Forum Forum emerytalneZUS

Czy renta powinna należeć się za Epilepsję?

Czy renta powinna należeć się za Epilepsję?

mucha5010 / 2009-09-16 16:54
Witam. Mam 23 lata i choruję na epilepsję (padaczka) choruję na nią jakieś 7-8 lat, jakieś 5 lat temu byłem na komisji w jaśle aby przyznano mi rentę, jednak lekarze uznali, że renta mi za tą chorobę się nie należy, byłem zdziwiony...!!! Do tej pory biorę leki, topamax 25 i 50 oraz Depakine 500. Napadów co prawda już na całe szczęście nie mam jakieś 2-3 lata dzięki bogu. Jak pracowałem chwilę w takiej firlmie to był taki koleś co był też chory na epilepsję ale on rentę miał i to na stałe!!! Jaka tu jest sprawiedliwość!!! Jak to naprawdę jest czy za tą chorobę naprawdę renta mi nie przysługuję?? Znam też paru ludzi, a nawet się w telewizji słyszy że mają rente za picie, to co ja też mam zacząć pić zeby dostac rentę!!! To jest śmiesznie... ZUS dla mnie to banda złodziei...!!! Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam;))
Wyświetlaj:
roxanad88 / 213.227.68.* / 2011-07-26 18:17
Witam Wszystkich.
Mój "problem" zaczął się ponad 2 lata temu mając 21 lat gdy zaszłam w ciążę. Od samego początku towarzyszyło mi bardzo niskie ciśnienie i ciągłe bóle głowy powodujące nawet wymioty i nie do wytrzymania. Oczywiście objawy były przypisywane ciąży. Kilka razy leżałam w szpitalu z powodu zagrożenia i któregoś razu źle się poczułam i wtedy po raz pierwszy działo się ze mną coś zupełnie dziwnego. W tym dniu zostało wypowiedziane pytanie czy nie mam padaczki. Oczywiście zaprzeczyłam i sprawa ucichła. Po porodzie, który zakończył się cięciem cesarskim bóle głowy nie ustały a takie "epizody" wystąpiły kilkakrotnie. Miałam robione mnóstwo badań miedzy innymi EEG gdzie ukazała się choroba. Od tamtego momentu przyjmuje leki, które powinny hamować napady lecz mimo to zdążają się. Jestem pod stałą kontrolą lekarzy ale bywały okresy gdzie przez 2 tygodnie miałam 8 ataków w tym jednego dnia nawet 4. Od 3 tyg jest wszystko dobrze, ale nawiązując do mojej historii, największym problemem nie jest moja choroba lecz to, że mam problem z ubezpieczeniem ponieważ pracowałam gdy zaszłam w ciąże ale umowa nie została przedłożona (oczywiste) ale z tamtym dniem ubezpieczenie wygasło. Jako chora na epilepsję i matka małego dziecka do bezrobotnego nie mogę się zarejestrować bo ponoć pracować nie powinnam i nie mogę a żeby się zarejestrować muszę być zdolna do pracy. Mój chłopak nie może mnie ubezpieczyć ponieważ nie jesteśmy małżeństwem a pracuje w zagranicznej firmie gdzie jest taki warunek. Moja mama natomiast głupim prawem może ubezpieczyć swoją wnuczkę, ale córki nie. Pani z NFZ zaproponowała by starać się o rentę socjalną i tak tez spróbuje, ale czytając wiele wpisów wygląda na to, że my - chorzy mamy zanikłe szanse. Jaka jest w tym polityka i jak to wygląda u Was? Prawdopodobnie renty nie otrzymam, pracować nie mogę, w bezrobotnym zarejestrować się nie mogę to co z tym ubezpieczeniem ? są indywidualne - to wiem, ale myślę, że jako osoba chorująca na nie uleczalną chorobę i przyjmująca leki dożywotnie powinnam albo mogłabym otrzymać jakaś pomoc od państwa polskiego!! Co myślicie ? Jak sprawy toczą się u Was ? Proszę o rady. Pozdrawiam
wiola 21 / 82.160.136.* / 2015-10-28 17:03
witam ja wlasnie chce starac sie o taka rente mam 21lat i pierwszy raz atak zdarzyl sie gdy mialam 13lat biore leki vetira 250 lekarze twierdzili ze to na tle nerwowym a inni lekarze ze to padaczka
xz / 78.8.65.* / 2011-12-08 17:30
Państwo powinno zadbać o chorych i te kilka groszy dać to jest choroba trudna gorsza od innych a tam dbają np o cukrzyków...rakowców czy my gorsi jesteśmy
ręcista / 77.114.80.* / 2009-10-29 23:43
Witaj mam tez padaczkę po wypadku 6 rok jest OK biorę Lamotrix 50 i 100mg. Może masz jako pijacką ? Ale to zależy od opisu neurologa, EEG itp. trzeba nieć na nim widać podatnośc na epilepsję,aktywnośc mózgu itp. Działaj powodzenia życzę
2bodzio / 83.21.13.* / 2011-03-01 13:44
witam mam 39 lat też mam padaczkę od dzieciństwa ,obecnie mam tak ustawione leki ze ataków mam mniej do 10 miesięcznie i nie tracę przytomności na długo jak kiedyś .
Od kilku miesięcy podjąłem pracę .A od wczoraj ZUS mnie uzdrowił zabrał mi rentę i dostałem orzeczenie że jestem całkowicie zdolny do pracy .
Kamcik22 / 79.184.4.* / 2012-10-13 10:55
Mama mojego chłopaka też ma padaczkę i choruje od 11 lat dzisiaj ją ZUS uzdrowił ataki ma nadal i są różne słabe i silne co zrobić? jak pokonać biurokracje piszcie jak można wyjść z tej opresji niby to tylko 500 zł ale zawsze coś
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy