Forum Forum finansoweKredyty

czy możemy dostać kredyt i jaki?

czy możemy dostać kredyt i jaki?

Lucja z Wawy / 83.31.243.* / 2008-07-31 14:45
Witam,
mam pytanie czy możemy dostać kredyt hipoteczny i w jakiej wysokości. Jesteśmy parą homoseksualną (czy banki udzielają kredytów hipotecznych takim parom?). Nasze łączne dochody brutto to ok. 10.000 miesięcznie. Wiek po 25 lat. Dodatkowo ja mam mieszkanie (kawalerkę) w Warszawie, która jest warta na dzień dzisiejszy ok. 200.000 zł.
Pytanie 1 - czy możemy ubiegać sie o kredyt hipoteczny? W którym banku?
Pytanie 2 - w jakiej wysokości mogę dostać kredyt? (zależy nam na kupnie mieszkania za 470.000 zł plus max 100.000 zł na wykończenie i wyposażenie)
Pytanie 3 - czy lepiej wziąć kredyt na całość pod hipotekę obecnie posiadanego mieszkania czy je sprzedać iwziąć kredyt na resztę kwoty?

Będę wdzięczny za odpowiedź.
Wyświetlaj:
owner / 212.160.172.* / 2008-08-01 14:46
1. mozecie sie ubiegac nie jako para ale po prostu kazdy z was dostanie np. 50% udziałow w kredycie i podział waszej własnosci . Kwestie orientacji sexualnej nie ma tu znaczenia
2. www.ehipoteka.com mozecie sprawdzic
3. tu jak wam wygodniej - teraz latwo sie nie sprzedaje , a pozniej mieszkanie z hipoteka sprzedac tez nie jest prosto. Najlepiej aby juz wybrany przez was bank powiedzial jakiee chce miec zabwezpieczenia.
Agnieszka Konsultant Money.pl / 2008-08-04 11:55 / Specjalista Money.pl
Witam,

Jak napisał mój poprzednik, nie ma problemu z tym, aby do kredytu przystąpiły dwie osoby jako współkredytobiorcy.

Obecnie posiadane mieszkanie mogłoby być zabezpieczeniem kredytu, ale jego wartość jest za mała w stosunku do kwoty kredytu, dlatego wymagane byłoby zabezpieczenie na jeszcze jednej nieruchomości. Jeśli zabezpieczeniem kredytu będzie posiadane mieszkanie oraz nabywane mieszkanie, wówczas łączna wartość tych mieszkań będzie przewyższać kwotę kredytu i tę różnicę można będzie potraktować jako wkład własny.

Z drugiej strony sprzedając obecne mieszkanie, uzyskaną kwotę można potraktować również jako wkład własny i wnioskować o niższą kwotę kredytu. Jeśli pojawiłby się problem ze sprzedażą mieszkania, istnieje taka możliwość, aby wziąć kredyt na 100% nabywanej nieruchomości, a po sprzedaży kawalerki dokonać częściowej spłaty kredytu, przy czym w tym przypadku przy wyborze banku należałoby się skupić na ofertach banków, które nie pobierają opłat za wcześniejszą spłatę kredytu.

W celu uzyskania pomocy w wyborze odpowiedniego banku proponuję wypełnić zgłoszenie na stronie:

https://direct.money.pl/zzk/zgloszenie.do

Konsultanci Money.pl bezpłatnie pomogą w wyborze najlepszej oferty i swoje propozycje
prześlą na adres e-mail.

Pozdrawiam,
Agnieszka

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: