Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Czy warto inwestować w surowce?

Czy warto inwestować w surowce?

Pal Azji / 2011-05-16 13:10
WItam serdecznie!!
Pomimo tego iż nasza gospodarka ciągle się rozwija , z giełd dochodzą nas dobre wiadomości a propos notowań, zastanawiam się nad inwestowaniem w coś innego, a mianowicie w surowce :złoto , srebro , miedź! CO o tym sądzicie?
Wyświetlaj:
kindek / 37.30.17.* / 2019-09-20 08:29
Na pewno warto iść w kierunku XTB - tam potencjał zysków jest największy. Ile na tym wyciągniecie? To już w 100 proc. zależy od was. Na pewno warto zwrócić uwagę na to, jakie zmiany zachodzą na rynku, jak się on odmienia. To ma naprawdę szczególne znaczenie dla uzyskania fajnego efektu.
pamper / 185.113.224.* / 2018-12-17 10:25
Pewnie, że warto. Dla mnie instrumenty oparte na złocie i srebrze są najbardziej zyskowne i to was powinno zainteresować. Ogólnie na rynku pod tym względem wiele się zmieniło. W systemie XTB macie w zasadzie wszystko. Trzeba jedynie wykorzystać możliwości, narzędzia, bazę wiedzy - nic ponadto.
meskoma / 212.96.244.* / 2018-07-18 10:26
Pewnie, że warto. U mnie surowce stanowią około 30 proc. portfela. Działam na XTB. Interesują mnie głównie pochodne oparte na złocie. Ogólnie potencjał jest duży i moim zdaniem przewidywalność cen jest większa. W XTB mam gwarantowany stop loss - na koncie basic.
robertkajzer / 2012-02-27 10:34 / Bywalec forum
Jezeli chcesz aktywnie inwestowac to wystarczy przewidywac, w ktorych kierunkach bedzie podazala cena danego surowca. Musisz wiec znac sie przede wszystkim na analizie technicznej. Warto rowniez miec pjecie o zaleznosciach makroekonomicznych ksztaltujacych sie na globalnym rynku.

Warto miec rowniez czesc kapitalu ulokowana w srebrze czy zlocie.


---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
kuba1231 / 2012-02-19 00:29
Złoto jest drogie, ale w długim okresie czasu na pewno będzie jego cena wzrastała. Natomiast duże wahania są w cenach miedzi, może to dla nas oznaczać duże zyski lub duże straty.
dakid broker / 2011-12-13 21:38
Inwestycje w surowce są świetnym uzupełnieniem oferty. Ludzie z branży stawiają na srebro -jako mtal z dużym potencjałem wzrostu no i oczywiście złoto - wiadomo, kto ma złoto zawsze ma pieniądze ;-) Przy wyborze kontrahenta zwróć uwagę na koszt zakupu i co najważniejsze sposób odkupu kruszcu od Ciebie przez dostawcę. Futures i fundusze sobie raczej daruj- pierwsze są dosyć ryzkowne a drugie nie nadążają za wzrostami metalów na rynkach.
Powodzenia!
Michał Banaszak
www.inwestycje-zloto.pl
Ciułacz / 2011-05-16 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
złoto to nie surowieć w takim sensie jak jest miedz czy srebro.
Obecnie jest nagonka na surowce ale to może aby sie taniej obkupić.
Nikt ci nie doradzi z ręką na sercu chyba że sam będzie nawiedzony.
To jest giełda i pewników niema.
Generalnie to na miedz i srebro dalej będzie zapotrzebowanie, ale bańki spekulacyjne się będą tworzyć i pękać.
Jak dla inwestora-ciułacza to bym nie polecił, chyba że w perspektywie 20 lat.
yuppi / 77.254.150.* / 2011-12-12 13:31
??!! a czym niby jest złoto wg ciebie geologu za dychę?? mąką jest czy masłem? do przedszkola nazad
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy