Forum Forum prawneCywilne

Czy pełnoletnie dziecko może otrzymywać alimenty na własne konto bankowe?

Czy pełnoletnie dziecko może otrzymywać alimenty na własne konto bankowe?

skomentuj
Sikuk / 213.158.199.* / 2009-10-01 19:49
Witam,
Skończyłem 18 lat w maju tego roku i mieszkam z ojcem zgodnie z wolą obu stron (rodziców i moją wolą). Matka zarabia, płaci alimenty. Czy może przelewać pieniądze na moje konto bankowe, a nie jak dotychczas na ojca?
Wyświetlaj:
KROSaew3 / 79.186.218.* / 2009-10-02 23:16
to że "pare źródeł" typu wikipedia podaje że możesz otrzymywać środki na własną rękę o niczym nie świadczy.
wystarczy zajrzeć do KRO, który nie reguluje tej sprawy wprost, ale z tego co jest tam zawarte można w łatwy sposób dojść do odpowiedzi.
Wystarczy ogólne uregulowanie obowiązku alimentacyjnego i jego definicja z art. 128 KRO, mianowicie: "Obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania (obowiązek alimentacyjny)....". "Dostarczania środków utrzymania" - i teraz zasadnicze pytanie, które wszystko nam wyjaśni: kto Ciebie utrzymuje? jeżeli sam siebie utrzymujesz to droga wolna, możesz oczekiwać bezpośrednio alimentów dla siebie, ale jeżeli utrzymuje Ciebie tatuś to alimenty trafiają do niego. podsumowując - ten kto Ciebie utrzymuje dostaje alimenty
Sikuk / 213.158.199.* / 2009-10-02 16:14
Możesz wskazać punkt w prawie który to reguluje? Słyszałem z paru źródeł, że może, z innych znowu, że nie może.
skomentuj

Najnowsze wpisy