Forum Forum prawneCywilne

czy umowa ustna jest ważna??

czy umowa ustna jest ważna??

fumfel / 2009-02-18 07:44
witam, sprawa wygląda następująco: jestem osobą prywatną, ok miesiąca temu sprzedałem używany silnik do samochodu, przy zakupie umówiliśmy się z kupującym, że w ciągu tygodnia od zakupu jezeli coś będzie nie tak z silnikiem, może mi go oddać, udzieliłem mu tzw. gwarancji rozruchowej,nie sporządziliśmy umowy kupna sprzedaży, przy rozmowie były jeszcze dwie osoby które mogą to poświadczyć, kupujący dzwoni do mnie po upływie miesiąca i mówi że z jakąś uszczelką jest coś nie tak, chce zwrotu połowy wartości silnika,grozi sprawą sondową, wypiera się że nic nie ustalaliśmy przy zakupie, pytanie: wiem że może podać mnie do sondu ale kto ma rację, ja czy on, czy umowa ustna jest też wiążąca
Wyświetlaj:
gówno prawda / 217.153.80.* / 2009-03-03 16:04
Tak bardzo wiążaca. Klient nie ma racji niech idzie do sadu.
mazin / 88.147.15.* / 2010-07-14 22:06
witam, to ja mam coś lepszego,ale też interesuje mnie odpowiedż na pytanie czy umowa ustna jest ważna. a więc tak kilka lat temu gdy zmarł mi tata dostaliśmy w spadku dom , wtedy zrzekłem sie z mamż części tego domu na brata, po jakimś roku gdy trzeba było inwestować w działke bo wszystko sie waliło brat oświadczył że on tego nie chce ,że przepisze na mnie żebym to robił, no i tak jak trzeba było robić wszystko to robiłem,ogrodzenia, bramy, dachy,okna drzwi, remont kuchni, kupiłem materjały na ocieplenie.waliłem kase bez oporu ,a brat powtarzał rób co trzeba , a zrobimy wszystko u notarjusza sie przepisze.teraz gdy mama nam zmarła brat chce to sprzedać{wiem jestem durniem bo pewnie nie jeden z was tak pomyślał} moje pytanie to czy mam szanse w sądzie z umową ustną na którą mam z 20stu świadków z rodziny i kilku znajomych.
l-22 / 77.89.88.* / 2010-09-27 23:43
Oczywiście,że umowa ustna jest ważna,a tym bardziej,jeżeli faktury z remontu sa na Twoje nazwisko!

Najnowsze wpisy