Forum Forum prawneCywilne

Czy można wycofać się z podjętej decyzji?

Czy można wycofać się z podjętej decyzji?

skomentuj
trinity416 / 2010-06-04 12:33
Moja mama była dysponentem pewnego grobu. Grób został opłacony do 2045 roku przez zmarłą ciotkę, która jest w nim aktualnie pogrzebana, a która przed śmiercią uczyniła dysponentem grobu moją mamę (swoją siostrzenicę). Kilka dni temu zmarła kolejna osoba w rodzinie (kolejna ciocia) i rodzina domagała się, aby została pochowana w rzeczonym grobie. Mama pod wpływem emocji związanych ze śmiercią cioci i pod presją rodziny, która domagała się od mamy oddania prawa dysponowania grobem, przekazała to prawo córce zmarłej. W kancelarii parafialnej podpisała dokument, w którym świadomie przekazuje swoje prawo do dysponowania grobem innej osobie. Treść dokumentu została podyktowana mamie przez pracownika kancelarii parafialnej. Został on podpisany przez wszystkie zainteresowane osoby. Pracownik kancelarii parafialnej poinformował mamę, że taki dokument jest prawomocny i nie wymaga już wizyty u notariusza. Sytuacja miała miejsce 02.06. br.
Mama po zastanowieniu na chłodno i po opadnięciu emocji uświadomiła sobie, że faktycznie zrzekła się prawa do grobu, mimo że wcale nie miała takiego zamiaru. Chciała wyrazić zgodę na pochówek w grobie, ale zachować prawo do dysponowania nim.
PYTANIE? Czy w takich okolicznościach istnieje jakiś okres, w którym mama mogłaby wycofać się z podjętej decyzji? Od rzeczonego zajścia minęły dopiero 2 dni robocze, a dokument został sporządzony i podpisany pod wpływem emocji. Co można zrobić w tej sytuacji?
uczciwosc / 2010-06-12 21:32
Ja bym to nazwal : czy podjeta decyzje mozna zmienic ? prawie z kazdej podjetej decyzji mozna sie wycofac , zalezy to od okolicznosci , oraz w niektorych przypadkach jest to bardzo kosztowne . Sluby sa zawierane rowniez pod wplywem emocji . Niestety za wszystko trzeba placic , nawet za wycofanie sie z decyzji podjecia slubu .Z Twojej wersji sytuacja jest bardziej skomplikowana . Wszystko zalezy od Ciebie tzn. jezeli jest ta sprawa bardzo wazna i stac Cie finansowo , to innego wyjscia nie masz jak wydawac pieniadze na prawnikow , albo na parafie . Parafia i prawnicy w parze nie chodza chociaz lubia pieniadze . Z drugiej strony ,od kiedy parafie maja prawo uprawomocniania dokumentow prawnych ? Jezeli dokument jest notarialny , mozna zadac APOSTILLE potwierdzajace wiarygodnosc , oraz autentycznosc podpisu notariusza . Czy parafia ma pieczatke , oraz pozwolenie na sporzadzanie jakich kolwiek dokumentow prawnych ?
Trynity 416 , ja proponuje przeglad wszystkich dokumentow od poczatku , bo mi sie wydaje , ze ktos w tej calej sprawie jest nie uczciwy .
Pozdrawiam.
skomentuj

Najnowsze wpisy