Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

czy ktoś poradzi sierocie?

czy ktoś poradzi sierocie?

agajot / 2007-03-06 14:30
mam w Arce BZ WBK Zrównoważony FIO ok. 26000zł wpłaciłam pod koniec wrzesnia 2006r. , czy sprzedać teraz? posiadam też jednostki w CU FIO akcji ok. 17000, kupiłam w marcu 2006, czy sprzedać teraz? Pomocy!!!
Wyświetlaj:
h / 62.21.111.* / 2007-03-07 14:14
slaby pomysl, ja tez mam tam troche gotowki i trzeba trzymac, nawet przy takich wachaniach. pomysl bez sensu. na forum bankiera powiedza pewno zeby sprzedawac, bo tam sa same glupki i tyle
inve100r / 62.121.113.* / 2007-03-07 15:09
Bez sensu, ja inwestuję od 2000 roku i przeszedłem stratę bez wyjmowania 40 procent. Po kilku latach zyskałem. Nasz giełda nie jest jeszcze dokapitalizowana tak jak dojrzałe czyli te 60 %. U nas chyba nawet 30 % nie ma. włożyłem cyklicznie 130 tys. mam na obecną chwilę prawie 2,2 razy tyle i pewnie po olimpiadzie w Chinach przeżyję jeszcze jedną bessę i będę dokładał, regularnie. Ryzyko jest zawsze ale w okresie 15-20 lat wahania nie mają znaczenia. Pamiętaj, że ktoś jak myśli, że spekuluje to w gruncie rzeczy uprawia hazard i traci jakby nie było, nawet wytapiając czas na śledzenie tego wszystkiego. Lepiej w tym czasie zarabiać kolejne pieniążki. I jeszcze jedno: przegrni na giełdzie to tzw. analitycy, zaś wygrani to no powiedziło by się milionerzy. Polecam doinwestować cyklicznie teraz np. co dziennie po 200 zł. przez 2, 3 m-ce
Pozdr
ts / 2007-03-06 21:30 / "Trial na giełdzie"
inwestowanie to proces długoterminowy. bez sensu kupować i sprzedawać przy byle wahaniach. stracisz tylko na opłatach. jeśli inwestujesz w fundusz to na co najmniej 3 lata, a lepiej na 5 lub więcej.jeśli będziesz potrzebować gotówki w tym czasie to lepiej załóż na część tej kwoty lokatę w banku.
jarekszczecin / 2007-03-06 15:50
Po co masz wypłacać? ?Nie po to chyba wpłacałeś, żeby teraz wypłacać! Pewnie przestraszyłeś się korekty? A jak się skończy ta drobna korekcinka, to znowu będziesz chciał zainwestować? To po co bawisz się funduszami, lepiej inwestuj na giełdzie sam, wtedy będziesz miał lepiej wszystko pod kontrolą.
Pozdrowienia!
pchelek / 2007-03-07 17:21 / Tysiącznik na forum
dopiero po trzech latach wyjalem czesc kasy zainwestowanej w fundusze i w styczniu kupilem sobie za zyski nowa bryczke - tak wiec osczedzaj i nie patrze ze taraz spada - spadac musi by roslo potem - przez 5 lat przybylo mi drugie tyle
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy