Forum Forum podatkoweVAT

Czy wykreślenie z VAT UE = wykreślenie z VAT?

Czy wykreślenie z VAT UE = wykreślenie z VAT?

ls / 81.15.209.* / 2012-12-28 12:09
Witam,

Nie muszę być VATowcem, ale złożyłem kiedyś VAT-R. Później okazało się że zlecenia wykonywałem dla klientów z zagranicy i mój VAT wynosił zawsze 0 (obowiązek podatku przeniesiony na odbiorcę usługi).

W związku z tym nie składałem kwartalnych deklaracji i ostatnio dostałem pismo, że zostałem wykreślony jako płatnik VAT UE.

Teraz pytanie: Czy zostałem wykreślony tylko jako płatnik VAT UE, czy płatnik VAT w ogóle, tzn. czy powinienem teraz wystawiać rachunki zamiast faktur?
Wyświetlaj:
fhuautopol / 2013-01-09 18:19
Zostałem wykreślony z VAT UE za nieskładanie deklaracji co musze zrobić żeby ponownie stać sie podatnikiem UE??
vatis / 83.21.4.* / 2012-12-29 18:19
jeżeli jesteś podatnikiem vat czynnym i składasz co miesiąc VAT-t to nie jest możliwe aby przez nieskładanie inf.VAT-UE mógłbyś zostać wykreślony z VAT-UE

jest to tylko możliwe w przypadku nie składania przez okres 6 m-cy deklaracji VAT-7

art.97 ustawy vat
15. W przypadku gdy podmiot, o którym mowa w ust. 1-3, nie złoży za 6 kolejnych miesięcy lub 2 kolejne kwartały deklaracji podatkowej, naczelnik urzędu skarbowego wykreśla z urzędu podmiot z rejestru jako podatnika VAT UE i powiadamia go o powyższym.

chodzi o nie składanie deklaracji czyli dekl.VAT-7 lub VAT-7K lub D
VAT-UE to informacje podsum.a nie deklaracje
belladonna / 2012-12-28 17:35 / Tysiącznik profesjonalny
VAT UE to deklaracje inne niż te pt. VAT-7, VAT-7K. Jak składasz deklaracje VATowskie, a nie zostałeś wykreślony z podatku VAT, a jedynie EU, to nie widzę podstaw do rachunków uproszczonych. VAT-EU ma związek z nabyciami, dostawami wewnątrzwspólnotowymi, a nie VAT w PL :)

Najnowsze wpisy