Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Czy ktoś pracuje w Home Broker?

Czy ktoś pracuje w Home Broker?

Mariusz Cz / 85.222.78.* / 2007-12-14 16:50
Staram się tam o pracę doradcy ds. nieruchomości, a nie znam nikogo kto tam pracuje. Czy możecie mi powiedzieć jak się tam pracuje, ile wynosi wynagrodzenie itp.?
Z gory dziękuję za udzielenie mi wszelkich rad
Wyświetlaj:
ufo / 95.49.106.* / 2011-11-07 21:59
ja byłem w ekipie która obsługiwała HB podczas jednej z imprez i powiem tak dziewczyny z HB czy też firm pokrewnych HB piękne, naprawdę uwierzcie mi piękne jeżeli ktoś napisze inaczej to kłamca, kultura wszystkich jak byli trzezwi ok, jak pijani to bydło.... ludzie upadli do granic możliwości mamy kasete z niektórych zachowań może warto na youtube wrzucić??? Teraz tak te piękne dziewczyny okazują się w większości naiwne na swój sposób, cyniczne, wyrachowane i niestety głupie szczebiotki. Widać przesiąknięcie korporacyjne tzn. nawet w prywatnych rozmowach widać lęk przed doradcami, a doradców lęk przed kadrą zarządzającą, wyuczony uśmiech, wyuczone regułki. Patrząc z boku widziałem dzieciarnię dla której to HB to przedłużenie życia studenckiego, to brak wyjścia w życiu to obraz ludzi przyjezdnych do dużych miast z małych to HB to dla nich okno na świat. Ja współczuję żonom, mężom, chłopakom i dziewczynom pracowników HB. A Czarneckiego mialem okazje poznac osobiscie i powiem tak gbur i zachowuje się jak prawdziwy przywodca sekty.
margottttttttttt / 83.4.161.* / 2012-09-13 13:34
Bo HB to SEKTA.
fizik / 83.22.45.* / 2011-10-21 20:40
Jakie jest tam wynagrodzenie? Jakie sa warunki pracy-ile godzin i czy
rzeczywiscie dostosowuja grafik tak ze mozna studiowac? Czy my dzwonimi do
klientow oferujacym im kupno czy oni do nas z pytaniami?
dax123 / 95.49.0.* / 2011-10-14 20:38
prawda jest taka:
jesli ktos jest dobrym akwizytorem wciskaczem
do da sobie tam rade, trzeba niezle cisnac klientow ( credo HB: cisnac klientow to kupia !!! ), jezeli nie masz w sobie mentalnosci telemarketera-akwizytora, to odpusc sobie, zwlaszcza teraz, jak jest bessa w nieruchomosciach, szkoda czasu, zdrowia i pieniedzy ;)
aczytowazne / 87.206.235.* / 2011-10-11 10:14
przestrzegam przed pracą w centrali na cc opiekun klienta ....chyba osobisty nękacz są dni kiedy dzwoni się do jednego klienta po 5 razy bo niestety mało osób łapie się na tanie chwyty kawalerki po 50 tyś atmosfera straszna chyba że się podlizujesz tym lepiej masz, grupy uprzywilejowane bo ta tego dziewczyna narzeczona śmiechu warte, cięcie stawek godzinowych prowizji ...wymagania jak na umowę o pracę a większość jest na zleceniu, niema cię w pracy zwolnienie lekarskie obłęd ludzie odchodzą tuzinami najgorsze to osoby chyba losowo wybrane na stanowiska liderów grup dno totalne
dobra rada675 / 83.24.34.* / 2012-12-08 15:37
Ja też przestrzegam rzed firmą PL Nieruchomości - tak samo jak w HB z tego co czytam.
Gral anonim / 194.88.224.* / 2011-10-10 13:51
Jeżeli lubisz pracować w obozie pracy, nie zależy ci na stabilności finansowej, lubisz być traktowany z góry , lubisz zmieniające się warunki "współpracy" zapraszamy do HB.

Praca od 9-19 (czasem dłużej) i nie ważne ,że to co miałeś zrobić już zrobiłeś, masz siedzieć baranie na tyłku w oddziale, bo dostajesz podstawę 1000zł netto, -zus -paliwo czyli jakieś 500zł :)

Firma nie robi nic poza wyciskaniem z ludzi ostatnich soków witalności fizycznej i psychicznej.

No a jak zaprzyjaźnisz się z kierownictwem to będziesz miał jak w bajce - fajne spotkania, gotówkowych klientów - jak ktoś gdzieś ładnie napisał mentalny lodzik lub minetka i do przodu.

OGÓLNIE: NIE POLECAM PRACY W HB!
Wojtek124 / 212.160.155.* / 2011-10-05 11:00
Zupełnie nie rozumiem dlaczego chcecie tam pracować. Piszę jako klient HB. Czy chcecie, żeby o was ktoś napisał taki komentarz jak mój?:
Obsługa poniżej krytyki. Poza podpisaniem umowy, przez kilka miesięcy się nie widzieliśmy. HB był w stanie przyprowadzić tylko dwóch klientów do mieszkania w super lokalizacji. Ta niemoc trwała kilka miesięcy. Po podpisaniu umowy z innym biurem mieszkanie zostało sprzedane w ciągu miesiąca. Nie wiem kogo winić, czy biuro, czy doradcę, ale nic mnie to nie obchodzi. W końcu doradca reprezentuje biuro. Odradzam współpracę z Home Broker wszystkim, którzy szanują swój czas i pieniądze.
Będę wszystkich ostrzegać przed współpracą z Home Broker i wszędzie gdzie się da zamieszczać tą opinię. Zmarnowali kilka miesięcy mojego czasu, to nie jest brak profesjonalizmu, tylko dywersja, ewidentne działanie na szkodę klienta. Nazwisko doradcy w HB chętnym podam na maila. Oddział w Poznaniu, ul. Paderewskiego.
kkdks / 195.95.144.* / 2014-05-07 14:55
"Zmarnowali kilka miesięcy mojego czasu.." Rozumiem, że mieszkanie Pan sprzedawał również sam, (umowa otwarta) a więc czas był również dla Pana. Natomiast zyskał Pan 2 potencjalnych klientów. Prawdopodobnie inaczej sytuacja by wyglądała gdyby któryś z tych klientów zdecydował się na zakup. Proszę zwrócić uwagę, że dany doradca poświęcił swój czas, a wynagrodzenia żadnego nie dostał, bo przecież nie doszło do sprzedaży. Sprzedaż mieszkania to nie zawsze jest kwestia miesiąca, czy dwóch, czasem trzeba mieć trochę więcej cierpliwości.
jakkolwiek / 62.121.77.* / 2011-09-28 15:14
Witam czy ktoś może napisać ile zarabia asystentka w oddziale home broker?
pozdrawiam
kulaszyla / 2011-09-27 21:14
ja dzis dostalem telefon z hb z oferta pracy jestem w 99% pewien ze nie aplikowalem tam, na CV mam ze studiowalem na ekonomi na kierunku nieruchomosci ale ze, nie mam tego skonczonego ale jak oni zdobyli moje CV jesli tam nie aplikowalem i jestem absolutnie niedoswiadczony czemu chca zebym przyszedl na rozmowe. chyba pojawie sie tam,tak dla jaja, jak sie tam zarabia? jest stala pensja? czy tylko prowizja?
dorotka_z_oz / 84.10.77.* / 2011-10-19 22:16
prowizja. obniżona do 30%, jak nie masz targetu. a target po nowych zmianch to niemal niemożliwość
abcv / 62.21.51.* / 2012-03-02 19:06
Totalną bzdurę opowiadasz
Pracuje od ponad 2 lat. Target się zmienił to prawda ale nie ma większego problemu ze zrobieniem. Prowizja bez zrobionego targetu 20, 30, 45% (bez podstawy) ze zrobionym targetem.
Ja uwielbiam tą pracę. Jest dużo pracy ale zarobki są znacznie większe niż średnia krajowa.
robert1133 / 84.10.212.* / 2012-10-25 12:09
PR sieje propagandę sukcesu.
mała_mi / 91.146.199.* / 2011-09-06 17:16
a Macie moze jakieś informacje na temat pracy w HB jako doradca finansowy?? jak wygląda taka praca i jakie sa obowiązki, będę wdzięczna za wszelkie informacje
zawiedziony / 83.4.31.* / 2011-09-01 22:04
Chce sprzedać mieszkanie i korzystam z usług biur pośrednictwa - między innymi firmy Home Broker. Z firmą podpisałem umowę 3 miesiące temu . Od tego czasu nie mam kontaktu z firmą . Home Broker ani razu nie był z Klientem pomimo tego iż zapewniano mnie przy podpisaniu umowy iż mają zainteresowanego Klienta. Nie przyszli. Wkurzyłem się i zamieściłem osobiście ogłoszenie na portalach branżowych. Po około 30 min zaczeły dzwonić telefony w sprawie. Hah jaki szok - Home Broker dzwoni czy jestem zainteresowany współpracą - mają Klienta który jest zainteresowany tą lokalizacją i chcą podpisać umowę . Nic nie mówiąc o wcześniejszej umowie powiedziałem że niech przyjdą z Klientem. Pani powiedziała że tak nie mogą bo najpierw muszą podpisać umowę. Kiedy uświadomiłem Pani że już mam podpisaną umowę to Pani zaczeła delikatnie mówiąc mataczyć i się tłumaczyć że zły system mają, musi sprawdzić dokładnie. Dałem czas Pani 1 godzinę na informację - nie zadzwoniła. Po około 15 minutach następny telefon - Home Broker i ta sama historia. ODRADZAM WSPÓLPRACĘ - KŁAMCZUCHY
tylaj / 94.40.45.* / 2011-09-09 21:59
nie pracuję ale też mam bardzo złe doświadczenia z HB,kłamią mataczą i zwlekają wciskają "głodne kawałki" i ogólnie KŁAMCZUCHY
marko11111 / 46.112.114.* / 2011-08-29 02:13
Nie polecam, terror psychiczny, ciągła presja na wyniki i masz bezmyślnie powtarzać do klientów to co Ci kierownik rozkazuje. Najważniejsze - dostajesz klientów wedle widzi mi się kierownika, więc jeśli nie robisz mu mentalnej laski to dostajesz najgorszych. To firma, która ma osiągnąć jak najwyższą wartość by później być sprzedaną (patrz inwestycje Czarneckiego i jego sposób robienia interesów), tak jak niedługo sprzedany zostanie Open, Getin i cała reszta syfu. Nie polecam, to grupa oszustów i manipulatorów
ooooooooooooooooooooooooo / 89.74.121.* / 2011-08-31 23:01
Tak, to prawda, potwierdzam. Ale znam tę firmę doskonale i na bieżąco. Ostatnio cosik trybić przestaje. Już nie dają rady uzupełniać ubytków pracowników, którzy masowo im wypadają, po 50-60 osób miesięcznie. Najlepsze zespoły szlag trafia, zła sława się nasila, klienci to w 95% padlina. Goebelsowska propaganda sukcesu jeszcze działa, ale to też już na nic, bo kto w to wierzy? Firma swoja największą wartość ma już za sobą, teraz będzie zjazd, a za rok dwa "mniej niż zero". Leszek, nie bądź frajer, żeń to g..no już teraz bo za rok głupola na to nie znajdziesz...
Być może nowa / 83.6.23.* / 2011-07-26 21:49
Witam!!!
Wiem, żeby zarobić trzeba pracować dla firmy lub mieć własna firmę (tu i tu trzeba harować). Ja nie mam możliwości założyć własnego przedsiębiorstwa więc szukam firmy, która da mi zarobić i będę mogła realizować się, stabilność pracy i zdobywać doświadczenie w nowej branży. Mam duże doświadczenie w Call Centre a obecnie też pracuje w tej branży. W tej firmie, której pracuje nie jest źle ale też nie pisze się różowa przyszłość. Mam pytanie!!! Czy warto zmieniać firmę dla Home Broker? Mam rozmowę kwalifikacyjną dn. 28.07.2011r. Siedlce i pytam, ponieważ nie boje się zmian, ryzyka i pracy tyko, że mogę trafić gorzej niż mam!!! Moja sytuacja życiowa nie pozwala mi na eksperymentowanie z pracą. Dziękuje za doradztwo i informacje o firmie choć to ja muszę podjąć decyzję mino Państwa pomocy na forum. Dzięki!!!
Fanfatal / 2011-07-11 11:46
Witam
Mam pytanie - czy Home Broker wypłaca zaległe prowizje, jeśli ktoś rozwiąże z nimi umowę o pracę? Jestem doradcą finansowym, nie na działalności, tylko na umowie i zastanawiam się czy jak się zwolnię to wypłacą mi to co zarobiłam? I w jakim terminie?
Pozdrawiam
rrreeewww / 95.40.114.* / 2011-07-16 13:23
Osobom po rozwiązaniu umowy Home Broker niczego nie wypłaca. Zarobek osób wyautowanych pozostaje w firmie. To chyba logiczne, co nie? A niby dlaczego ma wypłacać? Uprasza się o nie zadawanie niemądrych pytań na tym forum.
Jacqb / 2011-09-27 12:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Buahaha.. dobre sobie. Bystrzak widze..
maiam / 95.49.28.* / 2011-09-05 14:13
dlatego ma wypłacać bo prowizje były wypracowane podczas trwania umowy, więc zobowiązali się zapłacić co było na umowie, także powinni płacić
czego nie rozumiesz?
Paweł GDAŃSK / 89.74.216.* / 2011-07-05 21:10
Powiem tak, większość młodych ludzi pewnie zastanawiało się nad pracą w HB ponieważ Centrala w Warszawie obiecuje złote góry...

Prawda o HB jest taka że w skali 1-10
- atmosfera jest 11
- zarobki 4-5 poziom 5-6 tyś zł Netto
- kierownictwo (Ci na samej górze mają naprawę fajną wizję) ale poszczególni kierownicy w Gdańsku np typu Anna WOJCIECH..KA- drugiej tak złośliwej i suczowatej (przepraszam za wyrażenie) dawno nie widziałem
- szacunek do ludzi 1
- wyzyskiwanie 1
Podkreślę że pracuje w nieruchomościach już 6.5 roku i pracowałem naprawdę w wielu Firmach, HB wypada bardzo kiepsko mimo iż dużo obiecuje.
Może nowy oddział tzw LION będzie nieco lepszy- nowy Pomysł właściciela 
W HB pracowałem prawie 2 lata tylko i wyłącznie dlatego że chciałem nauczyć się POKDKRESLAM topografii miasta oraz rynku PIERWOTNEGO ponieważ wiedzy na temat nieruchomości tam się nie nauczysz…

Ogólnie każdemu kto planuje prace w nieruchomościach odradzałbym HB zdecydowanie bardziej poleciłbym mniejsza firmę ponieważ znacznie więcej się nauczy a zarobki będą takie same- bez wyzyskiwania które w HB jest straszne. Człowiek mieszany jest z błotem, w chwili kiedy się stawia usłyszy …” droga wolna możesz odejść ale potrącimy Ci z wynagrodzenia które i tak jest liche”. Zmiana zasad podczas trwania umowy jest czymś co HB uwielbia, potrącanie za wszystko co się da- T R A G E D I A
Każdy kto zamierza rozpocząć prace w HB proponuje porozmawiać z kimś kto tam pracował- dowie się naprawdę wielu ciekawych informacji…

Masz pytania- napisz z przyjemnością Ci odpowiem
medionmax / 2012-03-25 23:51
Czy trzeba mieć tam założoną działalność gospodarczą czy wystarczy umowa o prace?
Co z "lojalką" bo słyszałem że taka tam obowiązuje!?
Myślę o doradztwie finansowym!
Paweł GDAŃSK / 89.74.216. / 83.27.116.* / 2012-02-20 11:52
Panie Pawle proszę napisać co by Pan zmienił w pracy w HR. Jakie warunki pracy i płacy należy zmienić aby praca była przyjemna i wydajna.
Zgodnie z Pana sugestią chętnie wymienię się spostrzeżeniami.
Odpowiedź proszę przesłać na mojego maila spelec@wp.pl
Pozdrawiam Sławomir
m109pl / 194.60.79.* / 2011-08-18 17:10
Paweł

mam okazję zacząć współpracę z p. Markiem Zier..e z HB dot zakupu gruntu, czy może znasz go i mozesz wyrazić opinię????
dobry pośrednik / 188.147.162.* / 2011-09-06 20:55
Szczerze mowiac znam marka.Z od podstaw jego noblowskiej pseudo kariery gra cwaniaka i super sprzedawce ale czy ciezko jest sprzedac porodukt gosciowi ktory za nic ma 2 mln ktore m.Zierke powierza....koleś cwaniakuje a nie ma pojęcia o nieruchomościach!!!!!!!!!!odradzam tego pseudo sprzedawce gruntowych marzeń....
człek / 83.17.137.* / 2011-07-22 13:02
zgadzam sie z poprzednikiem w 100%. No moze z 1 malym "ale" . Wynagrodzenie w wysokosci 5tys netto ciezko jest uzyskac ! Ja jeszcze pracuje. Ale tylko dlatego ze czekam na wyplate zaleglej prowizji. Psychicznie jestem wymeczony.
LeninPB / 94.42.84.* / 2011-04-29 17:24
A ja wziąłem kredyt hipoteczny przez HB. Powiem tak, są amatorzy (czyli początkujący pracownicy) i fachowcy (bardziej doświadczeni). Mi na szczęście trafiła się Pani Agnieszka, która była rewelacyjna. Kredyt dostałem w miesiąc, wynegocjowała marżę 2% w Euro, prowizja 0% itp, itd. Poleciła mi nawet swojego zaufanego notariusza, u którego dostałem także rabacik. A najlepsze jest to, że ja HB nic nie zapłaciłem, bo prowizja dla Doradcy należy się od banku w którym kredyt wziąłem.
Próbowałem równolegle współpracować z Expanderem - PORAŻKA. Gość do dnia dzisiejszego nawet nie zapytał, czy już jestem zdecydowany na kredyt! trafiłem mu się jak na tacy, przychodzę, mówię Dzień Dobry, chcę wziąć kredyt, znalazłem już mieszkanie które chciałbym kupić, co mam zrobić. A on tylko mi wyjaśnia, tłumaczy, zapewnia, robi kalkulacje i wyliczenia ale nic nie zrobił. Dlatego wszedłem na to forum, bo szczerze zastanawiam się nad tym żeby zacząć pracować jako Doradca Finansowy, niekoniecznie w HB, ale na pewno nie w Expanderze.
goja29 / 94.75.73.* / 2011-09-09 14:36
nam się trafił pan Patryk i większego dupka nie wziałam, dzięki dojściom prywatnym w banku do którego miał złożć nasz wniosek o kredyt dowiedziałam się, że wniosek został anulowany z powodu braku dokumentow, które Pan patryk miał złożyć. Nam powiedział, że z banku jeszcze się nawet nie odezwali. Zastanawiam się własnie czy ni złożyć skargi. Pan ewidentnie załatwia sobie prowizję a nie nam kredyt.
mi12 / 31.60.188.* / 2011-06-26 15:38
na bank pracujesz w hb
PaolaWrocek / 2011-06-12 17:56
Powiem krótko, dla Home broker liczy sie tylko liczba ofert i nic więcej. Są nachalni i kompletnie nie liczy się dla nich klient. Nie odświeżają ofert. Promują się że mają np we Wrocławiu 3000 kawalerek na sprzedaż ale jak przyjdzie moment że będziesz zainteresowany obejrzeniem tych mieszkań to okaże się że aktualnym jest tylko 50. To już mówi samo za siebie jakie podejście mają. Jeżeli chodzi o inne biura to zdecydowanie odradzam LIME HOUSE! Bezprawnie wprowadzają oferty klientów z którymi nie mają podpisanej umowy o pośrednictwo! A jak dzwoni zainteresowany klient mieszkaniem które nie powinno byś w ich zasobach to wtedy dzwonią do właściciela i mówią że mają klienta. i w ten sposób załatwiają sobie umowę z właścicielem. nie wspomnę już nic o tym że często te oferty ogłaszają za dużo niższą kwotę niż właściciel. Tłumacząc się potem błędem systemu... żenada
Nurami / 178.235.162.* / 2011-07-17 11:41
jestem klientką Home Broker i prawdę mówiąc od mieiąca czyli zawarcia umowy jest cisza.Jeden raz zadzwonił pośrednik by z propozycją zmiany ceny. Szukałam mojej oferty sprzedaży mieszkania i zdięć.Znalazłam ofertę o skąpej treści a mianowicie metry,ilość pokoi, miejscowość,cena i to wszystko zdjęć lub opisu oferty brak.Moja ocena na dwa z minusem.Zapewnienia okazały się bez pokrycia.
PawelT. / 178.73.50.* / 2011-05-16 11:26
No to faktycznie specjalistka :) Ja bez jakieiś szczególnej negocjacji daję Ci 1,6% marży w euro i też bez opłat :) A notariusza to bankowo dałbym Ci tańszego niż ta Pani. Znajomy notariusz to standard dla szanującego się Doradcy :)
trackers4 / 89.79.29.* / 2011-06-12 11:04
super ja poszedłem tylko tak zeby sie dowiedziec co moze mi zaproponowac hb i dali 1,5 za to nigdy nie kupilbym mieszkania przez nich bo koszt ich pracy to 20000 a pokazali mi mieszkania ktore wczesniej sam ogladałem na necie i za to chca tyle kasy Ja osobiscie polecam open finance
Athu / 178.235.10.* / 2011-08-01 19:26
Open Finance to też spółka Czarneckiego -jednoi to samo xP
trackers4 / 89.79.29.* / 2011-06-12 11:15
oczywiscie jesli chodzi o kredyt a mieszkanie najlepiej poszukac samemu Takie jest moje zdanie

Najnowsze wpisy