Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Czy opłaca się otworzyć własny biznes?

Czy opłaca się otworzyć własny biznes?

Ratatuj12 / 2012-01-30 15:47
Pracuje dla kogoś odkąd pamiętam. Na pomysł założenia własnej firmy wpadłem dwa lata temu, układałem sobie biznes plan, szukałem lokalu...miałem postanowienie noworoczne że ten rok , będzie tym rokiem gdzie wystartuje z własną działalnością... tylko że patrząc na to co się dzieje, obawiam się że zostanę od razu przyciśniety podatkami i że nie będę nawet wychodził na zero... powiedzcie mi czy warto w ogóle otworzyć własną firmę?
Wyświetlaj:
ksawier92 / 178.235.41.* / 2018-02-02 12:59
To zawsze jakiś krok. :) Ja polecam skierować się w jakąś specjalistyczna branżę, która zapewni tobie stały dochód. Np. salony okulistyczne i optyczne cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Wiem o tym, bo sam mam jeden. swój sprzęt kupowałem w polandoptical. pl , serdecznie polecam.
Wiola906 / 188.146.206.* / 2017-12-28 12:06
Jasne że warto, trzeba tylko mieć fajny pomysł i dobry biznesplan :)

____________________
pbx - https://focustelecom.pl/
krzychu27 / 37.47.39.* / 2017-12-26 12:59
Tez uważam, że swój biznes to dobry pomysł. Ja np. kupiłem stary dość zepsuty autobus, za to w naprawdę niskiej cenie. Oddałem go do totalnej renowacji i potem do firmy http://zabudowabusa-hitbus.pl/ która zrobiła mi w nim zabudowę pod przewóz osób. Teraz jestem kierowca swojego własnego autokaru i jestem zadowolony - pieniądze są spore i robie to co lubię.
szymo_N / 37.47.39.* / 2017-12-26 12:53
Moim zdaniem jak najbardizej, ale trzeba mieć cierpliwośc, bo wiadomo,że taki wlasny biznes w sekunde się nie zwraca.. Najpierw trzeba dobrze zainwestowac.Mam przykład znajomego z pracy, ktory po odejściu z firmy założył swoją stację benzynową, zainwestował w jej porządny serwis wykorzystując do tego usługi http://www.mar-serwis.com/ i teraz naprawdę dobrze mu z tym interesem idzie :) Grunt to być wytrwalym i się nie poddawać!
Łukasz535 / 185.28.249.* / 2017-10-17 16:50
Jeśli wiesz, co chcesz robić, i jesteś w tym dobra/y to wiadomo, że warto. Jeśli do tego sprawnie poprowadzisz biznes (mi osobiście pomogły w tym produkty od RESET2 z Wrocławia) to szansa na powodzenie jest naprawdę spora.
Karol312 / 89.67.132.* / 2017-09-11 10:14
Wiadomo, że początki mogą być trudne, ale nie ma nic z niczego i jak tu pan wyżej dobrze mówi: z czasem się wszystko rozkręci. Ja prowadzę punkt z odkurzaczami parowymi green steam i zaczynało się od kilku klientów, potem wieść się rozniosła i teraz mam tylu, że czasem to nawet kolejki bywają.
jakubs14 / 37.47.14.* / 2017-02-14 12:31
No niestety otworzenie własnego biznesu to jest ogromne ryzyko i na początku pewnie w najlepszym wypadku będziesz wychodził na 0. Ale jak się przetrzyma gorsze miesiące i zaciśnie zęby to potem jest lepiej ;) sami prowadzimy niewielki sklepik z artykułami piśmienniczymi jak udaje nam się trochę odłożyć to za to dokupujemy nowe urządzenia i teraz można u nas nie tylko kupić zeszyt ale zrobić i ksero, wydrukować i zbindować książkę a nawet pieczątkę wyrobić:D im więcej mamy usług tym obserwujemy że więcej ludzi do nas przychodzi
madeleiness / 150.254.36.* / 2015-06-08 15:02
Hej :)
Ja prowadzę swoją firmę w AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i chyba to jest najlepszy sposób na pierwszą firmę bez zbędnych opłat i problemów..płacę 250zł miesięcznie(netto) - żadnych ZUSów i innych ściągaczy pieniędzy i w tym mam wszystko co potrzebuję prawników, obsługę księgową..dostęp do biur corowkingu, szkolenia, coachingi, mentorigni, wydarzenia itp. Więc mogę polecić każdemu :)
Pozdrawiam
KiSSka / 2015-05-18 12:55
Wszystko zależy od biznesu;) jeśli jest to kolejny sklep z butami w małej miejscowości, gdzie takich sklepów jest już kilka to raczej nie, chyba, że masz do zaoferowania coś konkurencyjnego i na co będzie popyt.
ZygmuntQ / 2014-08-26 12:31
Też miałem podobne dylematy, poczytaj w necie troche opinii i będziesz mądrzejsza. zacznij od tego: http://www.money.pl/forum/czy-oplaca-sie-otworzyc-wlasny-biznes-t3085651.html#F3085651


PS: Ja ryzykuje i otwieram;p
firletka / 2014-08-05 18:07
zanim otworzysz firmę zrób rozdzielność majątkowa załóż spółkę, by nie odpowiadać majątkiem, przepisz wszystko na dzieci, pożyczając pieniądze zarejestruj umowy u notariusza itd. może coś Ci jeszcze zostanie
marika_orlinska80 / 2014-08-01 19:18
Jasne, słuchaj wolnosci się nie przeceni... JA sama założyłam sklep internetowy ze zdrową żywnością i portal-blog z tym związany. Robie to co lubię i mam czas dla siebie :) Ale przy okazji polecam[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

yshyua / 37.248.74.* / 2014-07-29 11:58
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana...
Taios / 95.40.87.* / 2014-07-29 12:00
No pewnie, że się opłaca, nie można myśleć tak, że z góry mi się nie uda i się nie opłaca. Ja osobiście uważam, że trzeba zrobić małe rozeznanie na rynku, trzeba mieć pomysł i wkład własny. Jeśli jakis zaufany wspólnik się trafi, to tym lepiej dla nas.[...] A co będzie, tego nie wie nikt, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana…

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Arekiui / 212.244.185.* / 2014-07-25 11:37
ja uważam, ze do odważnych świat należy i jak każdy by się bał otwierać własny biznes, to by nic na tym świecie nie było...odwagi i pomysłu na siebie życzę
marysia2112 / 2012-02-01 08:20
jeśli masz dobry pomysł, to Ci się zwrócą wszystkie koszty i dasz radę przetrwać. Składki ZUS są faktycznie duże, ale zawsze możesz powalczyć o dofinansowania unijne albo pieniądze z Urzędu Pracy, jeśli jesteś zarejestrowany jako bezrobotny. A własny biznes to zawsze własny biznes, a nie praca dla kogoś.

Najnowsze wpisy