Forum Forum dla firmOprogramowanie

Czy warto używać internetowych programów finansowych ?

Czy warto używać internetowych programów finansowych ?

user151 / 2009-08-04 15:08
Czy używacie takich programów przez przeglądarkę ?
Jakie możecie polecić do małej firmy ?
Wyświetlaj:
user 24easyaudit / 164.126.240.* / 2013-12-01 17:35
co najważniejsze to warto sprawdzić zanim podejmie się decyzję o abonamencie lub wykupieniu dostępu na długi czas. Uważam, że warto korzystać z takich programów a w szczególności z 24easyaudit, który udostępnia moduły do wyliczeń na krótki czas 7 dni, a jak komuś się spodoba to można wykupić na miesiąc i dłużej. to dobry sposób, aby przekonać się do systemu. system wylicza podatek dochodowy, przepływy pieniężne, utratę wartości, leasing finansowy i wiele innych. http://24easyaudit.pl/
sebeq80 / 2010-08-17 13:50
Witam, każdy z użytkowników, który zapoznał się z takim systemem pracy z pewnością widzi tego plusy i minusy Nie będę powielał komentarzy , które klasyfikują takie programy bo według mnie najważniejsze jest na ile komuś potrzebna jest właśnie taka forma rozliczeń i czy rzeczywiście 24h / dobę musi mieć do nich zaktualizowany dostęp. Wielokrotnie jednak dzieje się tak, że różne tzw. przeszkadzajki są na tyle irytujące podczas pracy w internecie, że praca na takich programach może być bądź, co bądź nie "ergonomiczna". Sam mam duży jeszcze dystans do dysków sieciowych i żadnych poważnych danych tam nie umieszczam zatem jak się odnieść do innych tego typu tak poważnych przedsięwzięć. Nie wiem na ile firma może pozwolić sobie na taką innowację i jak bardzo serwis zabezpiecza tam pracę. Ja ze swojej strony mogę polecić zupełnie inne rozwiązanie, które wydaje mi się łączy oba rozwiązania. Mianowicie ostatnio przeszukując internet trafiłem na stronę:http://biteo.pl/ a tam w zakładce Oprogramowanie znalazłem kilkanaście programów finansowo-księgowych tu:http://biteo.pl/uzytkownik/316/oferty/ Cóż cena może trochę dystansować, ja jednak jestem zdania, że za dobrą jakość trzeba płacić. Najlepsze jest to, że takowy produkt, czyli programik, który nas w tym wspomoże możemy pobrać bezpośrednio ze strony , oczywiście po uprzednim przelewie n akonto producenta.
subiekt user / 83.24.133.* / 2009-10-01 14:27
Jeśli postanowisz, że nie chcesz płacić więcej abonamentu utracisz dostęp do swoich danych. Jak masz np. program księgowy/magazynowy na staconarnym PC i nie chcesz płacić za aktualizację to on wciąż bedzie działał - chyba, że będzie prawdziwa rewolucja w przepisach
MikkelK / 2009-10-12 16:26
Utrata danych to faktycznie ważny problem w przypadku, kiedy zdecydujesz się na rezygnację ze współpracy z serwisem internetowym. Warto dokładnie zapoznać się z warunkami współpracy, a zwłaszcza z ich częścią dotyczącą rezygnacji z usług. W Office123 (www.office123.pl) wszystkie dane wprowadzone przez użytkownika są traktowane jako jego wyłączna własność, a co za tym idzie, użytkownik może w każdym momencie wyeksportować dane w którymś ze standardowych formatów.
Poza tym używanie oprogramowania przez internet jest tak samo proste jak korzystanie z programu komputerowego a prawdopodobieństwo utraty danych jest dużo niższe. Kopie zapasowe są wykonywane regularnie, systemy mają wbudowane najlepsze machanizmy ochrony. Nie do końca zgadzam się też ze stwierdzeniem, że oprogramowanie online psuje się częściej niż to standardowe z pudełka. Najlepszą rzeczą w tego typu rozwiązaniu jest to, że bardzo często dostajesz bezpłatny trial albo okres próbny, więc na spokojnie możesz sobie sprawdzić różne możliwości i wybrać najlepszą dla swoich potrzeb.
Bolek12 / 90.156.64.* / 2010-08-17 19:55
Co z tego że można dane wyeksportować skoro powstaje potem problem gdzie można je wczytać? Jaki inny program czy serwis internetowy jest potem w stanie te dane zaimportować?
W mojej opinii księgowość online to duże ryzyko utraty danych. Zobowiązujemy się również do tego, że miesiąc w miesiąc będziemy płacić abonament. Co jak serwis zacznie podnosić opłatę abonamentową?
W moje opinii lepiej wydać paręset złotych na desktopowy program księgowy, choćby wspomnianej firmy Varico (http://biteo.pl/oferta/702/) i mieć spokojną głowę, że dane nie zostaną utracone i nie trzeba będzie płacić comiesięcznego haraczu.
QueenKass / 2009-09-25 15:38
Ja używam i jestem nawet dość zadowolona, ale to akurat nie jest program stricte finansowy - po prostu jedną z funkcjonalności jest księgowość (m.in. zarządzanie magazynem, księgowość na książkę, faktury, rozliczenia z ZUS i US, itd.). Faktycznie tego typu oprogramowanie (w tym wypadku działające jako SaaS) jest problematyczne w sytuacji, kiedy mamy utrudniony dostęp do internetu albo nasz privider nas nie lubi :-))). Z drugiej strony wygodne jest to, że nie muszę nic instalować, nie muszę myśleć o licencjach, mam dostęp do dokumentów firmowych z każdego miejsca gdzie uda mi się zaciągnąć lapka.
as73 / 94.42.35.* / 2010-03-06 00:04
ja używam www.elaboro.pl i też jestem zadowolony
x=y=z / 212.76.37.* / 2009-09-20 21:49
ifirma.pl

Prosty, intuicyjny portal/program. W porównaniu do innych tego typu usług zdaje się najtańszy na rynku.

Dostęp do konsultantów w razie problemów/wątpliwości jest błyskawiczny.

Jedynie trzeba się zastanowić czy jeśli wystawiasz/księgujesz 3-4 faktury miesięcznie nie lepiej kupić symfonie czy coś takiego. Płacisz jeden raz i używasz przez cały czas.

Przy ifirmie wychodzi to ok 660 pln brutto.
Pit83 / 78.8.232.* / 2009-08-16 21:11
Osobiście odradza, z doświadczenia wiem, że programy przez przeglądarkę częściej się wysypują niż programy desktopowe. Co będzie jak przejdziesz kreator dodawania np. kontrahenta i na ostatniej pozycji przycisk zapisz jest nieaktywny, bo np. źle się wczytała strona :P albo klikasz zapisz a tu nagle, przekroczono czas ... i nic się nie zapisało ;)

Zastanów się czy jest sens ...
Plusy:
- jeśli www jest widoczne na zewnątrz można pracować z każdego miejsca
- nie trzeba nic instalować na komputerach

Minusy
- często pady programu
- wolne działanie w porównaniu z innymi aplikacjami
gosia33 / 94.42.35.* / 2010-03-06 00:06
Jeśli chodzi o szybość to program z jakiego kożystam postawiony jest na dużym serwerze i chodzi rewelacyjnie ... a padu nigdy nie było

polecam elaboro.pl

Najnowsze wpisy