Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy nie za dużo akcyjnych??

Czy nie za dużo akcyjnych??

mantra / 2007-10-22 14:11
Mam coraz większe wątpliwości do mojego portfela. Mam AIG Chińskich (część przekonwertowałam do AIG krajów Wschodzących), Legg Mason Akcji, Uniakcje Nowa Europa, Skarbiec Ochrony Kapitału. Jest to ok. 45% portfela. Reszta na lokacie emax w mbanku z perspektywą comiesięcznego dopłacania. Na razie jestem na plusie, ale mam coraz więcej wAtpliwości czy przypadkiem nie za dużo tych akcyjnych na obecne czasy. Proszę o opinie.
Wyświetlaj:
zenek 1963 / 2007-10-23 10:21 / Bywalec forum
mam ten sam problem co ty.w portwelu mam 100 %akcyjnych i sama widzisz jak "pracuja"od 4 m-cy.mysle o innych funduszach europy to chyba jest wyjscie.a jak twoje aig chinskich?posiadam aig mis mysle o konwersji na chinczyka?
mantra / 2007-10-23 11:40
Chińczyk w tej chwili spada tak samo kraje wschodzące. Nie wiem czy to tylko mała korekta czy początek czegoś poważniejszego. Pożyjemy, zobaczymy
Igor22 / 83.7.119.* / 2007-10-22 21:45
Dla mnie też jest mało akcyjnych - mozesz zwiększyć nawet do 60%. LM jest OK tak samo UA NE, Skarbiec też polecam. Za dużo dywersyfikacja geograficzna - ale obseruj i zdecyduj wg mnie na początku 2008 r.
Idyll / 2007-10-22 21:40 / Bywalec forum
Na obecne czasy? A jak dlugo zamierzasz inwestować? Po składzie portfela sądzę, że do pięciu lat, bo jeśli powyżej 5 lat to zainwestowałbym jeszcze więcej w akcje! Poza tym Skarbiec Ochrony Kapitalu nie jest funduszem akcyjnym?
Nie jestem też zwolennikiem tak dalece posuniętej "dywersyfikacji". Po co np. konwertowaleś AIG Akcji Chińskich, skoro już mialeś UniAkcje Nowa Europa?
mantra / 2007-10-23 07:42
Dzięki za komentarze. Inwestycja ma być długofalowa (przynajmniej 15 lat). Konwertowałam AIG dlatego że inwestuje na innych rynkach niż Uniakcje (bardziej globalnie), a po drugie obawiałam się tego zapowiadanego kryzysu chińskiego i szkoda by było stracić całą kasę (połowę zostawiłam). Zaskoczyło mnie że według Was dywersyfikacja geograficzna jest wadą, to chyba jest zaletą?? Jaki jeszcze ewentualnie fundusz akcyjny polski byście polecili? Inwestuję przez mbank tak że raczej o tamte fundusze mi chodzi. Z góry dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy