Forum Forum emerytalneOFE

Czy mogę zlikwidować swoje OFE i zabrac pieniądze a potem po swojemu inwestować?

Czy mogę zlikwidować swoje OFE i zabrac pieniądze a potem po swojemu inwestować?

michal555 / 83.6.157.* / 2009-01-14 18:27
Czy mogę zlikwidować swoje OFE i zabrac pieniądze a potem po swojemu inwestować? Jestem w ING ale troche juz ten swiat obserwuje i .....stąd decyzja.
Wyświetlaj:
lezdrub / 79.185.78.* / 2009-03-28 21:17
Michal. Możesz inwestować po swojemu z tych pieniędzy,które otrzymujesz na wyplatę.
Lub, jezeli prowadzisz dzialalność z tych pieniędzy które zarobisz.

Ja znam takich co w bankach pracowali i Poplynyli ze stratami. (fachowcy niby)
kazumi / 2009-01-14 22:30 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Musiałbyś zapisać się do partii a potem zostać premierem i znowelizować ustawę emerytalną. A tak poważnie to nie ma takiej możliwości. Pieniądze z OFE mają być dziedziczone choć coś kiedyś czyłem że nasz rząd chce to zmienić, nie wiem jak to dokładnie wygląda w tej chwili. Może ktoś posiada info na ten temat???
Gorgoroth / 195.20.110.* / 2009-01-20 08:51
Już to zostało zmienione, Państwo okradło nas w biały dzień w świetle prawa
i nikt nie protestuje, teraz jest tak zgodnie z wyrokiem sądu że jeśli zejdę po 65 r.ż. ale przed wypłatą pierwszej raty emerytury to moja rodzina nie ma prawa do zgromadzonych PRZEZE MNIE pieniędzy jeśli jednak jakoś pociągnę dalej i będę chciał zejść przed 68 rokiem to świadczenie dla rodziny będzie pomniejszane o 1/37, a po 68 już nic nie należy się mojej rodzinie, jak o tym przeczytałem to się ...................#@#!!
Nie dość że 7% prowizji za zarządzanie, obławia się na tym garstka ludzi,
do emerytur Państwo i tak dokłada no i oczywiście z naszych podatków,
i nie mogę w żaden sposób w świetle prawa odzyskać tych pieniędzy, uważam
że nie można na to pozwolić, trzeba zorganizować jakąś kampanię informacyjną
żeby choć uświadomić naród co tak naprawdę dzieje się teraz z OFE i naszymi pieniędzmi, bo jakoś media milczą na ten temat i czy my jako obywatele naprawdę już na nic nie mamy wpływu, czy musimy walczyć o swoje prawa tak jak np. górnicy używając odpowiednich środków wyrazu, trzeba coś z tym zrobić teraz bo potem będzie za późno,
te pieniądze naprawdę samemu można lepiej zainwestować i rodzina nie traci do nich prawa po mojej śmierci
eme / 83.22.5.* / 2009-03-27 17:21
Gorgoroth złóż interpelacje albo podrzuc pomysł Donaldowi, wszak to co sie dzieje w tym temacie to śmieszniejsze niz jakakolwiek kreskówka z jego udziałem
lezdrub / 79.185.107.* / 2009-03-27 16:43
Piszesz, a nie wiesz, ze Prezydent RP L.Kaczyński tą ustawę zawetowal.
Poszla do kosza. Nie udalo sie POpaprańcom okraść ludu.

Ale, jak w nastepnych wyborach ludzie zaglosuja za POpaprańcami , to im tą ustawę wprowadzą.
@@@2 / 78.9.38.* / 2009-03-26 23:19
U nas niestety tak jest,ze jak Kali ukrasc krowe to do wiezienia,a jak panstwo ukrasc Kalemu krowe to jest OK.

Najnowsze wpisy