GPW? Dobra. Na ra. Ja teraz pracuję. Pzdr
Zeus52 / 2008-12-30 08:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba wszyscy gdzieś wybyli,max nie odpowiada na maile..dłuu...ugi weekend.A poza tym nie bardzo wiadomo co z tym końcem roku. Nic konkretnego się nie dzieje Mizerne obroty zarówno u nas,jak i w Stanach nie pozwalają na jakiekolwiek prorokowanie. Window dressing na koniec roku??? Owszem,ale raczej w drugą stronę !!! Fundy chyba spisały ten rok na straty i budują niską bazę,żeby 2009 wypadł im lepiej. Wyślij pustego maila z adresem(jak chcesz) podeślę Ci parę wykresów.(gold,ropa,S&P500,WIG20) Pzdr
pchelek / 2008-12-30 18:08 / Tysiącznik na forum
ciekawe te wykresy - ja laik czytam je ze powoli, powoli up up up
Zeus52 / 2008-12-30 18:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...wiele razy to powtarzano,ale tym razem chyba naprawdę jesteśmy w przełomowym okresie...
pchelek / 2008-12-30 18:58 / Tysiącznik na forum
Szykuje Ci plytke z fotkami Australii i Hong-Kong - moze cie skusi na wyprawe. Moze byc DVD ???
Tak na marginesie to chyba dokupie najpierw Gold, potem Emerging i Dragon a na koniec Mining - tak po troszku kazdego [w takiej kolejnosci]. Zakladam na to dwa miesiace - nie spesze sie tym razem.
Zeus52 / 2008-12-30 19:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uważaj na gold. Co prawda szykuje się wzrost,ale nie na teraz. Na razie powinna(wreszcie)nadejść korekta...im później,tym może być większa. Jedno drugiemu nie przeczy...czysta geometria(prześlę Ci wykres,skumasz,o co chodzi). To tak,jakbyś wchodził do coraz głębszej wody...płyniesz poziomo,a dno coraz niżej...mam na myśli górne ograniczenie kanału spadkowego z którego złoto niedawno wyszło. Im dłużej będzie "płynąć" poziomo,tym dalej od opadającego dna i wtedy nawet duża korekta(a taka musi w końcu nastąpić) nie zagrozi realizacji scenariusza prowzrostowej"flagi".A jeśli nie wpadnie z powrotem w kanał,to pozostanie ruch w górę. Formacja"flagi",budowanej od marca,się wypełni...a resztę wszyscy znają. Flaga zwykle powiewa w połowie masztu. Żeby to unaocznić proponuję zajrzeć na stronę "kitco". Dzisiejszy wykres dzienny przedstawia właśnie formację flagi prospadkowej. Nagły obryw,później przez 2 godziny zygzakowanie powoli w górę i następnie ostry pik w dół. Proszę zobaczyć poziomy...prawie podręcznik. Może to tylko krótki pik,ale jeśli to nie byłby dzień,ale długie miesiące...!? Na wykresie dla złota o którym mówię mamy podobną formację,tylko odwróconą(odbicie lustrzane) i do tego rozciągniętą na miesiące(co jest bardziej wiarygodne). Zobacz też na "kitco)wcześniejszy wykres,z piątku(niebieska linia)...odmierz poziom do chorągiewki...i później powyżej. Teraz wiesz,dlaczego max pisał o poziomie 1200$/oz(moim zdaniem bardzo ostrożnie).Poziom odniesienia to początek"flagi"w marcu,czyli 1030$/oz. Ale tak,jak flaga budowała się przez długi czas(w połowie masztu)tak też minie sporo czasu,zanim dojdziemy do szczytu masztu. Na razie grozi nam korekta...i oby nie zakłóciła budowy formacji. Jak pisałem na początku,korekta temu nie przeczy. Sorry,za"łopatologię",ale różni ludzie nas czytają...pamiętam,że kiedyś właśnie za"łopatologię"dostałem podziękowania. Pzdr
Zeus52 / 2008-12-30 21:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli chodzi o to porównanie wykresu długoterminowego(wysłałem go paru osobom)z dzisiejszym wykresem dziennym to konkretnie chodzi o przedział czasowy od godz. 8.30(GMT),do 13.00(GMT) na wykresie:www.kitco.com to jakby lustrzane odbicie tego,co na długoterminowym. Z tym,że na dzisiejszym na "kitco" dzieje się to nie tylko"na odwrót"(do góry nogami),ale w ciągu 4,5 godziny,natomiast na długoterminowym od marca,do teraz...i jesteśmy w połowie formacji. To tak gwoli informacji i jako takiego skumania.
pchelek / 2008-12-30 19:59 / Tysiącznik na forum
tez mi tak to swita ze bedzie dol - a potem gora - lecz korekta moze byc splaszczona bo za duzo wolnej kasy jest na rynku [wiec w dluzszym okresie zarobie] - mozna sie pobawic w wyjscie i ponowne wejscie - ale jak tu te dolki okreslic [trudne to jest]
pchelek / 2008-12-30 20:01 / Tysiącznik na forum
Znajomy z Kanady co jest teraz u mnie to nawet 2000 wymienia cene.
Widzi naocznie ten kryzys.
Zeus52 / 2008-12-30 20:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może czytał,wyśmiewane na forum prognozy analityków(2000$/oz w 2009r). Ale nie zawsze to,co mówią analitycy w prasie,czy T.V. jest blagą. Trzeba wyłowić te właściwe prognozy. A co jest właściwe,a co nie,dowiemy się,jeśli przefiltrujemy zasłyszane informacje przez pryzmat własnej wiedzy na ten temat(może mizerna,ale zawsze jakaś tam jest). I nie widzę nic śmiesznego w tych przewidywaniach. No,może pułap. Ja oceniam go na:góra 1600$/oz. Sorry,też chciałbym więcej,ale"tylko"tyle mi wychodzi. Podkreślam,że chodzi o wzrost długoterminowy!!! Piszę to dlatego,żeby ktoś nie mówił np.za 2 tygodnie,"że jak to? Miało być 1600,a jest 700. Chodzi o miesiące,a nie o dni,czy tygodnie. A jeśli chodzi o DVD to jak najbardziej mi pasuje...obejrzę sobie przynajmniej zdjęcia na wielkim ekranie.Pzdr
pchelek / 2008-12-31 09:03 / Tysiącznik na forum
ostatnio sprzedaz zlota w NBP [sztabki i te inne] wzrosla o 900%.
To o czyms swiadczy.
tomasz_skandia / 84.10.103.* / 2008-12-30 11:13
Jeżeli można, to ja też poproszę na kociamber2@gmail.com :)
pozdrawiam
J.S. / 2008-12-30 10:10 / Bywalec forum
ja też:)
jrja@op.pl
maciejk / 195.116.0.* / 2008-12-30 09:53
ja również poproszę na: norbertjakubowski@o2.pl Dziękuję :)
gggofer / 2008-12-30 09:50 / portfel
"Wszyscy" odpoczywają ;)
Zeus52-ie śmiem prosić na GGGOFER@POCZTA.ONET.PL
Pozdrawiam
Zeus52 / 2008-12-30 11:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dotarło? Pytam,bo nie jestem pewien adresu. Czy same duże litery?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy