Forum Forum prawneCywilne

czy mozna wynajac mieszkanie komunalne?

czy mozna wynajac mieszkanie komunalne?

nadanka / 2012-09-10 09:36
mam pytanie, mam mieszkanie komunalne, w sensie nie jest wlasnosciowe, chcialabym jeden z pokoi wynajac jakiejs studentce, mam wiec pytanie czy mam do tego prawo skoro nie jest moja wlasnoscia?
Wyświetlaj:
borysekk / 2012-09-11 14:18 / Bywalec forum
a wiecie moze jak zamienic zadluzone mieszkanie, mam zadluzone mieszkanie na 100tys zl, nie wiem jzu co robic, komornik mi siadl an pensji, chce jakos wybrnac z tej sytuacji
szklarek / 2012-09-11 19:28
Można zamienić pod warunkiem, że druga strona tej zamiany również posiada przydział mieszkania komunalnego i oczywiście jest zainteresowana ORAZ przejmie Twój dług.

Wszystko załatwia się w wydziale lokalowym, mienia komunalnego czy jak tam w urzędzie twojej gminy/miasta się to nazywa.
nejdan / 2012-09-10 10:49 / Bywalec forum
ja mam zadluzone mieszkanie komunalne wlasnie, chce wyjechac za granice do pracy, a to mieszkanie wynajac by samo na siebie zarabialo ciekawe czy gmina mi pozwoli w takiej sytuacji
wiwan / 2012-09-10 10:04
Tylko po uzyskaniu zgody właściciela- czyli Gminy.
Zgoda taka jest wydawana bardzo rzadko, i raczej dotyczy sytuacji losowych podnajem/wynajem usprawiedliwiających- np. wyjazd na długotrwałe leczenie, udokumentowane oczywiście jednego z zamieszkujących.
Chęć podnajmu jednego pokoju bez takich okoliczności wskazuje, że:
- mieszkanie jest zbyt duże dla tego najemcy
- zgłoszenie innej osoby jako mieszkającej razem z najemcą głównym jest fikcyjne, itp.

Najnowsze wpisy