Forum Forum prawneKarne

Czy bede wezwany jako świadek? Sprawa z Kodeksu Karnego

Czy bede wezwany jako świadek? Sprawa z Kodeksu Karnego

Marlon24 / 78.133.241.* / 2010-04-11 15:14
Witam, sprawa wygląda następująco:

czy jeśli powiadomie prokurature o popełnieniu przestępstwa w myśl Art. 200. § 1. kodeksu karnego, to czy zostane wezwany jako świadek? Jeśli tak to na policje czy do sądu?

Nie jestem stroną w tej sprawie, mam tylko informacje o tym co i kiedy dokładnie sie stało, oraz kto w tym zdarzeniu uczestniczył,

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.
Wyświetlaj:
Lindafal / 178.36.223.* / 2020-08-24 14:21
W takich sprawach mają świetnych adwokatów w kancelarii na Słowackiego w Tczewie. Dobrze sobie poradzili z moją sprawą. Mogę ich śmiało polecić.
auoli / 37.128.19.* / 2020-02-25 16:22
Mnie w sprawie karnej reprezentował adwokat z Kancelarii Cejrowski z Gdańska. Dobra robota.
TenPietrek88 / 2019-12-01 18:41
Ja bym to mimo wszystko skonsultował z dobrym prawnikiem. Mecenas Paszkowska-Wójcik rozwieje Twoje wątpliwości. Mi tak znajomy doradzał wspaniale, a potem się okazało, że kodeks zmienił się sto razy i nie miałem racji. Dobrze, że Pani mecenas śledzi przepisy na bieżąco i ma anielską cierpliwość do klientów, to grzecznie mnie uświadomiła i dowiedziałem się na czym stoję. No i na rozprawie czułe się bezpiecznie, bo Mecenas na wszystko miała argumenty. Kiedyś miałem innego prawnika to stał na tej sali jak osioł :/ było mi wstyd.
iddeaal / 89.64.40.* / 2019-07-24 18:48
Ja mam za sobą sprawę karną, na szczęście postawiłem na dobrego adwokata - pana Cejrowskiego, który bardzo mi pomógł. Niepotrzebnie się stresowałem, bo był świetnie przygotowany, było widać ogromne zaangażowanie, no i doświadczenie nie budzące wątpliwości.
Jowin / 89.64.40.* / 2019-02-26 20:21
W takiej sytuacji najlepiej jest się skonsultować z adwokatem od prawa karnego. Ja korzystałem z pomocy kancelarii adwokackiej Cejrowski z Tczewa. Bogate doświadczenie w tej dziedzinie prawa.
wiwan / 2010-04-12 10:24
Rozumiem, że odpowiedź na to pytanie pozwoli zdecydować czy zawiadamiać. Ale ten obowiązek już powstał: (cyt.):
"Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu na społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję (art. 304 § 1 kpk). Osoba zawiadamiająca może zastrzec dane dotyczące swojego miejsca zamieszkania do wyłącznej wiadomości prokuratora, jeżeli zachodzi uzasadniona obawa użycia przemocy lub groźby bezprawnej wobec niego lub osoby mu najbliższej (art. 191 § 3 kpk)".

Najnowsze wpisy