Forum Forum emerytalneOFE

czy zmienić Commercial Union na Nordea???

czy zmienić Commercial Union na Nordea???

marta_sp / 77.254.29.* / 2009-05-11 13:34
Witam, Zauważyłam że tu na forum wypowiada się dużo osób które są fachowcami w OFE. Ponieważ nie bardzo mam pojęcie w tej sprawie proszę o radę. Należę do OFE Commercial Union. A dzisiaj była u mnie Pani, która powiedziała mi że zus przesyła mi niepełne składki i oszukał mnie na odsetkach, bo ich nie wypłacił wcale a przetrzymał mi pieniądze za dwa lata. Pokazała mi jak to wygląda w tych tabelkach - i przyznam, że to co powiedziała brzmiało bardzo wiarygodnie. jako agentka mogła ona wystąpić w moim imieniu do zus o zwrot i zapłatę tych składek i odsetek. ale musiałabym zmienić fundusz na Nordea w którym to ona właśnie jest agentką.
czy to mi się opłaca? oglądałam różne zestawienia wyników dla funduszy ale nie bardzo wiem na które wskaźniki patrzeć ani czym się kierować. do tego czytałam na forum że prowizja od nowa będzie pobierana w pełnej wysokości. czy może powinnam zadzwonić do commercial union i zapytać czy oni nie mogliby zweryfikować dla mnie tych składek? bardzo proszę o radę i z góry dziękuję.
Wyświetlaj:
eme / 83.22.3.* / 2010-09-29 20:06
Po wpisach mozna zauwazc ze glownie wypowiada sie tutaj agentka Nordei zachwalajac pod niebiosa fundusz ktory reprezntuje,udajac klientke. Widac wiedza zerowa z daleka wali spacjalizacja akwizycji ofe, perfum podpasek, kosmetykow itp
audi43 / 2010-09-29 20:54 / portfel / Bywalec forum
EME...mamy nowy PTE NORDEA BELLA ORIFLAME?...
eme / 83.22.3.* / 2010-09-29 21:57
audi43 zgadza sie :) i do tego maść na szczury.
DUSIA06 / 109.243.108.* / 2010-09-29 19:50
TAK ,CZŁOWIEKU SZUKAJ TEJ KOBIETY!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Turkina / 94.254.206.* / 2010-09-06 13:44
Odwrócona hipoteka zamiast emerytury?

http://odwrocona-hipoteka.blogspot.com/
moniq81 / 2010-07-26 17:56
Zapraszam do Funduszu Emerytalnego PKO BP Bankowy OFE.

E-mail : mmarkowska81@gmail.com
Telefon: 660 302 423

POLSKI KAPITAŁ bez obaw o upadłość.
PKO BP Bankowy Otwarty Fundusz Emerytalny jest zarządzany przez PKO BP BANKOWY Powszechne Towarzystwo Emerytalne Spółka Akcyjna. Założycielami Towarzystwa były dwa najstarsze i największe banki w Polsce: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna - lider bankowości detalicznej i Bank Handlowy w Warszawie SA - jeden z liderów bankowości korporacyjnej. Akcjonariusze posiadali równe udziały w Towarzystwie, każdy z nich po 50%.
Od listopada 2003 roku jedynym akcjonariuszem Towarzystwa jest PKO Bank Polski S.A. Kapitał zakładowy PKO BP BANKOWY Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego SA wynosi aż 260 mln złotych i jest najwyższy pośród wszystkich powszechnych towarzystw emerytalnych w Polsce.
Do sprawdzania informacji o OFE zachęcam do odwiedzin strony www.money.pl
Invisible Man / 95.40.32.* / 2010-10-25 11:39
POLSKI KAPITAŁ - BEZ OBAW O UPADŁOŚĆ ------ TO MI SIĘ PODOBA!!

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/biznes/pzu-i-pko-bp-beda-calkowicie-prywatne-skarb-panstwa-tego-nie-wyklucza,66251,1
Charger / 91.201.121.* / 2010-07-27 09:57
no musi mieć wysoki kapitał zakładowy skoro jako JEDYNY spośród wszystkich OFE w ciągu 11 lat musiał dopłacać chyba 2-3 krotnie z własnych pieniędzy, ponieważ nie wypracował minimalnej stopy zwrotu narzuconej przez KNF;) Jaki piszemy to piszemy o wszystkim a nie tylko gadanie firmowe;)

Pozdrawiam
jolla06 / 109.243.108.* / 2010-09-29 19:28
Dokładnie ,a podrabianie umów transferowych przez przedstawiciela Bankowego ,to też zaleta ?????!!!!!
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-07-11 19:38
Czy obliczała na kalkulatorze przy tobie sumę składek, szacowała ile powinnaś mieć czy z biegu powiedziała że ci brakuje? Pójdziesz do nordei i to już nie wyjdziesz tak łatwo. Akwizytorzy tego funduszu maj,ą najgorszą opinię widzę. I jeszcze jedno: to była pracownica Nordea czy jakiejś multiagencji? Jak tak to jakiej? Napisz proszę.
Spaz / 2009-07-07 09:31
Miła pani marto , jak wszyscy na dole piszą , ta agentka PODSTĘPEM chce ciebie zaciągnąć do nordea , Aviva CU też może taką interwencje podjąć przecież ,ale tego już nie powiedziała. Nordea nie polecam. Ale jak koledzy na dole piszą Allianz , Generali uwarzam za czołowe w tym momencie.Reszta ma za duże straty.

W każdym razie niech pani zadzwonić do CU i umówi się z agentem , wyjaśni sprawe i już rzeczy są załatwiane.
Proszę nie słuchać tej agentki bo widze ,że nie jest to osoba która przedstawi pani fakty ,ale tylko rzeczy wpływające na jej korzyść oraz jej firmy zamiast dla pani.

Jeśli pani chce to może pani zadzwonić i udziele odpowiedzi niezobowiązująco.
794546483
zsc / 2009-07-06 21:58
Jest to wypowy przykład natrętnej akwizycji stosowanej ostatnio przez Norede. Stosowane metody są proste ,pod pretekstem sprawdzania składek przepływu przez ZUS przepisują klenta do OFE. Często jak w tym przypadkuklienci tracą przywileje najmniejszej prowizji od składki 4% ( nie są informowani klienci ,że nowy fundusz będzie brał aż 7 ); oraz skazują sie na podwójną prowizję od zarządzania. . Akwizytor nie może w imieniu klienta zwracać się do ZUS , co najwyżej może pomóc wypełnić ogólnodostępny druk i przekazać czy przesłać) go do ZUSu . Po skutecznym transferze zaręczam "tzw opieka" nad klientem kończy się .Akwizytor zgarnia prowizję i tyle go widzieli
mania23 / 77.237.8.* / 2010-10-23 15:45
nowy fundusz wcale nie pobiera składki az 7 %, tylko 3,5 %. stawka 7% nie obowiazuje od stycznia tego roku. jak widać ktos tu nie wie o czym pisze

0
2009-07-06 21:58:23 | zsc
Re: czy zmienić Commercial Union na Nordea??? [0]
Jest to wypowy przykład natrętnej akwizycji stosowanej ostatnio przez Norede. Stosowane
metody są proste ,pod pretekstem sprawdzania składek przepływu przez ZUS przepisują
klenta do OFE. Często jak w tym przypadkuklienci tracą przywileje najmniejszej prowizji
od składki 4% ( nie są informowani klienci ,że nowy fundusz będzie brał aż 7 ); oraz
skazują sie na podwójną prowizję od zarządzania. . Akwizytor nie może w imieniu klienta
zwracać się do ZUS , co najwyżej może pomóc wypełnić ogólnodostępny druk i przekazać czy
przesłać) go do ZUSu . Po skutecznym transferze zaręczam "tzw opieka" nad klientem kończy
się .Akwizytor zgarnia prowizję i tyle go widzieli
skomentuj zgłoś d
eme / 83.22.8.* / 2010-10-25 07:41
Mania23 przeczytaj dobrze, ten post którego autora krytykujesz ma date 06-07-2009
fionabezogona / 213.158.199.* / 2009-05-21 00:17
JEDYNY WIARYGODNY I RZECZOWY KOMENTARZ PODAL PAN MARJAN_

JA ZAJMUJę SIE OFE od roku 2002 I RÓWNIEZ STWIERDZAM ,ZE JEsLI ZMIENIAC TO RACZEJ NIE NARDEA OFE CHOCIAZ WYNIKI INWESTYCYJNE LEPSZE NIZ W CU TO ZMIANA NIE BeDZIE KORZYSTNA BO STRACISZ STAZ CZLONKOWSKI ,KTORY MASZ W CU CZYLI ZAPEWNE 4% ZAS W NORDEA ZAPLACISZ 7%
ZDECYDOWANIE KORZYSTNIEJ ZMIENIC NA PROPONOWANY ALLIANZ-PROWIZJA 4% I WYNIKI BDB LUB JAK JUZ PROPONOWANO GENERALI-PROWIZJA CO PRAWDA 7% ALE WYNIKI ZDECYDOWANIE LEPSZE A DODATKOWO NAJNIZSZE KOSZTY ZARZADZANIA POBIERANE OD CALOSCI AKTYWOW,ROZWAŻYĆ MOZNA JESZCZE WSPOMNIANĄ AXĘ.
DODATKOWO MOGĘ DODAĆ,ŻE CU W COROCZNYCH ZESTAWIENIACH PODAJE,ZA JAKI OKRES BRAKUJE CI SKŁADEK.

RESZTA OPINII DLA MNIE NIEOBIEKTYWNA I NIERZECZOWA.
POZDRAWIAM I SŁUŻĘ POMOCĄ
IVAMELA / 213.158.196.* / 2009-08-12 13:20
OJ,MASAKRA.FIONA....MOŻE JAK JESTEŚ TAKA NAJ ICHCESZ POMAGAĆ TO SIE DOKSZTAŁCAJ.OD STYCZNIA 2010 WSZYSTKIE OFE MAJA 3,5 % PROWIZJI.CZYLI DO KOŃCA ROKU SĄ TO DLA PRZECIĘTNIAKÓW KILKUZŁOTOWE SPRAWY.
TAK NAPRAWDĘ WSZYSCY TUTAJ JESTEŚCIE MEGA MĄDRZY A W SUMIE TAK MIESZACIE ŻE W PALE SIĘ NIE MIEŚCI.ZRESZTA CO MOŻNA SPODZIEWAĆ SIE PO AGENTACH KONKURENCYJNYCH OFE-K.
maryjan_ / 83.9.165.* / 2009-05-12 14:30
Składkami warto się zająć i napisać odpowiednie pismo do ZUS.
A co do zmiany funduszu, to Commercial Union naprawdę słabo się spisuje, warto by zmienić fundusz, choćby na Allianz, AXA czy Generali. Te fundusze ostatnio sprawują się dobrze. Gdybyś wybrała Allianz, to dalej miałabyś 4% prowizji od składki. Cała reszta funduszy bierze 7% od nowych klientów.
lezdrub / 79.185.76.* / 2009-05-11 18:10
Jzegoezeli Zus zalega z jakimiś wplatami, to wczesj ,czy pózniej uzupelni je z należnymi odsetkami.
Jako wlaściciel rachunku sam masz prawo się zwrócić na piśmie do ZUS, aby wyrównal brakujące wplaty.

To,że czasami brakuje wplat nie zawsze jest winny ZUS,
Bywaja przypadki,że ZUS nie otrzymal wplat od Pracodawcy.
I wówczas to pracodawcę trzeba poganiać, a nie ZUS.
Matita / 83.31.30.* / 2009-07-12 22:54

To,że czasami brakuje wplat nie zawsze jest winny ZUS,
Bywaja przypadki,że ZUS nie otrzymal wplat od Pracodawcy.
I wówczas to pracodawcę trzeba poganiać, a nie ZUS.

Czy ktoś mi powie jak można odzyskać pieniądze od pracodawcy i czy to jest możliwe ?
eme / 83.22.6.* / 2009-08-13 10:09
Matita nie otrzymalas odpowiedzi nawet od nadwornego specjalisty z wojkowa. To proste. Aby odzyskac pieniadze nalezne z tyt. ub. spol. a ktore nie zostaly przelane przez pracodawce wystarczy wezwac ZUS do uzupelnienia brakujacych skladek To wszystko o reszte sie nie martw.
Matita / 83.31.30.* / 2009-07-12 22:50
Jeśli sama nie załatwisz wypłaty składek to po 10 latach się one przedawniają, więc na dzień dzisiejszy składek z 1999 roku już nie można odzyskać. Ilość składek jest równie ważna co rankingi, a różnica w rankingach jest mała. Jeśli pani będzie Cię rzetelnie obsługiwać warto spróbować, albo wypełnić ZZU i zanieść do ZUSu
lezdrub / 79.185.101.* / 2009-08-12 14:20
Matta.Przecież jeszcze nie minelo 10 lat.
eme / 83.22.25.* / 2009-05-11 14:37
Aby odzyskac brakujace skladki lub odsetki wcale nie musisz podpisywac jakiejkolwiek umowy lub korzystac z pseudo odzyskiwaczy skladek. To bajer majacy na celu li tylko aby cie przetransferowac do innego funduszu. Czysty marketing.Co do wysokosci prowizji stracisz przywileje z tytulu stazu, znajdziesz sie w zryczaltowanym systemie prowizyjnym.
Wracajac do skladek zwroc sie do ZUS-u o podanie skladek przekazanych do OFE Na tej podstawie zwrocisz sie z powrotem do ZUS-u o uzupelnienie braków.Proste jak pokrowiec na cepy :):) A tych zmieniaczy ofe wywal za drzwi i poszczuj psem.
SISIU / 83.2.81.* / 2010-09-01 21:44
EME , JAK WIDAĆ BRAK CI 5 KLEPKI ROZUM ZJADŁEŚ I NIE WIESZ CO DALEJ BYSTROŚĆ Z CIEBIE BIJE TO POMÓRZ DZIEWCZYNIE POLICZYĆ TE BRAKUJĄCE SKŁADKI BO PEWNIE WIESZ ŻE ZUS NIE ODDA INACZEJ SKŁADEK JEŚLI NIE BĘDĄ JASNO OKREŚLONE BRAKUJĄCE KWOTY DO ODDANIA. A CO DO PROWIZJI ZA STAŻ TO LEPIEJ POCZYTAJ SPORO NA TNTEMAT ZANIM BĘDZIESZ TAKIE BZDURY SZEŻYŁ DALEJ. TWOJA WYPOWIEDŻ DOSKONALE NADAJE SIĘ DO PRZYSŁOWIA,,ŻE NA GŁÓPOTĘ NIE MA LEKARSTWA.
eme / 83.5.95.* / 2010-09-02 20:31
SISU
BYSTROŚĆ Z CIEBIE
BIJE TO POMÓRZ DZIEWCZYNIE POLICZYĆ TE BRAKUJĄCE SKŁADKI BO PEWNIE WIESZ ŻE ZUS NIE ODDA


Na tyle jestem bystry zeby zauważyc ze ze szkołą byłeś na bakier.


INACZEJ SKŁADEK JEŚLI NIE BĘDĄ JASNO OKREŚLONE BRAKUJĄCE KWOTY DO ODDANIA.



Kolejna bzdura marketingowa, wyprany mózg


CO DO
PROWIZJI ZA STAŻ TO LEPIEJ POCZYTAJ SPORO NA TNTEMAT ZANIM BĘDZIESZ TAKIE BZDURY SZEŻYŁ


Nie rozumiem tego ostatniego słowa



A SZNOWNW AVIVA MA SWOCH KLIETÓW DALEKO W NOSIE. MAJĄ Z NICH ZYSK


A które OFE nie ma??

Podsumowujaąc, na tyle jesteś głupi ze odnosisz się do mojej wypowiedzi w kwestii prowizji ktorą zamieściłem w dn 11-05-2009. Zresztą za małą masz wiedzę i zdolność do pojmowania sprawy by ci to tłumaczyc.To cie po prostu przerasta.
fionabezogona111111 / 213.158.199.* / 2009-05-21 00:28
komentarz wypisz,wymaluj dodany przez samego akwizytora Commercial Union,którego niejednokrotnie szczuto psami....
pozdrawiam konkurencję
kaerzet / 2009-05-12 14:46
Niewatliwie cos z tym powinienes zrobic. Nie po to czlowiek ma u nich konto, zeby oni zapominali o zalatwianiu spraw za niego. Ja bym na Twoim miejscu albo zadzwonil do nich z prosba owyjasnienie czemu tego nie zrobili albo zmienil po prostu fundusz. Co do Nordei to nie wiem czy to najlepszy wybor. Patrzac na rankingi przynajmniej ja patrzylem na te, ktore w dluzszym okresie znajduja sie na stabilnej pozycji.....moze to jest jakis sposob.
any / 2009-05-13 13:56 / portfel / Bywalec forum

Nie po to czlowiek ma u nich konto, zeby oni

A może zanim kolejny nieuk napisze coś na temat po co co jest, to może by se przeczytał regulamin i dokumenty, które podpisał.
OFE nie jest władne załatwiać wszystkie Twoje widzimisie...

Taaa, przelicz sobie wyniki rankingów na pieniądze, oblicz z tego przyszłą emeryturę, różnica może starczy na wykałaczkę...
grooom / 83.24.170.* / 2009-05-15 15:17
a mnie ciekawi o jakich rankingach ty mowisz? patrzysz na rankingi z ostatniego miesiaca, a mzoe pol roku? zdajesz sobie sprawe ze to blad?
any / 2009-07-10 21:53 / portfel / Bywalec forum
O wszystkich, ale dobra.
Założenia:
- od 30 września 1999 regularna składka wynosi 100 złotych
- nieindeksowana
Na chybił trafił wybrałem trzy fundusze - efekt stopy zwrotu i odpowiadające im kapitały:
1. Allianz - 130,16% - 15 344, 56 zł
2. Generali - 153,45 % - 15 726,53 zł
3. PZU - 137,15 % - 15 228,16 zł
Widzisz różnicę w procentach i odpowiadających im kwotach?
Zdajesz sobie sprawę, że nie do końca uważnie przeczytałeś?
jah193 / 195.117.57.* / 2010-05-21 23:22
od kiedy fundusze emerytalne wiedza o wysokosci skladek odprowadzanych do nich przez Zus?wiec niby jak maja za nas wyliczac brakujace skladki z Zus?przeciez to nie ich dzialanie.jesli nie zrobimy sobie tego sami na pewno zus czy fundusz emerytalny nie zrobi tego za nas,poniewaz to nie nalezy to ich kompetencji!.
SISU / 83.2.81.* / 2010-09-01 21:57
SZANOWNY jah 193 I TU WŁAŚNIE MASZ SŁUSZNĄ RACJĘ BO ANI OFE NIE WIE JAKIE KŁADKI MAJĄ WPŁYNĄĆ Z ZUS ANI SAMI KLIENCI OFE WIĘC JEST KTOŚ KOGO CHCIANO SZCZUĆ PSAMI A TO WŁAŚNIE JEDYNA FIRMA W POLSCE KTÓRA SIĘ OD 9 LAT SPECJALIZUJE W SPRAWDZANIU PRZEPŁYWU SKŁADEK Z ZUS DO OFE.I DZIĘKI NIM SETKI LUDZI ODZYSKAŁO ZALEGŁE PIENĄDZE Z ZUSU. A DLACZEGO ROBIĄ TO DLA NORDEI ANO DLATEGO ŻE JAKO JEDYNY FUNDUSZ JEST ICH STAĆ ZAPŁACIĆ ZA TAKĄ WERYFIKACJĘ SKŁADEK. A SZNOWNW AVIVA MA SWOCH KLIETÓW DALEKO W NOSIE. MAJĄ Z NICH ZYSK SPRAWA ZAMKNIĘTA.
DUSIA06 / 109.243.108.* / 2010-09-29 19:46
I TU SIĘ W 100% ZGADZAM ,NORDEA JAKO JEDYNY FUNDUSZ ROBI TO DOKŁADNIE I SUMIENNIE JESTEM TEGO ŻYWYM PRZYKŁADEM BYŁA U MNIE BARDZO SYMPATYCZNA PANI WSZYSTKO MI WYTŁUMACZYŁA,I W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI TŁUMACZYŁA JAK TO MOŻNA ZAŁTWIĆ W ZUS,A TAKŻE ZAPROPONOWAŁA ,ŻE MOŻE MI SIĘ TYM ZAJĄĆ -TO BYŁ MÓJ WYBÓR JAK TO ZAŁATWIĆ .PODPISAŁAM UMOWE Z NORDEA .PO 3 TYGODNIACH DOSTAŁAM INFORMACJĘ Z ZUS O PRZEKAZANIU ZALEGŁYCH SKŁADEK NA MÓJ RACHUNEK W OFE.A ÓW PANI JESZCZE SPRAWDZIŁA CZY WSZYSTKO SIĘ ZGADZA Z TYM O CO WNIOSKOWALIŚMY. NORDEA BRAWO W KOŃCU KTOŚ ZACZOŁ DBAĆ O KLIENTÓW.
audi43 / 2010-10-23 16:57 / portfel / Bywalec forum
zaczoł...a co to za nowy wyraz?..szukałem w słowniku języka polskiego i nie znalazłem a może chodziło o "za czołg"
eme / 83.5.95.* / 2010-09-02 20:17
SISU nawiedzony po szkoleniu.
ZSCful / 83.9.108.* / 2010-10-23 15:59
Bicie piany Panie i Panowie !
II filar-OFE jest BEZOBSŁUGOWE !!!!!.
Jest infolinia , są biura,jest internet przez który można dowiedzieć się informacji.
Tzw "sprawdzanie skadek" w ZUS prowadzi nie do SERWISU ale do PRZEPISANIA klienta do innego OFE i.... póżniej akwizytor znika przestaje się interesować swoim klientem.Zmorą na naszy rynku są wysokie prowizje kuszące akwizytorów, często gogtowi sprzedac rodzoną matkę zy zarobić parę groszy !!!. Jestem agentem z 15 -o letnim stażem jestem z tego dumny i się tego nie wstydzę . Uczciwość do przesady to moje motto.Zapraszam na www.ciszek.pl.
Pozdrawiam serdecznie
audi43 / 2010-10-23 16:53 / portfel / Bywalec forum
...ha ha ha uczciwy agent się znalazł...fajną reklamę sobie uskuteczniasz
Arods / 77.223.195.* / 2010-06-14 10:26
Fundusze nic nie wiedzą drogi kolego, natomiast agent otrzymująć od klienta pełnomocnictwo do ZUSu po wysłaniu pisma otrzymuje sprawozdanie za okres 10 lat wstecz
z wyszczególnionymi wpłatami dokonywanymi przez ZUS na konto OFE, następnie po obliczeniu brakujących składek oraz zaległych odsetek wysyła pismo zwrotne, wykazujące owe braki. Po wszystkim ZUS ma prawny obowiązek przelać brakujące środki na konto funduszu klienta. A załatwianie tego typu spraw należy jak najbardziej do kompetencji każdego porządnego agenta. Chciałbym również zwrócić uwagę iż od tego roku (2010) maksymalna prowizja pobierana od składki przez fundusz może wynosić 3.5% i wszystkie fundusze utrzymują je na takim poziomie.Wyjątkiem jest Allianz pobierający 3.45%. Wszystkich przedmówców prosiłbym o nie wprowadzanie ludzi w błąd.

Najnowsze wpisy