Forum Forum inwestycyjneFundusze

czy można zaufać AEGON?

czy można zaufać AEGON?

biesman / 2007-12-02 18:26
Witam wszystkich!
Mam pytanie do ludzi którzy oszczędzają w Aegon albo którzy mieli jakąś styczność z Aegon - ponieważ sam ostatnio szukam opcji na zainwestowanie pieniędzy (58 tyś) i przypadkiem trafiłem na AEGON. Początkowo wyglądało mi to dość kiepsko - firma mało znana, nigdzie się nie reklamuje, prawie nikt o niej nie słyszał, i jeszcze Towarzystwo Ubezpieczeniowe w nazwie, ale spotkałem się z doradcą z tej firmy i muszę przyznać, że gość mnie prawie przekonał do ich programu - ciekawe rozwiązanie dla mnie jako że myślę o zainwestowaniu pieniędzy na trochę dłużej, akurat tak jak proponuje Aegon nawet mi odpowiada, te 5, 8 czy 10 lat. Pytanie tylko się rodzi, czy mogę powierzyć swoje oszczędności firmie tak mało znanej? czy nie jest to jakieś naciągarstwo? ...a może są jakieś inne, lepsze jeszcze sposoby zainwestowania takiej kwoty na kilka lat? (coś czytałem o Skandii - notabene też mało znana firma)
A więc - czy zaufać AEGONowi ?

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
hehehehhe / 87.205.187.* / 2007-12-24 08:46
jezdizsz autem za 150 tys a rozumu masz najwyżej na hulajnoge

swoja droga kase trzeba bylo trzymac 10 lat i pewnie byloby wiecej niz te twoje 150 tys

narzekaj na doradce nie na Aegon
rozwazny / 2007-12-24 09:22
Kończe te zenująca dyskusje z tobą bo w Aegonie wyprali ci mózg , życze wielu jeleni , których namówisz na "biznes " w AEGONIE na pewno ich spotkasz bo kazdy może mieć chwile dekoncentracji , słabosci i podpisze to co ty mu podsuniesz tylko nie pieprz na forum , że w twoim Aegonie mozna zarabiac pieniadze . Żegnam !
08080 / 87.205.187.* / 2007-12-23 10:01
rozwazny ale to z ciebie musi byc kretyn ahhhhhhhhh co ma AEGON do tego a mnmzoe bcy tak uciekł

Aegon losiu jest oparty na 35 funduszach cos ty podpisywał wogole??
rozwazny / 2007-12-23 22:11
Rzeczwiscie zasłuzyłem na taka opinię bo dałem sie podejść wtedy złotoustemu "doradcy " i podpisałem że przez 10 lat nie wybiorę kwoty 10 tyś zł jak bym wybierał np po roku to zabieraja 90 % po 2 latach 80 % z tej kwoty itd . ale to były moje poczatki przygody z rynkami finansowymi , która mnie kosztowała sporo grosza i nerwów ,teraz z tej kwoty tj.10 tys zostało 9,3 tys więc masz swój ukochany AEGON ale od tego czasu jak skonczyłem z doradcami i sam inwestuje kupiłem sobie auto za 150 tyś i sporo grosza sie jeszcze kreci więc mam ciebie i twoje opinie o mie głeboko w d... ie .
Pozdrawiam
rozwazny / 2007-12-22 21:28
Zainwestowałem w AEGON 2 lata temu a więc w bardzo dobrym czasi dla rynków klapitałowych 40.tyś zł b.szybko okazało się ,że przyrost wartości mojej inwestycji jest żenujący w porównanie z taka sama kwota zainwestowana bezposrednio w fundusze .Chciałem sie wycofac i to zrobiłem straciłem ok 4 tyś zł a 10 tyś wogóle nie moge ruszyc i ciagle trace .Zrobisz jak chcesz ale ja NIGDY nie dam juz grosze w AEGON !!
rydz78 / 2007-12-22 19:54
Straciłem ponad 20% kapitału.Uważam za niewiarygodnych,łamią obietnice jak parlamentarzyści polscy.Żerować na naiwnych to specjalność doradców finansowych ITP.
klubbe25 / 87.205.41.* / 2007-12-14 20:51
tak tak Aegon ci zabarnia zarabiac KATASTROFA

napisz wprost o co ci chodzi bo chyab w zyciu nic ci nie dogodzi a takich jak ty i tobie pdoobnym oblewam jak się to mówi ciepłym moczem

przyjąłem wyzwanie
miki3d / 2007-12-15 11:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co za prostak!
Bartosz Milewski / 2007-12-15 12:49 / Bywalec forum
nic nie poradzisz.... Walczyć się nie da.....
Pasuje mi tutaj stwierdzenie: " człowieka ze wsi wyprowadzisz, ale wsi z człowieka nigdy.."
miki3d / 2007-12-15 14:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale najgorsze jest to, że taki Bartosz pracuje sumiennie na swoją opinię i pośrednio na opinię swojej firmy, a tymczasem jest taki jeden, który zdążył już wszystkich zrazić nie tylko do siebie...
klubbe25 / 87.205.41.* / 2007-12-14 17:47
Bartoszu prosze odbij od mnie .... bo sam popelniasz błedy i to kilka w twoich wypowiedziach i wystawiasz Aegona na probe

a kim jest doradca jak nie zwykłym sprzedawcą.... jak sobie go ustawisz taki bedzie

Sam pracuje w AEGONie , lecz wiem że musze się dużo nauczyć jeszcze i nie wiem
wszystkiego ( bo tak się nie da) , jeżeli mam z czymś problem przy układaniu strategi,
dobraniu odpowiednich funduszy to otaczam się ludzmi z którymi mogę wszystko omówić

jak pracujesz to nie dezinformuj ludzi o to cie tylko prosze
Bartosz Milewski / 2007-12-14 17:56 / Bywalec forum

jak pracujesz to nie dezinformuj ludzi

Nie rozumiem tego.
Mogę się znać na czymś, ale lubie konsultować roziązania które proponuje inwestorom z ludzmi którzy znają się lepiej, to dużo nie kosztuje, a sam się czuje lepiej.

Bartoszu prosze odbij od mnie

Sama odelgłość, która nas dzieli, dyskwalifikuje "przybicia do ciebie" :)
klubbe25 / 87.205.177.* / 2007-12-08 13:45
do Klient AEGON

głupszego człeka jak ty jeszcze na forum nei spotkałem.....

co cie wogole obchodzi ile dostaje agent i posrednik ???

to są rozliczenia miedzy Aegonem a posrednikami

zresztą kończ wasc wstydu oszczedź

bo nawte pewnie kasy w Aegonie nie masz a podpsiujesz sie jego klient

podpisywales w ciemno ze nie wiesz co to za firma....

ludzie nie dajcie sie omamic temu cyganowi
Egon A. / 193.111.166.* / 2007-12-14 16:34
a kimże ty jesteś że ośmielasz się obrażać innych
Aegon jest mało znaną firmą na rynku i to jest prawda i zanim swoją pozycje ugruntuje
minie sporo czasu więc nieufność klientów jest jak najbardziej uzasadniona.
To jakie są prowizje to podstawa podjęcia decyzji inwestycyjnej jak również dotychczasowe wyniki ,pozycja na rynku
jeśli ten argument cię nie przekonuje to może podejmujesz decyzję w oparciu
o np aparycję sprzedającego . Wiem jak działają programy w Aegonie ,Skandii itp firmach
-to prawdziwe pożeracze prowizyjne - fundusze+ubezpieczenia- i jeden i drugi wyciąga ręke
po prowizję i jeszcze jest do nakarmienia sprzedawca - obciach jak beret
adetona / 82.210.145.* / 2008-03-13 08:01
straciłem 40k w aegon tragiczny produkt !
Maciej01 / 2008-03-13 08:45
To nie produkt jest tragiczny. To ty jesteś tragiczny!
wwwzuzka / 83.4.21.* / 2007-12-14 16:52
Nie Aegon nie Skandia wiec co polecasz? Przeciez to produkty wiec za nie placisz,
gdzie indziej nie dostaniesz takich funduszy i tych korzyści i zwolnień prawno-podatkowych.
Parasolowe lepsze? Na dłuzszą metę ryzykownie. Nie wiesz jak beda dzialac za 10 15 lat bedziesz chcial sie przeniesc do innego TFI - zaplacisz podatek. Tak mysle..
Pozdrawiam
casper / 2008-02-18 21:55
Polecając lub odradzając inwestowanie pod parasolem jakimi argumentami się podpieracie. Bardzo mi zalerzy na tych informacjach. Pomogą mi w pisaniu pracy. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Egon A. / 193.111.166.* / 2007-12-14 18:36
nie polecam nikomu żadnych firm zabierających pieniądze - trzeba nauczyć się je pomnażać . Wszyscy tak się do tego przyzwyczaili że wydaje im się to normalne-
tylko wyciągają ręce po twoje ciężko zarobione pieniądze.Jest dużo możliwości obracania
pieniędzmi - fundusze to moim zdaniem ostateczność !! - to dla leniwych aroganckich głupoli . Pieniądze po zdrowiu , miłości to ważny aspekt życia i warty przemyślenia.
Bartosz Milewski / 2007-12-14 16:50 / Bywalec forum
ależ nerwy,przecierz to tylko spadki :) , nie ukrywając że klubbe25 tez mnie denerwował....
[
cytat]
obciach jak beret

Dobry beret nie jest zły, nieraz może być ozdobą :):):)
klubbe25 / 87.205.177.* / 2007-12-07 22:09
nieznana firma

zreszta koncze dyskusje bo szkoda z takim jak ty wogole polemizowac

a twoja krytyka jest bezpodstawna
Klient AEGON / 81.219.217.* / 2007-12-08 08:41

nieznana firma


To przekonaj mnie , że tak nie jest. Jak narazie to nie przytoczyłeś żadnych argumentów.

zreszta koncze dyskusje bo szkoda z takim jak ty wogole polemizowac

Jak narazie to ty się tylko stroszysz jak kogucik a nie polemizujesz.

a twoja krytyka jest bezpodstawna

Znowu śmiech:):) Bezpodstawna??? 3 lata strat jest bezpodstawne?
Bartosz Milewski / 2007-12-14 17:20 / Bywalec forum
DO "KLIENT AEGON" !!!!!!!!!!!!!!!!

Moim zdaniem możesz mieć pretensje do tego "doradcy" i do siebie.

Do doradcy gdyż był osobą nie komepetentną, zwykłym sprzedawcą , bo prawda jest taka, że nawet jeżeli "doradca" nie zna się kompletnie na inwestowaniu, jest leniem i nie śledzi rynku, to w biurze w którym pracuje są osoby z którymi może wszystko skonsultować.
Niejednokrotnie spotykamy się jednak z osobami typu "klubbe25" , który uważa że wszystko wie, przypuszczam, że nie doradzi się nikogo a jednocześnie posiadając małą wiedzę popełnia błędy.
Sam pracuje w AEGONie , lecz wiem że musze się dużo nauczyć jeszcze i nie wiem wszystkiego ( bo tak się nie da) , jeżeli mam z czymś problem przy układaniu strategi, dobraniu odpowiednich funduszy to otaczam się ludzmi z którymi mogę wszystko omówić.
Do siebie możesz mieć pretensje o to:

To on miał pełen dostęp do
mojego konta i pełne prawo zmian alokacji środków na moim koncie.

Kodeks etczny nie pozwala na tego typu sytułącje specjaliście (to świadczy o nim) , nie ma on licencji i prawnie nie może inwesotwać nikogo pieniędzy, może tylko sugerować rozwiązania.

Suma sumarum , nie oceniaj jakości drzewa po jednym liściu, prawda jest taką że niekompetencja doradców jest spotykana.
Egon A. / 193.111.166.* / 2007-12-14 18:57
powiem więcej nie ma takiego pojęcia jak kompetencja doradców - po prostu nic takiego nie istnieje - nawet najwięksi analitycy popełniają "przedszkolne"błędy w inwestowaniu
-ludzie z licencjami doradców inwestycyjnych,maklerzy robią ich więcej niż przeciętni
ludzie bo choćby zwyczajnie robią więcej transakcji. Można robić setki analiz technicznych
fundamentalnych,rynkowych i piorun wie jakich a i tak sytuacja wymyka się spod kontroli.
Nie ma nigdzie 100 % gwarancji co do jakości doradztwa bo żaden doradca nic w 100% nie może zagwarantować a już na pewno jeśli chodzi o stopę zwrotu.To wszystko jest na zasadzie " CO BY BYŁO GDYBY"
Na pewno Aegonowi i jemu podobnym moje wywody nie są na rączkę ale cóż - sam rynek ich zweryfikuje .Najfajniejsze jest to że tym pseudodoradcom /bo tak naprawdę doradzają
firmie ktora ich zatrudnia jak pomnożyć ich kapitał/ wydaje się że mogą przy pomocy wzbudzenia zaufania klienta "zarządzać" pieniędzmi /a zarządzać to pobierać prowizje-za(za ubezpieczenie,za zarządzanie,za wcześniejsze wycofanie,za wejście,za konwersję/
co nie mam racji ? kto zaprzeczy - czekam aż ktoś podejmie rękawicę !!
Bartosz Milewski / 2007-12-14 21:14 / Bywalec forum
Podejmuje rękawice:) forum jest od tego żeby prowadzić dyskusje.

powiem więcej nie ma takiego pojęcia jak kompetencja doradców

Jakbys dodał stwierdzenie "moim zdaniem" nie ruszałbym tematu, ale nie dodałeś, więc jest coś takiego i to samo tyczy się każdego zawodu, kompetencje nie są moim zdaniem określane mianem trafności decyzji tylko wiedzy, umiejętności podsunięcia wysublimowanych rozwiązań osobom które tego potrzebują.

nawet najwięksi analitycy popełniają "przedszkolne"błędy
w inwestowaniu

Najwięksi pod jakim względem?


Nie ma nigdzie 100 % gwarancji co do jakości doradztwa bo żaden doradca nic w
100% nie może zagwarantować a już na pewno jeśli chodzi o stopę zwrotu.

Jeżeli ktoś Tobie coś zagwarantował i w to uwierzyłeś, to albo to była lokata w banku, albo oznaka twojej naiwności. Z tym że gwarancji nie ma się zgodzę, aczkolwiek są ludzie którzy uważają że giełda i fundusze to maszynka do robienia pieniędzy, "doradca" powinien takiego człowieka z błędu wyprowadzić, uświadomić że tego typu inwestycje nie mają nic wspólnego z maszynką do robienia pieniędzy. Im więcej oczekujemy, tym więcej możemy stracić i to powinno być jasne dla osoby która zaczyna inwestować.

Na pewno Aegonowi i jemu podobnym moje wywody nie są na rączkę ale cóż - sam
rynek ich zweryfikuje .Najfajniejsze jest to że tym pseudodoradcom /bo tak
naprawdę doradzają
firmie ktora ich zatrudnia jak pomnożyć ich kapitał/ wydaje się że mogą przy
pomocy wzbudzenia zaufania klienta "zarządzać" pieniędzmi

Moim zdaniem AEGONowi to co piszesz nie robi różnicy, faktem jest, że rynek to zweryfikuje i psełdodoradcy zostaną wyeliminowani. Żaden pracownik AEGON nie ma prawnej możliwości zarządzać pieniędzmi, chyba że własnymi. Trzeba zrozumieć, że "doradcy" podsuwają rozwiązania, a nie zarządzają, każda osoba ma prawo wyboru i w przypadku straty mieć pretensje do siebie lub do doradcy.

pobierać prowizje-za(za ubezpieczenie,za zarządzanie,za wcześniejsze
wycofanie,za wejście,za konwersję/

ze ubezpieczenie----> to dodatkowa opłata, chcesz płacisz i masz ubezpieczenie, nie chcesz nie płacisz i nie masz
za zarządzanie----> ponosisz opłate 1,95% lub też sam płacisz za swoje błędy inwestując bez wiedzy w kiepskei instrumenty......
za wycofanie----> trzeba sobie odpowiedzieć przed podpisaniem umowy, czy inwestujemy czy nie, po co inwestować z myśla o wyjściu z inwestycji. To tak jak byś kupując samochód myślał komu go sprzedać.
za wejscie-----> nie wiem skad takie zdziwnie, żyjesz w Polsce, gdzie nie wejdziesz to płacisz za wejście...
za konwersje---> czy wiesz co to jest konwersja? jeżeli tak powiedz dokłądnie jaka jest opłata za konwersje w AEGONIE...
st_lech / 2007-12-08 09:41 / Bywalec forum
a polisę na życie to dostaje się za darmo ????
pomyśl trochę.
adetona / 82.210.145.* / 2008-03-13 08:03
to nie jest polisa na życie tylko polisa na kwotę która masz w portfelu aegon
po bessie możesz nie mieć nic
klubbe25 / 87.205.177.* / 2007-12-07 22:02
ekonomia gospodarka miejska i regionalna

i co ucinasz glowe ???

jelsi maiels w gwarantowanym to nei rob mi na smeich i nie meij pretensji do Aegonu ze masz mniej
Klient AEGON / 81.219.217.* / 2007-12-08 08:37

ekonomia gospodarka miejska i regionalna

Czyli towją specjalizacją jest rynek lokalny ewentualnie regionalny- tak?

jelsi maiels w gwarantowanym to nei rob mi na smeich i nie meij pretensji do Aegonu ze
masz mniej

To widze, że klubbe25 - nie dość, że ma problemy z pisaniem to jeszcze z czytaniem. Proszę czytać uważnie.
klubbe25 / 77.253.245.* / 2007-12-07 11:16
stray AEGON jesst najwieksza tego typu firma a kogucikeim jestes ty

chcesz komus walanac zrownwoazony i do tego arke

a czmeu nei Noble Fund meiszany najlepszy

w programach ze skaldka reguralna sie wrzuca nic jak akcje

widze wlasnei koguciku ze nie mamy pojecia
Klient AEGON / 81.219.217.* / 2007-12-07 21:48

stray AEGON jesst najwieksza tego typu firma a kogucikeim ....


Największa ???? Gdzie - w Posce. Bazujesz na jakimś rankingu. Czy na swoich osobistych odczuciach.

klubbe25 - przedstawicielu firmy aegon proponuję poszukać owieczek w panoramie firm a nie tutaj na forum.

P.S. Nie chciałem nikogo obrazić, ale powiedziałem jak jest w moim przypadku i jakie sa moje spostrzeżenia co do inwestowania środków w nieznanych firmach w Polsce.

P.S.2 A kogucikiem to chyba ty jestes bo się nastroszyłeś ......
klubbe25 / 77.253.245.* / 2007-12-07 11:13
to masz mistzra jesli tylko tyle masz

kto ustawial ci porfel

pewnei robiles ruchy i traciles kapital a mzoe masz w gwarantowanym heheh

za 4 lat powineineis meic wiecej jak 140%
łona / 193.111.166.* / 2008-01-02 18:53
a dlaczego akurat 140 a nie 123,54 czy 250,30 o co tu chodzi
wróżka jakaś czy co?
za 4 lat powineineis meic wiecej jak 140%
Klient AEGON / 81.219.217.* / 2007-12-07 21:55

kto ustawial ci porfel

pewnei robiles ruchy i traciles kapital a mzoe masz w gwarantowanym heheh

za 4 lat powineineis meic wiecej jak 140%


1 rok na próbę był ustawiony na f. gwarantowanym - zgadza się.

Pozostałe lata ustawiał mi taki przedstawiciel jak ty. To on miał pełen dostęp do mojego konta i pełne prawo zmian alokacji środków na moim koncie. Oczywiście ruchy na koncie były, ale z perspektywy czasu stwierdzam, że nie był najlepsze skoro zamiast zysku jest strata. 3 lata to chyba wystarczy, żeby stwierdzić, że inwestycja była nieudana.

P.S. Klubbe25 z ciekawosci pytam jakie masz wykształcenie ? Bo gło9wę dam sobie obciąć, że wiekszośc z was o ekonomii oraz rynkach finansowych słyszało tylko na szkoleniach i ewentualnie w tv.

Pozdrowienia koguciku..
Klient AEGON / 81.219.217.* / 2007-12-07 10:01
2007-12-07 09:51:42 | 81.219.217.* | Klient AEGON
SKANDIA vs AEGON raz jeszcze :)


Skorzystałem z oferty AEGON jakieś 4 lata temu. Jest to coś w rodzaju polisy
ubezpieczeniowej połąconej z możliwością inwestowania środków w TFI. Po
czterech latach oszczędzania z zadeklarowaną kwotą 2000zł/rok powinienem
mieć 8000 zł + wypracowany zysk. :):) .......................TAK???:):):)

Na dzień dzisiejszy zgromadzonych środków na koncie jest około 7100 zł :):)


Nadmienię tylko, że w tym okresie TFI takie jak ARKA BZWBK osiągnęła stopę
zwrotu ponad 150%.

Dlaczego nie zrezygnowałem do dnia dzisiejszego z AEGON. Powód jest jeden -
TZW opłata likwidacyjna :
1 rok 90% zabierają
2 rok 80% zabierają
3 rok 70% zabierają
4 rok 60% zabierają
itd......

P.S. Aż mi się śmiać chce.

P.S.2. Dla wszystkich szaraczków i kowalskich: Nie dajcie się nabić w
przysłowiową butelkę - proponuje inwestowanie w sprawdzone duże firmy a nie
jakieś koguciki na polskim rynku.

Można spróbować z ARKĄ zrównoważoną - na dzień dizisejszy stopa zwrotu za
12m to około 11% to całkiem przyzwoity zysk.

Otwieram dyskusje - .....
łona / 193.111.166.* / 2008-01-02 18:57
dajta se spokój z tym inwestowaniem we fundusze bo tak naprawde inwestujecie
nie dla siebie - poszukajta se innych rzeczy inwestujta w ziemie ,nieruchomości
a nie dawajta komu innemu swoich cieżko zarobionych pieniędzy za frajer bo mnie aż
skręca jak to czytam .lepiej dajta biednym
jertom / 2007-12-07 11:48 / portfel / Bywalec forum
a jaką miałeś alokację na wstępie prawdopodobnie f,gwarantowany i czy póżnie dokonane były jakiś transfery
generalnie ze względu na opłaty likwidacyjne przez okres 10 lat ładuję się całóść 100% w akcje i pierwsze zaglądanie po 3latach
a śmiac to sie śmiej z siebie że nie sprawdzasz co się dzieje na rachunku
Klient AEGON / 81.219.217.* / 2007-12-07 21:57

a jaką miałeś alokację

jertom czytaj wyżej chyba nie trzeba więcej wyjaśniać.
jertom / 2007-12-08 08:57 / portfel / Bywalec forum
właściwie to miałem już ci nieodpisywać bo nie ma po co jesteś pewnego rodzaju elementem betonu który wydał już wyrok i nikt i nic nie zmieni decyzji i to moze i by było do przyjęcia gdybyś wyrok wydał na swoje błędy ale ty wyrok wydałeś na czyjeś błędy
zamknąłęś się w swojej skorupie i krzyczysz ja niewinny to kto inny
aegon -firma koguci ( z kapitałem większym niż pkg naszego kraju) z wirygodnością większą niż Polska
rankingi znajdż są i się trochę zaczerwieniśz w stosunku do tych co pytasz o wykształcenie i znajomość makroekononi mikroekonimi czy tez rynku finansowego
za wynik twojego rachunku nie jest odpowiedzialny aegon ale ty taką klauzulę podpisałeś w umowie tam też są wypisane wszystkie koszty podpisałeś znaczy zgadzasz się z tym
no i jak tam z wiedzą i oczytaniem
co do doboru funduszy to już pisałem że w tego typu programie gdzie nastepuje pewnego rodzaju blokada środków na 10 lat inwestuje sie na max w akcje konto dodatkowe które jest w tym programie jako konto avista już inwestyje się w sposób spokojniejzy z wiekszą uwagą na bezpieczeństwo inwestycji i np 50%-50% akcji do funduszy bezpiecznych
nie jestem zwolennikiem funduszy hybrtdowych typu zrównoważony czy też stabilnego wzrostu gdyż średnio zarabiaja na wzrostach a dobrze traca na spadkach
wolę taki fundusz zrównoważony teorzyś na bazie funduszy pieniężnych i funduszy akcyjnych
czy to będzie arka zrównoważona czy noble mieszany czy inny to kwestia wyboru własnego
czytaj parkiet a zobaczysz kto jest kogucikiem a kto nie w doborze funduszy inwestycyjnych
adetona / 82.210.145.* / 2008-03-13 08:04
Ja proponuje powołanie towarzystwa przeciwko aegonowi bo z tego co widzę pół narodu dało się na to oszukać
komitet centralny / 193.111.166.* / 2008-02-07 13:13
GŁUPI CHŁOPAKU
klubbe25 / 87.205.220.* / 2007-12-06 16:25
Co się opłaca? Oczywiście wszystko zależy od kilku czynników. Jeśli wiesz wszystko sam
najlepiej, to mBank. Jeśli nie wiesz zbyt wiele, to pewnie firma doradcza. Jeśli wiesz
dużo i chcesz "grać" na funduszach robiąc częste zmiany, to polisa. I na odwrót.

to ci zrobie szybka symulacje

mbank

10 000 masz po roku masz 15 000 a wiec 5 000 do przodu

w Aegonie masz ok 14 700 przychodzi spadek panika

od 5 000 tys w mbanku placisz 19% podatek

a wiec masz ok 14 000

w Aegonie masz 14 700 (po kosztach) bo tego podatku nie placisz

1 ruchem udowadniam ze jestemm 700 zł do przodu i ze mbank nei daje tego co AEGON
zreszta wy i tak pewnie swoje

1 ruchem pokazalem jak mylisz sie co do mbanku

a takich ruchow wciagu kilku lat mozesz zrobic kilkanascie

sam sobie odpowiedz kto ma racje
klubbe25 / 87.205.220.* / 2007-12-06 16:22
do wszytskich ktotrzy maja watpliwosci co do Aegonu

zapraszam na gg 3411914

bo wieksozsc tutaj pisze rzeczyz kosmosu
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2007-12-06 13:12
Ja z zasady jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich tego typu tworów. Po pierwsze spore opłaty często sprytnie ukryte . Po drugie nigdy nie można być pewnym czy kasa nie będzie ci potrzebna za parę lat a tu opłaty za wcześniejsze wyjście są duże . Po trzecie sam mogę sobie zrobić swój portfel i wyniesie mnie to dużo taniej. Ale każdy ma swój rozum i dysponuje swoją kasą . Niestety naganiaczy na tym forum jest pełno . Ale powtarzam każdy sam odpowiada za swoje pieniądze . Pozdr i powodzenia w inwestycjach
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy