Forum Forum finansoweKonta

Czy warto założyć konto dla seniora?

Czy warto założyć konto dla seniora?

Money.pl / 2010-02-16 13:01
Komentarze do wiadomości: Czy warto założyć konto dla seniora?.
Wyświetlaj:
mariola7736 / 46.113.71.* / 2013-05-06 09:44
Babcia ostatnio założyła sobie konto pogodne w PKO. W ramach tego konta korzysta z programu 60+ kupuje leki z rabatami w dodatku ma możliwość z korzystania darmowej pomocy medycznej. Jest to dobre konto:)
arh+ / 2013-05-06 08:38
warto jak nie warto..... konto to konto a cyz dal seniora to niema znaczenia moim zdaniem. zwykle konto warto zakladac a nie cudowac z innymi kontami i kombinowanie na okolo
klimek927 / 89.78.233.* / 2013-05-06 01:10
ja myślę że jest to oferta skierowana właśnie do nich specjalnie i korzystanie np. z rabatu w aptelkach (jak w PKO BP) jak i tak kupują leki jest już opłacalne!!!
Maria69 / 31.183.42.* / 2013-04-22 03:42
Oczywiście że warto !
W PKO BP, konto Pogodne jest bezpłatne, a klient otrzymuje pakiet pomocy medycznej, domowej i zniżki w aptekach. To sie po prostu opłaca.
sailo / 82.143.166.* / 2010-05-13 06:56
Widać autor artykułu "przyłożył się" do swojej roboty i "rzetelnie" sprawdził rynek... Tylko co chociażby z kontem DB Koneser dla osób powyżej 50 roku życia w Deutsche Banku? I jeszcze co najmniej dwoma tutaj nie wymienionymi?:) Proponuje lepiej sprawdzać oferty...
Kamil Fiskar / 77.115.178.* / 2012-04-22 14:33
Seniorom mogę polecić bezpłatne konto w ING Direct
- darmowe bankomaty w całej Polce, przelewy internetowe i prowadzenie
Instrukcja jak założyć i unikną ukrytych opłat tutaj:
bankowe-konto.net
babcinka / 109.196.46.* / 2013-02-24 19:50
czy warto pewnie że warto banki oferują już konkretnie przygotowaną ofertę dla osób starszych umożliwiającą korzystanie z opieki medycznej, czy korzystny zakup leków. Polecam szczerze, bo sama korzystam, najlepiej samemu porównac oferty, na pewno warto sprawdzic oferte pko bp konto pogodne, bo dużo mają gadżetów dla seniorów:-)
wiwan / 2010-02-16 13:01

Jednak być może już za trzy lata większość emerytów i rencistów będzie musiało posiadać własne konta.

Oj chyba później. Dlaczego ? Bo moim zdaniem nie uda się zmusić emerytów do założenia konta, a jedynie naturalna "wymiana" świadczeniobiorców ZUS doprowadzi do w pełni bezgotówkowej płatności rent i emerytur. Innymi słowy konta bankowe będą mieli ci, którzy mieli je już przed nabyciem uprawnień.
Jest to bariera mentalna i pokoleniowa. Z obserwacji nie tylko rodzinnych wynika, że założenie konta przez obecnego emeryta, dajmy na to 74 letniego pozbawiłoby go bardzo ważnej "terapii zajęciowej" w postaci comiesięcznego czekania na listonosza, kilkugodzinnych wypraw do "gazowni", "elektrowni", "administracji" itd.
xuetzalcoatl / 2010-02-17 13:10 / Bywalec forum
a ja myślę że to może być zajęcie jeszcze bardziej aktywizujące ludzi starszych. Seniorzy będą musieli się wybrać do banku i stamtąd wziąć pieniądze, pójść do gazowni, elektrowni itp. Po prostu zyskają jeszcze jedno miejsce do wycieczek (ku uciesze amatorów spacerów :) ).
wiwan / 2010-02-17 13:14
Wybiorą się raz, wpadną w ręce wygadanego konsultanta i wyjdą z założonymi zleceniami stałymi. I tyle ich chodzenia ;-))))
xuetzalcoatl / 2010-02-22 00:12 / Bywalec forum
no rzeczywiście - trochę szkoda, że starsi ludzie są aż tak ufni...
ClockworkApple / 79.191.49.* / 2010-02-17 23:58
To tez zaleta kont dla seniorow, w koncu wielu z nich potrzebuje pomocy przy oplacaniu rachunkow itp.
Z tego co mi sie wydaje nie tylko wymienione banki przygotowaly specjalne oferty dla seniorow ale instytucje spoldzielcze rowniez, ciekawe jak u nich wygladaja te produkty.
jestem_juz_duza / 2010-02-17 17:12
Mi się też zdaje, że mamy tu do czynienia z próbą żerowania na biednych naiwnych seniorach. Niby tu zniżka, tam zniżka, a opłaty napisane drobnym druczkiem sprawią, że więcej stracą, niż zyskają, Jestem przekonana, że nie namówi się emerytów do zakładania kont, szczerze mówiąc to po co im?? Zresztą seniorzy są grupą ludzi bardzo sceptycznie nastawioną do tego typu "nowości" i wolą mieć gotóweczkę upchniętą w skarpecie na dnie szuflady.
cream / 212.106.24.* / 2010-02-20 18:52
A czy seniorzy maja jakieś lepsze warunki? Wiadomo że najcześciej nie są zamożni więc konta bezprowizyjne zapewne najbardziej ich interesują.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: