Forum Forum finansoweKredyty

czy bycie żyrantem ma wpływ na zdolność kredytową?

czy bycie żyrantem ma wpływ na zdolność kredytową?

skomentuj
beata69 / 2009-12-02 08:37
Złożyliśmy z mężem wniosek o kredyt mieszkaniowy w bz wbk,podaliśmy wszystkie swoje zobowiązania i powiedzieliśmy,że jesteśmy żyrantami-co miało nie mieć wpływu na naszą zdolność kretytową.Okazało się ,że ma,bo doliczają nam do zobowiązań całą ratę kredytu który poręczyliśmy mimo ,że żyrantów jest trzech i kredyt spłacany jest w terminie.Czy będzie tak w każdym banku i czy mamy się zacząć martwić?
Wyświetlaj:
cosmo / 89.75.198.* / 2009-12-02 10:24
Wg prawa będąc żyrantem odpowiadasz za kredyt, który żyrujesz, czyli w przypadku problemów ze spłatą przejmujesz zobowiązanie na siebie, dlatego jest on traktowany jak Twój własny kredyt (może zawsze takim się stać). Podobnie jest ze współkredytobiorcami, poręczycielami itd. Nie koniecznie musicie mieć drogę zamkniętą do kredytowania. Jest kilka rzeczy, o których w banku nie pomyśleli, a które na pewno będzie można zrobić. Jestem doradcą finansowym, proszę o mail pod cosmo-pl@o2.pl zobaczymy co da się zrobić w Państwa sytuacji.
beata69 / 2009-12-03 09:30
W bz wbk jako dodatkowe zabezpieczenie zażyczyli sobie współkredytobiorcę .Złożyliśmy też wniosek w pekao sa (mamy tam konto od dziesięciu lat) i czekamy na odpowiedź,może tam potraktują nas "łagodniej",czyli światełko w tunelu jest.
cosmo / 195.164.255.* / 2009-12-03 16:27
:) widzę, że trochę Pani za dużo wymaga od banków i ich podejścia do klienta. Nikt w okienku nie przykłada się do tego aby sprawdzić czy i jaka jest szansa, żeby Państwo taki kredyt otrzymali. Dlaczego? Dlatego, że nawet jakby wszystkie sygnały na niebie i ziemi wskazywały, że tak się nie stanie, to mają oni obowiązek przyjąć od Państwa wniosek i zapewnić, że wszystko będzie ok, ponieważ nauczeni są, że decyzję podejmuje analiza.

Moim zdaniem, kwestia policzenia zdolności kredytowej, dopasowania okresu kredytowania oraz oferty konkretnego banku. Nie zrobi tego osoba, która często nie ma pojęcia o swojej ofercie :) PEKAO S.A ma podobną procedurę do BZ WBK, dlatego podejrzewam, że też może być problem.

pozdrawiam
Wierzbno / 193.201.167.* / 2010-01-04 12:50
Doradcy finansowi z pewnością mają pojęcie. W większości z banków, z których mają największą prowizję.
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: