Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy tręd wzrostowy funduszy utrzyma się jeszcze przez rok?

Czy tręd wzrostowy funduszy utrzyma się jeszcze przez rok?

pająk / 2007-07-04 19:12
Nie zaliczam sie do ludzi o trafnych decyzjach więc proszę o pomoc. Chcę zainwestować kwotę 10000 zł. Zastanawiam się nad kupnem Funduszy: PIONEER Małych i Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO lub PIONEER Zrównoważony FIO (mogę je kupić w banku w którym mam konto). Mam jednak wątpliwości czy obecny trend wzrostowy długo się jeszcze utrzyma, czy może nastąpi bessa. Proszę o pomoc i opinie!!!!
Z góry dziękuję.
Wyświetlaj:
Agaaaa / 62.29.134.* / 2007-07-05 11:35
Cześć,

Bardzo długo pracowałam w Banku , który oferuje fundusze Pioneera. Od razu powiem Ci, że nie opłaca Ci się kupować funduszy za pośrednictwem pracownika banku, bo zapłacisz sporą prowizję. Nie piszesz nic o tym, na jak długo chcesz zainwestować pieniądze, a od tego czasu właśnie najwięcej zależy i hossa czy bessa na rynku funduszy może Cie zupełnie nie intersować, bo jesli planujesz kilkuletnią inwestycję to tych spadków i wzrostów będzie sporo. Najlepiej będzie jeśli wybierzesz 2 fundusze agresywne, niekoniecznie Pioneera. czym dłuższy czas inwestycji tym wyższa stopa zwrotu, więc zadaj sobie pytanie , na jak długo zamierzasz ulokować środki.

Mam nadzieję, że troche Ci pomogłam :0

Pozdrawiam, Aga
GLUTEN / 2007-07-05 12:27
W jaki sposób można jeszcze kupić jednostki ucz. funduszu, zeby zmniejszyć koszty nabycia? Ja kupiłam jednostki w biurze maklerskim PeKaO S.A czy też przepłaciłam?
TaS / 2007-07-05 12:34 / Tysiącznik na forum
hmmm wez mBank :) tam nic nie placisz,ale nie ma wiekszoci fundow :)
TaS / 2007-07-04 22:54 / Tysiącznik na forum
:)

Pajaku,

poczytaj to forum i poszerz swoja wiedze :) a potem zastanow sie czy jeden fundusz to Ci wystarczy :)

okresl swoj profil. nie badz pazerny...
pająk / 2007-07-06 11:19
forum już czytałem i troche pojęcia mam. Dla mnie problemem jest trafność wyboru (np okresu lub np funduszu).
Dlatego proszę o sugestie.
TaS / 2007-07-06 11:32 / Tysiącznik na forum
pioneer trochę zamotał rynkiem w latach 90tych i coś do niego nie jestem przekonany - co nie znaczy, że nie jest dobry. Przyzwyczaiłem się do mBanku jakoś i tyle...

zasada jest prosta im dłuższy okres tym mniejsze ryzyko,
jeśli masz silne nerwy i powstrzymasz sie od szybkich ruchow to zarobisz nawet na arce.

druga zasada jest taka, że zostać liderem nie jest trudno, utrzymać sie na podium bardzo trudno :)

jak nie masz szczescia do decyzji to polecam mocna dywersyfikacje i juz :)
pająk / 2007-07-06 11:18
forum już czytałem i troche pojęcia mam. Dla mnie problemem jest trafność wyboru (np okresu lub np funduszu).
Dlatego proszę o sugestie.
Elokwent / 2007-07-04 23:00 / portfel
Bessa nastąpi. To prawie pewne jak podatki i śmierć.

Tylko kiedy? Oto jest pytanie za 10 pkt. Poczytaj forum, ułóż portfel i zacznij zarabiać :)
TaS / 2007-07-04 23:02 / Tysiącznik na forum
bessa z dłuższej perspektywy to taka powolna korekta trwajacak pare lat... ;)

ale jest pewna :D
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy