Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy uciekać z funduszy akcyjnych czy czekać??

Czy uciekać z funduszy akcyjnych czy czekać??

KasiaZ / 83.30.236.* / 2007-07-27 08:30
Informacje z giełdy przychodzą hiobowe. Analitycuy straszą bessą i krachem na giełdzie nieruchomości w Usa i, ze to wszystko składa się na ogólnoswiatowy krach itp itd. I co teraz? Nie jestem dobrym graczem. Wszystko wrzuciłam na fundusze akcji (15tys. w CU PA, 5tys. na BPH DS oraz 3tys. Legg Mason Akcji) i miałam zamiar inwestowac w nie przez 5 lat. I co teraz? Czy przerzucać to na zarównoważone czy nie? Proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
Gekko-n nielogo / 70.234.127.* / 2007-07-28 21:37
Teraz nie ma sensu uciekac. Trzymaj.
W11 / 83.24.151.* / 2007-07-28 11:50
Nie, no, tylko nie na zrównoważone! To już lepiej sprzedaj jakąś częśc, np. połowę akcyjnych (jeśli masz stracha...) i kup sobie obligacje państwowe za to. Wyjdziesz na takiej kombinacji LEPIEJ niż na zrównoważonych. Aha, F. zrównoważone NIE SĄ BEZPIECZNE, bo jak tu już wielokrotnie pisano składają się na nie w przeważającej częsci inwestycje w akcje. tak naprawdę bezpieczne oparcie masz wyłącznie w papierach PAŃSTWOWYCH.
wanepan / 89.171.156.* / 2007-07-28 11:09
Jezeli kupujesz fundusze a nie akcje to znaczy ze powierzasz obrot akcjami fachowcom - to do nich nalezy kupowanie i sprzedawanie w odpowiedim momencie czasowym... nie ma sie co przejmowac szefowie funduszy maja placone od zysku funduszu - tez chca miec premie za dobre wyniki - nie ma sie co przejmowac - ja spie spokojnie bo fundusze traktuje dlugoterminowo a fachowcy pracuja na moja korzysc. Gdybym inwestowal w akcje (bezposrednio to moze troche bym sie denerwowal)
TaS / 2007-07-28 01:15 / Tysiącznik na forum
jest zasada,ze im bardziej spadlo tym mocniej odbije... :)

o ile faktycznie nie bedzie bessy :)

popelnilas jednak MEGA BLAD - piszemu tu o nim na forum wciaz i bez konca - WSZYSTKO W AKCYJNE :)

ja ponoc jestem dziecko internetu, TY dalas zlapac sie na reklame :)

nikt nie jest idealny.

przerzucenie na zrownowazone nic Ci nie da - przeciez w nich tez sa akcje...

ehh ja mowi nie od dzis - najpierw nauka potem inwestowanie, ale kto by mnie tam sluchal...
Józefina / 2007-07-28 10:07 / portfel / Tysiącznik na forum
A przepraszam... mądry, wykształcony TaS-ie... czy możesz sie pochwalić swoim obecnym portfelikiem.....
- ciekawa jestem bardzo....
TaS / 2007-07-28 21:27 / Tysiącznik na forum
Ci co mało wiedzą dłużej żyja :)

moj portfel mozna sobie odczytac z ego forum. zdradzalem go kilkudziesieciokrotnie :) nie bede pisal raz jeszcze :)

a co do wyksztalcenia: nie jestem zbyt wykształconym czlowiekiem.
nowicjusz1982 / 2007-07-28 11:14 / Dzieciak *€* forum
bez urazy ale czy zdajesz sobie do czego prowadzie nadmierna ciekawosc - nerwica depresja atak serca i zgon najczesciej w tej kolejnosci hmmm moim zdaniem skoro ktos nie pokazuje portfelika to nie powinno to nikogo NADMIERNIE interesowac bo moze sie to zle skotki napisalem wyzej :-/
jertom / 2007-07-28 10:30 / portfel / Bywalec forum
nie wiem czy tas się pochwali ale ja mogę mam 4 równoczesne portfele
bazowy czyli główny kapitał to fundusze
50% arka ochrony kapitału
30% legg mason akcji
20% arka akcji
przedtem 50% stanowieły misie od 2 miesięcy jestem w ochronce szykuję się do zakupów ale w te fundusze które mają jak najmniej spółek z wig 40 i wig80
drugi portfel to akcje czysto na parkiecie i to jest dostawca adrenaliny
trzecci portfel to z założenia inwestycja 25 letnia czyli emerytura 100% w akcjach
część w $ to fundusze azjatyckie i latynoamerykańskie
część w zł to
legg mason akcji
arka akcji
pionier akcji polskich
i czwarty portfel gdzie jest niewielka kwota 10k który traktuję jako poligon doświadczalny i wyprobowuję różne strategie zanim wciele je w życie bo zawodowo zajmuję się inwestowaniem i tworzeniem portfeli dla klientów
Halina45 / 2007-07-30 13:56
Ja dopiero zaczynam inwestować na niewielką skalę mam w portfelu 40% w fundusu pionieer akcji polskich i 40% w Ampliko ubezpieczenie z funduszem kapitałowym (95%kap) a pozostałe to lokata na 6,5% półroczna w banku. Co sądzisz czy to rozsądne rozłożenie środków.
jertom / 2007-07-30 18:37 / portfel / Bywalec forum
ogólnie tak można się oczywiście trzepiać ale jest ok
nie mam najlepszego zdania o ampliko i zt ego typu inwestycjami moim zdaniem lepiej isć do aegon lub scandi po za tym brak informacji w co zainwestowało ampliko
pionier w tej chwili może iść dobrze bo inwestyje w duże spółki ale trzeba obserwować jak się zaczną odbijać misie to warto by trochę tam przeżucić by
przy założeniu ża ampliko zaiwestowało racze bezpiecznie to masz tak na oko 50;50 rozłożone środki i to jest właśnie ok że nie liczysz tylko na zyski ale że się też zabezpieczasz
i teraz w zalezności o trendu czasami więcej w jedną czasami w drugą stronę i bedzie dobrze
TaS / 2007-07-30 21:45 / Tysiącznik na forum
Jertom, im dłużej Cie czytam tym wiekszego nabieram do Ciebie szacunku :)

chylę czoła...
jertom / 2007-07-31 09:07 / portfel / Bywalec forum
dzięki zawsze to miło słyszeć gdy ktość cię "lubi"
nie odbierz tego jako reważ ale szacunek do ciebie u mnie jest od dawna pozytywnie ugruntowany tyle tylko że nie lubię okazywać uczuć
no a już bez żartów to chylę czoła przede wszystkim za zrozumienie że inwestowanie to nie bajka o milonach tylko żmudna wymagająca cierpliwości walka
KasiaZ / 83.30.204.* / 2007-07-30 07:35
Ten "emerytalny" portfel to gdzie ulokowałes, interesuje mnie to ponieważ tez chcę sobie załozyć (fundusz emerytalny) na jakies 25 lat
jertom / 2007-07-30 18:28 / portfel / Bywalec forum
portfel emerytalny to
program regularny w aegonie zwany pin regular z wpłatami miesiecznymi w wysokości 400,00zł od 5lat wszystko w akcjach w tej chwili to legg mason,arka,i cu
druga część programu emerytalnego to pozbierane z szuflad $ kwota ok12000$ i ulokowane w funduszach latynoamerykańskim i azjatyckim akcyjnych
Jarek40 / 83.14.220.* / 2007-07-27 13:40
W perspektywie dłużej nie ma raczej zagrożeń dla wzrostów. Jeżeli teraz wyjdziesz to masz 50% szans, ze zrobisz dobrze i 50 % że źle. Jezli zarobiłać na funduszach 20-30% ja bym poczekał aż się sytuacja wyklaruje.
pinguinn / 62.159.242.* / 2007-07-27 11:25
Generalnie radze dywersyfikacje tylko raczej ze wzgledu na inwestycje poszczegolnych fundusz na konkretnych rynkach. Jesli zainwestowalas w f. akcji 3 funduszy to proponuje dokupowanie systematyczna hybrydowych lub akcji inwestujacych w innych obszarach. Tego typu dywersyfikacja daje mozliwosc redukcji strat.
KasiaZ / 83.30.241.* / 2007-07-27 11:31
Co konkretnie wybrałbys w mojej sytuacji?
KasiaZ / 83.30.241.* / 2007-07-27 10:44
Dzieki za rady. Uspokoiliscie mnie troche. Nie chcialabym wykonywac niepotrzebnych ruchów. W koncu i tak zamierzam inwestowac ok4-5 lat. Ale przestraszyłam się groźbą bessy i totalnego krachu na giełdach. Z drugiej strony w skali roku na funduszach akcyjnych nikt chyba nie starcił jeszcze.
Niestety tez wszystko zainwestowałam w akcje (tak wiem, żółtodziub ze mnie i jeleń) i nie dokupie niczego bezpiecznego. Jedynie co moge zrobic to dokonac konwersji na bezpieczne, ale to ostatecznosc. Pozdrawiam i dziekuję za wasze cenne rady!
zlomiak / 91.94.24.* / 2007-07-27 10:05
Trzymaj spokojnie. Wszystkie fundy bardzo szybko odrabiają straty spowodowane korektami, szczególnie te, które inwestują w akcje. Najpóźniej w ciągu miesiąca odrobisz starty i znów zaczniesz liczyć zyski. Wyłacz na tydzień internet i ciesz się z wakacji...
Pozdrawiam!
Autsajder39 / 2007-07-27 09:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w tej chwili nie ma sensu sprzedawać akcyjnych w trakcie korekty bo tylko na tym stracisz, szczególnie że inwestujesz na długi termin, jak piszesz
natomiast w przyszłości zadbaj o zrównoważenie portfela i podparcie się w jakimś procencie funduszami zrównoważonymi, stabilnego wzrostu czy obligacyjnymi
wtedy w takich sytuacjach jak teraz będziesz spać spokojnie, zapewniam Cię :)
afka / 2007-07-27 09:37 / portfel
witaj kasia, tez mam wszystko w akcyjnych i jeśli powiem, że nie jestem nerwowa to skłamie, dziennie kilka razy spoglądam na giełde i szlak mnie trafia jak spada w dół, ale no cóż głupotą by było wychodzić po takich cenach z akcyjnych. Gdybyś miała troche wolnej kasy to warto coś dokupić, ja niestety nie dysponuje, więc z promocji nie skorzystam.
nehema / 2007-07-27 10:06 / portfel
a jesli to nie korekta a jakas bessa nas zasyssa ?
rudy rydz / 2007-07-27 10:15
Tego na 100% nie wie nikt.
Ja na przykład przestraszyłem sie w lutym tego roku.
Ale nie wyszedłem na spadkach, tylko poczekałem na odreagowanie
(gdy giełda wróciła do poziomu po spadkach) i wyszedłem z fundów akcyjnych
(pieniądze poszyły do fundów zrównoważonych i obligacyjnych.), myśląc, że to początek
kroczącej bessy.
Jak widać pomyliłem się. WIG20 był wtedy na poziomie 3500, kilka dni temu był już na 3900 (odpowienio WIg na początku marca ok.56000, na początku lipca 67500).
Tak czy siak musisz zadecydować samodzielnie.
bialazz / 2007-07-30 11:13
ja mam zamiar wlasnie skonwersowac 50 % portfela zrownowazonych na akcyjne i bede mial 100% w nich... kto nie ryzykuje ten nie zyskuje :)
mati300i / 2007-07-31 12:24
a ja czekam na dojście do dna i coś kupie : ) tylko nie mam pojęcia kiedy to dno będzie, może macie jakieś sugestie?
TaS / 2007-07-31 23:39 / Tysiącznik na forum
kupuj na raty - masz wtedy szanse :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy