Forum Forum finansoweKredyty

czy dostanę kredyt na samochód do sprowadzenia?

czy dostanę kredyt na samochód do sprowadzenia?

Milva / 213.158.196.* / 2007-09-05 20:28
Mam takie pytanie. Czy możliwe jest dostanie kredytu na samochód, który dopiero będę sprowadzać zza granicy? Chodzi o to, że jadąc po auto muszę mieć z sobą gotówkę i czy mogę ją dostać z banku? Czy jedynie kupno na raty przez komis wchodzi w grę?

Wiem, że to głupie pewnie pytanie, ale muszę mieć jasność.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Agnieszka Konsultant Money.pl / 2007-09-06 14:01 / Specjalista Money.pl
Witam,

Większość banków udziela kredytów na zakup samochodu zza granicy, jednak wymogiem jest, aby samochód był wyrejestrowany za granicą i klient powinien przedstawić w banku dokumenty pochodzenia samochodu (brief, odprawa celna). Kredyt wypłacany jest w formie bezgotówkowej, także Pani nie otrzyma gotówki do ręki, w takiej sytuacji wyjściem jest sprowadzenie samochodu przez komis lub osobę fizyczną, która w ramach prowadzonej działalności zajmuje się sprowadzaniem samochodów zza granicy.

Niedawno ciekawą propozycję kredytu samochodowego wprowadził GE Money Bank. Bank udziela kredytu gotówkowego na zakup samochodu, klient otrzymuje środki z kredytu na własny rachunek i ma 60 dni na znalezienie i zakupienie samochodu, następnie dokumenty dotyczące pojazdu należy przedstawić w banku, wówczas oprocentowanie kredytu jest obniżane.

Pozdrawiam,
Agnieszka

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: