Forum Forum inwestycyjneFundusze

czy taka "dywersyfikacja" portfela ma sens?

czy taka "dywersyfikacja" portfela ma sens?

Rumburak / 83.31.22.* / 2008-07-11 16:00
skład mniej więcej taki:
SH1 50%
TEMP4, ML5, ML6 pozostałe 60%
rezultat? od końca grudnia bez przerwy niemal na minusie -
- tracę ostatnio na tym układzie i zastanawiam się czy to ma sens, Swego czasu przeczytałem wypowiedź Maxa o tym że z narzędziami takimi jakie oferuje skandia warto pograc jako week-trader ;) i to duża prawda i podobają mi się możliwości skandii - niemniej wymaga to znajomośi narzędzi i przeglądania notowań na które czasem siły i chęci brak. Z drugiej strony powiedzmy sobie szczerze że chyba odlegli jesteśmy od takiej zielonej górki jaka miała miejsce w zeszłym roku.
Dlatego przemyśliwałem żeby 50%-75% zadekowac w jakimś obligacyjnym KAHA czy SKAR4 walutowym a resztę w miarę koniunktury albo w SH1 albo w jakiś TEMP czy ML żeby mi jakoś to napędzał.

Czego mi żal to sprzedawania 50% SH1 który kupiony był dawno temu i jakoś tam dorzucany po kawałku. Z tym że towarzystwo [MLe, TEMPy, etc] zjadły mi bardzo sympatycznie to co SH1 zdołał zarobic.
Stąd pytanie do mądrzejszych ode mnie - przytrzyma jeszcze tego SH1 czy pożegnac się? czy może lepiej dokupic całą resztę ML6 czy TEMP4 i zagrac va banqe...?
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2008-07-11 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
SCH1 zarobił dziś 2,95%,a ML5 prawie 4%...to tak dla pocieszenia.
max1224 / 2008-07-11 18:18 / Tysiącznik na forum
wymaga to czasu energi zdrowia i nerwów przez ostatnie pół roku szło dobrze acz ostatnio złapałem trochę strat ale czas jakby gorzsy no i co innego siedzieć w jednym długo a co innego skakać czasem wychodi wykonać ruch wbbrew wszystkiemu i sobie a i efekt bywa nieciekawy
tym niemniej na taki czas to chyba jedyna metoda by zarobić na funduszach albo przynajmniej nie stracic pozdr
Zeus52 / 2008-07-11 23:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,zobacz coś ciekawego na StockCharts. Dzisiejsze wyniki: indeks spółek złota(symbol: $XAU)=+4,03%... ML5=+3,85%// Indeks "GSCI Industrial Metals"(symbol:$GYX)=+2,37%...ML6=dokładnie+2,37%. To na temat naszej rozmowy mailowej. Pozdro.
max1224 / 2008-07-11 23:59 / Tysiącznik na forum
jest jeszcze poślizg co najmniej jednodniowy czasem wygląda jakby nawet dwu trzeba by robić notatki żeby to wszystko spamiętać niemniej jest to intrygujące jeśli taka zgodność potrwałaby jeszcze czas jakiś w celu wykluczenia przypadku to można by wg niego coś prognozować
Zeus52 / 2008-07-12 06:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ten "poślizg"to czas potrzebny na to,aby notowania jakiejś spółki z LSE,wyrównały się z notowaniami tej spółki na NYSE(arbitraż???). Przecież tu chodzi o notowania w Londynie,a te z NYSE to tylko tak dla orientacji,co nas czeka. Zobacz benchmark...wszędzie przeważnie jest podany indeks FTSE.
max1224 / 2008-07-12 08:50 / Tysiącznik na forum
tak ale mi chodzi o poślizg związany z polisą dziś na polisie notowania ml5 to ostatni dzień spadku i teraz 3 dni będzie róśł tzn ponie wtor i środa na ml5 jazda w górę o czwartku zdecyduje notowanie poniedziałkowe i tak dalej pozdr
pchelek / 2008-07-12 12:05 / Tysiącznik na forum
od paru dni jak patrze na gielde tom ponury, zly i wsciekly i ......................- dzis jest lepiej bo moje przypuszczenia ze im gorzej tym lepiej sie sprawdzily - dzis z drzeniem rak i z niepewnoscia otwieram notowania i widze wzrosty surowcow, zlota i energii [world i nev] - wychodzi na to ze surowce trza trzymac - tansze nie beda - widac po cenach jak jada w gore - to chyba zemsta swiata Arabskiego na USA - wykonczyc ich surowcami
Rumburak / 83.31.6.* / 2008-07-12 13:36
surowce zgoda ale czy złoto? po styczniowym tąpnięciu w sumie było ze złotem nie tak źle ale teraz?
tomek zielony / 2008-07-11 19:01 / Bywalec forum
chyba surowce wyglądają najrozsądniej giełdy lecą na ryj a w kopalniach i na polach naftowych planują strajki wiec nie powinno spadać ale na jak długo można w nie inwestować to może max wie bo ja nie mam zielonego pojęcia
max1224 / 2008-07-11 19:13 / Tysiącznik na forum
oj nie wszystko wie niestety
Rumburak / 83.31.15.* / 2008-07-11 22:45
czyli trzymac narazie to co jest? najprędzej to pewnie bym zwinął się ze złota - za bardzo chaotycznie wygląda na wykresach - nie idzie tak pewnie jak w styczniu. Póki co z dala się trzymam od polskich fundów no i pewnie zostaniemy z tym SH1 - na dobre i złe ;)
max1224 / 2008-07-13 00:11 / Tysiącznik na forum
z tempów bym zwiewał niepewność izrael iran giełdom nie pomoże złoto jest wysoko ale w niepewnych czasach może stanowić zabezpieczenie dla uciekających z giełd choć z drugiej strony spólki "złotowe" nie koniecznie muszą rosnąc z ceną złota ml6 właściwie jak sch tylko obciążony giełdą a który bezpieczniejszy
pchelek / 2008-07-13 21:52 / Tysiącznik na forum
latina 1/4 zamknalem z zyskiem - pozostale w zaleznosci jak sie bedzie rozwijac sytuacja - ale jak troche odbije to je zamkne tez
skandia_xxx / 62.121.71.* / 2008-07-13 06:51
max, jak myślisz co zrobić z SCH1 ???
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy