Forum Forum prawnePracy

czy do policji mozna dostac sie z wyrokiem?

czy do policji mozna dostac sie z wyrokiem?

nejdan23 / 2012-04-03 09:59
mam pytanie, pare lat temu, mailem wyrok w zawieszeniu, teraz chcialbym aplikowac do policji, jednak przez to, ze mialem kiedys ten wyrok zastanawiam sie czy w takiej sytuacji mnie przyjma? moglby mi ktos z Was odpowiedziec na to pytanie?
Wyświetlaj:
maler9 / 31.61.129.* / 2014-06-24 21:50
No dobrze jeśli jesteś niekarany z mocy prawa i nie można dostać się do policji po dodatkowym usunięciu z KSIP to proszę powiedzieć jaki prawa ma człowiek zwykłej kategorii - wynika z tego że w naszym kraju nie ma czegoś takiego jak resocjalizacja i usunięcie z mocy prawa nie jest uważane - jest to fikcja - dziwne bo wyżej na stołkach jak posłowie maja jakieś zawsze wykroczenia i są karani ( gdzie wszystko jest zamiatane pod stół) różnego rodzaju przekręty a pełnią funkcje urzędowe i reprezentują nasz kraj
wiwan / 2014-06-24 22:26
Już padło to w tym wątku- co innego formalna niekaralność, co innego nieposzlakowana opinia.

Zresztą samo zatarcie JEST fikcją prawną (pojęcie stricte prawnicze, nie kolokwialne)- bo sprowadza się do uznania za niebyłe czegoś co było. I ma właśnie m.in. resocjalizacyjny cel.

Co do wykreślenia z rejestru policyjnego- w świetle wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjny w Warszawie(sygn. II SA/Wa 1885/10)- wniosek o wykreślenie z KSIP nie jest wiążący.
najemca93 / 37.30.247.* / 2014-03-24 21:51
Ci co piszą że nie masz szans sami nie wiedzą co piszą...zamiast pomóc chłopakowi to go dołujecie. Sprawa wygląda następująco...obecnie na tą chwilę o przyjęcie do Policji może starać się osoba która nie była skazana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe oraz posiadać nieposzlakowaną opinię. W momencie zatarcia wyroku/skazania nie widniejesz już w Krajowym Rejestrze Karnym tak więc możesz chwalić się już iż jesteś osobą niekaraną, natomiast wymóg nieposzlakowanej opinii związany jest z KSIP-em gdzie policja przy weryfikacji sprawdza czy miałeś konflikty z prawem kiedy w jakich okolicznościach itd. Aby usunąć dane z KSIP należy napisac podanie z uzasadnieniem..nie przerażać się znam wiele osób którym się to udało ponieważ istnieje coś takiego jak przydatność danych z KSIP. Ważne jest to abyś miał pewne predyspozycje do tego zawodu im więcej ich będzie tym lepiej bo tą "dziurę" trzeba będzie jakoś załatać mile widziani będą sportowcy zwłaszcza Ci od sztuk walk papiery instruktorskie poza tym strzelectwo, lekkoatletyka, wspinaczka, ratownictwo med. licencja płetwonurka itd itd. Szansa jest ! próbuj pisz podanie i nic więcej...nieposzlakowana opinia to często czysto formalne stwierdzenie ponieważ w kodeksie karnym nie ma definicji nieposzlakowanej opinii. Jest ona zaczerpnięta ze słownika języka polskiego...policja często przy weryfikacji przeprowadza wywiad środowiskowy u Twoich sąsiadów itd. rozmawia z nimi na Twój temat jaką jestes osobą czy przed kilkoma laty były z tobą kłopoty itd. Nieposzlakowana opinia również tyczy się tego wywiadu. Tyle z mojej strony pozdrawiam
bbbbaaaannnooo / 46.77.13.* / 2013-02-13 00:39
Jeśli wyrok uległ zatarciu to nadal widniejesz w KRIP mimo że teoretycznie jesteś osobą nie karaną . Dopóki Twoje dane nie zostaną z niego usunięte nawet nie masz co próbować. Aby zostać usuniętym z KRIP musisz napisać wniosek o usunięcie danych do Dyrektora Wywiadu kryminalnego Komendy Głównej Policji, dołączając ksero Wyroku, Aktu oskarżenia i wniosku prokuratora. Oni ten wniosek rozpatrują pod względem tego czy Twoje dane mogą być im potrzebne w przyszłości , więc sądzę że duże znaczenie ma to za co zostałeś skazany i ile czasu upłynęło od momentu zakończenia Twoich zawiasów. W moim przypadku dostałem pozytywną odpowiedź o skreśleniu mnie z KSIP więc jest to wykonalne. Pozdrawiam
ANEMONE / 95.49.43.* / 2013-04-06 18:50
A CO TY DOKLADNIE PISALES?
bbbbaaaannnooo / 46.77.13.* / 2013-02-13 01:08
......... i jeszcze jedno. PAMIĘTAJ że nawet po usunięciu z KSIP by pracować jako funkcjonariusz musisz dostać poświadczenie bezpieczeństwa a wtedy jesteś weryfikowany przez ABW
KRIS868686 / 87.205.6.* / 2012-10-22 19:15
OJ LUDZIE.. nie macie pojęcia a piszecie.. Oczywiście, że teoretycznie po zatarciu wyroku można starać się o służbę w policji ale wcześniej przeba usunąć dane z KSIP (krajowego systemu informacji policji). Aby usunąć dane z KSIP przeba wystosować podanie do KGP Biuro Wywiadu Kryminalnego i powołaĆ się na przewisy o ochronie danych osobowych i ich przetwarzaniu.

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ POWODZENIA.
witek720 / 46.169.6.* / 2019-06-27 19:59
mam taki sam problem, pomoże mi Pan
Stryk / 78.30.121.* / 2012-04-18 22:31
Wyrok w zawieszeniu uległ zatarciu z chwilą końca zawiasów+6m-cy cichego na sprawdzenie. Zależy za co był ten wyrok. Do policji możliwe że nie, ale znam gostka w Straży Granicznej który jeszcze za młodzika miał wyrok za bójkę i dostał się. Oczywiście nie ukrywał tego, oni też wiedzieli. Dużo zależy jakie masz predyspozycje, umiejętności które przewyższają twój wybryk. Gdybyś cię kule nie ruszały to po podstawówce nawet by przyjęli, a jak niczym specjalnym się nie wyróżniasz to nie ma szans.
meydey / 164.127.34.* / 2012-04-04 02:10
nie masz szans na 100%. tym bardziej że teraz są problemy jak miałeś kupę mandatów mimo że zapłaconych. a zaświadczenie oo niekaralności to możesz sobie do innej pracy dać. bardzo dobrze śledzą kartotekę przed przyjęciem do samej szkółki. nawet nie wiem czy do wojska byś się dostał.
mariusz 1807 / 31.61.138.* / 2014-09-28 20:28
Kol karany byl i w lraku na wojnie byl
młodziak / 2012-04-03 15:43 / Bywalec forum
na moje oko nie masz szans, wyrok to wyrok, a skłądając do policji obojętnie na jakie stanowisko musisz mieć papier potwierdzający niekaralność
marek8382 / 2012-04-03 11:10
jesli sie przedawnil to chyba jest taka opcja:)

Najnowsze wpisy