Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Czekając na window dressing

Czekając na window dressing

Money.pl / 2006-10-30 17:23
Komentarze do wiadomości: Czekając na window dressing.
Wyświetlaj:
gabrik / 2006-10-31 00:13 / portfel / Wierny Forumowicz
2006-10-30 08:51:12 | *.*.*.* | gabrik [ Stały wierny Forumowicz (3398 postów) ]
Proszę o podanie jakie macie stopy zwrotu od czerwca 2006(na jakich instrumentach ).Aby
dane były prawdziwe proszę o ich podanie pod "fałszywymi" nickami w dziale forum lub bez
podpisów na email gabrik5@wp.pl
P.S. To dla mnie bardzo istotna i poważna sprawa z góry wszystkim dziękuję
grzegorz fiutowski / 83.30.172.* / 2006-10-31 07:24
-20%akcje, +16% fundusze akcji
futur / 83.11.225.* / 2006-10-31 00:04
kryzysy pojawiają się w momencie manipulacji pieniądzem. Proces przebiegał w następujący sposób - banki zwiększały swoją akcję kredytową i emitowały więcej waluty aniżeli miały na nią pokrycie w złocie. Nadmierne zwiększenie podaży pieniądza prowadziło do boomu, inflacji i jednoczesnego zwiększenia się popytu na dobra importowane, które, nie cierpiąc z powodu inflacji, były tańsze. Taka akcja musiała prowadzić do odpływu złota, ponieważ inne kraje nie miały ochoty trzymać banknotów bez pokrycia w złocie, dlatego czym prędzej zamieniały papierki na złoto. Odpływ złota zmuszał banki do cofnięcia akcji kredytowej i zaprzestania nadmiernej ekspansji. Teraz pojawiał się bust i spadek cen w wyniku tego kryzysu. Stopniowo, gdy spadały ceny, promowany był eksport i następował proces odwrotny ściągający złoto do kraju. Gospodarka powracała do równowagi.
Jeck / 2006-10-30 23:55 / "Poławiacz perełek"
Podobnie jak Gabrik prosze o wpisy odnosnie mojego apelu na GG .
Już mam 5 odpowiedzi Jeśli będzie tak dalej to myslę, że będę mógł podać rzetelne dane na forum money.pl
gabrik / 2006-10-31 00:15 / portfel / Wierny Forumowicz
??? nie wiem nic???
Jeck / 2006-10-31 05:30 / "Poławiacz perełek"
W ciagu dnia przeniose wpis na górę. Chodzi mi o siłe Naszych pieniędzy z forum.

"2006-10-30 23:38:43 | *.*.*.* | Jeck [ Bywalec forum ]
też tak uważam. ZObacz ile jest osób nowych na forum, ile sie ujawnia a ile sie
jescze nie ujawniło...

Tak, że myslę iż kilka baniek to jest ostrożny szacunek.
WIęc to chyba jest jakiś potencjał??

Jeśłi sie zgodzicie to mała sonda. Aby nie łamać naszej zasady niemówienia na
forum o kwotach, poslijcie tylko np.na GG ile WY inwestujecie. Ja podam wynuiki
i powiem ile osób odpowiedziało. Nie wiem czy sie nie wygłupiam-ale chce pokazać
Naszą siłe.
Tylko proszę bez głupich kawałów, jestem poważnym człowiekiem ;-)

moje GG :1801286 "
skazany na sukces / 2006-10-30 23:44 / Tysiącznik na forum
Wróciłem z pracy, 5 piw szumi w głowie i tak mi się śmiać chcę z tego leasco... Warren ma rację - będzie 4 grosze szybciej niż ktokolwiek zdąży pomyśleć. Nie wierzę w te bujdy o CO2... W nic nie wierzę. Założyłem, że stracę 400 złoty i zaliczyłem jako stratę, nie sprawdzam notowań i naprawdę mnie to nie interesuję. Może być 1 grosz, może być 30, dla mnie bez znaczenia i nie będę się tym ekscytował. Co do Lubawy to trochę wiary zaczęło wskakiwać ponad 3 złote i nagle panika. Spokojnie. Jest dobrze. Będzie bardzo dobrze.
warren buffet / 2006-10-31 07:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie.
gabrik / 2006-10-30 23:25 / portfel / Wierny Forumowicz
Może jeszcze kilku forumowiczów odpowie bo mam 13 do tej pory?
risky-rainmaker / 2006-10-30 23:32 / Ostatni Optymista
i jak wygląda przedział ? i średnia
gabrik / 2006-10-30 23:37 / portfel / Wierny Forumowicz
14%-80% ale na srednią za mało forumowiczów udzieliło infa , mam jednak nadzieję że jeszcze kilka osób odpowie na APEL
risky-rainmaker / 2006-10-30 23:40 / Ostatni Optymista
Pewnie została jeszcze Brydzia i Kenobi....;) Wie świnia jestem....ale nie mogłem się oprzeć ;))
risky-rainmaker / 2006-10-30 23:39 / Ostatni Optymista
Powtórz może Apel bo nie wszyscy wiedzą o co chodzi, ja też po chwili dopiero załapałem.
Axel / 2006-10-30 23:19
Co do hosy budowlanej to można powiedziec, że na dwoje babka wróżyła. OK mamy ciagły nie notowany od dłuższego czasu wzrost sprzedaży materiałów budowlanych, powstają nowe osiedla itp, itd, itp. Pozornie sytuacja wygląda obiecująco: jest rozwój, ceny mieszkań i gruntów idą w górę, mieszkania idą na pniu tylko niestety jest kilka małych Ale. Primo: zdecydowana większość mieszkań kupowana jest przez osoby posiadające już co najmniej jedno mieszkanie! A więc obecny boom napędzany jest pod cele czynszowe. Ceny mieszkań w górę to i czynsze w górę i jeśli cena mieszkania w ciągu kilku lat poszła kilkakrotnie w górę no to i czynsze muszą iść podobnym torem. Niestety zarobki w tym czasie zmieniły sie tylko o kilka procent.:( Kto to będzie wynajmował- Bułgarzy, Rumunii-wolne żarty. Gdy ten boom napędzały osoby kupujące pierwsze mieszkanie np. młode pary itp. to ok mamy Prawdziwy rozwój! Tak to tylko spekuła podbija ceny bom wie, że taka szansa nie może si e powtórzyć. Znam kilkadziesiąt osób które się budują lub nie dawno wybudowały wcześniej mieszkając w kamienicy czy bloku. A takich co to zaczynają od "zera" znam tylko kilka. Taka jest prawda. Gros ludzi mieszkających po za granicami Polski kupuje mieszkania w dużych miastach traktując to jako lokatę kapitału czy przyszłą emeryturę. Druga sprawa to zarobki przecietnego Kowalskiego. nie czarujmy sie jest kiepsko i tak to bedzie wyglądać w najbliższej przyszłości. No i ostatnia rzecz-emigracja. Zbyt dużo ludzi wyjeżdza a zbyt mało się rodzi i zostaje. Gdyby większość wyjeżdzała tylko na jakiś czas było by wporzo ale niestety myślę, że zdecydowana większość zostanie po za naszą Polską Ludową. Jest to ogólnie temat rzeka ale niechce sie pisać:)
ASD / 83.22.17.* / 2006-10-31 07:19
"Ceny mieszkań w górę to i czynsze w górę i jeśli cena
mieszkania w ciągu kilku lat poszła kilkakrotnie w górę no to i czynsze muszą iść podobnym torem".

Nie muszą. Paradoks polega na tym, że czynsze nie tylko nie rosną, ale mocno spadają.
Longterm / 2006-10-30 23:32 / Mostek Zwyciężymy!
będą wracać z emigracji, na emeryturze łatwiej u nas niż na zachodzie. Poza tym nie mam dokładnych danych ale mieszkania to pryszcz w porównaniu z inwestycjami typu mosty, wiadukty, biurowce, autostrady, fabryki itd
Jeck / 2006-10-30 23:31 / "Poławiacz perełek"
kolega ma sporą firmę budowlaną -pluje sobie w brodę, że na początku roku -jak zwykle- wszedł w przetragi jak zwykle , czyli prawie po kosztach. A teraz gminy mają kasy jak lodu i nie wiedzą co z nią robić.
Już zapowiedział, że w przyszłym roku ceny pójdą w górę, pensje już podnosi etc.

Idzie ku dobremu
desperado / 2006-10-30 23:31 / Bywalec forum
A ja mysle, ze duza czesc osob wroci z kasa, kupi mieszkania i otworzy swoje firmy w Polsce. A jak ceny mieszkan spadna - to pomimo tego, ze wlasnie kupilem drugie by miec wieksze to sprzedam go i kupie jeszcze wieksze w nizszej cenie - to jeszcze lepszy zysk niz gielda :)
Sam generalnie uwazam, ze pod koniec przyszlego roku hossa cenowa w budownictwie bedzie sie konczyla ale budownictwo to tylko pewna czesc gospodarki, jak jego rozwoj zwolni to reszta wcale nie musi. Poki co czekaja nas lata kiedy rodziny bedzie zakladal wyz demograficzny - musza gdzies mieszkac a z rodzicami pewnie nie zechca.
de havik / 2006-10-30 23:25 / portfel / "Tysiącznik na forum"
dobry temat do dyskusji ale dziś juz późno,
następnym razem
risky-rainmaker / 2006-10-30 23:25 / Ostatni Optymista
Co do emigracji, dużo moich znajomych wyjechało, ich znajomych.....itd. Wyjechali wieszcząc wszystkim ten wyjazd...powoli, zaznaczam powoli...po cichu, bez rozgłosu wracają...znam smak pracy na zachodzie w latach 95-98. I rozumiem ich w pełni, ale nie wielu tam pozostanie.
sagittarius / 82.3.32.* / 2006-10-31 02:09
z tym, ze niewielu tam pozostanie to niestety moze byc problem, znam to z wlasnego i nie tylko wlasnego przypadku. Wszystko zalezy, od naprawde wielu czynnikow:) Pozdro i polnocnych wiatrow:)
Jeck / 2006-10-30 23:18 / "Poławiacz perełek"
dygresja-powtarzam z dołu. Wpływ forum na rynek akcji

anna pisała, że wybije sie ecard (kurs 3,10) w ciągu trzech sesji doszedł do 3,55 i teraz lekko opada
2 przykład: MSZ-to samo był po ~3 zeta po wpisie anny zaczął rosnąć, doszedł do 3,35 i lekko opadał- opadał, bo od jutra znów w góre.

i nie mówcie mi ,że forum NIE MA ZNACZENIA DLA KURSÓW AKCJI!!!!!! BO MA
to samo było przy rekomendacjach orła (trasintur np)

w zimie ktoś z kimś dyskutował i przekonywał, że ludzie z forum nie mają wpływu na kurs akcji, że jesteśmy drobnicą.

Ja szacuję Nas na kilka mln. jeśli sie mylę-poprawcie mnie??!?!?!?!
bed / 83.22.62.* / 2006-10-30 23:50
trzeba przekonać annę :-) żeby codziennie pisała coś o firmach wg. z góry ustalonego schematu (oczywiście żadne analizy nie są potrzebne), i po jakimś czasie.....jesteśmy milionerami!
pawciomerc / 2006-10-30 23:33 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
gdyby cała kasa jaka mamy na forum została inwestowana w jeden papier to ok ma to wpływ na kurs ale każdy ma w portfelu cos innego i kazdy kieruje sie swoim przekonaniem więc jaki może to mieć wpływ może wszyscy tu mamy max 5 000 000zł
Jeck / 2006-10-30 23:49 / "Poławiacz perełek"
polimex dzisiaj-wzrost o 5% obrót 3 mln-czyli 1,5 mln kupnoi 1,5 sprzedaż (upraszczam)
to co 100 tys. nie ruszy tym kursem????
Karlos / 2006-10-30 23:21 / Tysiącznik na forum
Zgadzam się, dlaczego?? bo nawet 'mrówka' ma wpływ na 'las'...:)
risky-rainmaker / 2006-10-30 23:20 / Ostatni Optymista
Optymista....góra 1 mln
Longterm / 2006-10-30 23:28 / Mostek Zwyciężymy!
sami bywalcy forum myśle że kilka baniek + Ci co czytają więc oddziaływanie jest dość duże
Jeck / 2006-10-30 23:38 / "Poławiacz perełek"
też tak uważam. ZObacz ile jest osób nowych na forum, ile sie ujawnia a ile sie jescze nie ujawniło...

Tak, że myslę iż kilka baniek to jest ostrożny szacunek.
WIęc to chyba jest jakiś potencjał??

Jeśłi sie zgodzicie to mała sonda. Aby nie łamać naszej zasady niemówienia na forum o kwotach, poslijcie tylko np.na GG ile WY inwestujecie. Ja podam wynuiki i powiem ile osób odpowiedziało. Nie wiem czy sie nie wygłupiam-ale chce pokazać Naszą siłe.
Tylko proszę bez głupich kawałów, jestem poważnym człowiekiem ;-)

moje GG :1801286
risky-rainmaker / 2006-10-30 23:35 / Ostatni Optymista
jest nas tutaj z 30 osób wg ostatnich badań średnia inwestora tj my to 20-100 przyjmijmy 50 czyli 1,5 mln
warren buffet / 2006-10-30 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zdziwiłbyś sie kto czyta forum. to i inne.
risky-rainmaker / 2006-10-30 23:21 / Ostatni Optymista
a to prawda, zdziwiłbyś się...:)))
pawciomerc / 2006-10-30 23:15 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
zaczynam sie obawiać o lubawe po euforii mamy dość znaczne spadki dzisiaj rano dokupiłem noi na zamknięciu jestem w plecy na tych papierach miałpo byc tak pieknie nawet 4 zł i co lekki dołek ?
i ten biotek dlaczego znowu na czerwono ale o niego sie nie martwie w końcu dobije do 3 zł
pawciomerc / 2006-10-30 23:36 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
Werren
prosił bym Cie abyś wypowiedział sie w sprawie biotka moim zdaniem papier bezpieczny ale teraz troche sie będzie kisił :(
skazany na sukces / 2006-10-30 23:22 / Tysiącznik na forum
naprawdę spokoju trochę... Solidny papier. Miało być tak pięknie i będzie. Nie w tydzień Rzym zbudowano.
warren buffet / 2006-10-30 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czas czas czas
Karlos / 2006-10-30 23:05 / Tysiącznik na forum
pozwolę sobie kilka słów wtrącić na temat budowlanki, bo w tej branży robie. Jeśli wszystkie sieci handlowe świata chcą budować w polsce (i nawet Wal Mart po długim namyśle się decyduje) to zajęć dla deweloperów nie zabraknie przez najbliższe 5 lat. Potem się wszystko skonsoliduje i zostaną 4-5 sieci.
Jeśli chodzi o mieszkaniówkę, no to nie trzeba komentować. TO JEST JUż SZAJBA !!!
Ceny u generalnych wykonawców wzrosły o 30-50% w ciągu pół roku!!!!!
A dlaczego wierzę że będzie hossa, bo jedno co wiem na pewno po wielu latach doświadczenia to fakt, że developerzy nie robią za darmo!!! ZYSKI MAJą GWARANTOWANE!!! No i my też
Pozdrawiam, optymistów
desperado / 2006-10-30 23:12 / Bywalec forum
Optymisci rowniez pozdrawiaja ;)
warren buffet / 2006-10-30 22:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak widze po sesji notowania atlantisu ktorego w wakacje mialem pare tysiecy to płakac sie chce. trzymac smieci !
Longterm / 2006-10-30 23:00 / Mostek Zwyciężymy!
to nie pozbywaj się MSZ teraz:-)
warren buffet / 2006-10-30 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
te no MSZ to nie smiec :)
Longterm / 2006-10-30 22:46 / Mostek Zwyciężymy!
Ponizej kilka osób mnie chyba nie do końca zrozumiało. Napisałem "hossa napędzana budowlanką" czyli nie miałem na myśli hossy jedynie na spółkach z sektora budowlanego ale ogólnie całego rynku. Przykład: jedno mieszkanie- zarabia właściciel ziemii, developer, bank podwójnie bo daje kredyt na budowę a później na zakup, centra handlowe, producenci materiałów budowlanych, rtv i agd itd., potem zarabia ktoś z wynajmu, PGNIG na gazie, Stoen na energii elektrycznej itd itd
desperado / 2006-10-30 23:03 / Bywalec forum
Zgadzam sie z Toba, tez tak mysle, budowlanka to tylko czesc. Rozwijaja sie wszystkie branze i nic nie wskazuje na to, by mialy przestac sie rozwijac.
Moim zdaniem nie koniecznie musi byc tak, ze jak bedzie zwolnienie wzrostu w USA to i u nas rowniez. Europa i USA to oddzielne organizmy gospodarcze. Gielda reaguje w postaci paniki ale wzrosty zyskow spolek, ktore musza towarzyszyc rozwojowi gospodarki niejako wymuszaja wzrosty na gieldzie. Dlatego jestem jak najbardziej dobrej mysli. to nie oznacza, ze w tych dobrych czasach nie dostaniemy czasami po tylku. Dlugookresowo chyba jednak na razie nic nam nie grozi.
GordonGekko / 83.11.255.* / 2006-10-30 22:53
nie wiem czy cie to pocieszy ale ja sie z toba zgadzam :)
chodzi o długoterminowa hosse w gospodarce
a jak wiadomo hossa na gieldzie a w gospodarce to czasami dwie rozne sprawy
zreszta uwazam ze w nastepnych 15-20 latach bedzie jeszcze duzo okresow hossy ibessy
GordonGekko / 83.11.255.* / 2006-10-30 22:53
nie wiem czy cie to pocieszy ale ja sie z toba zgadzam :)
chodzi o długoterminowa hosse w gospodarce
a jak wiadomo hossa na gieldzie a w gospodarce to czasami dwie rozne sprawy
zreszta uwazam ze w nastepnych 15-20 latach bedzie jeszcze duzo okresow hossy ibessy
risky-rainmaker / 2006-10-30 22:47 / Ostatni Optymista
I tak Cię zrozumiałem.
długo dystans / 83.28.126.* / 2006-10-30 22:43
moim skromnym zdaniem czas zwrócić uwagę firmy które mają przyśpieszyć budowę autostrad mam na myśli głośny ostatnio mostek z. , mam przeanalizowana tez stx i uwazam osobiście że ten czarny koń będzie w niedługim czasie wygrywał gonitwy
desperado / 2006-10-30 22:55 / Bywalec forum
Tez slyszalem albo gdzies czytalem o tym, ze mosty maja duze szanse zarobic na autostradach.
długo dystans / 83.28.126.* / 2006-10-30 23:04
mosty wychodzą na prostą i to w ładnym stylu pokazują coraz lepsze wyniki i będą pokazywać dalej dzięki temu będą podchodzić do coraz konkretniejszych przetargów zainteresowałem się nimi jak arka wzięła ten papierek 10% i moim zdaniem warto je mieć na dłuzej ale stx tez moim zdaniem będzie dobry mam docelową cenę dla niego ale nie będę pisał jaką bo na dzisiaj to abstrakcja
GordonGekko / 83.11.255.* / 2006-10-30 22:38
hej co myslicie o Softbanku??
wyglada calkiem calkiem ze strony technicznej a przed polaczeniem z Assecochyba powinien troche jeszcze podskoczyc
pabloo83 / 2006-10-30 22:38 / Bywalec forum
Witam po dłuższej nieobecności:-)
Mam pytanko: co sądzicie o Cersanicie Mam na myśli długi okres ok 12 miesięcy moze dłuzej.
Dzieki za opinie
PS. Warrenie jesteś z Katowic ?? Chyba pamietasz o zaległym piwie z 14 NFI ?? Słowa dotrzymuje
Pozdrawiam
warren buffet / 2006-10-30 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hehe, ze ty mi czy ja tobie :) jakby nie bylo - jest ok ;-)
pabloo83 / 2006-10-30 22:45 / Bywalec forum
Ja Tobie Warrenie. Tak było mówione jak zarobie na 14 Zach to stawiam browarka. Studiowałem w Kato ale i teraz bywam tam dosc czesto. Pozdr
warren buffet / 2006-10-30 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ciesze sie z Twego zarobku na zachu. mi uciekł i tez sie raduje. bo zycie piekne. daj znac jak bedzie tu w katowicach i jakos sie zgadamy :)
mari / 2006-10-30 22:31 / Achi
risky powiem Ci tylko że zazdroszczę wam inwestycji a to co pisałeś o Poznaniu to niestety prawda jakby powietrze ktoś spuścił.Układy układziki i interesiki tylko.Szkoda gadać bo nóż się w kieszeni otwiera jak człowiek to widzi.
Pozdrawiam
risky-rainmaker / 2006-10-30 22:37 / Ostatni Optymista
Dobrze wybierajcie, czytałem gdzieś, że moda na Wielkopolskę wraca i teraz jest moment żeby to wykorzystać. Pozdrawiam również.
JA / 2006-10-30 22:36 / Tysiącznik na forum
tu rządził tylko kulczyk al już jego era się skończyła może coś się ruszy bo rodzinnych koneksji sztandarowy przykład BZWBK się nie ruszy
ale układzikimnie walą robie tu kaskę a imprezuje i wypoczywam gdzie indziej i niema mega korków więc da się żyć:)
risky-rainmaker / 2006-10-30 22:39 / Ostatni Optymista
Komunikacja miejska....tramwajem też się fajnie jeździ :))
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy