Forum Forum inwestycyjneFundusze

czy jest sens inwestowania w dwa fundusze akcji ?

czy jest sens inwestowania w dwa fundusze akcji ?

mrice / 2007-09-25 23:43
od pewnego czasu chodza mi po głowie fundusze inwestycyjne, sume jaką chce na to przeznaczyć to ok 25 000 zł i planuje inwestycje długoterminową (zdecydowanie powyzej 10 lat) jako ze niezbyt sie jeszcze w tym wszystkim orientuje, moze ktos mi podpowie, czy jest jakiś sens inwestowania w dwa niezalezne fundusze akcji polskich ? Np. Arka i CU czy lepiej cała kwote wrzucić w jeden fundusz, a moze jeszcze jakies inne rozwiazanie ktoś podpowie ?
Wyświetlaj:
mrice / 2007-09-26 18:41
a mozesz mi podac kilka zalet takiego rozwiazania ? dajmy ze np. będa to Arka akcji i Cu akcji, bo dla mnie jako laika jedno i drugie to akce a z tego co ostatnio obserwuje notowania to wahaja sie dosc podobnie
przewodnick / 2007-09-26 18:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Każdy TFI ma inaczej skonstrułowany portfel i założenia inwestycyjne. Jednego dnia dobrze radzą sobie spólki bankowe a innego informatyczne.....
Prosze sprawdzić w portalu Money zysk funduszy akcyjnych w ciągu roku - róznica może wynieść nawet 80 %... Kupując jednostki dwóch lub trzech uśreniasz ryzyko - to nie Twój znajdzie się na dole tabelki......
przewodnick / 2007-09-25 23:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zdecydowanie dwa lub trzy TFI
mrice / 2007-09-26 18:42
dwa TFI będa napewno, czy trzy jeszcze nie wiem, niebardzo mam na ta chwile trzeciego faworyta
przewodnick / 2007-09-26 18:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zawsze możesz się rozejrzec za akcyjnymi - akcji zagranicznych, małych i średnich spólek, róźnych rynków - bałtyckich, bałkańskich, akcji polskich........ wybór jest przeogromny a Tymasz zdywersyfikowany portfel w razie spadków w danym kraju......
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy