Forum Forum prawneCywilne

czy jest mozliwy slub kuzynostwa?

czy jest mozliwy slub kuzynostwa?

kpawlikk / 2013-03-01 09:42
Nasze mamy sa siostrami rodzonymi. Uzyskaliśmy informację, że to oznacza dla nas czwarty stopień pokrewieństwa kuzynostwa w linii bocznej.
Chcialabym sie zorientowac czy tak właśnie jest i czy możliwy jest ślub cywilny?
Wyświetlaj:
kluza_marek / 2016-06-21 16:38
O kurka! Nie miałem pojęcia, myślałem, że małżeństwo między rodzeństwem tzw. ciotecznym, jest niemożliwe ze względu na zbyt bliski stopień pokrewieństwa. A tu masz babo placek.
Zakochana / 37.249.33.* / 2016-06-21 08:10
Witam ja podobnie jak ty jestem w związku ze swoim kuzynem mój tata i jego mama są rodzeństwem co prawda nigdy wcześniej się nie znaliśmy. Zakochaliśmy się w sobie ,więc jak dowiedzieliśmy się że jesteśmy kuzynostwem był to dla nas szok ale postanowiliśmy jednak być razem teraz jesteśmy szczęśliwą parą i nie długo chcemy wziąść ślub cywilny co prawda jeszcze nie wszyscy się z tym pogodzili ale większość rodziny już tak.
Zakochany474 / 176.109.49.* / 2014-10-16 02:38
A to niby dlaczego kuzynostwo miałoby się nie żenić dzieci będą zdrowe a rodzina nie powinna mieć nic do tego.Jeśli mają się ku sobie to każdy ma prawo do szczęścia ja też jestem zakochany w swojej słodkiej kuzyneczce zrobiłbym dla Niej wszystko śnie o Niej i marze jak razem stoimy na ślbunym kobiercu uwielbiam swoją kuzyneczke.
ojciec_prowadzacy / 2013-03-01 10:13
bez sensu.... ja bym za nikogo z rodziny sie nie ozenil. rodzina to rodzina! zastosuj sie do przykazan koscielnych i zyj zgodnie z bogiem i wiara!
szklarek / 2013-03-01 10:21
To jest forum prawne CYWILNE, a więc świeckie. Założyciel wątku pyta o okoliczności prawne, a nie twoje osobiste opinie.

Do rzeczy- tak, jest ślub taki jak najbardziej możliwy:

http://www.money.pl/forum/czy-kuzynostwo-moze-wziac-slub-t3338435.html

Najnowsze wpisy