Forum Polityka, aktualnościPolityka

Czy zapłacimy miliard euro odszkodowania?

Czy zapłacimy miliard euro odszkodowania?

Money.pl / 2006-06-21 09:49
Komentarze do wiadomości: Czy zapłacimy miliard euro odszkodowania?.
Wyświetlaj:
m.a.k. / 80.55.245.* / 2006-06-22 11:16
to jest święta prawda - dać (ż...) palec, chwyci dłoń, podać dłoń, sięgnie po całe ramię...

Daje słowo, że rasistą nie jestem ... ale pozwolić żeby jakiś skrzypek chodził po dachu...
TTeresa / 88.156.202.* / 2007-07-19 20:16
Jesteś obrzydliwy, bez komentarza
aaaa / 81.108.19.* / 2006-06-22 10:25
Pan ZZZ wspominal ze obligacji sie nie splaca jesli sie zbankrutuje - no to okupacja wojenna jest takim bankructwem - i mamy punkt zaczepienia - placa ci ktorzy przejeli mienie- nazwijmy ich dla zabawy - kuratorzy - Rosja i NIemcy
odchudzony / 87.207.182.* / 2006-06-22 08:28
problem obligacji wynika z prostej sprawy, sprawy której nie załatwiły rządy różowych i czerwonych przez 16 lat - reprywatyzacji, zagrabione mienie przez kolaborantów z lat 40- tych, nałożyło się na przejęte mienie całęgo narodu w latach 90-tych, przejęte głównie przez tych samych ideologów za zgodą tak zwanych liberałów. Teraz mamy większość kapitalistów wyszkolonych na literaturze Marksa którzy są dziećmi komunistów wyszkolonych na literaturze Stalina, a mienie cały czas do nich należy od 45 roku. No a reszta to antysemityzm i nacjonalizm i faszyzm. Nie zapłacimy za obligacje będziemy faszystami
ALI / 83.6.236.* / 2006-06-22 00:34
Odpowiedź jest prosta - nie zapłacimy. Po pierwsze nie wiadomo jakie obligacje są do wykupu, po drugie trzeba sprawdzić kto je wyemitował i na jakich warunkach, po trzecie USA nie będzie swojego aparatu sprawiedliwości wykorzystywać do egzekucji roszczeń wobec sojusznika, w którym od krótkiego czasu raczkuje demokracja i można dochodić swoich praw na miejscu. Awantura ma pięć słów na które wielu rodaków daje się nabrać: Żydzi chcą od nas kasy. Skrajna prawica zaciera ręce bo na strachu można zbić niezły elektorat.
Taddek / 88.156.202.* / 2007-07-19 21:19
Nie mogę zrozumieć dlaczego ciągle padają określenia Żyd. Mój Ojciec nie Żyd również nabył te obligacje w dobrej wierze, w celu wykorzystania bądź pozostawienie potomnym.Był tyko zwykłym nauczycielem.Uważam, że każde zobowiązanie należy spłacać. Politycy dla własnej wygody i komfortu rzucają cyfry, ponieważ nikt niepofatygował się sporządzić chociaż prostego podsumowania.Łączę pozdrowienia i liczę na forum o mniej agresji.
Strecker / 83.27.251.* / 2006-08-15 12:35
Nie jestem ani Zydem, ani Amerykaninem, tylko Polakiem. Narodowosc, obywatelstwo posiadacza majatku jest w demokratycznym prawie nieistotna. Jest rowniez wiadomo o jakie obligacje chodzi. Mam je fizycznie! Obligacje "3% Premiowej Pozczki Inwestycyjnej z 1 maja 1935r. w zlocie" Byly zakupione przez mego dziadka we Lwowie. Moja matka jeszcze przed 1985 r. w ktorym minela 50-cio letnia jej waznosc starala sie o wykupienie przez Skarb Panstwa tych Walorow (mam dokumentacje korespondencyjna z Urzedem Skarbu Panstwa). Nigdy, a wynika to z tych dokumentow Skarb Panstwa nie zanegowal ich wartosci zaslaniajac sie jedynie brakiem ustaw wykonawczych w tej kwestii. To byla bezprawna gra na zwloke, ktora tym samym wydluza warznosc tych papierow o okres niemozliwosci ich realizacji. Jestem przekonany, ze "Bruksela", ktorej Polska jest obecnie w tej kwestii podporzadkowana bedzie mojego zdania.
Zbigniew Strecker
strecker@strecker.pl
George / 83.25.232.* / 2006-06-21 17:26
Trzeba będzie w odwecie wytoczyć pozwy przeciwko Żydom, którzy ochoczo uczestniczyli w mordowaniu Polaków po 1945 roku. Jakoś nikt nie zrobił listy oprawców pochodzenia żydowskiego, którzy działali w UB/SB i mają na swoim koncie setki ofiar. A przecież wiadomo, że w stosunku do liczby Żydów mieszkających w Polsce po 45 roku była to nadreprezentacja. Niech więc teraz oni lub ich potomkowie i spadkobiercy zapłacą rodzinom ofiar żydokomuszych represji. Ciekawe kto na tym lepiej wyjdzie.
asera / 88.156.202.* / 2007-07-19 21:24
Boże chroń umysły współrodaków
Strecker / 83.27.251.* / 2006-08-15 12:55
Szanowni Panstwo wiele tu niepowaznych wypowiedzi typu... kto kogo mordowal, UB, zydzowscy, czy hitlerowcy zbrodniarze... To mieszanie pojec nie majacych nic z soba wspolnego merytorycznie i prawnie. Mowimy tutaj o sprawach majatkowych i prawie majatkowym, a nie o winaach czyichkolwiek. Nawet czlowiek skazany na dozywocie, czy smierc, ale otrzymujacy spadek... jest dalej prawnym spadkobierca. Co ma "piernik do wiatraka?" z jego statusem prawnym w innych kwestiach!
Strecker
Max144 / 62.69.200.* / 2006-06-21 20:13
Poniewaz PiS nalezy do SB. Co chwile dowiadujemy sie o ksiezach, ktorzy byli meczeni przez SBekow. To samo dotyczy ksiezy, ktorzy na nich donosili. Tego samego dotyczy organizacji OPUS DEI i wspolpracy z AWSem i czlonkami SLD, SDPL i Samoobrony. Z drugiej strony nalezy rowniesz scigac dzialaczy podziemia i Solidarnosci, ktorzy donosili na innych, a ktorzy ukrywaja sie teraz w PO. SBECY SA TERAZ NA CALEJ SCENIE POLITYCZNEJ. PREZYDENT, KTORY ODZNACZA JARUZELSKIEGO, A W PRACACH DYPLOMOWYCH WYCHWALA STALINA I LENINA. SORKI ALE TO NIE POLSKA TYLKO BAGNO. Wszyscy kandydaci na prezydenta mieli lewa kase, a nie tylko czolowi.
lala / 212.33.144.* / 2006-06-21 16:58
dlaczego polska nie wynajmje tego prawnika i nie pusci go na niemcow i ruskich? powoli wszystko poodzyskiwac, oddac ludziom co ich i bedzie OK. to byloby najwspanialsze udowodnienie tezy ze za zbrodnie trzeba placic. chyba ze cos juz podpisalismy? chociaz pomorze tez jest troche warte. :)
TIM / 195.212.29.* / 2006-06-21 12:54
MAMY PLACIC ZA PRZEGRANA WOJNE I 50 LAT ZYDO-KOMUNY (BERMANOW I FEJGINOW) I KOMU ZYDOM ???
CZY TAKIE ZDZIWIENIE JEST ZDZIWIENIEM ANTYSEMITY TO TAK JA NIM JESTEM.
ajhbergen / 2006-06-21 20:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niemcy tez chca od nas odszkodowan. Kazdy chce zarobic, a adwokaci bardziej niz "ofiary".
Kero / 2006-06-21 11:12 / -
Nie ma nic nagannego w tym, że jakiś prawnik chce zarobić kilka milionów euro. Gorzej sprawa ma się wtedy kiedy ten sam prawnik bez pardonu kieruje swoje armaty przeciwko tym, którzy wystawiali własne życie w obronie Żydów.
A feee panie Ed Fagan, przydałoby się więcej intelektu a nie tylko interesu.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-06-21 11:55
"twarde prawo ale prawo" - jeżeli się należy trzeba płacić, śmieszy mnie tylko nagromadzenie nielogiczności w paru zdaniach.
- ile z tych pieniędzyu dostały OFIARY ???
- co to znaczy utracone obligacje - są czy ich nie ma??
- dlaczego za obligacje ma być wypłacone odszkodowanie - czy było to zagwarantowane przy wydaniu - czy tylko zwykła renta ?
- pozwy przeciwko Polsce przyniosą sukces" - czy to sukces dala AK ???
Marqus / 212.244.249.* / 2006-06-21 10:36
Regulamin forum
Marqus / 212.244.249.* / 2006-06-21 10:40
no tak sprawdziłem jest taki departament czyli możemy być spokojni o dług bo odpowiada za niego minister ( od biedy pójdzie siedzieć ) i może powiedzieć że nie odda "bo nie ma"
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-06-21 10:08
Mowa jest o POLSKICH Żydach, atem obywatelach Polski przedwojennej. Zatem pieniądze nie mogą być płacone Amerykanom.
A poza tym, czy obecny naród polski jako spadkobierca zniszczeń i krzywd wojennych nie jest odpowiedzialny za II wojnę, bo nasz rząd takiej wojny nie wywołał a nawet nie działał na terytorium Polski.. De facto to Polska ma olbrzymie straty, których nie wiedzieć czemu nie próbuje odzyskać.
Do wiadomości tego prawnika z USA: jeśli stawia Polskę (kraj najechany) na równi z Niemcami (najeźdźcą) lub Austrią czy Szwajcarią to są to elementarne braki wiedzy historycznej
ZZZ / 83.29.145.* / 2006-06-21 12:59
Piszesz bzdury.Jak ktoś kupił przed wojną obligacje państwowe ( często denominowane w złocie ) a Polska ich nie wykupiła z ewidentnie złej woli , to niewazne gdzie mieszka , czy w Polsce czy w USA.Kilka wschodnioniemieckich miast omal nie zbankrutowało ( m.i. Drezno ) gdy w latach 90. zażądano przed sądami amerykańskimi wykupu obligacji emitowanych w latach 30.Obligacja - oznacza bezwzględne zobowiązanie emitenta co do wykupu na określonych w umowie warunkach.Jedynie bankructwo chroni go od tego obowiązku ale rodzi inne nieprzyjemności.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-06-21 14:16
Do ZZZ: znowu błedne prównanie Polski do Niemiec- ofiary do kata. Proszę zważyć, że Polskę najechano, totalnie zniszczono, zagrabiono majątek (kto teraz jest w stanie oszczcować jak ogromny i w jakiej formie), wymordowano obywateli (przede wszystkim Polaków, którzy też mieli obligacje, majątki, itd). To absurd wymyślać sobie rekompensatę krzywd od wygodnego punktu historii. Jestem za odszkodowaniami ale jeśli już to dla wszystkich stron a to jest niemożliwe bo czasu się nie cofnie, choć wiele by ludzkość dała żeby to było możliwe. Polskę napadnięto, potem politycznie ubezwłasnowolniono. Niech się sądzą z USA, Rosją i Anglią. Polska też się powinna upomnieć o swoje. Jak się okazuje błędem Polaków jest to, iż siedzą cicho i nie upominają się o wyrządzone krzywdy.
Jeśli Pan czuje, że jest konuś coś winny to proszę płacić.
ZZZ / 83.29.145.* / 2006-06-21 14:32
Sęk w tym , że Polska w latach 60. wykupywała przedwojenne obligacje będące własnością rządu USA ,
aby uzyskać kredyty walutowe.czyli poczuwała się do przedwojennego długu i było ją na to stać.Prywatne osoby olała ciepłym moczem - co jest oczywistą grandą.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-06-21 14:05
nie do końca się na tym znam, ale odnoszę wrażenie że marka i złotówka przed i powojenna nie mają ciągłości. To tak jakby ktoś kupił przed wojną bilet na tramwaj i żądał aby go teraz przewieziono. Jak widać obligacje to nie tylko zysk ale i ryzyko ( pomimo natrętnych reklam w TV )
ZZZ / 83.29.145.* / 2006-06-21 14:27
Część obligacji II RP była w złotówkach i mają symboliczną wartość - 100 przedwojennych złotych to obecnie 3 grosze + odsetki.Część była denominowana w złocie i ... to jest problem , bo 100 złotych to z odsetkami
kilka tysięcy obecnych dolarów.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-06-21 16:28
Do ZZZ: Poraz już 3-ci przypominam, że Pańska logika jest słuszna w sytuacji ciągłości rządów oraz braku kataklizmu wojennego. W przypadku banków szwajcarkich ma to sens. Tamte banki zawłaszczyły fundusze zamordowanych. Bóg i prezesi banków wiedzą ilu ludzi nigdy się nie upomni o swoje oszczędności, polisy, obligacje itp.

Jeśli złoto zdeponowane w polskich bankach przed II wojną światową (oraz pieniądze) w tych bankach przetrwało by do czasów obecnych to bardzo proszę niech odszkodowania będą, nawet z odsetkami.
Skoro wiemy, że zostało skonfiskowane (ciekawe gdzie się obecnie znajduje?) to niech Pan i tenże prawnik z USA najpierw sobie to złoto znajdzie, a potem wypłaci.

Czy Panu i temu prawnikowi chodzi o SPRAWIEDLIWOŚĆ czy wyciągnięcie z budżetu państwa polskiego pieniędzy. Jeśli o sprawiedliwość to należało by wystąpić o ogólnoświatowe uregulowanie roszczeń pokrzywdzonych w czasie II wojny światowej (Żydów, Polaków, Niemców oraz dziesiątek innych narodów).
melchi1 / 217.116.110.* / 2006-09-14 13:00
Drogi panie dłóg to dłóg. Pan sie zastanowi trochę nad swoim myśleniem. Jeśli ja biorę kredyt i coś złego się stanie tak że nie mogę go splacić to myśli pan że bank odstąpi od swojej kasy? Nie wydaje mi się.
Strecker / 83.27.251.* / 2006-08-15 12:38
Polskie zloto zostalo wywiezione w 1939r. do Londynu i wrocilo po wojnie do komunistycznej Polski !!!!
dziobak / 84.10.46.* / 2006-07-02 09:49
złoto polskie wróciło do polski w 1947 roku które zostało wywieziono w 1939roku .Przeczytaj sobie historje złota banku polskiego.Wróciło także złoto zbierane na obronę kraju przez obywateli dostaliśmy także odszkodowania wojenne tylko kosztem właśnie posiadaczy obligacji nasz kochany Belka oraz kilku takich właśnie popierających nie wykupienie obligacji którzy się nie zastanowią co piszą na przeciw Sejmowi zrzekł się roszceń a teraz trzeba płacić.Jest teraz tylko możliwość aby premier po wykupieniu obligacji podał rząd niemiecki o zwrot kosztów wykupu.Posiadaczy obligacji nie powinno to interesować co zrobi rząd polski.A prace ma tu prokuratura działanie na szkode państwa oraz obligatarjuszy Belki
Marqus / 212.244.249.* / 2006-06-21 14:55
to kiepsko bo złoto idzie w górę, ale tych odsetek od złota to już nie rozumiem , w uncjach / rok ???
ZZZz / 83.29.155.* / 2006-06-21 21:56
Dokładnie tak.Były klauzule , że odsetki wynoszą np. 4% w stosunku rocznym , a zabezpieczeniem przed inflacją był parytet złota.Złoty przedwojenny miał 30% pokrycie w złocie i 70% w walutach obcych , więc nie było to problemem.Co do złota , to PRL odzyskał część złota zdeponowanego przed wojną za granicą przez NBP i przejął na własność cały majątek państwa przedwojennego , a za poniesione przez Polskę straty wojenne otrzymywał reparacje od Niemiec ( do roku 1950) gdy się ich jednostronnie zrzekł.Ciągłość prawna była , obowiązywały wszelkie ustawy przedwojenne , do czasu ich uchylenia nowymi przepisami , a PRL był uznany przez cały świat.Waluta była do roku 1950 tożsama ze złotówką przedwojenną tj. Niemcy wymieniali złote przedwojenne na złote "krakowskie" w stosunku 1:1 , po czym komuniści wymieniali złote krakowskie na "lubelskie" także 1:1.W 1950 wymienione złote lubelskie na "stare złotówki" w stosunku 100:3 , czyli obecny 0,03 grosza za 100 złotych przedwojennych.
antyPiSuar / 213.173.202.* / 2006-06-21 23:25
Drogi Panie ZZZ, szanuje trud, który Pan włożył w szczegółowe opisanie tego co Pan wie (należałoby to oczywiście zweryfikować). Tu jednak ciągle jest błąd u podstaw dyskusji.

Ani Pan ani ten prawnik nie solidaryzujecie się z narodem Polskim oraz innymi narodami, które ucierpiałyi w wyniku II wojny światowej. Czy wg Pana tak wygląda sprawiedliwośc dziejowa, iż ten który ma pieniądze na prawnika jest "lepszym" poszkodowanym i należy mu się rekompensata?

Dlaczego Pan nie proponuje rekompensat dla WSZYSTKICH poszkodowanych narodów? Przecież jest to możliwe, przynajmiej w jkimś stopniu!

Dla przykładu (a jest ich mnóstwo) czy rodziny dzisiątków tysięcy pomordowanych na wschodzie Polaków (Katyń)usłyszay słowo "PRZEPRASZAM" oraz czy Rosja uznała to za zbrodnię wyrządzoną przez Rosję sowjecką? O odszkodowaniach finansowych Ci ludzie nawet nie śmią wspominać.Przez dziesiątki lat nie wolno im było nawet mówić o tej krzywdzie. CzyI rodziny TYCH pomordowanych bestialsko Polaków chce Pan obciążyć kosztami rekompensat?

Nieco zniesmaczony skrupulatnością finansową Pańskiej wypowiedzi , w której nie mówi Pan o ranach wojennych tylko o %, obligacjach, złocie, odnoszę wrażenie, że dla Pana i tego prawnika jest bezuczuciowy BIZNES.
prawnik / 84.10.46.* / 2006-07-02 10:06
Posiadam obligacje przedwojenne z mojej rodziny tez zapłaciło życiem za walke o wolność polski w AK i Katyniu straciło posiadany majątek płaciła cała rodzina przez lata PRL tak że nie pisz o stratach jakie poniosły osoby nie posiadające obligacji jakby posiadajace nie poniosły takich samych .Może płaciło jeszcze więcej bo to byli podobnoż kułacy i panowie którzy byli wrogami państwa Trzeba było mieć więcej tych obligacji i zgłosić się po wykup to wychodziłes po dwóch latach jak mój ojciec
ZZZ / 83.29.155.* / 2006-06-21 22:02
Chcę tu jeszcze dodać , że o ile nie byłoby się co przejmować jeżeli obligacje nie miały klauzuli parytetu złota , bo wychodza z tego śmieszne sumy to posiadacze tych obligacji mogą żądać odszkodowania , bo państwo polskie zwlekając z wykupem obligacji wiele lat doprowadziło poprzez inflację do strat u ich posiadaczy.
Obywatel III RP / 80.50.59.* / 2006-06-22 09:46
Podziwiam wiedzę ZZZ. Kurcze, wygląda to źle. Niestety, wydaje mi się, że argumenty wysuwane przez antyPISuara są nietrafione. Umowa to umowa, obligacja to obligacja i niestety chyba za to bekniemy...
I nie ma sensu wysuwać tu jakiś argumentów antysemickich. Raczej trzeba wziąść się za 3 inne kwestie :
1. Skoro nasz rząd zrezygnował z reparacji wojennych, to niech samorządy poszczególnych miast wystąpią o odszkodowania, np. Warszawy.
2. Nasz rząd powinien wesprzeć starania Polaków o odszkodowania za majątki, któe odebrano nam na wschodzie.
3. Powinniśmy domagać się odszkodowania od Rosji za 50 lat okupacji, która przyniosła nam wymierne starty finansowe.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-06-22 15:27
Do Obywatel III RP: umowa to umowa mówi Pan? To może warto przejrzeć też niektóre umowy przedwojenne, które gwarantowały Polsce pomoc ze strony sojuszników i jak nas pięknie wystawili? To też były umowy.

Ja też jestem za tym żeby zadośćuczynić, ale jeśli już to wszystkim. Proponuje żeby rząd nie negował racji o odszkodowania, ale uzależnił to od ogólnoświatowej rewizji szkód.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-06-21 09:49
A taka była nagonka na Michalkiewicza. A on po prostu użył zbyt dobitnych słów (dla niektórych).
Wydaje mi się że należy zachować neutralny stosunek do Żydów, ale w sprawie zwrotu kasy być nieugiętym. Tak jak Rosja w sprawie Katynia.
dziobak / 84.10.46.* / 2006-07-02 10:14
Tylko jest sprawa wyegzekwowania długu Jest po wyroku prawomocnym sądu amerykańskiego że wierzyciele wsiąda na aktywa polskie w USA bez żadnych ceregieli.
kot / 192.198.151.* / 2006-06-21 17:45
taaaa sprobuj byc nieugientym to szybciutko zrobia z Ciebie antysemite i zaczna dzialania na "arenie miedzynarodowej" z calymi konsekwencjami... choc z drugiej strony co mamy do stracenia ... raz zaplacisz bedziesz placil wiecznie haracz. Wrocimy do plugow i koni jak zwykle.....
no pay! / 212.244.187.* / 2006-06-21 10:20
nasz majątek narodowy został zagrabiony przez Niemców i Rosjan , nie wspominając o zniszczeniach wojennych, więc te roszczenia jeśli w ogóle są zasadne powinny być skierowane do nich

Najnowsze wpisy