Forum Polityka, aktualnościPolityka

Czy powstanie Narodowy Instytut Wychowania?

Czy powstanie Narodowy Instytut Wychowania?

Money.pl / 2006-06-21 18:47
Komentarze do wiadomości: Czy powstanie Narodowy Instytut Wychowania?.
Wyświetlaj:
Kero / 2006-06-22 08:38 / -
Kryzys w szkolnictwie istenieje rzeczywiście jednak sam Narodowy Instytut Wychowania potrzebny jest raczej pomysłodawcom powołania tegoż gdyż przykład idzie z góry.
To wyłączny brak autorytetów powoduje kryzys. Skoro profesorowie, ministrowie i najwyższi rangą urzędnicy to złodzieje. Młodzież uczy się pilnie od swoich potomnych więc odwalcie się od dzieciaków a sami udajcie na lekcje wychowania obywatelskiego.
sc / 212.106.168.* / 2006-06-21 20:25
cóż więcej można napisać...

ja rozumiem - parę rzeczy trzeba uporządkować, uczeń ma znać w szkole swoje miejsce, nauczyciel z kubłem na głowie to się nie powinno powtórzyć, ale Narodowy Instytut Wychowania???

Czy wszystko co oNI robią musi być "Narodowe"?

Kiedyś była Matka Boska w klapie, teraz wszystko jest "Narodowe"...
jliber / 82.210.134.* / 2006-06-21 18:47
Regulamin formu
Marek53 / 83.24.41.* / 2006-06-21 20:40
Powyższemu, sądząc po "klasie wypowiedzi", nieodmiennie "wysokiej" - od dawna, raczej potrzebny jest zakład wychowawczy niż Instytut.
enteR / 83.26.124.* / 2006-06-21 21:05
marek53 jak poperasz giertycha i spolke to chociaz sie nie przyznawaj........ zalosne
Marek53 / 83.24.41.* / 2006-06-21 22:19
Nie, Giertycha ogólnie nie popieram. O spółce nie mogę nic powiedzieć, bo nie wiem kogo do niej zaliczasz..

Jednak widzę pewne pozytywy jego zamiarów.

Nie widzę nic złego w nazwie NIW. Również zwiększenie nacisku na poznanie kultury, historii, języka ojczystego uważam za właściwe. Przestańmy udawać kosmopolitów, komuchów lub ludzi bez korzeni. To jest zresztą efekt wychowania komunistycznego, celowy, bo takimi łatwiej manipulować.

Za żałosny mogę uznać natomiast sposób wypowiadanie się powyższych - trudno włączyć się do rozmowy na takim poziomie. Wulgaryzmy nie są dowodem jakiejkolwiek racji.

P.S. - nie bardzo wiem, jak z mojej wypowiedzi wywnioskowałeś, że popieram Giertycha. Chyba tylko stąd, że nie trawię wypowiedzi na poziomie Jlibera - reagującego jak ...... Pawłowa. A jak nie trawię Jlibera to kocham Giertycha. To takie proste.

Powiedz mi również, czy promocja wzorców wychowawczych i monitorowanie mediów (pod kątem treści szkodliwych) zaszkodzi młodzieży. I od razu uprzedzę zarzuty i odpowiem - TAK, jestem za cenzurą obyczajową dotyczącą dzieci i młodzieży.
Kero / 2006-06-22 10:42 / -
"jestem za cenzurą obyczajową dotyczącą
dzieci i młodzieży.skomentuj"

Ok, choć nie do końca można mieć pewność na czym miałaby ona polegać.
Pewność natomiast mam co do tego, że takowa obyczajowa jak chceasz cenzura musi obowiązywać WSZYSTKICH a nie tylko dzieci. To dorośli przede wszystkim muszą jej podlegać by swoją postawą nie wypaczali zachowań dzieci i młodzierzy.

Najnowsze wpisy