Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Czy to czas odwołać kryzys?

Czy to czas odwołać kryzys?

GPWpolska pl / 83.26.10.* / 2009-11-02 15:03
Ostatnie miesiące przynoszą ze sobą argumenty, które przedstawiają obraz gospodarki światowej w coraz to lepszym świetle.

WIG20 wzrasta od lutego 2009r. Od tego czasu indeks 20 największych spółek wzrósł z 1253pkt do 2416pkt co stanowi spory skok na wykresie.

Do tego dochodzą jeszcze...

dane makroekonomiczne, które w tym okresie były coraz lepsze. Oczywiście w międzyczasie pojawiały się dane gorsze od prognoz, lecz rynek mimo wszystko reagował pozytywnie i niezbyt chciał spadać.


Właśnie przez to, teraz rynek przeżywa korektę, która nie musi się już skończyć. Po takim wzroście indeksów korekta jak najbardziej się należy. Należy się jednak zastanowić, jak na to zareaguje rynek. No cóż, biorąc pod uwagę iż korektę tworzy właśnie rynek, to specjalnej reakcji nie będzie. Normalną rzeczą jest, że na rynku bywają korekty. Wszystko jednak rozbija się o to, jak daleka ta korekta będzie i czy to na pewno tylko korekta?

Dalsza część artykułu na:
www.GPWpolska.pl
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy