Forum Forum emerytalneInne

Czy rząd ukróci emerytalne przywileje?

Czy rząd ukróci emerytalne przywileje?

Money.pl / 2007-03-14 08:26
Komentarze do wiadomości: Czy rząd ukróci emerytalne przywileje?.
Wyświetlaj:
Jawor ul Wieniawskiego 5A-14 / 78.8.78.* / 2009-05-10 09:11
Żyjemy chyba w czasach DEMOKRACJI, to gdzie ona jest. Jesteśmy oszukiwani. Po co się kłócić kto ma jaką pracę, przecież nie o to chodzi. Każdy kto pracuje w ciężkich warunkach powinien otrzymywać wysokie wynagrodzenie i za to ma odprowadzane wysokie składki na ZUS. Jeżeli jego zdrowie lub ma dosyć tej pracy powinien ją zmienić ( gdy pracodawca nie będzie miał kogo zatrudnić będzie musiał zwiększyć wynagrodzenie - zasada gry rynkowej), a nie kamieniami wymuszać i okradać pozostałych. Dlaczego inni zmieniają pracę z przyczyn różnych lub są bezrobotni i jakoś siłą nie wymuszają wysokich odpraw, przywilejów itp. ponieważ nie są zorganizowani ale nadal pomimo wielu krzywd w życie są okradani przez mocniejsze grupy społeczne. Zasady odejścia na emeryturę powinny być jednakowe dla każdego, a pieniądz powinien regulować ciężkie warunki pracy i ile sobie odłoży na emeryturę tyle dostanie - to jest demokracja. Jestem za równymi zasadami - zdecydowanie przeciwny przywilejom emerytalnym.
pgpg1 / 83.10.181.* / 2010-08-05 12:03
Sory Andrzej 11 ale ja mam 60 lat zycia i 46 lat pracy i dalej musze "posuwac" do 65 roku zycia.Musze wytrzymac bo tak chca ci co nami rzadza.A jak nie wytrzymam - no coz to BONI dostanie moja emeryture w spadku :)))
aqndrzej11 / 62.141.224.* / 2008-05-14 22:41
Po 40 latach pracy należy sie emerytaura bo inaczej to ten co długo pracuje noigdy tej emerytury nie weźmie, gdyż pracując od 15-go roku życia do 65 lat to jest 50 lat pracy nikt tego nie wytrzyma.????????????? do zastanowienia
Haman / 2008-09-13 22:04 / Bywalec forum
i o to chodzi :-)))
tyraj polaczku na tuska, a ten ciebie potem, wytuska :-)))
stas / 89.68.190.* / 2012-02-15 20:56
tyraj na panoczkow tak jak przed wojna to so pany a pracuja hamy
michał2008 / 62.21.72.* / 2008-05-19 13:59
zgadzam się z tym calkowicie.uważam ze głównym kryterum do pzryznawania świadczenia emerytalnego powinien byś staz pracy.40 lat pracy to chyba wystarczająco dlugi okres i malo kto w dzisiejszych czasach wypracuje sobie taki staż .dzisiejsze tempo zycia nie pozwal;i na to .kiedy czlowiek ma mieć czas na wypoczynek i czy go doczeka dopiero na emeryturze czy dopiero na drugim świecie
dyskryminowany / 83.15.175.* / 2007-11-14 14:12
dlaczego męszczyzna ma pracować 5lat dużej od kobiety!!!??.organizm ma słabszy i krócej żyje to jeszcze musi 5lat dużej pracować w dodatku!!!!.i w dodatku oszukują i kradną!!!-bo męszczyzna niepobiera tak dugo emerytury jak kobieta!!!.zajmowanie sie domem to nie pare godzin dziennie i nie każda kobieta to robi!!!.a jak męszczyzna to robi to nic!!!!.a nadgodziny to męszczyżni pracują prawie tylko!!!!
kobieta / 83.24.232.* / 2008-03-24 18:38
Ty jesteś idiota, nie dyskryminowany!!!!
pracująca babcia / 79.184.8.* / 2010-01-03 16:39
naprawde dupek
Haman / 2008-09-13 22:06 / Bywalec forum
On, nie jest idiotą !
On jest tylko, pedałem i sierotą :-)))
Tamara Jabłońska / 81.210.104.* / 2007-04-07 23:09
Kto chce niech pracuje, a kto chce wcześniejszej emerytury niech ja wybiera! Ale nie wolno mowić, że ci , którzy nie przejdą na wcześniejsz, stracą finansowo, bo to byłby skandal w tym burdelowskim państwie.Gzie ja mieszkam, chyba nie w państwie obywatelskim ?
Haman / 2008-09-13 22:09 / Bywalec forum
Państwo polskie = zgraja wytuskanych baranów :-((((
Bernard+ / 83.30.155.* / 2007-03-16 21:30
Do wszystkich, poniżej którzy domagają się wcześniejszej emerytury.
W tym roku mija 41 lat mojej pracy zawodowej a pracowałem 15 lat w koksownictwie, 9 w administracji państwowej a od 1990 roku jestem samozatrudnionym świadczącym usługi dla firm sektora MSP. Mam 57 lat, czyli łatwo policzyć, że zacząłem pracę po zasadniczej szkole zawodowej mając 16 lat. Przerwą w mojej pracy była 2 letnia służba wojskowa jako elektromechanik stacji radarowych oraz 2 miesiące bezrobocia w 1990 roku. I według obowiązujących dziś przepisów muszę pracować nadal do 65 lat, aby przejść za 8 lat jak dożyję na emeryturę będę miał wtedy 49 lat stażu pracy i nie narzekam na to, bo jak długo dopisuje zdrowie to praca nie jest karą za życie, lecz pozwala realizować swoje marzenia i plany, ale mam rówieśników, którzy pracowali w górnictwie obijając się jako związkowcy po biurach i akcjach protestacyjnych i Oni już od 39 roku życia są na emeryturach. Tak nie pomyliłem się od 39 roku życia, bo w górnictwie nawet zasadniczą szkolę górniczą, którą rozpoczęli tak jak ja swoja zawodówkę w wieku 14 lat zaliczono im do stażu pracy uprawniającego do pełnej emerytury górniczej po 25 latach pracy ogółem w tym minimum 15 lat zaliczone do pracy pod ziemią. Ale Ci mi rówieśnicy otrzymując po ponad 2300zł emerytury nie siedzą w domu tylko dorabiają skrupulatnie dbając, aby nie przekroczyć obowiązujących limitów zarobkowych i nie dopuścić do zawieszenia lub ograniczenia emerytury. Pracują, więc oficjalnie na ¼ etatu a resztę wynagrodzenia otrzymują z kieszeni pracodawcy, lecz tym zabierają miejsca pracy młodym bezrobotnym. Skala tego zjawiska jest duża i dlatego sami nie płacąc składek zabierają młodszym możliwość godziwego oskładkowanego zarobku. Mamy więc kolejne skutki społeczne takich przepisów , że młodzi muszą emigrować bo dla nich miejsca pracy są zajęte przez wczesnych emerytów. Jak bowiem konkurować z kimś o miejsce pracy kto tylko dorabia do wysokiej emerytury, więc nie zależy mu na opłacaniu przez pracodawcę składek do ZUS. Więc tych składek w systemie brakuje.
górnik / 88.156.97.* / 2007-10-27 21:52
kolego co stało na przeszkodzie abys tez pracował w górnictwie .Ja mam przepracowane 21 lat i czekam kiedy za 4 lata bede mógł iść na emeryture.Jestem tylko jednego ciekawy czy widziałes prace gornika na dole,jesli znasz ją z opowiadań i z wycieczki do Wieliczki to proszę nie komentuj i nie krytykuj pracy górnika.
60-latek / 87.105.115.* / 2008-03-11 22:58
nie zgadzam się. wszyscy nie mogą pracować w górnictwie. Ktoś musi produkować żywność aby taki górnik miał co jeść. Praca górnika jest ciężka, ale nie wiem czy hutnik nie ma gorzej. A ilu jest emerytów z zakładów, które nie płaciły składek?, choćby koleje, kopalnie itd. Zastanów się więc co piszesz.
zzzz / 87.205.46.* / 2007-03-15 10:59
czyli kazda praca jest szkodliwa to po co pracowac,zycie ucieka na przebywaniu w znienawidzonym miejscu,ze znienawidzonym przelozonym,cudzymi bachorami i oblesnymi ludzmi
śmieszno i durno / 83.4.136.* / 2007-03-14 16:33
Albo całkowita amnezja, albo brak rozumu.
Jak zaczynałem pracę 40 lat temu to umawiałem się z Państwem Polskim że: zgadzam się pracować w szczególnych warunkach i zapłacę do ZUS 48% zarobku na moją przyszłą emeryturę.
Po 40 latach wpłacania tej części wynagrodzenia(48%) za pracę do kasy ZUS - zaksięgował on 289 000zł przychodu z mojego wynagrodzenia.
Więc gadanie że ktoś do mnie dopłaca normalnie mnie wkur.........!!
Czy tym wszystkim reformatorom chodzi o przyszłego emeryta? NIE... - chodzi wyłącznie o jego kasę.
Po osiągnięciu 60 lat dostajesz 1200zł. Jak zdrowie dopisze pożyjesz sobie w tym wariatkowie i złodziejowie jakieś 7-8 lat i dostaniesz z ZUS-u tak zwanej emerytury/ Część wynagrodzenia nie odebrana w czasie/ 1200zl/miesiąc wyliczonej ze śmiesznego wzoru z której to sómy potrącą jeszcze podatek dochodowy 19%. CZY TO NIE JEST ZŁODZIEJSTWO?
Zakładam że zdrowie dopisze i pożyję 8 lat x 12 miesięcy x 1200zł =115 200zł - 19% (21888żł)=93312zł.
Więc kto ukrad moją kasę?
289000zł - 93 312zł =195 688zł - tyle ukradziono!!!
Więc emerytura to żadna łaska.
Proszę żetelnie podchodzić do tematu "EMERYTURA" i nie robić z ludzi idiotów.
Bernard+ / 83.30.155.* / 2007-03-16 21:39
I Dlatego, jeżeli są przywileje dla jednych to muszą być obciążenia dla drugich, więc powstaje system podziału społeczeństwa na kasty uprzywilejowane, które dostają dużo, choć sami wypracowali mało i grupy pokrzywdzone, którym zabiera się wypracowane środki pozostawiając im ochłapy. Im więcej wyjątków od ogólnej reguły tym więcej nadużyć, bo każdy dąży do tego, aby znaleźć się w grupie uprzywilejowanej. Historia uczy, że przywileje i nierówności niewynikające z własnego wkładu pracy, lecz narzucone przez władzę rodzą rewolucje lub krachy gospodarcze.
Mikołaj '85 / 83.24.134.* / 2007-03-14 22:55
weź pod uwagę, że przez ten baaaaardzo długi czas można by tymi pięniędzmi owocnie obracać i je pomnażać... nawet bardzo owocnie - czego oczywiście państwo nie uczyniło. Bo choć nawet część składek nie szła kiedyś na emerytury a inwestycje, to jednak te pomniki PRL zbankrutowały, albo zostały "sprzedane" w sposób ekonomicznie nie do omyślenia dla zwykłego człowieka....
lapek / 2007-03-14 10:40 / Bywalec forum
Krew mnie zalewa jak czytam o tym, że kolejna grupa zawodowa rości sobie prawa do wcześniejszych emerytur. Z jakiej racji na takie emerytury mają przechodzić np. nauczyciele. Przecież oni mają co roku 2 miesiące wakacji!!! Jestem ciekawy jednej rzeczy. Już w tej chwili mamy ujemny przyrost naturalny, a emerytów jest coraz więcej. Za kilkanaście lat na dwóch emerytów będzie pracowała jedna osoba. Wyobraźcie sobie te składki na ZUS!!! Wszyscy zdechniemy z głodu :(
krupek / 213.158.196.* / 2007-04-11 18:22
a dlaczego nie można odprowadzać składek na konta indywidualne nikt nie będzie miał pretęsji inikt nikogo nie będzie okradał
krupek / 213.158.196.* / 2007-04-11 18:07
a dlaczego nie można odprowadzać składek na konta indywidualne nikt nie będzie miał pretęsji inikt nikogo nie będzie okradał
aare / 80.55.130.* / 2007-03-14 22:09
Spróbój sobie popracować przez 45 lat z bandą 30 rozwydrzonych, wrzeszczących skór.... których nie masz prawa ukrucić bo cie oskarżą o molestowanie i znęcanie się. To zrozumiesz czemu nauczyciele powinni przejść na wcześniejszą emeryturę.Chociażby żeby nie zawriować od wrzasków cudzych niewychowanych gówniarzy i nie mówie o szkołach powyżej gimnazjum.
Ale pasorzyty jak ww. Irena Wóycicka, które p****** w stołek, w życiu nie podnieśli więcej niż 5 kartek papieru i żyje z cudzego nieszczęścia i pracy, niestety nigdy nie zrozumie co znaczy praca w trudnych warunkach.
bity przez czerwonych belfrów / 83.19.199.* / 2007-07-06 14:43
TAKICH NAUCZYCIELI POWINNO SIĘ USYPIAĆ, A NIE NA EMERYTURĘ !!!!!
Przyszła emerytka / 212.2.99.* / 2007-03-16 19:16
Ty nie możesz być nauczycielem, a już z pewnością nie polonistą. Zdradziły Cię te "pasorzyty". A może jesteś z tych licznych niedouczonych belfrów, których nie przyjęto na żadną uczelnię i teraz przez resztę życia będziesz się mścić na zdolniejszych od siebie?
Przyszła emerytka / 212.2.99.* / 2007-03-16 19:12
Mój Boże! Od pierwszego zadnia widać, że z Ciebie "nauczyciel z powołania". A serio: A kto Cię zmusił do takiego zawodu, że teraz śmiesz obrażać, te wrzeszczące "skóry", które będą musiały na Twoją, emeryturę pracować ! Tak, tak, bo to od dzisiejszej młodzieży zależy czy ZUS będzie Ci miał z czego wypłacić.
I mnie też trafia, że byle belfer domaga się wcześniejszej emerytury, a ja będę musiała na niego pracować w pocie czoła. Swoją drogą kogos, kto pisze takie teksty o swich uczniach już dziś wylałabym z pracy na zbity pysk!
lapek / 2007-03-15 09:34 / Bywalec forum
Proszę jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz. Praca nauczyciela jest tak samo pracą w trudnych warunkach jak np. przedstawiciela handlowego czy urzędnika. Też musi użerać z nieprzyjemnymi ludźmi nie mówiąc o stresie i ciągłym napięciu. Może te grupy zawodowe również zaczną ubiegać się o prawo do wcześniejszych emerytur?
aare / 80.55.130.* / 2007-03-15 17:27
Nie znam żadnego przedstawiciela który by pracował w tym terenie dłuzej niż 5 lat. A pozatym jest różnica między między użeraniam sie z jednym czy 2 dorosłymi, którzy chociaż potrafią być chamscy, ale nie wrzeszczą przez 6-10 godzin nonstop i jednak mają wpojone troche kultury.
Nauczyciel nie może, ba nie ma prawa nic powiedzieć gówniarzom. A jak sie odezwie to zaraz przyleci mamusia która uważa, że jej synek skó....synek czy córusia kur...wka jest cudowna i w życiu nie zrobiła nikomu krzywdy ani nikogo nawet brzydko nie nazwała.
Ludzie nie chcą zauważać co się dzieje w szkołach, ani jak sie zachowują ich "cudowne" dzieciaczki.
Wychowanie nie polega na wysłaniu rozwydrzonego bachora do szkoły żeby sie inni męczyli bo już nie dajemy rady. A dziecko jest wychowane bezstresowo i w życiu nie dostało klapsa chociażby za podpalenie pieska. Przeciez dzieci się nie bije niech sie bawią. Ale tu dochodzimy do kolejnej bzdury czyli bezstresowego wychowania.
Jeśli ktoś sądzi że praca w szkole jest bezstresowa niech sie przejdą do podstawówki albo gimnazjum i popatrzą jak sie zachowują dzieciaki. Jak ktoś myśli że w szkole jest tak jak 8-10 lat wstecz to jest w grubym błędzie. 12 letnie k******, ćpuny i powiedzmy to wprost cudowne zadatki na bandytów tak teraz wygląda szkoła a nie tak jak dawniej że nauczyciel był szanowany i wszyscy go słuchali.
lapek / 2007-03-14 10:43 / Bywalec forum
Będzie jak w tym skeczu Laskowika i Smolenia: "Podrobiłem legitymację szkolną, wpisałem sobie wcześniejszą datę urodzenia... żeby od razu po szkole iść na emeryturę".
fred / 2007-03-14 08:26 / Bywalec forum
Może przy okazji próbuje się kogoś naciągnąć ?
Niech każdy płaci jakieś tam składki - nie za niskie .
Z tych składek wypłacać mu emeryturę, jeśli nie może dalej tego fachu ciągnąć. Jeśli za niska - niech dorabia tancerka czy inny skoczek przy składaniu długopuisów.
A może ruchomy wiek emerytalny i ruchoma wysokość emerytury.
W ANGLII WYLICZONO MI, ŻE PO 10-CIU LATACH PRACY DOSTANĘ 15 FUNTÓW TYGODNIOWO ! - ledwo na tanią żywność. ROZWIĄZALI PROBLEM.
wiwan / 81.219.231.* / 2007-03-14 10:47
oczywiście,że tak.żadnego wieku emerytalnego.jeżeli chcę ,to odbieram sobie emeryture w wieku lat 30,aże tego będzię 34 złote-to mój biznes.i jeszcze jedno-stopniowe wygaszanie zusu-każdy kolejny rocznik 'klientów" Zusu powinien odprowadzać więcej do OFE,a mniej do ZUS. i w końcu skończy się zmuszanie do wdzięczności dla tych ,którzy będą pracować i zachęcanie do rozrodu z myślą o ZUS
dfgh / 83.16.226.* / 2007-03-14 08:50
Jestem serwisantem. Kieruje samochodem (warunki szkodliwe) tyle wariatów jeździ teraz po drogach. Wdycham kurz który osadza się n asprzęcie- równiez warunki szkodliwe. WZYWAM WSZYSTKICH SERWISANTÓW . Jedziemy do
Warszawy walczyć o wcześniejsze emerytury. Ten kraj to koszmar . Trzeba wyrwać coś i dla siebie
nieznany / 81.190.224.* / 2008-01-31 18:25
jesteś dureń pacanie.
znany / 83.29.163.* / 2007-04-26 21:37
Tych co popierają propozycje rządowe uważam za niepoważnych ludzi bo na pewno nigdy nie pracowali w warunkach szkodliwych i nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć o ludziach którzy stracili zdrowie. Uważam,że nikt nikomu łaski nie powinien robić po przepracowanych 40 latach pracy czy ma jeszcze pracować czy też nie. Bo panowie którzy chcą teraz likwidować uprawnienia wcześniejszych emerytur to są karierowicze, którzy pracą nigdy się nie interesowali lecz tylko zajmowali się karierą polityczną i teraz najmądrzejsi podejmują decyzje skandaliczne. Skoro każdy kto przepracował tyle lat to jest oszukany z nas.Ponieważ ani obecny rząd i poprzednie nie odmawiały pobierania składek na ZUS tylko pobierały i pobierają, a jak obywatel zbliża sie do wieku emerytalnego tomu się tłumaczy jak dziecku jak dorośniesz to będziesz mógł podejmować decyzje pod pewnym warunkiem? Natomiast my już taką decyzje podejmowali od momentu rozpoczęcia pracy i nie życzymy sobie aby nas teraz tak traktowano. Przyznawanie emerytury nie powinno zależeć od wieku pracownika tylko od lat przepracowanych i tj. dla kobiet 30 lat w tym 10 lat w warunkach szkodliwych,a 35 lat w normalnych warunkach, a mężczyźni 40 lat w tym 15 lat w warunkach szkodliwych,a 45 lat w warunkach normalnych.
Lorunia / 91.94.62.* / 2007-07-07 22:48
Ma pan rację ! . Człowiek pracujący ogólnie od 15 roku życia , w swej karierze zawodowej może przepracować 45 lat odchodząc w 60 roku życia , w tym oczywiście 15 lat w szczególnych warunkach . Jak porównamy normy ustawowe odejścia w stan spoczynku to okaże się że to jedna paranoja .! ! ! Potrzeba tylko 25 lat pracy i to wystarcza . Czyli 20 albo 25lat można sobie bimbać , nie płacić składek a i tak dostanie się emeryturę . Nasuwa się tutaj takie spostrzeżenie , że ktoś tutaj o czymś zapomniał . uważam , że promocja długiego stażu powinna być na pierwszym miejscu . Musi być też pewien rodzaj nagrody za długi okres pracy . Może to być tak ujęte jak napisał to 'Znany '
Krzysztof K. / 195.136.148.* / 2009-02-08 12:05
Człowiek pracujący 40 lat tzn.płacący składki do ZUS powinna należeć się emerytura wg prawa i sprawiedliwości a nie tym co przepracowali 25 lat tzn płacili składki do ZUS przez 25 lat.Jaka tu sprawiedliwość.
Krzyszttof K. / 195.136.148.* / 2009-02-08 12:05
Człowiek pracujący 40 lat tzn.płacący składki do ZUS powinna należeć się emerytura wg prawa i sprawiedliwości a nie tym co przepracowali 25 lat tzn płacili składki do ZUS przez 25 lat.Jaka tu sprawiedliwość.

Najnowsze wpisy