Forum Forum ubezpieczeńInne

Czy ktoś kupił ubezpieczenie zdrowotne na www.zdrowiedirect.pl

Czy ktoś kupił ubezpieczenie zdrowotne na www.zdrowiedirect.pl

beamur / 2008-04-02 11:23
Witam, zdecydowaliśmy się na kupno prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, wybraliśmy te które nam odpowiada. Ale nie kupowaliśmy jeszcze ubezpieczeń w internecie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie?
Wyświetlaj:
Rahman / 2008-04-15 12:16
Jeszcze kilka zdań o ubezpieczeniu zdrowotnym:
Myślę, że dobrym pomysłem jest porównanie zakresu świadczeń lekarskich poszczególnych ubezpieczycieli w obecności np. znajomego lekarza [gdy nie bardzo znamy się na medycynie]. Lekarz najlepiej wie, które badania robi się najczęściej, a do których konieczny jest szybki dostęp - np. tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny [w placówkach państwowych czeka się na to miesiącami w niektórych regionach kraju].
Dobrze też sprawdzić, który ubezpieczyciel oferuje nie tylko przegląd kontrolny zębów [a każdy stomatolog zrobi to za darmo], lecz również leczenie zachowawcze, chirurgiczne, znieczulenie i materiały bez konieczności dopłacania. Poczytałem właśnie trochę zakresy świadczeń na zdrowiedirect.pl i większość wypada blado, pomimo "atrakcyjnej" ceny.
Rahman / 2008-04-14 11:29
Inni komentujący piszą o tym, że kupili przez internet i mają to, czego chcieli... Kupując Polisę prawie zawsze jesteśmy zadowoleni, tylko kiedy przyjdzie z niej skorzystać - to dopiero się zaczyna. Ja mam takie ubezpieczenie z Żoną od ponad dwóch lat. Gdy je kupowałem - sam byłem agentem w InterPolska. Wtedy było to najlepsze na rynku, ale przez dwa lata bardzo dużo mogło się zmienić. Na razie nie zmieniam polisy, bo za dwie osoby płacimy niecałe 250 PLN miesięcznie, a korzystamy dużo - głównie z dentysty :) - a to jest drogie.
Zaznaczam, że już nie pracuję jako agent. Jednak jeżeli kupujesz w internecie, a nie umiesz czytać "Ogólnych Warunków Ubezpieczenia", to tak naprawdę nie wiesz za co płacisz i może się okazać, że wszystko było ok, jak nie trzeba było z tego korzystać.
Jeśli ktoś nie pyta Cię o twoje zdrowie i sprzedaje Ci Polisę zdrowotną - to albo jest ona nic nie warta pod względem zakresu, albo nic nie będziesz z tego mieć, gdy zachorujesz. Zdecydowanie nie warto kupować polis typu "karta zniżkowa". Ja mam za ok. 100 zł dostęp bez limitów do lekarzy wszystkich specjalności, pełną stomatologię i badania diagnostyczne. W placówkach kontraktowych - bezgotówkowo, a u innych lekarzy prywatnych - zwrot kosztów na podstawie faktury imiennej. Zachwalam tak tego mojego ubezpieczyciela ponieważ jest sprawdzony. Uczciwie muszę jednak przyznać, że nie znam obecnej oferty innych firm.
Uważam, że warto spotkać się z kilkoma agentami i zadawać im niewygodne pytania. Mój kolega kupując nowe okna, zaprosił przedstawicieli kilku firm na jedną godzinę i urządził mini przetarg.... Pomysł świetny. Kupił pięciokomorowe w cenie trójkomorowych... Przedstawiciele sami się targowali, a on czekał.
Życzę zdrowia!
mugle / 92.209.88.* / 2020-02-17 15:11
Wszystko z ograniczeniami chciałeś powiedzieć. Nie gadaj głupot.
gaja7 / 2008-04-05 23:50
Też się przymierzałam, wygląda OK. Można śledzić wg. różnych cech. Najważniejsze, ze w każdej opcji przed zakupem można przeczytać OW, bo tam mogą być różne wykluczenia nieuwzględnione w wyszukiwarce i porównaniu. na razie skorzystałam z internetowego zakupu polisyOC+zdrowie+ubezp. bagażu+NW na wyjazd zagraniczny. Sprawdziło się.
monika111 / 2008-04-02 11:40
Ja kupilam dla mnie i meza. Jestem bardzo zadowolona. Zakup przez internet ubezpieczenia zdrowotnego to bardzo dobry pomysl. Latwo, szybko, bez zbednych badan.
misterrr / 2008-09-03 10:59
Mój braciak z żoną właśnie sobie wykupili polisę ubezpieczeniową. Na początku się martwili czy to jest bezpieczne przez internet. Wypełnili wniosek, wybrali sobie stosowny dla nich pakiet, zapłacili pierwszą składkę, no i dostali kartę po paru dniach i już mogli korzystać. Są bardzo zadowoleni i mnie zachęcają do tego ubezpieczenia.
Inteligentny / 79.188.226.* / 2008-04-04 13:48
Odpowiadam przy okazji, bo wcześniej sie "wywnętrzniałem" na innym wątku.
Kupuj tylko czytaj co do Ciebie po kolei piszą, jest o tyle wygodnie, że nikt nie przyłazi Ci do domu, i nie zachwala jednego najlepszego ubezpieczenia. Sama decydujesz, możesz sobie wszystko porównać i sprawdzić. Sprawdź przede wszystkim gdzie się możesz leczyć!!!
misterrr / 2008-09-05 15:57
też prawda że nikt nie przychodzi do Ciebie i nie wciska jakiegoś konkretnego ubezpieczenia. Właśnie jestem teraz na etapie wykupienia polisy. tzn już wykupiłem, czekam na kartę.. Wniosek on-line nie był trudny i dużo czasu nie zajął. kurcze, jest o tyle dobrze że siedze sobie w domku i wykupuję polisę, nie muszę gdzieś chodzić. Jak tylko dostanę kartę, od razu chcę się umówić na wizytę do lekarza. Sprawdzę przy okazji poziom obsługi ;-)
Dominka / 87.204.211.* / 2008-04-14 10:50
Jak masz wątpliwości zapytaj się na kontakcie, przysyłają szybko odpowiedzi, nie zachwalają jednego ubezpieczenia, ale dają całkiem sensowne wskazówki. Kupiłam, zapłąciłam, dostałam wszystko co chciałam.

Najnowsze wpisy