Forum Forum inwestycyjneFundusze

czy można zaufać AEGON?

czy można zaufać AEGON?

biesman / 2007-12-02 18:26
Witam wszystkich!
Mam pytanie do ludzi którzy oszczędzają w Aegon albo którzy mieli jakąś styczność z Aegon - ponieważ sam ostatnio szukam opcji na zainwestowanie pieniędzy (58 tyś) i przypadkiem trafiłem na AEGON. Początkowo wyglądało mi to dość kiepsko - firma mało znana, nigdzie się nie reklamuje, prawie nikt o niej nie słyszał, i jeszcze Towarzystwo Ubezpieczeniowe w nazwie, ale spotkałem się z doradcą z tej firmy i muszę przyznać, że gość mnie prawie przekonał do ich programu - ciekawe rozwiązanie dla mnie jako że myślę o zainwestowaniu pieniędzy na trochę dłużej, akurat tak jak proponuje Aegon nawet mi odpowiada, te 5, 8 czy 10 lat. Pytanie tylko się rodzi, czy mogę powierzyć swoje oszczędności firmie tak mało znanej? czy nie jest to jakieś naciągarstwo? ...a może są jakieś inne, lepsze jeszcze sposoby zainwestowania takiej kwoty na kilka lat? (coś czytałem o Skandii - notabene też mało znana firma)
A więc - czy zaufać AEGONowi ?

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
greg25 / 87.205.220.* / 2007-12-06 12:56
areksa wpadnij na gg 3411914

a ci udowdnie jak bardzo sie mylisz

pozdrawiam
miki3d / 2007-12-05 01:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czytam sobie te posty i ręce mi opadają. Skomentuję to raz i nie będę kontynuował dyskusji. Odpowiez na pytanie CZY MOŻNA ZAUFAĆ AEGON brzmi: tak, firmie można zaufać, doradcom nie!
jertom / 2007-12-05 08:16 / portfel / Bywalec forum
zależy co rozumiesz przez słowo doradca
mamy doradców inwestycyjnych licencjonowanych jest ich ok 260
mamy doradców finansowych nowy zawód konieczny który powstaje i też trzeba zdać egzamin państwowy i na dzień dzisiejszy nie jest ich za dużo
na zachodzie nazywa się doradca finansów osobistych
no i mamy różnej maści doraaców specjalistów a wrzeczywistości są to sprzedawcy produkrów inwestycyjnych bankowych kredytowych itp
tak jak wszędzie są lepsi i gorsi ,posiadający większą lub mniejszą wiedżę ,a właściwie rola sprzedawcy to przdstawienie możliwości inwestycyjnych oraz analiza finansów klienta i odpowiedni dobór inwestycji do jego celów ,potrzeb,,możliwości w zależności od czasu inwestowania
dlatego ostrożnie bym stwierdzał ze doradcą nie można ufać posiadają pewną wiedzę którą należy wykorzystać można a nawet powinno sie konfrontować wiedzę z 2-3 speacjalistami nim podejmie sie decyzje
łona / 193.111.166.* / 2008-01-07 13:41
słowo doradca nie jest tu dla mnie tak ważne jak słowo "zaufanie" i też można go różnie interpretować-myślę że jak wiele ludzi tak wiele interpretacji.
zaufanie w finansach moim zdaniem praktycznie nie istnieje
miki3d / 2007-12-06 15:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Od kiedy to na doradcę finansowego jest egzamin państwowy? O czymś takim nie słyszałem, choć byłaby to dla mnie rzecz pożądana.
plazmer / 217.98.12.* / 2007-12-06 16:38
wymogi uni i słuszne egzamin jest 3 stopniowy mamy czas do listopada 2008 aby dostosować się do dyrektywy unijnej
ja też uważam że to jest pożądane bo w tej chwili każdy kto tylko sprzedaje coś związanego z kasą nazywa się doradcą finansowym a nie powinien
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 23:02
do doradcy jesli uwazasz ze Skandia ma lepsze fundusze niz AEGON no to gratuluje rozeznania ma Templetona Brica ale Aegon juz wkrotce etz bedzie mial go w ofercie

SKANDIA pisz epo raz ostatni jest drozsza w zarzadzaniu i nie ma najlepszych funduszy polskich

AXA to nieporozumienie (umów sie z doradca neich ci pokaze koszty lat kolejnych)
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 22:57
PS2> Aby sie przekonac ze oplata jest pobierana rowniez na poziomie fundszy wystarczy
zerknac na wycene jednostek ktora znajdziemy w Aegonie jak i na stronach internetowych
poszczegolnych TFI. Oplata za zarzadzanie jest wliczona w cene jednostki ale zawsze
pobierana.

oplata za zarzdzanie na poziomie funduszy jest juz zawarta w jednsotce nei widoczna dla mnei jako klienta nei ma to dla mnie zadnego znaczenia

tak jak bułka w sklepie 45 gr ktora dostarcza piekarnia za 40 gr a koszt wytworzenia takiej bułki 20 gr

nie interesuje mnie to bo nikt na to wplywu nie ma.... wogole nie rozumiem ze mam tu cos tluamczyc

ale jesli ktos pisze tak jak ty we wzcesneijszych postach

ze Aegon jest drozszy od innych TFI ... no pewnei ze jest opłata 1,95% (cos za cos masz do wyboru 33 fundusze, nie płacisz belki to daje opakowanie w polise)

PS2> Aby sie przekonac ze oplata jest pobierana rowniez na poziomie fundszy wystarczy
zerknac na wycene jednostek ktora znajdziemy w Aegonie jak i na stronach internetowych
poszczegolnych TFI. Oplata za zarzadzanie jest wliczona w cene jednostki ale zawsze
pobierana.

nie rozumiem napisz co sugerujesz a nie kaz mi sie domyslac bo ja swoje napsialem cena jednostek w Aegonie jest opozniona o niecały dzien
funudsze wyceniaja swoje jedsnostki (musza splynac wszytsko zlecenia kupna sprzedazy wtedy wartosc netto jest dzielona przez liczbe jednostek na dany dzien i wychodz cena jednsotkowa)

fundusze wycieniły wczorajsza sesje o godz 15 do 19 (arka najszybciej)

ty cos mi sugerujesz a ja niestety jasnowidzem nie jestes.... napisz ale tak bym cie zrozumiał

bo wczesneij pisales 1,95% do tego 4 do 2% fundusze gdy ktos cie poczyta mysli kurde

1,95%+4% = 5,95% oni chyba oszaleli

i to nie ja wprowadzam ludzi wbład tylko ty nieumiejętnym przekazywaniem myśli

uffffffff a i nie 1 doradca z toba byłby rozłozony na łopataki ale ja jestem zawzięty i staram sie odpisac
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 22:34
wejdz na gg 3411914 wole pisac na zywo

bo sugerujesz cos dodajac znak zapytania

zapraszam
czekajacy na byka / 89.76.130.* / 2007-12-04 22:46
Sadze ze to miesjce jest Ok. Tutaj napisales ze pisze bzdury wiec tutaj musimy te sprawe zalatwic. Poza tym ta dyskusja ma dac ostatecna odpowiedz osobom ktore tej wiedzy potrzebuja.

PS> Mnie nie trzeba tego tlumaczyc poniewaz sam tego typu produkty tworze od konca lat 90 tych.
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 22:25
czy fundusz ktory jest w ofercie Aegona np Arka Akcji, ING Akcji itd to jest ten sam
fundusz ktory mozna kupic w ofercie BZ WBK AIB TFI, ING TFI?

oczywiscie ze ta sama

wczorajsza sesja giełdy jest dzis wyrazona na stronach TFI jutro o godz 10 lub 11 w Aegonie bedzie aktualizacja

przyklad Arki

51,20 to cena wyceniana z piatkowej sesji (pojawiajaca sie w poniedzialek ok 15 na www.arka.pl

Aegon ma dzis taka same cene

po prostu dziala to z 1 dniowym opozninieniem w stosunku do TFI

czy teraz juz rozumiesz??
czekajacy na byka / 89.76.130.* / 2007-12-04 22:32
Dobrze skoro juz wiemy ze fundusz jest ten sam i wycena jest ta sama to naprawde nic Ci to nie mowi?

Aha no a jak z ta konstrukcja bo nie odpowiedziales...

Nadal czekam(y)
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 21:39
do areksy prosciej bedzie tak

1,95% / 12

=0,1625% misiecznie od calego kapitału
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 21:37
Do DAniel SGH piszesz takl bo sam to robisz

wielu nie chce sie siedziec 8 godzin dziennie i patrzec na gielde

tzrymaja kase w funduszu powierzom to setkom osob pracujacych w TFI
odwalaja za mnie cala robote
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 21:35
no wejdcie na gg 3411914 ja nei gryze
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 20:42
mądrze jertom prawisz
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 20:18
to reguralna ona wrecz zmusza do inwestowania i dobrze ze sa takie wysokie oplaty

to inwestowanie a nie zabawa
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 18:34
do Plazmer pieknie napisany tekst
do areksa tak to jedyny koszt wiecej na gg 3411914
plazmer / 217.98.12.* / 2007-12-04 17:26
i znowu na tapecie aegon ze swoimi wadami i zaletami w zalezności kto pisze
szkoda tylko że beznadziejnie napisany artykuł prasowy jest jakby wzorcem do dyskusji
bo autor nie tylko nie pofatygował sie zapoznać z tematem i produktami aegon to na dodatek jeszcze miesza w dowolny i wygodny dla siebie sposób produkty aegona w taki sposób aby przedstawić produkty za bardzo drogie a firmę za mało wiarygodna wogołe be
zastanówmy się nad pewną rzeczą -co to jest inwestowanie w fundusze?
inwestowanie w fundusze jest to długoterminowa inwestycja która ma zabezpieczyć nasze aktywa i przynieść zyski większe niż tradycyjna lokata bankowa
odzwierciedleniem tego niech będzie pierwszy polski fundusz pionier zrównoważony który po 15 latach istnienia przyniósł ok 130% rocznie zysku i patrzenie w kontekście inwestycyjnm 10-20 lat inwestowanie w fundusze ma sens i przynosi konkretne korzyści
i pozwala w pełni skorzystać z dobrodziejstwa procentu składanego i uśrednienia jednostki
niestety mamy do czynienia z inwestorami którzy tego nie rozumieją którzy uważają że na rok lub na dwa w fundusze i będzie fortuna ,inwestują przeważnie wtedy gdy są szczyty i po miesiącu gdy okazuje się ze fundusze mogą też przynieść straty pytają czy już wypłacać i wogóle co zrobić
dla takich ludzi jak i dla tych którzy łakną szybkiego zarobku,którzy grają na giełdzie i dla tych którym sie wydaje że wszystko już wiedzą o inwestowaniu oferta aegon jest i bedzie zła
aegon oferuje produkty dla ludzi z pewną wizją przyszłości którzy w pierwszej mierze patrzą aby zabezpieczyć aktywa lub drobnymi kwotami zdobyć aktywa
daje w tym celu platformę starannie dobranych funduszy inwestycyjnych z różnych TFI i jak modne są parasole tak oferta aegonu to jeden wielki parasol daje możliwość przewalutowania w waluty i powrotu do złotego możliwość swobodnego wyboru funduszy w portfelu oraz swobodnej konwersi bez belki w zarówno w fundusze w zł jak i walucie
i za te możliwości oraz korzyści prawno-podatkowe aegon pobiera opłatę za zarządzanie w wysokości 1,95%
napisano że w skali roku jest duży wydatek i bardziej sie opłaca robić to samodzielnie na bezpośrednich funduszach
owszem tak pod warunkiem że nie zmienia sie funduszy że nie zmienia się portfela w ciagu tego roku bo wystarczy 2 konwersje i już aegon będzie tańszy a zyska na belce to co straci na połacie za zarządzanie
tak samo patrząc na to co naprawdę jest inwestycją długoterminową w fundusze wtedy inaczej wyglądają opłaty liwidacyjne a właściwie można o nich wogóle już nie wspominać
opisywany tez produkt regularny pozwala na zachowanie płynności kasy dzięki tz kontu dodatkowemu
pracuję w finnsach długo i zaczynam mieć kłopoty aby ogarnąć wszystkie fundusze w celu wybrania tych najlepszych i najciekawszych a dzięki selekcji przez doradców inwestycyjnych i analityków firmy aegon jest to ułatwione
to tyle w razie czego jak by ktoś jeszcze chciał pogadać proszę pisać na maila
areksa / 193.24.24.* / 2007-12-04 17:58
Jak jest rozumiana ta opłata 1,95% za zarządzanie ? Czy jest to wliczane tak jak opłaty za zarządzanie w TFI - w cene jednostki? Czy też w inny sposób jest to naliczane ?

Przy składce regularnej, jakie są wszystkie inne opłaty ?
jertom / 2007-12-04 20:15 / portfel / Bywalec forum
opłata 1.95% za zarządzanie od sredniej wartości rachunku pobierana jest
twój rachunek dzielony jest codziennie przez 365 i mnożony 1,95% raz w miesiącu sumowana opłata pojawia się na twoim rachunku jako koszt i odjęta zostaje poprzez odjęcie odpowiednie ilości jednostek uczestnictwa
składka regularna koszty
15% opłata wstępna tylko z pierwszorocznej składki
1,95% za zarządzanie
11 lub 9,5 pln opłata administracyjna w zależności czy skłądka roczna czy miesięczna
1% opłata od wykupu
opłaty likwidacyjne
1-99%
2-99%
3-80%
4-70%
5-60%
6-50%
7-40%
8-30%
9-20%
10-10%
subkonto dodatkowe
2% opłata wstępna do chwili ośiągnięcia SPO( 5 letnia składka regularna) potem nie ma
1% opłata od wykupu
1.95% za zarządzanie
brak opłat likwidacyjnych
występują jeszcze opłata za ryzyko która pobierana jest w zależności od wieku jako różnica kwoty wpłaconej i wartości rachunku pomnożona przez współczynnik wynikający właśnie z wieku ale jest tak mała że można pominąć
uduchowiony / 77.236.6.* / 2010-04-08 01:14
Likwidacja nie jest jedynym rozwiązaniem kiedy chcemy zlikwidować inwestycję. Możemy przepisać cesje na bank, lub wystawić inwestycję na aukcję. W ten sposób otrzymujemy dużo lepsze warunki podczas ewentualnej likwidacji inwestycji. W mojej opinii, jeżeli chodzi o samą inwestycję, Aegon oferuję jeden z najbardziej rozwiniętych produktów, który daje ogrom możliwości w porównaniu do konkurencji. Jest to jednak produkt który przyszedł do nas z zachodu niedawno i nie jest jeszcze dosyć znany w Polsce, a co za tym idzie budzi obawy. Cóż... Świadomość finansowa większości Polaków kuleje w tych kwestiach dlatego wygląda to tak, a nie inaczej.
Egon A. / 193.111.166.* / 2007-12-14 16:45
te opłaty likwidacyjne to kula u nogi - brak płynności i nieelastyczność wobec klienta
moja forsa i ja decyduję kiedy mogę z niej skorzystać - żadnych kosztów
koszty są dla Aegonu dla mnie są tylko zyski,zyski i tylko zyski . Ryzyka jakie podejmuję
są niewspółmierne do kosztów.: 1 ryzyko to mała wiarygodność firmy-brak trwałego standingu na polskim rynku 2.ryzyko to ryzyko inwestycyjne -największe bo związane z możliwością utraty kapitału.
areksa / 82.210.175.* / 2007-12-04 20:53
Słaby jestem z matmy, przyznaje ;)
Więc wracam do tej opłaty 1,95% - czy dobrze rozumuje?

napisałeś: " twój rachunek dzielony jest codziennie przez 365 i mnożony 1,95% raz w miesiącu
sumowana opłata pojawia się na twoim rachunku jako koszt i odjęta zostaje poprzez
odjęcie odpowiednie ilości jednostek uczestnictwa"

na przykładach - załóżmy ,że stan rachunku się nie zmienia i zawsze wynosi odpowiednio 10 000 i 500 000 zł

przy 10 000:
10 000 / 365 x 1,95% x 30 dni w miesiącu = 16,02 zł miesięcznie zdejmowane z rachunku.

przy 500 000:
500 000 /365 x 1,95% x 30 dni w miesiącu = 801,36 zł miesięcznie

czy dobrze to liczę ?
areksa / 193.24.24.* / 2007-12-06 11:50
No to w takim razie utwierdziłem się w przekonaniu,że to się kompletnie nie opłaca :)
plazmer / 217.98.12.* / 2007-12-06 13:15
i masz rację
pod pewnym warunkiem że nie robisz nic z portfelem cały czas masz taki sam
przyjzyj sie co sie dzieje gdy jednak wykonasz jakis ruch
załużmy że przez miesiąc zarobiłaś na tych 500k 10% czyli 50k i robisz transfer z jednego parasola do drugiego pomijam wszelkie opłaty tylko skupiam się na belce
50k*19%=9500 tyle tracisz na belce a waegon 810 fakt belkę będziesz płacić póżnie albo nie np w wariancie ze stracisz na rachunku to belka będzie mniejsza
inny przykład wykorzystania możliwości to przypadek śmierci
załużmy jest lipiec 2007 wpłacasz na fali 500k w misie w połowie sierpnia ywój rachunek wynosi już nie 500k ale 380k i zdażyło się nieszczęści śmierci co wtedy wszędzie rodzina dostanie wartość rachunku czyli 380k w aegon rodzina dostanie 500k-1620czyli 498k nie zysku nie ma belki w przypadku śmierci nie ma opłat likwidacyjnych w aegon
dlatego teraz zadaj sobie pytanie co chcę osiagnąc z kasą którą inwestuję w jakim czasie i czy innteresuje cię zabezpieczenie inwestycji i czy opłata pobierana przez aegon jest warta kożyści jakie ewentualnie możesz uzyskać
areksa / 193.24.24.* / 2007-12-06 13:52
ja to rozważam pod kątem regularnego inwestowania na okres ok 40 lat.
jak wiemy w takim horyzoncie w grę wchodzą tylko akcje tak naprawdę.
te regularne kwoty miałyby wynosić powiedzmy 300 zł miesięcznie.
przy takiej formie oszczędzania częste zmiany funduszy są bez sensu - szczególnie w pierwszych 10-20 latach inwestycji. (swoją drogą, co będzie za 10 lat z belką- któż to wie ;))

A opłaty z tego co widzę są naprawdę bardzo duże w porównaniu do mBanku, czy PSO poszczególnych TFI.

Aegon ma niewąpiliwą zaletę - jest to fantastyczny wybór funduszy. No i parasaol.
Jednak zbędność parasola przy regularnym inwestowaniu ok 300 zł i naprawdę duże opłaty jak dla mnie skreślają ten produkt.
jertom / 2007-12-07 13:33 / portfel / Bywalec forum
jestem daleki aby cię doczekolwiek namawiać oprócz jednej rzeczy rozwagi dokładngo przemyślenia
jak już napisałem jeżeli nie masz zamiaru dokonywać żadnych ruchów to aegon jest drogi
ale czy zawsze musi być ten sam rachunek czsami trzeba zmieniać skład portfela i nie patrz na opłaty pod kątem kosztu ale pztrz pod katem co za nie dostajesz wzamian
bo licząc średni zysk funduszy akcyjnych za ostatnie 5lat na poziomie ok 150% to strata 5*1,95% za zarządzenie jest prawie niezuważalna a masz platformę zarówno na czas hossy jak i na czas bessy ( nowy fundusz bessa)
przemyśl i wybierz najlepszy dla siebie wariant
jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz na maila
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2007-12-06 13:30
co do belki to nie do końca bo w parasolach mogę sobie mieszać ile chcę i belka mnie nie obchodzi. A co do śmierci .... cóż to się zawsze może przytrafić ale ja raczej preferuję tutaj normalne indywidualne ubezpieczenie na życie którego suma powinna pokryć ewentualne straty w funduszach . Ale tak jak pisałem nie twierdzę że mam racje i że moja polityka inwestycyjna jest jedyną słuszną . Każdy sam podejmuje decyzje . A tak na marginesie to NIGDY nie inwestuję jednorazowo większej kasy w akcje czy fundusze . Dokupuję systematycznie co miesiąc a nadwyżki w coś bezpiecznego . Pozdrawiam
jertom / 2007-12-07 13:35 / portfel / Bywalec forum
a co z mieszaniem gdy chcesz zmienic parasol na parasol innego TFI
jertom / 2007-12-04 20:35 / portfel / Bywalec forum
jak widać są dwa konta jedno regularne gdzie "dzięki" opłatą likwidacyjnym zmuszeni jesteśmy inwestować długo i bardzo dobrze bo przez to jest kasa na przyszłości
nie tracimy płynności bo tylko część kasy jest zamrożona a do reszty mamy swobodny dostęp i to bez opłat likwidacyjnych
napisane zostało że takiej swobody nie ma że często sie zdarza ze kasa jest potrzebna bo ukradną samochód
w moim skrommnym zdaniem jeżeli się tak myśli to tylko lokata jako inwestycja
fundusze to inwestycja długoterminowa i trzeba sie z tym pogodzić a jak ukradna furę to są kredyty i w ogóle to polak potrafi
jeżeli natomiast nie daj bóg zaszwankuje zdrowie to nie będzie mnie obchodzić co się zdaży w przyszłości tylko teraz ratuję swoje zdrowie czy też życie czyli biore wszelką kasę nie patrząc na nic
oby nikt nie musiał tego robic
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 09:45
Duzym minusem sa skolei oplaty likwidacyjne ktorych z reguly brak przy otwartych
funduszach inwestycyjnych.

opłaty likiwdacyjne sa po to
AEGON

po 1- szuka solidnych inwestorow a nie byle kogo jak mbank
po 2 - inwestor widzac oplaty likwidacyjne jest niejako zmuszony do trzymania pieneidzy do czasu az oplata spadnie do 0% a wiadomi im dluzej pieniadze pracuja tym dawaja lepsze wyniki
kjanusz5 / 213.17.136.* / 2009-12-07 23:35
Panowie Pięknie piszecie i to jest cenne sam mam 5000USD na 2 platformach w ciągu roku 08/2008 inwestycyjnych i zarobiłem 7100USD na dzień dzisiejszy wiem są wahania kursowe tak jak na każdej giełdzie. ale nie zrezygnuję nawet uciekając na platformy stabilne nie stracę tyle co w banku miałem tą sumę 5000 $ i zarobiłem 1,25% tj. 124$ - podatek otrzymałem 5100 $ i wiecie co choćbym nie wypłacał co nie stracę co w Banku.
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 09:42
PS2> Aby sie przekonac ze oplata jest pobierana rowniez na poziomie fundszy wystarczy
zerknac na wycene jednostek ktora znajdziemy w Aegonie jak i na stronach internetowych
poszczegolnych TFI. Oplata za zarzadzanie jest wliczona w cene jednostki ale zawsze
pobierana.
hahahha to jest dobry tekst

aegon ma opozniienie wycen jednostek o 1 dzien w stosunku do funudszy

oplata za zarzdzanie jest pobierana raz na meisiac i jest widoczna w aplikacja moj rachunek

ludzie wiekszych bzdur jeszcze nie czytałem

naprawde macie zerowe pojecie

szkoda ze AEGON na tym traci

a ma najlepsza oferte na rynku jelsi wogole dacie dojsc do głosu osobie, która ma o tym pojecie
czekajacy na byka / 89.76.130.* / 2007-12-04 22:01
Mialem nie reagowac ale ...

Prosze napisz dlaczego uwazasz je za bzdury? W tym celu proponuje abys przedstwil konstrukcje produktu unitlinked jakim jest np Aegon, Skandia itp.Chodzi mi o generalne zasady. Oczywiscie mam na mysli strukture relacji TUnZ i TFI przy tego typu rozwiazaniach a nie warunki OWU. Oraz prosze odpowiedz na pytanie
- czy fundusz ktory jest w ofercie Aegona np Arka Akcji, ING Akcji itd to jest ten sam fundusz ktory mozna kupic w ofercie BZ WBK AIB TFI, ING TFI?

Jezlei podejmiesz sie tematu i zrobisz to zgodnie ze stanem faktycznym wszyscy bedziemy miec odpowiedz jak to jest z tymi oplatami za zarzadzanie. Jezeli nie to rozumiem ze nie masz na ten temat wiedzy. Jezeli nie i przyznasz sie ze nie wiesz jak to w praktyce dziala ja obiecuje to opisac. Wtedy mgla tajemniczosci opadnie no i stwierdznie ze napisalem bzdury bedzie nieaktualne.

Po drugie jezlei chodiz o wycene to ja mowie o wycenie jednostek na dany konkretny dzien a nie z jakim opoznieniem ktos ja podaje. To akurat nie ma znaczenia. Wezmy np 30 listopada. Wycena jednostek uczestnictwa Arka Akcji na stronie Aegona wynosi 51,25 zas ING Akcji 368,91. Prosze zerknij na wycene tych funduszy na innych zrodlach. np Analizy on line, strony tychze TFI. Wycena jest identyczna. A co to znaczy?


Czekam z niecierpliowscia na odpowiedz

PS> tu nie chodzi o to czy Aegon jest zly czy dobry. Tu chodzi o zrozumienie idei unit link. Tylko tyle .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy