Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Czy opłaca się otworzyć własny biznes?

Czy opłaca się otworzyć własny biznes?

Ratatuj12 / 2012-01-30 15:47
Pracuje dla kogoś odkąd pamiętam. Na pomysł założenia własnej firmy wpadłem dwa lata temu, układałem sobie biznes plan, szukałem lokalu...miałem postanowienie noworoczne że ten rok , będzie tym rokiem gdzie wystartuje z własną działalnością... tylko że patrząc na to co się dzieje, obawiam się że zostanę od razu przyciśniety podatkami i że nie będę nawet wychodził na zero... powiedzcie mi czy warto w ogóle otworzyć własną firmę?
Wyświetlaj:
michallo662 / 178.162.205.* / 2019-07-31 21:33
Oczywiście że się opłaca. Trzeba tylko wszystko dobrze rozplanować. Ja np otworzyłem sklep z wykładzinami. Zamówiłem wzorniki od scaffo.com, zainwestowałem w reklamę i jakoś poszło. Warto próbować..
koprobo / 2019-07-30 09:25
Ja także myślałem o założeniu firmy. Wydaje mi się to całkiem dobrym rozwiązaniem. Martwi mnie tylko kwestia wzięcia kredytu. Kolega polecił mi stronę sprintcash.pl, gdzie przejrzałem sobie różne możliwości, które mógłbym wykorzystać i zacząłem oswajać się z tą myślą. Dobrze mieć przedstawione wszystko w jasny sposób
Wizka12 / 31.60.42.* / 2019-07-29 14:31
Jeśli chcesz obniżyć koszty prowadzenia firmy, to polecam wirtualne biuro. Ja korzystam z tej usługi i jestem bardzo zadowolona. Moja firma zarejestrowana jest pod ich adresem, a całą poczte dostaje zeskanowana na maila. Raz w miesiacu wysyłaja mi ja listownie. Ja korzystałam z usług tej firmy-https://qcgroup.com.pl
kamilwonko / 72.35.247.* / 2019-07-24 11:41
Moim zdaniem powinieneś spróbować. Nie pakuj się w kredyty na starcie i zobacz jak przyjmiesz się na rynku. Tak naprawdę to nie masz zbyt wiele do stracenia. Sam długo nad tym myślałem nim podjąłem ostateczną decyzję. Miałem busa po firmie kurierskiej, oddałem go do zabudowy firmie Hitbus i zająłem się przewozem osób. Aktualnie busów mam kilka, a firma rozwinęła się na tyle, że nie jeżdżę już ja, a pracownicy.
marcinn123 / 80.52.246.* / 2019-07-23 11:45
Polecam zajrzeć tutaj, bardzo dużo informacji na temat własnego biznesu
http://wroom.com.pl/wlasny-biznes-o-czym-pamietac/
lannomrafal / 93.177.75.* / 2019-07-21 19:39
Pewnie, że warto. Fajnym pomysłem w dzisiejszych czasach jest sklep internetowy. Większość rzeczy kupujemy na odległość, zatem masz spore szanse na powodzenie. Dzisiaj mając do dyspozycji platformy takie jak cstore.pl jest to ułatwione na tyle, że każdy powinien sobie z tym poradzić.
bancyyk / 72.35.247.* / 2019-07-19 14:34
W dzisiejszych czasach warto inwestować w nowe technologie i elektronikę. Interesowałem się tym od dawna, a któregoś dnia stwierdziłem, że warto byłoby zrobić coś swojego. Wymyśliłem urządzenie typu smart home. Znalazłem firmę www.smd.pl , która to zajęła się projektem obwodu drukowanego, co znacznie ułatwiło i przyśpieszyło proces produkcji. Warto zaryzykować i spróbować działać na własną rękę.
tadekks / 72.35.247.* / 2019-07-18 22:46
Moim zdaniem warto. Jedyny warunek to fakt, że trzeba podejść do tego z głową. Usiąść na spokojnie i przekalkulować co w Twoim przypadku oraz okolicy najbardziej się opłaci. U mnie padło na stację paliw. Nie miałem zbyt dużej konkurencji i jakoś idzie. Produktów na stacji mam sporo, a co do paliwa to zaopatruję się u el-bopaliwa.pl
MarekS345 / 78.11.28.* / 2019-07-08 18:34
Wszystko zależy od pomysłu i jego realizacji. Najlepiej spróbować i zobaczyć samemu czy to Twoje miejsce. Mnie zainteresowała franczyza w Cuk. Warunki współpracy i niski koszt wejścia w ten biznes dodatkowo zachęca.
Mariuszzz1975 / 80.52.246.* / 2019-07-08 14:40
Jeżeli myślałeś o tym, by wejść w swój biznes i zacząć być swoim własnym szefem to polecam ten artykuł, mi bardzo pomógl na początku kmojej kariery zawodowej, dzięki któremu założyłem sieć na chwile obecną 18 sklepików w regionie :)

http://www.dioneaqua.com.pl/wlasny-sklep/
mordah / 185.59.108.* / 2019-07-02 13:38
Jak najbardziej, ale pamiętaj o wdrażaniu odpowiednich procesów zależnych od branży, w której chcesz zacząć działać. Przykładowo, transportowa nie obejdzie się bez floty, a flota bez monitoringu GPS https://www.verizonconnect.com/pl/rozwiazania/monitoring-gps/
judyta385 / 77.111.247.* / 2019-06-26 12:23
Oczywiście, że się opłaca. Trzeba tylko mieć dobry pomysł oraz wiedzieć jak ograniczyć koszty. Wiele osób działa obecnie jako freelancer czy w branży internetowej jednak borykają się z problemem - gdzie zarejestrować własną działalność? Aby uniknąć podawania prywatnego adresu i jednocześnie zyskać prestiżową lokalizację w centrum miasta warto skorzystać z oferty wirtualnego biura www.cleveroffice.pl, które ma swoją siedzibę w Krakowie nieopodal UM. Ponadto można wynająć biurko do pracy, salę konferencyjną lub skorzystać z outsourcingu usług biurowych (np. wystawienie faktur, rozliczeń, obsługa korespondencji). Jedynym minusem jest dostosowanie swojej pracy do godzin otwarcia biura, gdy korzystamy z przestrzeni coworkingowej. Jednak rozwiązanie to posiada znacznie więcej zalet i świetnie się sprawdzi szczególnie na początku działalności.
magdzinski44 / 31.0.122.* / 2019-06-13 08:54
widze ostatnio trend na bitcoina , coraz wiecej ludzi w tym siedzi i zarabia duze piniadze.
sasiad tez jest wyciaga przeszło 10.000zł
dał mi strone zebym sie zapisał zobaczcie : http://forom.pl
Julia80 / 31.178.167.* / 2019-06-10 21:46
Pewnie, że opłaca się otworzyć własny biznes. Warto w życiu chodzić do pracy z przyjemnością i robić to na czym się zna. Ja postanowiłam otworzyć firmę zajmującą się szyciem ubrań. Współpracuję z szwalnią www.elastic.com.pl i jak dotąd idzie mi bardzo dobrze.
Karol34 / 78.11.28.* / 2019-06-08 14:32
Na początek pomyślałbym o biznesie ze wsparciem większego partnera biznesowego. Takie możliwości daje np franczyza z Cuk. Firma ma wyrobioną markę a branża ubezpieczeniowa cały czas się rozwija.

Najnowsze wpisy