Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Czas na inwestycje w badania i rozwój

Czas na inwestycje w badania i rozwój

jliber / .* / 2005-10-03 07:42
Komentarze do wiadomości: Czas na inwestycje w badania i rozwój.
Wyświetlaj:
paweł / .* / 2005-10-04 21:52
Droga "od pomysłu do przemysłu" jest u nas zbyt długa, jak pisze Pan Richard, dlatego, że niewiele u nas tego przemysłu. Zagraniczni inwestorzy inwestują u nas raczej dla taniej siły roboczej niż dla wykwalifikowanych pracowników placówek naukowo-badawczych.A jak wyglądają u nas badania naukowe? Wszelkie wyniki osiągnięte wbrew marnym inwestycjom są marnowane! Zwieńczeniem pracy naukowca jest publikacja w renomowanym czasopiśmie, a następnie wykorzystanie rezultatów przez wiodące koncerny. W ten właśnie sposób finansujemy badania naukowe dla firmy Sony.
logo / .* / 2005-10-06 18:22
Pytanie jest : CZEMU tak się dzieje że wyniki badań są za KIEPSKIE PIENIąDZE "wykupywane od NAS"?Jest to świadectwo braku zsynchronizowania naszego rynku ZAPOTRZEBOWAN do możliwożci rozwoju nowych Technologi kompleksowych czy częściowych. Ośrodki badawcze powinny posiadać "KOMóRKE-KOORDYNYCYJNą" zsynchronizowaną z PIORYTETAMI PROGRAMóW ROZWOJU GOSPODARCZEGO nakreślającego w pierwszej kolejności na jakie kierunki rozwoju potrzebne jest tworzenie -opracowywanie nowych rozwiązań technologicznych z bezpośrednim zastosowaniem w naszym Kraju ,a jakie jako PRODUKT częściowy lub kompletny do sprzedaży na zewnątrz.Tego typu PRODUKT /rozwiązanie technologiczne/ to produkt o dużej wartości finansowej który powinien przynosić lepsze dewidendy jak najlepsze papiery wartościowe na giełdzie.Wprowadzanie nowych rozwiązan technologicznych powodujących zmniejszenie kosztów wytwarzania, czy łatwości ich produkji przy dużym zapotrzebowaniu na świecie to Faktor ekonomiczny w wyliczenia ZYSKóW.Dlatego każde opracowanie technologiczne musi być OPATENTOWANE gdyż jago całkowita lub cząść procesu może być później powielane w innych procesach dających tym samym procent Prowizji.Nie przestrzeganie tych procesów prawnych stwarza wyprzedaż technologi za bezcen.Ośrodki badawcze powinny opracować Projekty rozwiązan tworzenia procesów rozwojowych z uwzględnieniem międzynarodowego prawa handlowego chroniącego interesy AUTORA tych technologi.
logo / .* / 2005-10-06 18:48
P.Szapomniałem dodać że tworzenie Banku danych zapotrzebowan jako :produktów / technologo/ na świecie jest przyczynkiem tworzenia kierunków badań i rozwoju technologi.Polska posiada w tej chwili mierną własną baze przemysłową ale nie znaczy to że nie można tworzyć rodzimego dobrego przemysłu z dobrym światowym standartem rozwiązan nowych "pomysłów".
silver / .* / 2005-10-04 22:04
Strzal w dziesiatke, tak bylo z niebieskim laserem.http://csa.pl?4kWszelkie pozytki przejelo konsorcjum BluRay, w tym wlasnie Sony.
sceptyk / .* / 2005-10-04 10:01
Błagam, tylko nie kolejne ulg! Każda firma, która zainwestuje w badania i rozwój uzyska przewagę konkurencyjną w niedalekiej przyszłości. Dodatkową premią jest dostęp do kapitału intelektualnego - ludzi zaangażowanych w prace badawczo rozwojowe. Te dwie premie powinny być wystarczającą zachętą dla mądrych przedsiębiorców. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem premiowania głupich.
Kazel / .* / 2005-10-04 08:44
Rysiek co Ty wypisujesz ;-)). Inwestycje w badania i rozwój, przecież to nie polityczne. W tym kraju dokłada się do górników, stoczniowców i innych dużych grup społecznych które wywierają 'naciski' i przy okazji robią zadymy pod sejmem, a nie na badania.
apologist / .* / 2005-10-04 10:02
więcej kultury, Kazel, więcej kultury!na tyczki razem nie chodziliście, jak mniemam!
blaster11 / .* / 2005-10-03 22:33
Bardzo trafny felieton pokazujący że jesteśmy jeszcze dwa razy dalej za Zachodem niż nam się wydaje. Pozdrawiam autora.
logo / .* / 2005-10-03 18:22
Szanowny Panie Mbewe! to co Pan pisze o inwestowanie w BADANIA i ROZWóJ to słuszne odkurzenie starych znanych ZASAD.Pytanie jest tylko :czy PREMIER przyszłego RZąDU uwzglądnia takie kierunki działania w swoich PLANACH ROZWOJU GOSPODARCZEGO na którym miejscu jako piorytety PRZYSZŁOśCIOWE TEGO KRAJU.Jakimi ekspertyzami chce Pan przekonać POLSKICH doradców o właściwej randze i znaczeniu tego kierunku jako przyszłościowa gwarancja uzależnienia sie gospodarki od MONOPOLI ZAGRANICZNYCH. Jest to duży temat do spekulacji i korupcji w blokowaniu rodzimej GOSPODARKI.Aby To urzeczywistnić trzeba wiele ARTYKUŁóW z różnych dziedzin gospodarczych jako potwierdzenie że w POLSCE też można TWORZYć technologie i je realizować.W tym celu musi być dokonana "INWENTURA GOSPODARCZA" aby wiedzieć :co mamy w jakiej ilości do naszych potrzed a jakie jest zapotrzebowanie na świecie . Co nam jest w jakiej kolejności potrzebne do innych dziedzin gospodarczych aby można byłoby zrobić START realizować badania i wdrożen do przemysłu.ITD. Mam nadzieje że ten Artykuł to jest początek w nadaniu rangi i znaczenia tego TEMATU.
jliber / .* / 2005-10-03 07:42
"inwestorom w Polsce należą się ulgi" - skąd to stwierdzenie? Owszem, nasz skorumpowany rząd rozdaje specjalne przywileje wybranym korporacjom kosztem podatników, ale skąd Richard bierzesz sformułowanie "należą się"? Chyba że chodzi Ci o to że "należą się" ulgi bo korporacja przelała Jackowi Sosze odpowiednią kwotę łapówki na jego konto, wtedy rozumiem. Oczywiście Richard nie ma żadnych wniosków na przyszłość, może poza nieśmiałą próbą dodatkowego skomplikowania systemu podatkowego przez wprowadzenie nowych ulg które można by nadużywać interpretując do woli.

Najnowsze wpisy