Forum Forum finansoweInne

czy mozna kupic walute przez Internet?

czy mozna kupic walute przez Internet?

alicja11 / 217.171.129.* / 2009-01-29 21:26
Witam,
czy jest mozliwosc kupna waluty (np. dolar)przez Internet? A jasli tak, to w jaki sposob najlatwiej to zrobic.
Nie mam mozliwosci pojsc do kantoru albo do banku.
Z gory dziekuje za odpowiedz.
alicja
Wyświetlaj:
Pawel7 / 31.60.251.* / 2013-10-20 11:42
Banki radzę omijać ze względu na wysoki spread. Zdecydowanie lepszą opcją są natomiast specjalne platformy do wymiany walut/kantory internetowe. Niektóre z nich w ogóle spreadu nie pobierają, np. amronet.pl. Miałem okazję kilkakrotnie wymieniać tam EUR i absolutnie na nic nie narzekam. Wynosząca 0,2 % znacznie mniej mnie obciąża niżeli wygórowany spread, a kursy na https://www.amronet.pl/ są dość korzystne. Można również zaproponować własny i czekać na ofertę przeciwstawną. Jeśli ktoś jest "nowy" w tym temacie, bez obaw, serwis charakteryzuje się bardzo łatwą obsługą oraz jasnymi zasadami.
276 / 2013-10-14 12:52
Oczywiście, że można. Prosperuje teraz coraz więcej kantorów internetowych, choć są wśród nich i lepsze i gorsze. Trzeba jednak posiadać konto walutowe w swoim banku. Transakcja przebiega na podobnych zasadach jak przelewy w bankowości internetowej. Korzystam z wymiany walut online od dłuższego czasu i naprawdę polecam tę opcję. Kupuję walutę za pośrednictwem platformy https://www.amronet.pl/ , gdyż serwis przedkłada jasne zasady współpracy i w ogóle nie pobiera spreadu, co- zwłaszcza- przy większych transakcjach pozwala zaoszczędzić konkretne pieniądze.
kuba112 / 83.238.169.* / 2009-01-29 21:43
Konto internetowe plus walutowe w tym samym banku.Niestety ale wszystkie banki maja złodziejskie przeliczniki kupna i sprzedaży waluty.
alicja11 / 217.171.129.* / 2009-01-30 13:32
dzieki za odpowiedz. A ktory bank bylby w miare ok? getin? pko?
kuba112 / 83.238.169.* / 2009-01-30 16:46
Getin nie ma powiązanego konta internetowego z rachunkiem walutowym.Od pko trzymam się z daleka ;)
Może BZWBK ale ma chyba największy spread na walutach.mBank w miare dobry przelicznik ale schodzi na psy.Alior.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: