Forum Forum inwestycyjneForex

czy warto w obecnej chwili przewalutować kredyt mieszkaniowy z PLN na CHF

czy warto w obecnej chwili przewalutować kredyt mieszkaniowy z PLN na CHF

guma_kraków / 83.15.139.* / 2008-06-10 08:00
mam w związku z powyższym mały dylemat, bo rosnące wciąż stopy % powodują wzrost spłacanej raty kredytu, CHF raz, że jest niżej oprocentowane, to jeszcze tanieje.
Tylko sie zastanawiam, na ile nasza gospodarka jest stabilna, zeby tę tendencję utrzymać.
Wyświetlaj:
Sobior / 89.78.196.* / 2008-06-29 01:08
Ja też się nad tym zastanawiałem i postanowiłem jednak zmienić PLN na CHF 24.06.2008 złożylem wniosek w swoim banku, oczywiście koszty jakie poniose to 4000 zł ale ratę miesięczną będe miał niższą o jakieś 600zł miesięcznie, więc koszt przewalutowania zwróci mi się w przeciągu 7 mmiesięcy, oczywiście dodatkowo niższe oprocentowanie skłoniło mnie ku tej decyzji oddam połowe mniej niż miał bym oddać w złotówkach a to jest kawał grosza ... Nie wiem jak to będzie w 2012 jak już przyjmiemy Euro ale pożyjemy zobaczymy ... W podjeciu decyzji pomogła mi również ta porównywarka http://www.comperia.pl/kredyty_hipoteczne/?p=19 Wpiszcie swoje kwoty i zobaczcie czy Wam się opłaca. W moim przypadku rata we Franku przestanie być opłacalna i zrówna się z tym co mam w tej chwili jak kurs franka podskoczy do 3,50 co myślę że jest niemożliwe ...
Pozdrawiam
Ewka 111 / 89.171.198.* / 2008-07-08 21:49
Fajna stronka. Wszystko sie zgadza, ale... w momencie gdy bedzemy chcieli sprzedac nasza nieruchomosc, a kurs franka wzrsnie, wowczas wzrasta tez zadluzenie w zlotowkach. Zatem jesli jestesmy przekonani ze bedziemy mieszkac w zakupionej nieruchomosci do konca zycia to nie sie nad czym zastanwaiac i brac franki. Pozdrawiam.
Xman / 83.7.139.* / 2008-07-15 13:27
...a kurs franka wzrośnie... właśnie, a jak spadnie?
Każda rada jest obarczona błędem tak jak obarczone błędem są proroctwa analityków rynku finansowego.
qwty / 77.253.97.* / 2008-06-20 17:37
tez o to pytam czy jest to nadal dobry moment na taka decyzje czy tez jest to zapozno
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy