Forum Forum inwestycyjneFundusze

czy zaczeła się korekta?

czy zaczeła się korekta?

elfabito / 2007-01-11 19:45
od kilku dni bezradnie patrze jak notowania mojej arki ida w dól. W ciągu 5 dni ok.4% :(( czy to początek korekty takiej jak w maju?? ratować pieniądze czy przeczekać ten okres??
Wyświetlaj:
LBas / 2007-01-12 19:52 / Bywalec forum
Dobrze patrz jak teraz idą w góre ,jeszcze nie raz będą szły w góre potem w dół i tak w koło ale najważniejsze rzebyś na koniec roku był na plusie
jolka102 / 2007-01-14 18:11
Podobno na giełdzie im inwestycja trwa dłużej tym zyski wyższe. Pewnej wskazówki niema. Decyzja należy do ciebie. Majowa korekta na dłuższą metę wcale nie okazała się tragedją.
Thomas_IRL / 2007-01-12 18:22
Witam!

mick ma racje, nic dodac, nic ujac.
A takich co sobie krzywde zrobili na konwersjach nie brakuje!

Pozdrawiam!
mick / 2007-01-11 19:51 / Uznany Gracz Giełdowy
a co moze w czasie majowej korekty straciles jakies pieniadze?? bo przeczekujac i nic nie robiac do konca roku arka nadbla majowe szczyty o ponad 20%. jak nie masz zbyt duzego pojecia o aktywnym inwestowaniu, to nic nie rob i daj zarzadzajacym funduszem sie wykazac. bo na nieprzemyslanych i nieodpowiednich ruchach podejmowanych pod wplywem emocji -np. konwersje, sprzedawanie jednostek - mozesz wiecej starcic niz gdybys nic nie robil.
pchelek / 2007-01-14 19:29 / Tysiącznik na forum
najgorsza rzecz to konwersje
mick / 2007-01-14 19:55 / Uznany Gracz Giełdowy
bo??
jak ktos nie ma o tym pojecia to tak.
ale konwersje przeprowadzone w odpowiednim momencie sa opłacalne: najbardziej dobitny przykład z mojego doświadczenia: w kwietniu konwertowalem przy lekko ponad 38zł a odkupiłem ponizej 32 - czyli dodatkowy zarobek ok 20%.
sab2 / 84.40.231.* / 2007-01-14 19:58
ale miałeś farta ,teraz też konwertowałeś ?
mick / 2007-01-14 20:04 / Uznany Gracz Giełdowy
tak 10 dni temu. ale sie zastanawiam czy tym razem nie za wczesnie. w kwietniu po mojej konwersji tez był lekki zjazd, a zaraz po nim ostro w gore na rekordy. i wtedy przy rekordach na indexach zaczał sie zjazd.
teraz tez było identycznie - lekki zjazd przez 4dni, ale ostatnio zaczelo jechac ostro do gory. duze znaczenie do obrotu sytuacji przykładałm do danych z usa - w tym i w przyszłym tyg beda publikowane - prognozy byly dosc kiepskie. ale po przeczytaniu dzis artykułu http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=alyxx3uPYmBQ&refer=worldwide
zasatanawiam sie czy nie wskoczyc jeszcze teraz w akcyjne.
sab2 / 84.40.231.* / 2007-01-14 20:33
I znowu miałeś farta nawet jak teraz wejdziesz to chyba też coś lizłeś na + ,bo pare dni temu był lekki zjazd ,ale teraz to chyba troche odbije ,jak będziesz znowu konwertował to daj znać ,bo widze że masz farta
mick / 2007-01-14 20:55 / Uznany Gracz Giełdowy
no własnie nie bardzo - bo jak wejde dzis to bede na zero. generalnie nie zmieniam zdania, kalkuluje na zimno. a na poczatku stycznia mowiłem ze wychodze z akcyjnych na miesiac i czekam na wyniki z usa, bo nasz rynek jest za słaby zeby samodzielnie funkcjonowac - i ciagle ogladamy sie na wuja sama. obawiam sie ze surowce i ropa tylko na chwilke odbiły w gore, a potem dalej beda osuwac sie w dol, co skutecznie bedzie dołowalo wiga i w20. a co mi tam czekam - mam akcje 2 spólek, na ktorych w sumie pare zł zarobilem przez ostatnie 2tyg.
pozdrawiam i powodzenia
sab2 / 84.40.231.* / 2007-01-14 21:34
nawzajem !
Sabina / 84.40.231.* / 2007-01-14 19:52
czemu jak ktoś trafił w maju to sporo zyskał
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy