Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy mozna zdywersyfikowac porfel ale tylko funduszami akcyjnymi???

Czy mozna zdywersyfikowac porfel ale tylko funduszami akcyjnymi???

1927 / 81.76.83.* / 2007-08-25 02:21
j.w.
mowa tu o długim okresie inwestycji okolo 5 lat lub wiecej
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2007-08-31 12:37 / Tysiącznik na forum
ni, nie można. Dywersyfikacja polega na zminimalizowaniu ryzyka związanego z inwestowaniem w fundusze, a to co proponujesz nie ma z tym nic wspólnego.5 lat to dużo i mało, nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć, ale skoro lubisz tak potężne ryzyko? A poza tym, na pewno nadejdą takie lata, kiedy na obligacjach zarobisz więcej niż na akcjach.
jertom / 2007-08-27 14:31 / portfel / Bywalec forum
mylisz pojęcia ładowanie kasy tylko w fundusze akcyjne to żadna dyfersyfikacja tyko jazda na full zysk czy zastanowiłeś się co zrobisz gdy po 5latach będziesz miał np 50k z włożonych 100k nie życzę ci tego ale tak też może być
jestem za 100% inwestycją w akcje w okresie trendu wzrostowego ale też pod pełną kontrolą i wycofaniem się gdy to jest wskazane
dywersyfikacja to bezpieczeństwo i zabezpieczenie kapitału włożonego a tz dywersyfikacja geograficzna dodaje jeszcze ryzyko zawirowań lokalnych a jeżeli inwestujesz w walucie to jeszcze dodatkowo wachania kursu waluty
dlatego uważam że tego typu pojmowanie dywesyfikacji w moim mniemaniu pozornej jest błędem który może dużo kosztować
przemyśl to jeszcze
radziej / 2007-08-27 20:42 / Bywalec forum
nie poczytaj mi tego za złośliwość (prawda, Tasik?), ale to trzeba być tak marnym zarządzającym jak ty, żeby ze 100tys. zostało na koncie 50tys. wierzę, że możesz tego dokonać i to nawet w okresie krótszym niż 5 lat, nawet podczas nieprzerwanie trwającego trendu wzrostowego. po prostu masz to, czego my nigdy nie będziemy mieli... to talent... talent to partolenia sprawy, a już nie wspomnę o wywodach teoretycznych w zakresie inwestowania. gdybym miał tą moc w swoich rękach już dawno otrzymałbyś wypowiedzenie z pracy na tym forum i zdywersyfikowałbym cię goeograficznie na forum dla właścicieli ogródków działkowych, a tam w tematach związanych z pietruszką brylowałbyś całymi dniami, bo o sałacie nie masz zielonego pojęcia, znasz ją tylko z hamburgera zakupionego bez prowizji w dworcowym tfi...
jertom / 2007-08-27 21:01 / portfel / Bywalec forum
jak to w twoim zwyczaju książkowy przykład nudziarstwa i braku zrozumienia tematu
radziej / 2007-08-27 21:32 / Bywalec forum
jeśli chodzi o zrozumienie tematu, to faktycznie mam problem z każdym twoim wywodem, są pozbawione sensu i charakteryzuje je nadmierna, pieszczotliwa chęć rozbierania na najdrobniejsze części składowe przy minimalnym zaangażowaniu myślenia, co z kolei przekłada się na marną jakość wypowiedzi. i masz jeszcze jedną cechę, mianowicie tę jak to słabo oczytany głupiec rozwodzi się nad własną ekonomiczną mądrością tonąc w morzu niezrozumienia... jertom - rozpleć warkocz swych trosk...
jertom / 2007-08-27 23:56 / portfel / Bywalec forum
przy twoich wypowiedziach nie potrzeba nawet minimalnego zaangażowania myślenia bo są tak przerażająco twórcze i merytoryczne w swojej treści
cortez / 2007-08-27 21:47 / Bywalec forum
Niechętnie, ale muszę się z radziejem zgodzić, rzeczywiście trudno jest w ciągu pięciu lat stracić na funduszach aż 50%. Trudno mi to sobie wyobrazić i obym nie musiał:)
jertom / 2007-08-27 23:44 / portfel / Bywalec forum
nie pisałem że straci 50k w 5lat tylko np50k aby zastanowić się czy można zaakceptować np taką stratę przy 100% w akcjach
TaS / 2007-08-26 22:49 / Tysiącznik na forum
mam wrazenie,ze pytasz o cos takiego,bo chcesz zarabiac po 100% rocznie,a z drugiej strony chcesz sie "zabezpieczyc" myslac,ze "przeciez mam dywersyfikacje"...

jesli chodzi o prawdziwa dywersyfikacje to odpowiedz brzmi: NIE :) portfel z samymi akcyjnymi to portfel monotematyczny :)

oczywiscie bedzie dywersyfikacja pod wzgledem strategii, kapitalizacji funduszy i generalnie obnizysz ryzyko, ale to tak jakbys pedząc samochodem 200 km/h po lodzie lekko reczny zaciagal - niby bezpiecznie,bo przeciez hamujesz ale tak naprawde to tylko na boki rzuca :)

co innego gdy kupisz akcyjne z roznych stron swiata - bedzie to dywersyfikacja geograficzna - wiele rynków, rozne spoly itp

ale wciaz bedziesz siedzial na cieplych akcjach :)
1827 / 81.76.83.* / 2007-08-27 00:15
Dzieki za rady w sumie o cos takiedgo mi chodzilo czyli dywersyfikacje gepfraficzna ...
Czy moze mi ktos podac przyklad ...mam do dyspozycji 100 tys
Acha no i bede wbijal po troche...no chyba ze przy rozzuceniu na np 5 funduszy nie ma to wiekszego sensu (wedlog mnie chyba mimowszystko ma )chyba ze sie myle acha no i nie spieszy mi sie z kasa to znaczy moge czekac 5 lub 10 lat zalezy jak to bedzie wygladalo ... pozdro
TaS / 2007-08-27 00:23 / Tysiącznik na forum
pamietaj,ze rynki na swiecie sa bardziej niz połączone...

i spadki w europie odbijaja sie na pacyfiku i odwrotnie...

zmiana trendu pozamiata na całym świecie.
1927 / 81.76.83.* / 2007-08-27 00:39
jesli moj portfel bedzie wygladal mniej wiecej tak to bedzie to dywersyfikacja geograficzna?
_ arka akcj srodkowej i wschodniej eurpy-20k
_bph dynamicznych spolek 30k
_legg mason20k
_skarbiec-top funduszy zagranicznych 30k
sebastian.drutowski / 2007-08-27 19:14 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Dysponuje Pan całkiem niezłą sumką do zainwestowania. Mówi Pan nawet o horyzoncie 10-letnim inwestycji. Ja bym z taką kasą zrobił dywersyfikację lokalną, regionalną, globalną i do tego jeszcze sektorową. No i na pewno nie wszystko w fundusze akcyjne i na pewno nie od razu. Podszkolił bym się przez jakiś czas troszkę, popatrzył, zobaczył np. czym się różni fundusz otwarty od zamkniętego, jakie są koszty, prowizje, opłaty za zarządzanie, które fundusze inwestują nietypowo, dlaczego fundusze z elementami hedge są w stanie zarabiać nawet w sytuacji długotrwałego odwrócenia trendu, czemu służą inwestycje w tzw. fundusze surowcowe, a co by było z moją inwestycją gdyby np. nastała 2-letnia bessa? Czy zdaje Pan sobie sprawę z tego, że panująca od kilku lat hossa zbliża się nieuchronnie ku końcowi? Może jeszcze rok, może więcej i co dalej? A Pan do tego zdaje się chce wszystko wtłoczyć w akcje. Tu trzeba pomyśleć, aby w portfelu była znaczna część tzw. inwestycji alternatywnych, czyli takich funduszy, które są w stanie zmienić swoją strategię inwestowania w zależności od tego co się będzie działo na rynku w długofalowej perspektywie i jeśli nie zarabiać, to przynajmniej tak zabezpieczyć swój portfel aby nie tracić zbyt dużo. Ja bym np. zastanowił się nad takim portfelem:
20% Investor FIZ (certyfikaty tego funduszu będą do kupienia podczas październikowej emisji)
15% Investor Gold FIZ (emisja nowych certyfiaktów jest zwykle raz na kwartał)
10% Franklin Templeton BRIC Found lub Franklin Templeton Latin Found
10% ING Selektywny Plus
5% Noble Found lub Legg Mason Akcji
5% ING Środkowoeurop. Sektora Finansowego
20% Allianz Akt. Alok.
15% Lokata lub f. pieniężny (np. Aig Pieniężny)
Oczywiście to tylko przykłady. Ale ma Pan niezłą kasę i warto by było pomyśleć aby inwestycja nie była dziełem przypadku, ale Pana przemyślanej strategii. Pozdrawiam
TaS / 2007-08-27 09:11 / Tysiącznik na forum
hmmm...

srednio... na jeża.

myslalem, ze wezmiesz cos z w stylu WOIFa, czy BRICa itp
cortez / 2007-08-26 17:00 / Bywalec forum
Teoretycznie można, ale dywersyfikacja portfela ma za zadanie zminimalizować portfel, poprzez wprowadzanie do niego zrównicowanych pod względem ryzyka papierów wartościowych. Więc jak dla mnie wchodzenie tylko i wyłącznie w fundusze akcyjne nie jest żadną dywersyfikacją, co nie spełnia powyższych warunków.
skay / 84.10.253.* / 2007-08-26 08:24
Dywersyfikacja - to twoje zabezpieczenie musisz pamiętać że w momencie spadków cały twój portfel poleci jeśli będziesz mieć tylko agresywne fundusze. Nie rozumiem podejścia, chyba orientujesz się że na akcyjnych można naprawdę sporo stracić. Popatrz na wykresy teraz były spadki i wszystkie fundusze akcyjne sporo straciły. Tyle samo tracisz i ty. Pomyśl też o funduszach nie mających w swoim portfelu tylko akcji. Będziesz spokojniejszy gdy będą zawirowania. W każdym razie decyzja i tak należy tylko do ciebie.
Poczytaj forum znajdziesz naprawdę dobre rady.
krzysiek29 / 2007-08-25 10:27 / Uznany Gracz Giełdowy
no pewnie ze mozna tylko bedzie to dywersyfikacja oparta na roznych funduszach akcyjnych z roznych TFI po pierwsze a po drugie dywarsyfikacja oparta na inwestowaniu w roznych krajach po trzecie inwestowanie w male czy duze spolki o duzej plynnosci.mozesz tez patrzec na zarzadzanie i oplaty z tym zwiazane
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy