Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Czy zrezygnować z polisy w Commercial Union?

Czy zrezygnować z polisy w Commercial Union?

madaszka / 2008-08-15 12:06
Od 6 lat mam polisę na życie w CU. Wysokość składki wynosi obecnie ok . 180 zł. Suma ubezpieczenia 58 000. Suma wpłaconych składek wyniosła ok. 15 000, a wartość polisy wynosi 9000. Zastanawiam się nad rezygnacją z tego ubezpieczenia. Czy ktoś mi może doradzić, czy powinnam wykupić polisę w innej firmie na korzystniejszych zasadach, czy zrezygnować całkowicie z ubezpieczenia?
Wyświetlaj:
żuk / 91.215.228.* / 2010-10-16 23:06
Ja zawsze wychodzę z założenia że najlepiej jest się samemu zorientować co i jak. Zobaczyć gdzie są tanie ubezpieczenia i co wchodzi w ich skład (wiadomo nie każdemu jest potrzebne to samo). Możesz zajrzeć na ubezpieczenia-web.pl znajdziesz tam sporo informacji. Pozdrawiam!
kate.ps / 89.171.51.* / 2010-07-26 21:09
Witam serdecznie,
czy polisa jest typowo ochronna czy tez ochronno-inwestycyjna?
ile ma Pani lat? czy polisa obejmuje tylko NW ( nieszczesliwe wypadki) czy takze zachorowania?
prosze o kontakt - pomoge
Katarzynna
Oborowy / 79.185.109.* / 2010-07-26 23:13
Przeciez jasno z tekstu wynika,ze ochronnoinwestycyjna.
To tez nie rozumie takich pytań kate.pas.

Dobry doradca takie szczególy szybko wyłapie.
Musisz miec skromna wiedzę, skoro w takich przypadkach zadajesz takie pytania.
avivka / 83.9.82.* / 2010-07-08 10:50
Trzeba było wybrac fundusz gwarantowany,a poza tym jeżeli ktoś wpłaca na nową perspektywę to jak na pewno agent poinformował,częśc idzie na inwestycje a częsc na ubezpieczenie to jak do cholery ktoś kto wpłaca 10000 na polisę chciałby tyle samo wyciągnąc,a ubezpieczenie to aviva ma zapłacic za tego kogoś,może trochę więcej rozsądku...albo zmienic agenta który będzie potrafił to wytłumaczyc,bo polisa na życie to nie to samo co lokata,chyba wam się coś pomyliło!!!! jolrucz@gmail.com
Oborowy / 79.185.104.* / 2010-07-12 00:16
aviwka. Najlepiej takiego guwna nie kupować.
Nie wiem czy wiesz,ale to ubezpieczenie kosztuje w praktyce cała składkę.
A wiec teoria nie idzie z praktyką.
Ja nazywam to oszustwem. Mam nadzieje,ze zrozumiałeś.
alterus / 212.76.37.* / 2010-07-08 12:40
Fundusz Gwarantowany w chwili obecnej gwarantuje zysk poniżej progu inflacji, czyli de facto stratę. Pięknie za to wygląda na wykresach, które pokazują agenci - stałe wzrosty. Tu masz rację - składka jest dzielona więc nie można traktować jej tak jakby w całości była inwestowana. Nieprzejrzyste kryteria tego podziału jednak sprawiają, że rzadko kto i rzadko kiedy zdaje sobie sprawę z prawdziwego kosztu tego ubezpieczenia. A pozostałą część AVIVA w przypadku przynajmniej f. gwarant. inwestuje ze stałą stratą od 2008 roku.
eme / 83.22.9.* / 2010-07-11 08:27
alterus zadales sobie tyle trudu we wszystkie wyliczenia jednostek i ich rzyrostu.Dalej nie wiesz jak kasztaltują sie koszty ryzyka.Wystarczy zwrocic sie do TU o podanie tych kosztow w poszczegolnych latach i bedziesz mial sprawe jasna. Na wysokosc tych kosztow ma wplyw wiek, płeć, zawod ktory wykonujesz i stan zdrowia w momencie podpisywania umowy.Jak juz to bedziesz wiedzial wtedy zabaw sie w matematyke.
alteru / 212.76.37.* / 2010-07-11 22:00
eme, koszt ochrony ubezpieczeniowej jest podawany w TUW w AVIVA. I to nawet dokładnie! Np. dla 35-letniego mężczyzny jest to jak podaje sama AVIVA (!) wskaźnik kosztu ochrony ubezpieczeniowej z tabeli na str. 3 Wykazu opłat odpowiedni dla wieku i płci (a nie jak piszesz dodatkowo zawodu i stanu zdrowia) jest równy ilorazowi liczby z tej tabeli odpowiedniej dla płci i wieku ubezpieczonego w dniu potrącenia kosztu oraz kwoty 10000 PLN. Dla np. 35 letniego mężczyzny wskaźnik w tabeli dla ułatwienia podam - 1.44 PLN. Kto chętny do wyliczenia ile w złotych polskich ten mężczyzna płaci co miesiąc składki ubezpieczeniowej??? ;)))
Powodzenia! No, chyba że klienci AVIVY Nowa Perspektywa to absolwenci studiów z zakresu ubezpieczenia. eme, podaj proszę linka do strony AVIVY i jej dokumentu, gdzie znajdę rzeczywiste koszty ochrony ubezpieczeniowej w złotówkach - na pewno AVIVA gdzieś to oficjalnie na swoich stronach podaje tylko ja jestem mało poradny jak widać w szukaniu.

Ale zaraz, zaraz... to koszty ryzyka dotyczą części inwestycyjnej czy ubezpieczeniowej, bo już się zgubiłem... Ja liczyłem część inwestycyjną i tam zysk jest od 2008 roku poniżej inflacji. Odnośnie ubezpieczeniowej części składki nie mam oczekiwań co do przyrostu kapitału! :)
eme / 83.5.98.* / 2010-07-12 08:09
alteru nie zrozumiales Po prostu wystap do TU o podanie pelnych kosztów obslugi polisy( oczywisci w zlotowkach) pokrycia ryzyka ubezpieczeniowego jak i kosztow obslugi rachunku. Inaczej przy twoich gdybaniach i jakichś tam zalozeniach ( przypuszczam ze malo precyzyjnych) n igdy nie bedziesz miał wiedzy nt. jaka powinna byc wartosc tej polisy.Moze wybrales jeszcze jakies opcje dodatkowe ktore tez sa kosztem na polisie.Napisz do TU .
alterus / 212.76.37.* / 2010-07-12 12:19
eme... Ba! Nie pisalem wprawdzie do avivy z tym pytaniem ale za to do nich dzwoniłem. Odpowiedź była taka, że te informacje mogę znaleźć w OWU. No i one są tylko... jak podane! Z liczeniem większych kłopotów nie mam - iloraz np. 1,44 i 10000 to 1,44/10000=0,000144 i tyle jak rozumiem wynosi miesięczny koszt ochrony ubezpieczeniowej. A jeśli tak to oznacza, że w przypadku rocznej składki 2500 PLN koszt ochrony ubezpieczeniowej rocznej to 0,001728 PLN (!). Tak podaje aviva w OWU. To w takim razie ubezpieczenie mają chyba faktycznie najtańsze na rynku ale za to prowizje najwyższe!

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nieprawda. Ale tak podaje aviva - każdy może sobie sam sprawdzić w OWU.
Na infolinii nie chciano mi podać jakie są rzeczywiste koszty. Proponowano jedynie abym zajrzał do OWU bo tam wszystko jest napisane.
Dodatkowo nic nie mam - ani NWW ani tych ich pozostałych pakietów. Jedynie ubezpiecznie na życie.
lezdrub@interia.pl / 79.185.90.* / 2010-07-12 13:18
altreus. Wspólczynnik ten nalezy Pomnożyć przez sume ubezpieczenia, a nie przez skladkę.
To 1,44- to jest koszt miesieczny. Nalezy go również pomnozyć x 12. dopiero bedzie koszt roczny od Su= 10 tys.zł. tak wiec roczny koszt od 10 tys = 12x 1,44=17,28.

ten sam męszczyzna za 20 lat wtym samym ubezpieczeniu bedzie pokrywał kosz 8,48 zł od kazdych 10 tys zl ubezpieczenia.

A w wieku 65 lat 18,58 zł od kazdych 10 tys. ubezpieczenia.
W wieku 70 lat 26,75 zł od kazdych 10 tys. ubezpieczenia.

altreus. Nie potrafisz czytać OWU.

a

Jednak w razie wyplaty świadczenia okaze się,ze koszt ubezpieczenia jest o wiele wiekszy i stanowi cała składkę.

Natomiast
alterus / 212.76.37.* / 2010-07-12 15:31
lezdrub, bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie. Teraz już rozumiem jak to policzyć. Jednego wszak w dalszym ciągu nie rozumiem... OWU mówi wyraźnie o ilorazie a nie iloczynie! Ilorazie liczby z tabeli odpowiedniej do płci i wieku ubezp. i kwoty 10000 PLN. Co przez co zatem należy podzielić?

Bo że pomnożyć później przez SU to już po Twoim poście zrozumiałem.
lezdrub@interia.pl / 79.185.80.* / 2010-07-12 16:20
Ten iloraz, to wlasnie ten wspolczynik da mężczyzny w wieku 35 lat - 1,44/10000
I on sie zmienia wraz z wiekiem wg tej własnie tabeli. Co rok jest droższy.

A agenci mowia klietom,ze koszty ubezpieczenia bedą maleć, a to jest nieprawda i oni dobrze o tym wiedzą.

produkt jest skomplikowany w wyliczeniu tych kosztów i wiekszośc klientów nie jest wstanie tego sobie obliczyć
I rzecz druga w praktyce ubezpieczenie kosztuje cała skladkę.

I na tej ich nie wiedzy żeruja agenci i firmy ubezpieczniowe.

Wiele razy tu pisałem,aby ludzie takich produktów nie kupowali.
Ubezpieczenie najkorzystniejsze jest czystoochronne. Ono mniej kosztuje.

Inwestycje należy robic w oddzielnych programach .

Wówczas klient jest panem swoich decyzji,a nie niewolnikiem firmy ubezpieczeniowej.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
.
EME / 83.5.98.* / 2010-07-12 18:10
lezdrub gdybys znal zasade funkcjonowania polisy to bys czegos takiego nie pisal

A agenci mowia klietom,ze koszty ubezpieczenia bedą maleć, a to jest nieprawda i oni
dobrze o tym wiedzą

Koszt ochrony jest wyliczany z roznicy pomiędzy sumą ubezpieczenia a wartoscią rachunku.Dlatego koszt ubezpieczenia maleje.Proste.
I agenci maja racje.
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2010-07-12 21:16
Eme. Wartość polisy rośnie wolniej niz koszty ryzyka.
Na dowod tego zrób sobie symulacje komputerowa, gdzie skladka bedzie jednakowa przez załużmy 30 lat i okaze sie ze polisa w pewnym momencie pada.Brak srodkow na pokrycie kosztów ryzyka.Mowie tu o wariancie max czyli najwyższa suma ubezpieczenia do danej składki.

Eme. Prubujesz to badziwie bronić,ale prawda jest taka badziwie, to zawsze badziwie.

Dobry produkt, ani nie trzeba reklamować, jak równiez krytyki się nie boi.

Dobry produkt obroni sie przed każda krytyką.
eme / 83.5.98.* / 2010-07-12 22:40
lezdrub Jozek kto probuje bronić?? Nie potrafisz merytorycznie rozmawiac i zapatrzony jestes w siebie i w to co masz dla klienta.

Na dowod tego zrób sobie symulacje komputerowa, gdzie skladka bedzie jednakowa przez
załużmy 30 lat i okaze sie ze polisa w pewnym momencie pada.Brak srodkow na pokrycie
kosztów ryzyka.Mowie tu o wariancie max czyli najwyższa suma ubezpieczenia do danej
składki.

Czlowieku opamietaj sie. Jezeli masz inna oferte to pokaz mi polise indywidualną w ktorej przy stalej skladce przez 30 lat jest zachowana suma ubezpieczenia z dnia podpisania umowy a skladka nie bedzie indeksowana..Oczywiscie nie chodzi o ubezpieczenie terminowe ani grupowe.

Wartość polisy rośnie wolniej niz koszty ryzyka

Chyba za duzo wypiles , nie masz bladego pojecia.
Za wiele informacji ci nakladli o konkurencji do tego twojego pustego łbą że nie potrafisz sie w tym wszystkim rozeznac i ogarnąć.Jestes za cienki na merytoryke tak jak Komunorowski.
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2010-07-12 23:54
Eme. Nie czytałes moich ofert..Przeież podję warunki, tu na tych forach gdzie klienci placa stałe jednakowe skladki.Wystarczy,że przejdziesz 3,4 pozycje nizej (lista tematów)
I nigdy nie ma indeksacji.

Mnie nikt nie może nic wkladać, bo ja żadnych przygłupów nie słucham.Szkoda czasu.
Ja żądzę sie swoim rozumem.
Dlatego tez nie głosowałem na Komorowskiego. Bo on i jego ekipa, to moze robic wode z muzgu takim jak ty.
Ja doskonale pamietam zapatrywania poszczególnych polityków i ich słowa i ich czyny.

I prosze Eme, abyś bez argumentow mnie nie obrażał.
To własnie ty zachowujesz sie jak Komorowski.

Ja zdania nie zmieniam i słowa dotrzymuje.
Wszyscy moi klienci o tym sie doskonale przekonali.


A z ta symulacja to jest fakt. Podaj e-mail to ci wyślę symulacje na programie Aviwa.
lezdrub@interia.pl / 79.185.104.* / 2010-07-11 18:57
Eme. A nie uwazasz, ze to firma jest zobowiazana klientowi podać wszystkie koszty.
Przynajmniej raz do roku.
Pewna czesc firm tak robi.
Niektóre podają wszystkie co do grosza.

Czemu Aviwa tak nie robi ?????
eme / 83.22.9.* / 2010-07-11 21:12
lezdrub zapytaj AVIVY nie mnie
Oborowy / 79.185.104.* / 2010-07-12 00:06
Ja nie musze pytać. Nie mam takiej potrzeby.
To ty tutaj wskazujesz,aby klienci pytali.
Widziałeś. Ja co sprzedaje ubezpieczenia, to ceny podaje nawet tu na forum.

A kitu proponuje,aby klienci nie kupowali.
Kit niech sobie prezesi tych firm kupuja i niech sami ten kit sprzedaja.

Gdyby agenci tego kitu nie sprzedawali, to i firmy by nie sprzedały.
Nie wiem czy wiesz. W nowych typach okien kitu juz nie dają.
FC / 83.143.141.* / 2010-06-12 20:14
czym prędzej zrezygnować póki coś jeszcze na niej jest.
i przenieść środki na coś co będzie zarabiać a nie tracić
i tutaj oferuję niezależną pomoc w wyborze
zrobić jedną umowę stricte zarabiającą w formie ubezpieczenia do życia, a drugą ubezpieczenie na życie. za 30 PLN będzie na 100 000.
tudzież przedyskutować bliżej temat, jakie są oczekiwania i jaki był cel zawarcia tej umowy?
proszę o kontakt mailowy na oferta@financecontrol.pl wszystko dokładnie wyjaśnię.
jarek - Aviva / 85.221.156.* / 2011-01-01 18:13
nie możesz nakłaniać klienta do rezygnacji z polis innych TU - to nie jest etyczne;)

Najpierw zapytaj o powody zawarcia polisy, potem jeśli jesteś "normalnym" doradcą, powinieneś podać rozwiązania problemu.
Doświadczenie podpowiada mi, że masz wysokie prowizje i każde nawet śmieszne grosze są dla ciebie najważniejsze.
To klient podejmuje decyzje nie ty człowieku.
Co powiesz jego rodzinie, kiedy stracą prace a on "zaśnie" a inwestycje z powodu kryzysów zostana skonsumowane?
Polisa na życie z samej definicji nie jest dla ubezpieczonego, ma za zadanie zabezpieczyć byt rodziny, jeżeli go zabraknie.

Bądź człowiekiem a nie tylko sprzedawcą!!!
oborowy / 79.185.72.* / 2011-01-01 23:46
Suchaj chłopcze.
Polisa na zycie ma być czystoochronna i ona ma zabezpieczać w razie choroby, wypadków, lub utraty życia. I tylko takie polecam swoim klientom.

jezeli klient chce inwestować , to polecam programy czystoinwestycyjne.

wie za co płaci i wie czego możee oczekiwać.

aviva i jej programy sa wypaczeniem tych zasad.

Zapewniam Cię, ze zaden mój klient nie ma tu pretenzsji na tym forum.
Ja daje klientom czyste rozwiązania, a nie żłudzenia.

Nieetyczne to jest sprzedawanie kitu dawa w jednym.
jarek - Aviva / 85.221.156.* / 2011-01-02 11:32
Doradca powinien słuchać.
Równiez czytanie ze zrozumieniem to istotna rzecz, nieprawdaż?

PS. Zerknij proszę na ostatni post w tej dyskusji i może wtedy oczy ci się otworzą a jad, którym zioniesz uleci.
oborowy / 79.185.87.* / 2011-01-06 21:28
Twierdzisz,że ubezpieczenie Nowa Perspektywa jest dobrym rozwiazaniem dla klienta???
Ja jestem wstanie skasować ja tojemu klientowi w twojej obecności i zastapić ja nowymi rozwiazaniami, które te rozwiazania będa korzystniejsze dla klienta.

I nie bedziesz miał żadnych argumentów aby obronić to twoje CUDO.

Ty chociaż wiesz jakim produktami dysponuje konkurencja ???

Jezeli ty praawdę nazywasz jadem, to twoja sprawa.
Oborowy / 79.185.104.* / 2010-07-11 19:02
FC piszesz głupoty.Ale jak cie o fakty pytają to nie reagujesz.. Na e-mail tez nie podajesz tej firmy i tego produktu o którym tu fantazjujesz.
Oborowy / 79.185.73.* / 2010-06-13 10:00
FC.W jakiej to firmie, bedzie to ubezpieczenie na życie na 100 tys za składke 30 zł/m.
Mogę prosić o nazwe firmy i nazwę produktu ubezpieczeniowego.
GRAŻYNKA WROCŁAW / 83.3.8.* / 2010-06-10 14:26
prosze zrezygnować wpłaciłam do comnerial 10,000 przez dziesięć lat a jak chciałam wycofać pieniądze to tylko wylacili mi 5,000 umważam ze jest to nie fer od firmy
m4573r / 85.222.18.* / 2010-04-16 17:20
Wiecie co? Wsadźcie sobie te swoje "produkty" i w zeszyt, bo ja lepszy produkt codziennie rano na sedesie robię. Czy rezygnować z polisy - nie wiem. Kwestia wysokości strat. Ważne, by jej nie zawierać. Wystarczy oszacować koszty ubezpieczyciela i porównać z jego wynikami finansowymi - widać jak na dłoni, że będą rąbać dotkliwiej, niż komary, bo ktoś musi zapłacić za nowy garniturek, telefonik, samochodzik służbowy i dwie tony ulotek na dobrym papierze. Takie prawo przyrody - ktoś musi być jedzony, żeby inny mógł być tym jedzącym. Żyjemy w ciekawym kraju i w ciekawych czasach, więc jak ktoś mi oferuje za 200zł/m-c cuda na kiju, to ode mnie może dostać tylko odcisk podeszwy na pośladku. Za 200 zł można mieć bezpieczną przyszłość, ale nie swoją.
lezdrub@interia.pl / 83.5.178.* / 2010-04-17 02:38
m4573.Spodobała mi sie twoja wypowiedź. Za 200 zł/ m można wykupic dobra polise czystoochronna która zabezpieczy byt naszej rodzinie na wypadek W.
NP wypłatę 300 tys. zl
m4573r / 85.222.18.* / 2010-04-18 17:23
Cieszy mnie to niezmiernie, choć wywołuje cień podejrzenia o hipokryzję.
Tak, można wykupić polisę, ale wypłata odszkodowania z tej polisy to temat zupełnie oddzielny. Umowa jest tak skonstruowana, żeby minimalizować ryzyko ubezpieczyciela, a takie minimalizowanie ryzyka to wyłączenia, zastrzeżenia, zmienne wskaźniki i odwołania do innych dokumentów, które są próbą redukcji prawdopodobieństwa wypłacenia odszkodowania w pełnej kwocie. Dzięki temu, dodatkowo, analiza prawna umowy ubezpieczenia graniczy z cudem. Kiedyś próbowałem uzyskać do analizy taką umowę in blanco, razem z dokumentami, do których się odwołuje. Okazało się, że umowę in blanco mogę przeanalizować tylko na miejscu, natomiast agent "nie miał dostępu" do tekstów dokumentów, do których odwołania znalazły się w tej umowie. Musiałbym pisać podanie do ubezpieczyciela o udostępnienie, a to wiąże się z kosztami i czasem, więc nikt tego raczej nie robi (a szczególnie ja, bo lepiej po prostu nie podpisywać, niż się męczyć), a to umożliwia takie manipulowanie treścią, że może się okazać, że ubezpieczenie nie dotyczy mnie, tylko kota, a jest nie na wypadek śmierci, tylko wścieklizny. Niestety, przyjacielu, są jeszcze ludzie na tym świecie, którzy twardo stąpają po ziemi i wyznają zasadę "kochajmy się jak bracia, a liczmy jak Żydzi". Dopóki nie mam od razu czarno na białym napisane na papierze, który mogę dać prawnikowi do analizy, a potem wrócić i powiedzieć "te papiery podpiszemy", to na nic takiego nie dam się naciągnąć. Z resztą, szkoda czasu na te dyskusje.
lezdrub@interia.pl / 83.28.254.* / 2010-04-27 00:06
M 4573r. Proszę podac e-mail na moja skrzenke internetową i wyślę wszwlkie dane ubezpieczenia o którym napisalem łacznie z warunkami OWU.

Bedzie Pan miał możliwość przedykutowania owych warunków ze swoim prawnikiem.
Chce Panu tylko oznajmić, ze wielu prawników, prokuratorów i Policjantów juz ta polisę posiada.

Prosze o tak niewiele. Tylko o e-mail na moją skrzynke pocztową, lub o tel. 600 942 367.


Bedzię sie Pan mógł przekonać ,że dobre ubezpieczenia też na rynku, ale są to unikaty.

Wiekszosci sa sprzedawane badziwia.Agent ma dobra prowizję i takie proponuje klietom.
Co mu firma każe, to on to sprzedaję.
doradca aviva / 89.72.238.* / 2010-02-16 01:23
Jesli potrzebujesz pomocy z polisa w Avivie zapraszam do kontaktu 501767632 postaram się pomoc i zaproponowac nowsza polise jestem agentem Avivy.
gsc / 83.13.18.* / 2010-02-15 21:19
ubezpieczenie to przede wszystkim ochrona. Każda firma ma jakies tam karencje itd. Ja bym ja zostawił,ewentualnie skontaktował sie z agentem,zeby ją troszkę zmienić,bo pewnie masz jakąś starą. Pzodrawiam
Konrad12 / 89.229.48.* / 2010-02-10 18:05
Witam, mam polisę Absolwent od 4 lat i właśnie dostałem rozliczenie coroczne. Tak jak się spodziewałem nie zrównałem się z wartością wpłat. Powiem szczerze, ze problemem u mnie jest liczba jednostek (fundusz mam dynamiczny i zrównoważony ich kursy sprawdzam często, więc spadki i wzrosty są mi znane). Natomiast liczba jednostek jest różna z roku na rok tak jakby ktoś tym sterował, abym nie miał za dużo. W 2008 jest 72 jednostki, a za 2009 53 jednostki. Wspomnę że jest to wartość przez którą mnożę wartość czyli moje pieniądze. Mam pytanie może do jakiegoś agenta CU czy jest jakiś przelicznik. Czy mogę gdzieś regularnie sprawdzać jaka jest liczba jednostek na koncie. Bo po 4 latach polisy mam wrażenie, że ktoś utrzymuje polisę w ryzach, abym jej nie wykupił bo tak co roku mam nadzieję "może za rok będzie lepiej ... i nie jest znowu brakuje aby wyjść na zero"
nin / 88.199.234.* / 2010-12-29 20:01
po 10 lattach dostaniesz mniej niż wpłaciłeś .wiem to z własnego doświadczenia
lezdrub@interia.pl / 83.5.178.* / 2010-03-06 22:18
Mogłbyś sprawdzać, gdybyś miał dostep do rachunku przez internet.
Ale w Aviva w tym programie takich możliwośći nie ma.

Nie wiem po co ludzie zakładaja sobie tego typu programy.
Konrad12 / 89.229.48.* / 2010-03-03 20:28
Witam, jestem po rozmowie z moim agentem. Tym razem się przygotowałem i niestety tym razem agent taki pewny siebie nie był. Znowu zaczął pokazywać mi słupki zysków, jednak jak poprosiłem czy jest możliwość wydrukowania sobie tych rewelacji oczywiście była odmowa, bo rynek jest zmienny. Więc pokazałem swój wcześniej przygotowany wykres (z Excelem nie mam problemu) i przedstawiłem moją wizję na dotychczasowych wynikach. Zaproponowałem druk z tego i umowę jak przez 3 najbliższe lata będzie tak jak w jego wykresie oddam mu nadwyżkę, w przeciwnym razie on doda mi to, czego ja nie otrzymam, a jest na jego wykresie. Jak tak się w żarach bujaliśmy spisywałem sobie w ukryciu jego rewelacje!. Później przyszedł czas na szczerość, to co wcześniej pisałem, nie wierzę w zyski. Za dużo w tym wszystkim jest tajemnicy i dopóki nie będzie przejrzystości to cały czas będzie kulało. Najpierw firma musi się nachapać, później coś tam dorzuca, tylko nie za dużo bo ucieknie, tak na styk go trzymać, aby mu się nie chciało, aby myślał - czy warto? Jedyny plus tego to ubezpieczenie na określoną kwotę, chociaż tu też mam obawy, czy żona nie musiałaby, któregoś z nas głowy odciętej przynieść, że już nie oddychamy. Jeszcze rok poczekam :-) a nóż widelec! może coś drgnie i tych jednostek więcej będzie. Nie odradzam i nie proponuje indywidualne podejście. Ale warto przed podpisaniem poczytać i pogadać z kimś zaufanym i bezstronnym. POZDRO
asiorek2010 / 94.42.42.* / 2010-03-07 19:54
w twojej sytuacji, czy to zlikwidujesz teraz, czy za rok, jeden grzybek. tutaj zawsze wygrana bedzie firmy ubezpieczeniowej, bo zawsze ciebie oskubia z twojej forsy. zlikwidowalbym to w diably i zapomnial.
seer / 78.88.190.* / 2010-02-06 00:51
A co ja mam zrobić ????? Wpłacam od 2 lat 170 zł na tą cholerną "nową perspektywe" razem z wypadkowym itp, sama doszłam do tego że to nic nie warte, teraz okazuje się że nie mogę zrezygnować przed upływem 3 lat ???? a nie mam zamiaru wpłacać im przez kolejny rok 2 tyś zł - co robić ????? lezdrub, jakieś porady ? poważnie pytam, mogę to g. w ogóle rozwiązać przed upływem 3 lat ?????????
lezdrub@interia.pl / 79.185.89.* / 2010-02-06 21:50
seer. Tak możesz to gówno rozwiazać.Ale przed upływem 3 lat zero zwrotu z tego ubeza pieczenia.PO trzech latach też nie bedzie więcej niz 50% z tego co wpłacisz w trzecim roku

seer. Przeczytaj ile Aviva oskubała cię na kosztach obsługi.
Tam na polisie pisze jaki jest procent alokacji ze składki przez pierwsze dwa lata życia tej polisy.
Im młodsza osba tym skubia ja bardziej. Do 30 lat kasują 80% + koszty administracyjne 8,5 pln/m.a pózniej jeszcze naliczaja koszty ryzyka i nie zostaje nic po pierwszych dwóch latach, a w wielu przypadkach rachunek jest na minusie.

prosze podać e-mail a w nim dane wiek, czy chce mieć pani ochrone ubezpieczeniową. czy chce pani tylko odkładac kapitał, czy obie te funkcje są dla pani ważne.

Po takich danych podam pani rozwiązania pani problemów.
Można też zadzwonić tel 600 942 367.
seer / 78.88.190.* / 2010-02-07 00:26
jutro skrobnę maila - do ciebie - dzięki za odp. pzdr.
kasia10.1982 / 91.94.148.* / 2010-01-18 21:24
zgadzam sie z porzednikiem, mam polise w hdi i agenta który sie tym zajmuje, przeszłam z ING teraz nareszcie wiem wszystko i wiem że moge sie do kogoś zwrócić, a przede wszystkim mam taniej i wiem co mam
Wiechs / 81.219.53.* / 2010-02-04 19:31
Mogę udowodnić, że zawsze bardziej się opłaca oszczędzać samemu niż poprzez jakieś Commerciale itd. Tylko w wyjątkowych przypadkach jest odwrotnie. Powtarzam w WYJĄTKOWYCH !!! Sam to przerabiałem. Znajomy agent CU namówił mnie na oszczędzanie "na starość".. Tysiące słów i zero konkretów. Po dziedięciu latach sejm RP zmusił CU i inne tego typu instytucje aby informowały swych klientów o sumie zaoszczędzonych pieniędzy. Podsumowanie wypadło tragicznie. Przez ok. 10lat,
wpłat moich było na sumę ok. 24000zł a na koncie" na starość" było ok. 15000zł.
maja14.35 / 79.186.214.* / 2010-02-04 19:17
Właśnie zastanawam się nad wykupieniem polisy ABSOLWENT dla córki .Czytam,czytam i coraz większe mam wątpliwości czy warto zafać CU?
Uleczka.sz / 88.156.129.* / 2010-03-03 15:58
Odraaaadzam!!!! Sama wpłacam przez 9 lat co kwartał po 300 zł. Ile z tego mam? Szkoda słów. Nawet nie mam kwoty którą wpłaciłam! Lepiej załozyć lokatę ! Przynajmniej nie stracisz! A zarobisz - wprawdzie niewiele-ale pewne!
lezdrub / 79.185.87.* / 2010-01-15 18:10
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
ktosik / 81.210.72.* / 2010-01-05 19:20
najlepiej zaproś jakiegoś niezależnego doradce finansowego, choćby open finance albo FSM, czy cokolwiek innego i żeby Twój opiekun z CU też przyszedł. niech sie pokłucą. gwarantuje że CU przegra. na Twoim miejscu wrzucił bym 130 zł w polise inwestycyjną choćby w hdi, a 50 na ubezpieczenie na życie. powinno starczyć żeby suma ubezpieczenia byla koło 50000. kwote polisy wpłać na jakiś ok fundusz, ewentualnie wrzuć to na konto dodatkowe w najlepiej w Axie(jeśli tam będziesz wpłacać to 130 zł, tyle że u nich minimalna wplata to 200), bo mozna kożystać z tych pieniędzy bez żadnych opłat przy wpłatach i wypłatach. setki możliwości, CU wypadnie przy tym słabo, bardzo słabo
Maja 1234 / 79.162.34.* / 2009-12-13 11:53
wszyscy namawiają Cie na rezygnację a czy jest sens, zaproś do domu swojego opiekuna polisy i porozmawiaj z nim na ten temat, tu konkurencja czyha tylko aby upadła polisa i nie interesuje ich czy na tym stracisz czy nie ...zastanów sie
lezdrub / 79.185.87.* / 2010-01-16 01:15
Dbrze dradzasz Maja.To przeciez widać jak opiekun doradzał. Madaszka rezultaty widzi, a ty jej doradzasz aby dalej z nich korzystała.
skalak / 217.153.177.* / 2009-09-02 10:27
Ja zrezygowałam po 12 latach. I co? Wpłaciłam ponad 12.000 zł, a dostałam z powrotem niewiele ponad 10.000 zł (ok. 1800 zł zabrano). Czuję sie oszukana. Tym bardziej, że chciałam zlikwidować polisę w 2007 roku i doradca przekonał mnie, aby nie rezygnować, bo przepadnie mi premia na 10-lecie polisy. Żałuję, że nie zapytałam jak to będzie kwota(może tylko symboliczna złotówka?), bo po 12 latach wypłacić mniej niż się wpłaciło to jest granda. Tym bardziej, że portfel miałam raczej bezepiczny, a na giedzie nie było krachu jak w latach 30. XX wieku. Poza tym ponad 10.000 zł pracowało na polisę w 2007 roku w momencie dużych wzrostów giełdowych i jakoś nic nie przyrosło. Ciekawe, prawda? Więc nikt mi nie wmówi, że gdybym te pieniądze lokowała w lokatach bankowych to w momencie nieszcześcia losoweo miałabym mniej. Mam wrażenie, że moje pieniądze i polisa nie pracowały na mnie i moją polisę, a na zarządzających CU. Więcej nie dam się oszukac i innym też to radzę. Lepiej lokowac pieniądze samemu i nimi obracać
Nikt ważny / 82.160.207.* / 2011-09-09 11:57
szanowna Pani, a czy przez te 12 lat firma nie udzielała pani ochrony?
A gwarantowana suma ubezpieczenia? To miało być za darmo?
Fajnie by było tak, gdy nic się nie wydarzy, pieniądze z zyskami do portfela, ale w razie tragedii wypłacić kasę większą niż się wpłaca.
Nie macie pojęcia o czym piszecie.
Sama nazwa polisa, chroni w razie jakiegoś nieszczęścia. Taką ma rolę.
Jeśli kupiła Pani polisę, z myślą o inwestycji to fakt, może się Pani czuć oszukana.
Typowi Polacy, nic nie dać, ale wycisnąć krocie.
Tak się nie da , sami dobrze o tym wiecie, aby coś wyciąnąć trzeba włożyć.
A u Pani dopiero teraz wzrastała by wartośc, koszty już wszystkie Pani opłaciła, wycofując, zrobiła pani firmie prezent.
Zamiast emocji, lepszy rozsądek.
maxada / 91.208.10.* / 2010-04-26 16:22
zawierając polisę na życie. trzeba zaznajomić się z warunkami poszczególnej polisy. bo jeśli zawierała Pani ubezpieczenie z ochroną która zabezpieczyła pani rodzinie byt w razie gdyby Pani zabrakło, to za tą ochronę przez pierwsze dwa lata T.U. pobrało opłatę. bo nikt nie zagwarantuje Pani za przypuszczalnie 200 zł. opłaty miesięcznej na sumę ubezpieczenia 200.000zł. gdyby Pani w dwa dni póżniej zabrakło. rodzina{ osoba uposażona} otrzyma 200.000zł. Nikt nie wypłaci takiej sumy za darmo. tu jest opłacone ryzykojakie ponosi T.U. np.1800:24miesiące-jest to opłata polisowa= 75zł
czlowiek z gor / 195.116.127.* / 2010-01-15 23:51
Moja droga mowisz ze stracilas pieniadze, a mialas zagwarantowane swiadczenia od reki ciesz sie ze cale szczescie nic ci sie nie stalo... Skomentowala bys ze dobrze wyszlas na polisie gdybys odeszla z tego swiata bo wyplacono by swiadczenie twojej rodzinie o Niebo wieksze anizeli wplaone skladki.. Placilas za ochrone
Wiechs / 81.219.53.* / 2010-02-04 19:47
W identycznej sytuacji byłem. Po 10 latach zrezygnowałem z CU i otrzymałem ok. 60% tych pieniędzy, które wpłaciłem. Na pytanie, czemu tak to się stało usłyszałem proste wyjaśnienie:
- z moich składek potrącano bardzo duży procent na polisę NW ( tą informację sprytnie przemycono przy podpisywaniu umowy). Powiedziano mi, że jestem PECHOWCEM, bo gdybym stracił rękę albo chociażby kciuka - bo wtedy byłbym bogatym człowiekiem ;-)
gaga120 / 83.23.165.* / 2010-02-02 22:58
no na bank CU sie kwapi do wypłacania... jakoś nie widzę tu pochlebnych opinii ludzi którzy skorzystali i zarobili na tym kokosy....... wszystko ładnie pięknie wygląda tylko na papierze a jak przyjdzie co do czego i zaczną analizować przypadek to zawał będzie skutkiem choroby którą ubezpieczony 'zatail' i uposażonym nie należy się nic!
rafifi / 221.6.196.* / 2010-04-14 07:59
No w moim przypadku akurat CU śpieszyło się z wypłatą odszkodowania, choć nikomu nie życzę zerwania ściegna Achillesa. Odszkodowanie wypłacono w 2 ratach, dwukrotnei też musiałem stawić się do lekarzy wskazanych przez CU. Dzięki temu odszkodowaniu suma wpłat jest zbliżona do zgromadzonego kapitału plus kwota odszkodowania. Ale minęło dopiero 5 lat od zawarcia PLUSa i mam nadzieję, że będzie lepiej. A mam takie pytanie: czy ktoś na forum może się orientuje czy można moją polisę PLUS z 2005 i polisę żony (też PLUS z 2008) zamienić w jedną polisę Nowa Perspektywa? Z góry dziękuję.
lezdrub@interia.pl / 79.185.111.* / 2010-04-14 12:15
rafifi. Można zamienić te polisy na lepsze w innej firmie.
Tel 600 942 367.
rafifi / 221.6.196.* / 2010-04-15 02:29
Z CU/Aviva nie zrezygnuję, bo jestem zadowolony z ich produktów. No może nie jestem do końca zadowolony z OFE, ale z drugiej strony obecnie nie wpłacam żadnych składek, a odłożony kapitał jest niewielki (większość czasu praca poza PL). Ale reszta produktów mi odpowiada i nie zamierzam rezygnować. Co najwyżej to zastanawiam się nad lokowaniem nadwyżki kapitału w inne instrumenty, ale w tym przypadku z horyzontem max 5 lat.
lezdrub@interia. / 79.185.74.* / 2010-06-08 10:20
rafifi. Nie osmieszaj się, ze masz dobre rozwiazania w Aviva.
Ty chyba nie spotkałes do tej pory dobrych rozwiazań.

jezeli dla ciebioe polisa dwa w jednym jest dobrym rozwiazaniem, to chba dobrze nie przeanalizowałeś warunków OWU tej polisy.

Takie rozwiązania jak ty masz w tej polisie UU plus w Avia w sprzedaży ubezpieczeń grupowych sa prawnie zabronione.
Jak sadzisz dlaczego są zabronione ??? Skoro twierdzisz,że są tak dobre ??
eme / 83.22.20.* / 2010-06-08 14:03
lezdrub

akie rozwiązania jak ty masz w tej polisie UU plus w Avia w sprzedaży ubezpieczeń
grupowych sa prawnie zabronione.

Prawnikiem jestes czy soltysem w Wojkowie ???. Skoro tak twierdzisz to udowodnij to.Moze pomyliłes swoj fach i zamiast tutaj trabic o swojej nieomylnosci i doskonalosci tego co sprzedajesz twoje miejsce powinno byc w palestrze?
Podaj ktore zapisy sa prawnie zabronione a wiec niezgodne z prawem.Jezeli tak jest jak piszesz to wiesz gdzie to mozesz zgłosic.Nie badz mięczakiem.
lezdrub@interia.pl / 79.185.74.* / 2010-06-08 17:25
Eme. Spytaj KNF. To ci odpowie.
Aviva poprzednik CU sprzedając takie rozwiazania w Angli jako grupowe przegrał wszystkie procesy w Angli.

Nie wolno wkladac w ubezpieczeniach grupowych składki na cele ochronnoinwestycyjne do jednego wora.

Cześć ochronna musi być oddzielona od inwestycyjnej.
I wyplata na wypadek smierci SU + uzbierany kapitał w czesci inwestycyjnej,a nie jak w UU Plus.Przeczytaj sobie co w tym UUPlus w takim przypadku wypłacaja.

Wiem Eme gdzie to moge zgłosić jezeli spotkam UUplus sprzedane jako ubezpieczenie grupowe. Podam do KNF.
eme / 83.22.22.* / 2010-06-09 13:27
lezdrub błądzisz w swoich postach

Takie rozwiązania jak ty masz w tej polisie UU plus w Avia w sprzedaży ubezpieczeń
grupowych sa prawnie zabronione.

Masz i zgłoś lub przepros.
Lezdrub@interia.pl / 79.185.96.* / 2010-06-09 15:08
Eme. Idź do lekarza. Ja nie jestem ci wstanie pomódz.
Co mam?/ Co mi niby dajesz??
eme / 83.22.20.* / 2010-06-10 07:40
znalazles klienta z Plusa w ubezpieczeniu grupowym to go zglos do KNF tak jak obiecales
Lezdrub@interia.pl / 79.185.97.* / 2010-06-10 13:05
Eme ja napisałem, że znlazłem ??
Ja napisałem ze tak skonstruowane ubezpieczenie jak UU plus jest prawnie zabronione.

Ze w polisach ochronno-inwestycyjnych grupowych musi być podział składki na część ochronną i inwestycyjną.

Proponuję, abyś dokladnie czytał i nie wypisywał bzdur.
cerberr / 81.190.246.* / 2009-12-01 08:58
Czasem się zastanawiam czy takie komentaże to ludzie piszą specjalnie jako prowokację czy to tak naprawdę.
Po pierwsze polisa na życie nie jest po to żeby nią zarabiać tylko po to żeby za 40 lat kapitał na niej zebrany był na tyle wysoki, żeby nie ponosić kosztów ubezpieczenia na życie,które jak wiemy z wiekiem drożeje a po drógie może być spożytkowany jako rezerwa zamiast ubezpieczenia zdrowotnego, które na stare lata bardzo się przydaje a jest ch.. drogie.A jak się nic nie stanie to będzie dodatek do emerytury.
No ale jak ktoś zakłada polisę na życie po to żeby inwestować to coś jest nie tak.
Ludzie zacznijcie myśleć, jak waszym zdaniem polisa na życie jest do inwestowania to do czego są fundusze inwestycyjne!!! ?
(i niech mi nikt nie mówi, że fundusze potraciły, bo fundusze to nie tylko akcje)
Radzę trochę poczytać zanim się coś kupi a nie wieżyć ślepo agentowi bo jeden powie prawdę drugi będzie czarował.Dobrym pomysłem jest też zadzwonienie na infolinię gdzie rozmowy są nagrywane i zabytanie czy dany produkt, który zamieżamy kupić jest inwestycyjny czy też nie.
No i można by tak pisać 2 godziny ale szkoda mi na to czasu.
lezdrub@interia.pl / 95.49.253.* / 2010-02-16 16:37
Cerberr. Ludzie jak kupuja ubezpieczenie na dom , lub samochód, to nie oczekują na jakś uzbierany kapitał.
I podobnie by było gdyby firma ubezpieczenie na życie sprzedawała jako ubezpieczenie-czysta ochrona.
Natomiast inwestycje kapitałowe, jako inwestycje kapitałowe i wówczas nie byłoby niejasności.
Natomiast fimy sprzedaja to jako produkt powiazany i klient nie wie ile kosztuje ochrona, a ile mu sie odkłada na kapitał

I rzecz druga że w tych umowach dwa w jednym sa zapisy,które stawiaja klienta na przegranej pozycji od chwili wystawienia polsy.Płaci za rybki i akwarium,a otrzyma ,albo rybki albo akwarium.

Dyskusje w tym temacie mile widziane. Mój tel.600 942 367
sachem / 89.171.54.* / 2009-12-09 01:11
komentaż wieżyć, drógi. zamierzać to są kwiatki ortograficzne specjalisty od ubezpieczeń
ity / 79.162.179.* / 2010-01-15 12:25
może z błędami ale pisze prawdę , to jest ubezpieczenie na życie lub dożycie z funduszem inwestycyjnym . Ubezpieczamy samochód , mieszkanie , i za to płacimy , a życie to za darmo ? Fakt jak była moda na te ubezpieczenia to przedstawiciele firm ubezpieczeniowych obiecywali złote góry ( podobnie jak politycy przed wyborami ) a my polacy w to wierzymy , więc nie możemy teraz mieć pretensji do całego świata .
Wracając do tematu , cu przesyła nam informacje ile jednostek swoich funduszy jest na naszym koncie (wartość wykupu polisy ) i wartość ta rośnie długoterminowo , więc nie ma dużego zysku po kilku latach . A najlepiej 10 lat tu, 5lat tam itp , to dopieto bedą zyski :) nikt nic nie robi za darmo wszedzie sa prowizje , i na początku zazwyczaj największe . Sprawdz czy nie narobiłem błędów bo jestem tylko mechanikiem . :)
lezdrub / 79.185.81.* / 2009-12-06 19:00
cerberr. Polisa ma być czystoochrona. tak jak ubezpieczenie samochodu, lub domu.

Wówczas taka polisa mniej kosztuje i klient wie że jest ona kosztem.

kapitał ma być inwestowany poprzez ttypowe programy inwestycyjne:fundusze inwestycyjne, giełda, programy inwestycyjne na funduszach inwestycyjnych z bardzo wąska ochrona- po to tylko by mozna było dokonywać konwersji miedzy funduszami bez podatku.


Jezli klient buduje kapital na emeryture to powinien inwestować w IKE- nie zapłaci podatku od zysków kapitałowych

Programy dwa w jednym są do kitu.Typowe badziwia do straty kapitału.
rudzielec / 83.145.147.* / 2009-09-02 21:56
czytam te wszystkie posty i coraz bardziej głupieję. Wszyscy mówicie o "ubezpieczeniu" a ja mam wrażenie że myślicie "inwestycja". To dwie różne sprawy!!!! 12 letnia polisa, składki 12000 to niecałe 100 zł/m-c wykup za 10000- je zeli była to polisa ochronna to całkiem nieźle. Pytanie jak wysoka była ochrona? (dostępna już po wpłaceniu 1-szej składki!!) . Nikt nie zastanawia się ,że towarzystwo ubezpieczeniowe też ryzykuje. Ochrona kosztuje. A wykup polisy był pomniejszony o podatek "Belki". Priorytety trzeba określać przed podpisaniem kontraktu i dokladnie się określić czy chcemy ochrony czy inwestowania, pozwala to uniknąć niezadowolonych klientów i stwierdzeń typu "ubezpieczyciele to oszuści"
lezdrub / 79.185.110.* / 2009-09-02 22:19
rudzielec.Powiem ci prawdę.Tak skonstruowane ubezpieczenia są złodziejstwem.To jest złodziejstwo w białych rekawiczkach.

A pierwsze tego typu ubezpieczenia wprowadziło CU i Ampliko,pózniej ING i cała reszta z PZU włącznie.

Po drugie pieprzysz bzdury. Klient wpłacił 12 tys.zł. Wypłacono mu 10 tyś i twierdzisz,że odprowadzono Podatek.
Od kiedy to od straty jest podatek???
ity / 79.162.179.* / 2010-01-15 12:31
to ty piepszysz bzdury , wpłaciła 12000 i ma wypadek ( hipotetycznie ) a wypłacają 50000 . to jest ubezpieczenie a nie fundusz inwestycyjny więc nie róbcie ludziom wody z mózgu . Jak się nie znasz to siedz cicho i nie gadaj głupot
lezdrub / 79.185.87.* / 2010-01-15 18:01
ity. Przeczytaj co pisal rudzielec.
Moja odpowiedź była do jego postu.

Po drugie ubezpieczenie ma być czystoochronne, a gromadzenie kapitału czystoinwestycyjne. I wówczas wypłata jest 60 tys,a nie 50 tys. Poniał

I teraż jasno twierdzę, że jesteś świeżo upieczony agent, którymu wbito ciemnotę do głowy. Ty sobie dobrze poczytaj te umowy (dwa w jednym)

Ty chciałeś dyskutować z agentem, który sprzedaje najlepsze rozwiązania z rynku w tej dziedzinie????

Widziałeś ubezpieczenie domu, czy samochodu z funduszem inwestycyjnym??????

Musisz sie chłopcze jeszcze dużo nauczyć, aby tu dyskutować.
rudzielec / 83.15.112.* / 2009-09-03 14:02
lezdrub faktycznie pisałam w pośpiechu (chodzi o Belkę), co do reszty to podtrzymuję swoje zdanie i mam pytanie do Ciebie : uważasz, że ochronę towarzystwa powinny dawać gratis, a składkę w całości inwestować?
lezdrub / 79.185.109.* / 2009-09-03 18:28
Nie ubezpieczenie ma być tak jak na samochody i domy (czysta ochrona) bez inwestowania kapitalu.
Inwestowanie kapitalu oddzielne.

Wówczas klient jest panem swoich pieniedzy, a nie niewolnikiem firmy.
madzia :) / 221.6.196.* / 2010-04-14 08:14
Ale mnie agent nie zmuszał do podpisania umowy, nie trzymał pistoletu przy skroni. Więc myślę, że podobnie jest z innymi klientami. Ja jestem zadowolona z polis zawartych w CU, a potem w Avivie. Od PLUSa nie oczekuję niesamowitych zysków, bo to ma być zabezpieczenie mojego męża i dzieci na wypadek najgorszego. Staram się zarabiać na produktach KAPITALNA PRZYSZŁOŚĆ i BONUS VIP. Do tego dochodzą jeszcze TFI Aviva i fundusze w Multibanku (lokaty też czasami zakładam, a fundusze w multi czy mbanku są o tyle lepsze niż Aviva, bo nie ma opłat manipulacyjnych). Ale ubezpieczenie, które nazywa się uniwersalne, a nie inwestycyjne, ja traktuję jako ubezpieczenie, nie inwestycję.

Najnowsze wpisy