Forum Forum prawneBankowe

Czy rodzina przejmuję kredyt po zmarłym?

Czy rodzina przejmuję kredyt po zmarłym?

Kierowca12 / 2011-06-30 15:21
Sprawa jest trudna dla mnie , mój ojciec wziął kredyt na kupno maszyny do jego warsztatu. Niestety dwa tygodnie temu zmarł w szpitalu, bardzo mi brakuję, ale trzeba żyć dalej. Strasznie się boję że kredyt który wziął spadnie na mnie (moja mam nie żyje od 5 lat) , a moje zarobki są naprawdę marne... czy spłata kredytu spada na najbliższą rodzinę zmarłego?
Erystteles_ajlawju / 89.72.70.* / 2011-06-30 23:48
Jako prawny spadkobierca dziedziczysz zarówno majątek, jak i długi więc również przechodzi na Ciebie. Jeżeli OJciec nie miał żadnego majątku(wszystko było zapisane na Ciebie), to po prostu zrzeknij się spadku(masz na to 6 miesięcy). Ewentualnie możesz przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza: http://spadki.wieszjak.pl/postepowanie-spadkowe/206913,Przyjecie-spadku-z-dobrodziejstwem-inwentarza-nie-ogranicza-wierzyciela-hipotecznego.html

Reasumując, tak czy siak musisz przeprowadzić sprawę spadkową, skontaktować się z bankiem(po sprawie spadkowej- bez dokumentu potwierdzającego, że jesteś prawnym spadkobiercą, bank nie udzieli Ci żadnych informacji), sprawdzić czy kredyt był ubezpieczony i ewentualnie pertraktować z bankiem by maksymalnie wydłużyli Ci okres kredytowania. Jeżeli przedstawisz dokumenty potwierdzające niski dochód oraz wysokie wydatki bank może(ale nie musi) umorzyć ten kredyt.

Najnowsze wpisy