Forum Forum finansoweBanki

Czy rekordowa interwencja EBC zaprowadzi spokój?

Czy rekordowa interwencja EBC zaprowadzi spokój?

Wyświetlaj:
quraq / 83.5.109.* / 2007-08-15 02:10
podtrzymywania profesjonalizmu systemu bankowego? Innymi słowy - dlaczego wszyscy muszą płacić za ewidentnie przekraczającą dopuszczlnae ryzyko praktykę udzielania kredytów hipotecznych menelom bez dochodów? Może lepiej pozwolić zbankrutować twórcom "wynalazków" kredytowych? Jakie są gwarancje, że uratowane przez "wstrzykiwanie" banki nie wymyślą kolejnego absurdu ekonomicznego zgrabnie go opakowując w strawne dla innych pakiety?
Idyll / 83.20.111.* / 2007-08-12 16:32
Dzialania podjętem celem uspokojenia sytuacji na rynkach są wg mnie bardzo potrzebne i nie tylko przez pryzmat rynku kredytow hipotecznych, ale również, a może i przede wszystkim, ze wzgledu na panujacą sytuacje na giełdach papierów wartościowych. Chwilowe załamania się koniunktury na kredyt ze strony banków moze spowodowac nieprzewidywalne akcje na rynku funduszy inwestycyjnych. Przykładeem ostrych komplikacji na ogromna skalę było wycoanie się z funduszy w ubieglym tygodniu BNP Paribas... no cóż mam nadzieję, że sytuacja się uspokoi, bo strasznie już mi śpieszno do kupna nowych jednostek UniMax'a... ciekawe jak będzie sobie radził??
Obserwator! / 89.76.187.* / 2007-08-12 07:21
Analitycy amatorzy zgodnym chórem ganią decyzję EBC jako inflancjogenną. Oczywiście aby interwencjonizm państwowy był skuteczny muszą zaistnieć odpowiednie warunki makroekonomiczne. Świat zna wiele skutecznych działań tego typu, chodziaż by amerykański "New Deal" prezydenta Franklina Delano Roosevelta. W czasie wdrażania swojego programu był on również totalnie krytykowany przez liberałów za podrożenie kosztów prowadzenia działałności gospodarczej. Jednak jego działania dla gospodarki amerykańskiej okazały się zbawienne. Teraz są inne czasy i metody takiej interwencji muszą być nieco odmienne - ale ich sens pozostaje taki sam: pobudzenie aktywności ekonomicznej poprzez zwiększenie środków finansowych w obrocie gospodarczym.
Rektor / 62.0.20.* / 2007-08-12 08:17
Wlasnie. Nie wiem tylko, dlaczego ludzie nie majacy pojecia o tym, z miejsca neguja krok EBC? Przypadlosc Polaka; krytykowac bezkrtycznie wszysto i zabierac glos w sprawach o ktorych nie maja pojecia?
Zorro123 / 83.28.129.* / 2007-08-12 08:53
Dla zwykłego człowieka inflacja czyli spadek wartości jego zarobionych pieniędzy to jest najwazniesze. I nie mówcie że to nie było ratowanie superkorporacji ktore były zagrozone upadkiem z powodu niewypłacalności spowodowanej błędnymi decyzjami. Kto im kazał pożyczać (rozdawać) te pieniądze na takich rynkach? Czy to nie jest ratowanie tyłków w swojej branży? Jeśli ja podejmę złą decyzję gospodarczą kto mi przyzna nieograniczony limit kredytu?Albo dodrukuje 100mld euro w jedną a 60mld w drugą noc?
Goscio / 82.166.79.* / 2007-08-10 22:21
I prawidlowa reakcja EBC. Ludzie po prostu brali coraz mniej kredytow, bo stopy procentowe byly za wysokie. Po takim kroku banki beda mialy wiecej pieniedzy i beda mogly obnizyc stopy procentowe ku uciesze kredytobiorcow.
ryhu / 89.78.244.* / 2007-12-21 23:39
I kazdy bedzie musial do tego doplacic poprzez inflacje... I ochraniajmy nadal nierozwazne posuniecia bankow. Eh...
jokerd / 87.206.180.* / 2007-08-10 21:16
Wszystkie komentarze bardzo prawidlowe. A teraz przetrzepac kieszonki tak jak ta interwencja to ratunek dla spekulantow i extra podatki dla reszty. A tak na marginesie, ile bylby WIG jesli nie interwencja naszego BC ?????????
Zorro123 / 83.28.122.* / 2007-08-10 18:00
I to się dopiero nazywa kreacja inflacjii :))))) 100mld euro. Ale kasa. I to w jedna noc. Ci to maja władzę. Ale swój zawsze ratuje swego choćby po trupach. Niesamowite. Niech mi wstrzykną tylko 10k euro. Hihihihi.
sceptyk / 2007-08-10 15:22 / Tysiącznik na forum
Jeszcze nigdy żadna interwencja banku centralnego nieprzyniosła spodziewanych efektów.
Zawyczaj kończy się totalną katastrofą
wero / 83.24.161.* / 2007-08-10 13:44
I koleją jazdą na kredycik, co za tym idzie...
Roman K / 2007-08-10 13:42 / Bywalec forum
To tak jak dolewać paliwa do ognia. Opóznienie tego co ma się stać i dosypywanie spowoduje tylko spotęgowany krach jakiego dotąd nie było.
leiho / 2007-08-10 12:54 / "Tu Ne Cede Malis"
takie działania powinny byc normalnie zakazane, bo mają na celu uratować tyłki bankom, ktore napozyczały kasy, ktorej teraz nie ebdą mogły odzyskac ... Żenujące. Oczywiscie, uratują rynek przed krachem, ale jak długo? rok? 3? 10 laT? W koncu przyjdzie moment, ze płynnosci banków nie uratuje nic.
jliber / 212.180.147.* / 2007-08-10 12:44
Zwiększanie podaży pieniądza w czasie jakiegokolwiek kryzysu jedynie go odwleka i powoduje że będzie jeszcze gorszy. Od lat 30tych banki centralne powtarzaja ciagle ten sam "blad". W cudzyslowach bo dzieki temu "bledowi" zarabiaja banki dzieki frajerom czyli reszcie spoleczenstwa wierzacym ze interwencjonizm i regulacje rzadu moga przyniesc komukolwiek korzysci oprocz samym regulowanym, ktorych lobby jest zawsze najlepiej zorganizowane i co drugi lunch je z regulatorami.
Brawo polskie banki, przecież u nas to tylko aspekt psychologiczny. Nie ma potrzeby kreować dodatkowej inflacji.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: