Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy to czas na kaonwersję ?

Czy to czas na kaonwersję ?

czestochowianin / 2008-02-13 07:42
Witam Państwa .Czy to już czas na konwersję z funduszy "bezpiecznych" na fundusze "akcji" opcjonalnie "Zrównoważone", bo obecnie czyt. ostatnie czasy na giełdzie to są wzrosty . Kiedy według Państwa będzie czas na "zmiany" .

Proszę o konkretne odpowiedzi .
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-02-13 16:25 / Bywalec forum
Czy to już czas, tego tak do końca nikt nie wie niestety. Ja osobiście inwestuję w UniFundusze FIO i przyznam, ze jeszcze poczekam 2-3 dni i zastanowię się nad konwersją części kapitału do funduszy akcyjnych. Jżeli już się na o zdecyduję to bedzie to ok 25-30% kapitału, później może więcj wszystko zależy do sytuacji na giełdzie.
Pozdrawiam
casper / 2008-02-18 21:37
Poszukuje informacji o plusach Parasola a z tego co wiem Union o którym pan pisze ma Parasol. Jakie plusy posiada jeśli posiada. Dlaczego polecacie tego typu Sposoby inwestowania??
weisse111 / 2008-02-21 16:47 / Bywalec forum
ja póki co inwestuję w parasolu, gdyz nie chcę ryzykować inwestycjami tylko i wyłącznie w akcje. wiele informacji znajdziesz na stronie http://www.union-investment.pl/klienci_indywidualni/oferta/index.uniFunfusze.html. Znajdziesz tam info na temat parasola Uniona, stron innych funduszy parasolowych tak rozbudowanych nie mogłem znaleźć.
pozdrawiam
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2008-02-13 10:10
Szanowny forumowiczu . Nikt tego nie wie więc nikt Ci nie doradzi . W zasadzie powinno jeszcze spadać ale wcale nie musi bo nie wiadomo jakie będą dane dzisiaj z usa . Ja 30% wsadziłem w akcyjne jakiś czas temu , a wczoraj zrobiłem konwersję w pieniężny bo byłem 6-7% na plusie . Ale to jest spekuła i zabawa dla zabicia czasu . Na pewno będzie można wracać średnioterminowo do akcyjnych jak powstanie stabilny trend wzrostowy a tego na razie nie widać . Wczoraj wzrosty dzisiaj w dół i tak ciągle . Czas dla spekulantów a nie średnioterminowych inwestycji
;-) / 83.15.219.* / 2008-02-13 07:58
Nie wiesz co robić ? To nie rób nic. Jak będziesz pewny kierunku, w którym podąża rynek to skonwertujesz.
benzema / 2008-02-28 19:37
skoro czas jest niesprzyjający to po co wchodzić w akcje? w bessie zarabiają doświadczenie inwestorzy
czestochowianin / 2008-02-13 10:02 / Bywalec forum
A jakieś inne opinie na temat konwersji ( przepraszam za błąd literowy) ?
max1224 / 2008-02-13 16:08 / Tysiącznik na forum
możliwość bezpłatnej i to jeszcze międzynarodowa to prawdziwy skarb
mon1 / 2008-02-21 21:58
jak jesteśmy w temacje konwersji to mam pytanie do tych co to robili lub wiedzą? Teraz mam stratę robię konwersję to automatycznie strata mi się kasuje i od zysku wchodzę w belkę? Dzięki za inf.(bez parasola)
inny / 194.106.193.* / 2008-02-24 11:20
Dokładnie, jak masz teraz stratę i konwertujesz to od tej chwili, gdy zaczynasz zarabiac liczy ci sie belka od tego zarobku.
Dlatego parasole są lepsze przy częstych konwersjach na tak zmiennym rynku, gdzie nie każde wejście w akcyjny jest zyskowne. Oczywiście, gdy parasole posiadają kompensacje zysków i strat, czyli, że zyski i straty sie sumują pod parasolem, bo czy tak jest to nawet TFI np Union odpowiada zmiennie.
mon1 / 2008-02-22 17:25
Nikt mi nic nie napisze?Podejrzewam że strata mi sie kasuje ale chciałem sie upewnić
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy