Forum Forum finansoweInne

Czy dobrze zarządzasz swoim czasem w pracy?

Czy dobrze zarządzasz swoim czasem w pracy?

skomentuj
Autor111 / 193.200.83.* / 2010-08-23 13:25
Jak wygląda Twój dzień pracy? Czy wykonując codzienne zadania dobrze wpisujesz je w ramy czasowe i przede wszystkim czy w pełni angażujesz się w wykonywaną przez siebie pracę? Liczne badania dowodzą, że ponad połowa społeczeństwa marnuje swój czas w pracy. Pewnie do grupy tej zaliczają się jednostki pracujące w tradycyjnym systemie, czyli przebywające na etacie i te, które nie lubią wykonywanego przez siebie zawodu.
Na ten temat już rozpisałam się w jednym z wcześniejszych artykułów- czyt.
http://www.grandblog.pl/rentier,56,_chomik_w_kolku_czy_rentier,34.html
Chomik w kółku zataczający kolejne okręgi w końcu wpada w rutynę i znużenie, co powoduje, że jego wydajność spada. Osoby pracujące w zupełnie innym systemie, same decydują o tym ile czasu poświęcą na wykonywane zadania. A Ty ile czasu przeznaczasz na pracę i czy czujesz, że to co robisz ma sens? Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli wykonujemy coś z pasją i dużym zaangażowaniem, to o wiele lepiej nam to wychodzi, a i wyniki naszej pracy są o wiele bardziej zadowalające. Z kolei osoby, które zmuszają się do pracy i wykonują coś bez zaangażowania z reguły robią wszystko by jak najszybciej opuścić mury firmy, w której pracują.
Osobiście uważam, że to duże nieporozumienie. Biorąc pod uwagę, że w pracy spędzamy ponad połowę naszego życia, to warto się zastanowić nad tym co lubimy robić. Jeśli nie masz takiego zawodu, który przynosiłby Ci dużą satysfakcję to zawsze możesz pomyśleć o tym by się przekwalifikować. W kolejnym etapie zawsze możesz założyć własną firmę. Najpierw jednak zastanów się nad tym w jakim teraz jesteś punkcie. Czy aktualnie praca jaką wykonujesz przynosi Ci satysfakcję? A może odczuwasz nieodpartą chęć zmiany swojej sytuacji zawodowej? Skoro uważasz, że warto coś zmienić to teraz jest na to najlepsza pora. Zacznij planować i zapisywać to co chcesz osiągnąć w najbliższym roku. Spisz swoje plany i stwórz listę składającą się z 10 punktów. Postaraj się przestrzegać swoich własnych przepisów, które wprowadzisz w działanie w trakcie wykonywania pracy. Przede wszystkim skoncentruj się na tym, co w tym momencie jest najważniejsze i wykonaj jak najszybciej zadania pilne.
Odrzuć wszelkie pokusy, które Cię rozpraszają. Nie pozwól by inni odciągali Cię od pracy. Stosuj zasadę 80/20. Brian Tracy mówił, żeby tę zasadę stosować nieustannie, codziennie, a najlepiej co godzinę podejmując jakiekolwiek działania. Skup się na tym, co najważniejsze, nim przystąpisz do czegoś innego. Koncentracja to klucz do zakończenia zadania priorytetowego. O tym jak zarządzać czasem w pracy i nie tylko, już wkrótce na www.grandblog.pl
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: