Forum Forum dla firmKadry

Czy należy się urlop za pracę na okresie próbnym 1 miesięcznym?

Czy należy się urlop za pracę na okresie próbnym 1 miesięcznym?

85kacha / 2008-02-21 20:35
Bardzo proszę o odpowiedz na pytanie:

W firmie został zatrudniony pracownik, któremu przysługuje wymia urlopu 26 dni.
Podpisano z nim umowę na okres próbny 1 miesiac, od dnia 19 lutego do 20 marca 2008r.
Czy należy mu się za ten czas urlop? i kiedy miałby go wykorzystać jeżeli nie przedłużono by z nim umowy o pracę?
Wyświetlaj:
jliber / 2008-04-09 13:51 / Tysiącznik na forum
Jak chcesz w życiu do czegoś dojść do się przygotuj na to że w nowej pracy będziesz pracować 16 godzin dziennie 7 dni w tygodniu bez żadnych urlopów i bez żadnej umowy o pracę, tylko wtedy przygotujesz się do własnego biznesu w przyszłości. Co za gość, przepracował parę dni po marnych 8 godzin dziennie i się zastanawia jeszcze czy mu urlop przysługuje. Widać że chcesz skończyć swoją karierę na etacie za grosze.
gsm / 83.238.103.* / 2008-04-14 14:13
No tu widać bardzo mądre podejście i klasycznego, uczciwego pracodawcę. Nie wem kto by chciał u Ciebie pracować, tym bardziej bez umowy, wiadomo czego po takliej pracy można się spodziewać tylko tego , że ci nie zapłacą bo nie ma do zapłaty podstawy. Może dziewczyna trochę z urlopem przesadziła, ale pytanie jak najbardziej słuszne i wcale nie takie jednoznaczne dla osób będących na okresie próbnym, nie chcesz odpowiedzieć to po co w ogóle coś piszesz.
lalla / 139.181.124.* / 2008-04-29 11:44
Gośc ma prawo do urlopu, a tymbardziej do pytania o jego prawo. To, ze Ty trafiłeś fatalnie, to nie znaczy, że każdy musi.
Padre70 / 87.54.0.* / 2008-04-11 07:42
Panie Kolego,

Pisz Pan na temat albo wogóle bo takie bicie piany z lipną satysfakcją niczego nie wnosi.
przewodnick / 2008-02-22 12:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Urlop się należy. Jeśli nie wykorzysta urlopu otrzyma ekwiwalent za niewykorzystany urlop.
85kacha / 2008-02-22 13:19
A ile mu przysługuje urlopu i jak go wyliczyc w wdóch sytuacjach:
a) pracował w lutym jeszcze u innego pracodawcy
b) nie pracował w lutym wcześniej
przewodnick / 2008-02-27 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wymiar przysługującego urlopu wylicza się na podstawie przepracowanych lat (wlicza się także szkoły). Proszę poszperać w internecie
mehundo / 62.233.177.* / 2008-02-28 14:21
przecież napisała że przysługuje mu 26 dni, więc myślę że chodzi jej o to ile dni mu się należy w tym konkretnym miesiącu (domyślam się że marcu), przy założeniu że:
a) przez styczeń i luty siedział w domu
b) przez styczeń i luty pracował gdzie indziej
przewodnick / 2008-02-28 21:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem jak mehundo to wydedukował:

a) "85kacha" ---> pracował w lutym jeszcze u innego pracodawcy ---> "mehundo" ---> przez styczeń i luty siedział w domu
b) "85kacha" ---> nie pracował w lutym wcześniej ---> "mehundo" ---> przez styczeń i luty pracował gdzie indziej

dodatkowo ---> "85kacha" ---> Podpisano z nim umowę na okres próbny 1 miesiac, od dnia 19 lutego do 20 marca 2008r.

A WSZYSTKO DOTYCZY JEDNEGO CZŁOWIEKA !

Prosze "85kacha" o dokładniejsze sprecyzowanie pytania
gostom / 83.238.103.* / 2008-04-14 14:07
nieważne gdzie i ile pracował, jeżeli miałby zostać niezatrudniony dalej u danego pracodawcy należą się 2 dni urlopu za każdy przepracowany miesiąc.
olio / 195.47.239.* / 2008-04-14 15:26
Spoko da się to obejść.... Mój były pracodawca , nie wypłacił mi kasy za urlop. Zadzwoniełem , poprosiłem żeby wyjaśnił sprawę. Oczywiscie odchodziłem do innej firmy.
Odpowiedzi nie dostałem , napisałem więc pismo z prośbą o zwrot ekwiwalentu na urlop.

Co zrobił pracodawca ?? Kadrowa kazała wszystkim wypisać wniosek za kilka tych samych dni pracy. Powiedzieli kontrolerowi z PIPu że firma była wtedy zamknięta :) Pomimo tego że mojego wniosku nie było , 8 innych osób podpisało. Kontroler z PIPu nie uznał mojego wniosku. Oczywiście , mogę skierować sprawę do sądu za te pare groszy... Tylko niestety czasu brak. Jak widać pracownik ma niewielkie szanse. W PIPie pracują niestety tacy a nie inni ludzie. Panu nie wydało się dziwne , że 8 wniosków urlopowych jest a mojego nie ma. Tym bardziej że kadrowa nie potrafiła uzasadnić , czemu mojego nie ma.

Najnowsze wpisy