Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Czy zrezygnować z polisy w Commercial Union?

Czy zrezygnować z polisy w Commercial Union?

madaszka / 2008-08-15 12:06
Od 6 lat mam polisę na życie w CU. Wysokość składki wynosi obecnie ok . 180 zł. Suma ubezpieczenia 58 000. Suma wpłaconych składek wyniosła ok. 15 000, a wartość polisy wynosi 9000. Zastanawiam się nad rezygnacją z tego ubezpieczenia. Czy ktoś mi może doradzić, czy powinnam wykupić polisę w innej firmie na korzystniejszych zasadach, czy zrezygnować całkowicie z ubezpieczenia?
Wyświetlaj:
zadowolony klient / 62.121.71.* / 2009-06-02 15:41
moge cos polecic....ja kupilam ostatnio polise ubezpieczeniowa od wszelkich wypadkow na terenie calego swiata i kazdej mozliwej okolicznosci, w ktore jest tez wliczone ubezpieczenie na wypadek smierci. super sprawa! nie dosc, wyplacaja od rozszczenia od dnia pierwszego, to tez posiada 40,000 ubez. na zycie. cena ubezpieczenia jest smieszna bo tylko 200zl/kwartalnie! Wiem ze to troche inne niz tylko ubezpieczenie na zycie, ale przeciez mozna zabic 2 ptaki jednym kamieniem...polecam
lezdrub / 79.185.95.* / 2009-06-25 23:42
Jak to milo spotkać takich,którzy sa zadowoleni z wykupionego ubezpieczenia.
cerber8 / 81.190.246.* / 2009-05-20 12:38
Jestem doradcą CU i radzę Ci żebyś coś z tym zrobił jeśli ten agent Cię oszukał i zlikwidował starą polisę zakładając nową.Taki agent to złodziej, może KNF by się tym zainteresował a wtedy byłoby o jednego partacza mniej.
Natomiast jeśli masz tylko zmienione warunki ze starych na nowe a 20zł na koncie więcej jest spowodowane tylko złym doborem funduszu inwestycyjnego, to radzę się trochę wyedukować i porozmawiać z agentem o sposobie inwestowania i jeśli tak jest to zastanów się co piszesz.
cerber8 / 81.190.246.* / 2009-05-20 12:40
nie tu miał być ten komentaż
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 02:28
Zależy czego oczekujesz od produktu. Na pewno nie można go traktować jako inwestycję, bo nie ku temu jest on przeznaczony. Jego zastosowanie jest 1 - zabezpieczenie rodziny sumą ubezpieczenia w przypadku Twojej śmierci, natomiast część inwestycyjna ma Ci w teorii zwrócić koszty poniesione na rzecz takiego ubezpieczenia, po okresie jego wygaśnięcia czy po zerwaniu. Wszystkie te rzeczy ustala się z oferentem umowy na kalkulatorze ubezpieczeniowym podczas 1 waszego spotkania. Okresy są różne w zależności od potrzeby klienta i muszą być poprzedzone dogłębną analizą Twoich potrzeb - najlepiej to po prostu obgadać z agentem czy doradcą finansowym.
Druga strona medalu jest taka, że masz produkt relatywnie drogi, ponieważ z powodu braku wiedzy polskich klientów i pazerności przedsiębiorstw, co niektórzy się pogubili i chęć zysku przesłoniła im niestety faktyczne dobro klienta. Łatwiej też w takim produkcie ubezpieczeniowym z częścią inwestycyjną ukryć duże koszty, bo zawsze można je przykryć 15% zyskiem z funduszu, co też jest brednią. Są też lepiej "płatne" dla agentów, więc chętnie je proponują, "zapominając" o alternatywach lub też bez sensu wydłużają okres ubezpieczenia.
Alternatywą jest ubezpieczenie terminowe (czasem kapitałowe - choć z tym też różnie bywa), w którym bardzo ładnie widać koszty. Można je porównać wybierając opcję najbardziej ekonomiczną lub najbardziej rozbudowaną i zobaczyć co w danym segmencie, w której instytucji będzie najatrakcyjniejszego. Trzeba jeszcze pamiętać o wyłączeniach, bo one tak naprawdę są chyba najbardziej kontrowersyjne i osoba, która nie ma pojęcia łatwo da się agentowi zmanipulować, że jego ubezpieczenie jest panaceum na wszystkie problemy.
Dobrym rozwiązaniem też jest odłożenie samemu pieniędzy, żeby nie "kupować" bez końca sumy ubezpieczenia. Nie każdego natomiast na to stać i nie każdy potrafi to zrobić.

Sama widzisz ile rzeczy trzeba wziąć pod uwagę, dlatego ja osobiście polecam Ci konsultację z dobrym doradcą finansowym, który tak to z Tobą rozpatrzy i podpowie co robić. Sam jestem doradcą finansowym z Warszawy, więc gdybyś była zainteresowana spotkaniem napisz mi maila, umówimy się na dobrą kawę w centrum i Ci podpowiem co robić.

pozdrawiam

ps mam nadzieję, że powiedziałem coś sensownego i że nie jestem oceniany jako konkurencja, która nic konstruktywnego nie powie ;) trochę się znam ;)
ANERKA / 83.4.143.* / 2010-06-04 17:16
A JA POWIEM TAK WG STANU NA DZIEN 04.06.2010--POSIADAM POLISĘ UBEZPECZNIOWĄ PLUS OD 1998, ZACZĘLAM OD 1120, ROCZNIE, OBECNIE 2320,-
ROCZNIE/ JUZ 12-TY ROK/. KWOTA DO WYKUPU 14.540,-, A ULOKOWALAM PONAD 24.000,-, W PRZYPADKU SMIERCI KWOTA UBEZPIECZENIA 45.520,-. MAM 61 LAT, CO ROBIC DALEJ. NIE WIEM.PROSZĘ O RADĘ..
doradtca finasowy / 85.222.86.* / 2010-07-01 09:49
Ponieważ masz produkt hybrydowy inwestycja+ubezpieczenie - i z czego jesteś zdziwiony ???? myslisz ze ktos bedzie cie ubzpieczał za darmo? po prostu agent cię przematolił .......
jak cos to daj znać
Zawiedziony ! / 83.9.37.* / 2009-01-06 17:11
Witam wszystkich.Długo czytałem i zastranawiałem się-10 lat-wpłacone 14000 zł. na konćie 11000-do 09.2008.Za namową agenta zmieniłem na Nową Persp.-podnieśli sładkę na 220 zł.miesięcznie-dzisiai zadzwoniłem do CU-11020zł. 660 wpłaciłem przez 3 miesiące a polisa wzrosła o 20 zł.Muwcie co chcecie-ja dłużei złodziei nie będę utrzymywał.
marimar / 83.23.165.* / 2010-02-02 23:05
popieram! więcej takich ludzi tu potrzebnych... też jestem na etapie rezygnacji.... szkoda zachodu, kasy, zawiedzionych nadziei .......... za te 30 lat też coś wymyślą żeby nie wypłacić tyle ile powinni!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Monika77 / 87.207.33.* / 2009-06-17 15:40
U mnie to samo po 10 zrezygnowaliśmy z mężem z polis(wypadek losowy) niestety nie odzyskaliśmy nawet tej kwoty którą wpłaciliśmy przez ten czas, jesteśmy do tyłu grube tysiące. Odpowiedź jaka otrzymaliśmy to spadek na giełdzie i likwidujemy polisę w nie odpowiednim momencie.
cerber8 / 81.190.246.* / 2009-05-20 12:41
Jestem doradcą CU i radzę Ci żebyś coś z tym zrobił jeśli ten agent Cię oszukał i
zlikwidował starą polisę zakładając nową.Taki agent to złodziej, może KNF by się tym
zainteresował a wtedy byłoby o jednego partacza mniej.
Natomiast jeśli masz tylko zmienione warunki ze starych na nowe a 20zł na koncie więcej
jest spowodowane tylko złym doborem funduszu inwestycyjnego, to radzę się trochę
wyedukować i porozmawiać z agentem o sposobie inwestowania i jeśli tak jest to zastanów
się co piszesz.
Malkeil1 / 83.238.76.* / 2009-01-26 19:02
Nikt CI tu szczerze nic nie napisze:) i nie doradzi, bo podejrzewam, że komentarze daje konkurencja:)
lezdrub@interia.pl / 79.185.95.* / 2009-01-11 16:16
Zawiedziony. W starej Perspektywie a także w ubezpieczeniu Uniwersalnym Plus cu haraczpobierała tylko w pierwszym roku polisy.
W nowej bedzie pobierała dwa lata.
Toteż zawiedzionych przybędzie jeszcze bardziej.

To jest ich obecnie standardowy produkt.

W Nordei za koszty które pobiera Cu w noewj perspektywie kliet w wieku do 30 lat może wykupić polisę na życie z całym pakietem ochrony dodatkowejtj;
- smierć w wypadku ( dodatkowo 100% SU )
- zgon w wypadku komunikacyjnym (dodatkowo 150% SU)
-Zgon w wyniku zawału serca lub udaru mózgu (dodatkowo 100% SU)
- Trwała utrata zdrowi wskutek NW - 500zł za 1%
-zgon partnera ubezpieczonego wskutek NW - 30% SU
- pobyt szpitalny wskutek NW- 400zł za dzień
-pobyt szpitalny z powodu choroby 200zł za dzień
- ciężkie zachorowania( wariant rozszerzonny 30% SU'
To jest polisa, a nie hybryda.
Do tego IKE w Arce i pełne szczęście.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 02:41
a jakie są wyłączenia, może popełnić samobójstwo, może brać narkotyki czy jeździć pod wpływem alkoholu?? Co to jest zgon w wypadku? Co oznacza 1% uszczerbku, napisz co jest np pod 6% czyli 3000PLN (ile ciała trzeba stracić) :) Napisz może co to jest NW wg Nordeii, jakie ciężkie zachorowania, a jak umrze w czasie snu? Jakie są wyłączenia? W czym jest Arka lepsza od Legg Masona, czy raczej chyba jest gorsza ostatnio?? Zanim zaczniesz pisać dowiedz się czegoś o rynku i ofertach ;) i w ogóle o ubezpieczeniach.

Do Zawiedziony: zrezygnuj z tego agenta, zarobił po raz 2 na Tobie i naraził Cię na bez sensu koszty w pierwszych dwóch latach trwania produktu nowego produktu, a powinien Ci go dopiero zaproponować jak skończysz stary (teoretycznie). Poczytaj mój poprzedni post i to samo co wyżej napisz na maila, centrum Warszawy, kawa, powiem Ci co robić. Lubię poznawać ludzi :)
lezd / 79.185.107.* / 2009-01-06 21:03
Zawiedziony zmienili ci z Ubezpieczenia Uniwersalnego Plus.

Popatrz sobie na opłaty wstępne w pierwszych dwóch latach.
Agent zmienił ci na wieksze koszty.

Zamienił ci jedną polisę na złudzenie na drugą podobnie działającą.

Tą co mialęś to mogłeś zachować ubezpieczenie nie płacąc dalej i polisa by dziłala dopóki by starczyło kasy na pokrycie kosztów ryzyka.
Taraz juz takiej możliwości nie masz.

Zostałeś poprostu wyruchany przez dobrze wyszkolonych złodzieji.

Zadzwoń pod mój numer.600 942 367. Dam ci receptę, jak tego agenta uziemić prawnie.
fdsd / 89.72.238.* / 2010-02-16 01:28
lezd widać ze jestes z pzu bo tylko wy takie glupoty wypisujecie bo macie najgorsze ubezpieczenie na rynku ubezpieczeń.i nie naciagaj klientów .
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 02:45
nawet się nie wygłupiaj, wszystko dobrze prawnie jest zrobione, nie naciągaj ludzi na bez sensu telefony. jedyne jak można uziemić agenta to od niego odejść i podziękować Instytucji za współpracę. Mam sporo takich klientów zrażonych i mimo, że dana oferta byłaby dla nich najlepsza to biorą 2 w kolejności i bardzo dobrze - prawo rynku, a produktów jest sporo więc mają w czym wybierać ;)
lezdrub / 79.186.115.* / 2009-01-27 23:14
ppoo. Ty jeszcze mlo wiesz.
Wystarczy zgosić takie szachrajstwo odpowiednim orgnom.
I koniec dalszej pracy w tym zawodzie.
Program można zmieniać tylko na kożyść klienta.
A nie dla tego, aby agent mia większą prowizję.
cwania / 213.25.24.* / 2010-02-23 22:16
ja jestem własnie w momencie decydowania o tym czy podpisać polise, chciałam taka na przyszłość dla córci typowo inwestycujna a agent mi zaproponował nowa perspektywe, z dodatkowymi umowami, na zdrowie dla siebie i dziecka. prawie sie zgodziła ale nie rozumie dlaczego wy wszyscy narzekacie skoro o wszystko mozecie pytac! ja wiem o tym wszstkim o czym wy piszecie po jednym spotkaniu bo ja pytałam mojego agenta.jestem ciekawska i nastawiona na zysk a tu rozczarowanie.... dopiero po 10 latach trwania polisy moje pieniadze tak naprade zaczynaja zarabiac. nie podoba mi sie to bo chce inwestowac a nie sie ubezpieczac. uwazam ze aviva jest dobra ale dla osob chorowitych i pechowych bo wtedy mozna zyskac na odszkodowaniach a polisa moim zdaniem sie nie oplaca!
lezdrub@interia.pl / 83.7.55.* / 2010-02-24 00:27
cwania. Do inwestowania są fundusze inwestycyjne i giełda.
A w awiva tez maja fundusze inwestycyjne i co nie zaproponowal ten agent.
To jakaś fujara,a nie agent.Jakiś młody kot,co nie ma na wszystko uprawnień.

Może byc też tak,ze nie miał limitu sprzedaży z produktu Nowa Perspektywa i chcial wciśnąć na siłę, bo go wyrzucą na bruk.
lezdrub / 79.185.80.* / 2008-12-15 21:06
Madaszka, jeżeli dalej masz ta polsę zadzwoń dostaniesz receptę. skuteczna receptę.
Chorobę już zdiagnozowałem

Mój telefon 600 942 367. Stracisz 2-3 zł, a zyskasz tysiące.
lub napisz e-mail lezdrub@interia.pl
lezdrub@interia .pl / 79.185.77.* / 2008-12-11 00:51
Najbardziej to proponuję powidzieć innym o tego typu produktach tej firmy,aby ini nie musieli sobie zafundować takiego luksusu,
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 02:51
pitolisz chłopie i jeszcze pewno się uznajesz za doradcę. produkt jest jednym z tańszych i lepszych na rynku jeżeli chodzi o wyłączenia. Zależy tylko kto do czego go chce stosować i jak mu zostały przedstawione warunki. corvettą też jest ciężko pole zaorać ale jak się uprzesz to dasz radę.
lezdrub / 79.186.115.* / 2009-01-27 23:25
ppoo.Ty nie znasz wogóle polis innych firm. Wszystko na to wskazuje,co tu piszesz.

Koszty w pierwszym roku w nowej perspektywie wynoszą nawet (90% przez dwa i to maja być mae koszty, to ty chyba jesteś chory. Masz wyprany mózg.
naruto / 88.199.25.* / 2008-12-05 17:50
zrezygnuj,gdyz ta polisa nie przyniesie ci oczekiwanych zyskow
wiecej na e-mail dodakier@vp.pl
tomaszk / 87.206.223.* / 2008-12-02 17:04
Witam,
właśnie otrzymałem pismo rocznicowe ubezpieczenia Młodzieżowa Polisa Przyszłościowa mojego syna, i cóż przyszłość go czeka marna z tą polisą, otóż suma wpłat za 7 lat wpłacania wynosi 4958 zła obecna wartość polisy wynosi 2310 zł a więc odpowiedz jest jedna jutro jadę i rezygnuję z polisy. PRZYSZŁOŚCIOWA Polisa Młodzieżowa w ciągu roku straciła 50%, odradzam naprawdę wszystkim takie polisy lepiej, co miesiąc wpłacić do banku na konto i w ten sposób oszczędzać na przyszłość, niewiadomo przecież, kiedy powtórnie pojawi się taki kryzys, na który zresztą można zrzucić całą winę za straty ludzie i tak nie dowiedzą się prawdy.
Pozdrawiam
Narta55 / 80.48.125.* / 2009-05-27 09:55
Witam ja wplacam na taką samą 3 lata jestem w plecy ponad 500 zł. w/g agenta efekty miały byc po 3 latach teraz sie okazuje ze po 5 do 7 lat. Potem pewnie powiedzą ze po 9-11 i tak w kółko lepiej wplacać na zwykle konto to jest zlodziejstwo!!! Oczywiście zrezygnowałam i czekam obecnie na pieniądze. pomniejszone o 500zł mojego syna.
franc88 / 77.65.53.* / 2009-05-11 22:29
jestem niezależnym DF i nie spotkałem polisy CU na której nie traci się pieniędzy. Koszty "ochrony" są na takim poziomie, że za tą kwote mozna ubezpieczyć dom, psa, kota, auto i rodzinę+NW i mieć spokój. ale trzeba wiedzieć gdzie ;) Absolwent czy MPP to z******** maszynki do robienia siana dla AGENTA. Inwestowanie pieniędzy to inna kwestia. pozdrawiam i sukcesów w rezygnacjach
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-03 18:43
Młodzieżowa polisa przyszłosciowa to największy bubel CU.
Koszty obsługi w pierwszym roku to POnad 75% właty.

To jest,ale dobra przyszłość dla firmy i dla agenta.
Powinien go pan zaprosić do domu.
Powiedziec co o nim pan myśli i o firmie,że tak cudny produkt wypuściła na rynek.

A później kopa i za drzwi.
Malkiel1 / 83.238.76.* / 2009-01-26 19:05
NO pan sobie ulokował pewnie wszystko w akcje, albo jest z firmy konkurencyjnej, jestem doradcą ubezpieczeniowym w commercial union i wiem , że koszty są o wiele mniejsze, a klient sam wybiera w co chce inwestować czy w akcje, czy papiery bezpieczne, klient pewnie zainwestował w akcje a teraz wyzywa firmę, gdyby akcje rosły w górę to by mówił sąsiad zobacz jaki jestem super, a jak przegrywa to mówi ale te CU to są , tak to jest na tym świecie
zawiedziony / 83.9.22.* / 2009-01-27 01:02
NO panie doradco CU-przez dziesięć lat tacy jak pan mieli pilnować moich oszczędności
i doradzać ! Efekt jest taki że z moich pieniędzy dobrze sobie pożyli !A dla takich naiwnych jak ja byłem-guzik !Radzę dla innych też jak najszybciej uciekać z takiej firmy ! Jeżeli odzyskam część co pozostała z CU to ulokuję w banku na IKE-przynajmniej realne procenty!
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 02:58
Powinieneś mieć raczej pretensje do siebie, bo jakbyś poczytał to zarządzać Twoją kasą może tylko w tym kraju może tylko doradca inwestycyjny, problem w tym że trzeba mieć niezłą kasę na początek, żeby zgodził się dla Ciebie pracować. Jak chcesz mieć takiego a nawet swój fundusz to zapraszam na emaila, pośredniczę też w profesjonalnym asset management. Zrobię Ci fajny portfel emerytalny. Samo IKE w banku nie jest dobrym rozwiązaniem.
waterporter / 193.24.24.* / 2008-12-03 11:35
Zapewne ulokowałeś sobie 100% w funduszu Akcyjnym lub Dynamicznym, więc skąd zdziwienie ,że straciłeś 50% skoro od ponad roku na giełdach jest dramat ?
masochista z cu / 212.59.243.* / 2008-12-01 23:37
Witam.
Jestem kandydatem na agenta. Szukam chętnych na pierwsze rozmowy... Chciałbym aby to byli ludzie maksymalnie zaangażowani, więc szukający dziury w całym, wypytujący, wiercący dziury w brzuchu. Śląsk, okolice Bytomia. Albo przekonają mnie że to nie jest dobry pomysł, albo będę miał klientów :) Nie musicie nic kupić. Byle mnie (i mojego kierownika grupy) ktoś przemaglował porządnie. Na pytania na maila też się postaram odpowiedzieć.
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-03 18:47
Ja takich agentów z cu bardzzo często spowiadam w obecności ich klienta.
I to jest ostatnie spotkanie takiego agenta cu z tym klientem.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 03:13
bo jesteś nie wychowany i nie szanujesz czyjejś pracy. Gdybyś rzeczywiście był specjalistą, po prostu pokazałbyś klientowi co do czego służy i złożył mu fajny portfel produktów w zależności od jego potrzeb. CU Nowa Perspektywa naprawdę jest dobrym produktem i w tym segmencie produktów wypada bardzo dobrze, ale bez 2 zdań nie nadaje się do oszczędzania na emeryturę :) Tu ewidentnie się ktoś z prawdą rozminął. Jedynie można wliczyć pieniądze pozostałe po takim ubezpieczeniu jako uzupełnienie zabezpieczenia emerytalnego (zazwyczaj ubezpiecza się najdalej do takiego czasu i inwestuje), tak się robi to na zachodzie. Średnio 1/4 potrzeby emerytalnej może być realnie zaspokojona z takiego produktu, oczywiście jeżeli jest on z głową ułożony.

oj lezdrub zielony jesteś w temacie, napisz do mnie to Cię może wezmę pod swoje skrzydła, jak coś sobą prezentujesz i pokażę co to jest profesjonalny doradca finansowy. Na razie nie doradzaj głupio ludziom ;)

ps jesteś może z Efectu, bo jakoś nick mi się kojarzy z ich forum?
lezdrub / 79.186.115.* / 2009-01-27 23:39
ppoo. Zaden produkt dwa w jednym nie jest dobrem rozwiązaniem dla kienta.
Jest dobrym rozwiązaniem dla firmy ubezpieczeniowej.
Kliet pokrywa koszty ubezpieczenia i gromadzenia kapitalu, a wraziesmierci kapita buduje firmie.
Jeżli wybiera kapital, to traci ochronę ubezpieczeniową.

Powiedz mi jak nazywa sie takie ubezpieczenie, które teoretycznie kosztuje część skladki,a praktycznie kosztuje calą skadkę.

To jest zlodziejstwo w bialych rękawiczkach.
srebrny47 / 88.199.162.* / 2008-10-24 13:06
Moja rada jest taka. Porównaj rożnego rodzaju produkty ubezpieczeniowe w różnych towarzystwach. Ale twoja polisa nie wygląda najlepiej ale zrywanie jej w tym czasie nie jest najlepszym posunięciem. I nie dowierzaj wszelkiej maści doradcom którzy zachwalają że te czy inne towarzystwo ubezpieczeniowe jest lepsze. Jak chcesz porozmawiać pisz srebrny47@interia.pl
marunia213 / 81.18.196.* / 2008-10-10 17:21
Jeżeli masz czas poszukaj Wprost z 2001 r (chyba czerwiec) iprzeczytaj sobie artykuł
"Polisy na złudzenia". Bardzo polecam. Będziesz trochę więcej wiedziała na temat CU, NN, Amplico itp.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 03:23
Czytałem, głupi i tendencyjny artykuł jak cała gazeta zresztą nie powiedzieli nic odkrywczego. Tak rynek ubezpieczeń w Polsce wygląd i jak ludzie będą się dalej dawali naciągać tak dalej będzie wyglądał. Mimo to jest sporo fajnych opcji, trzeba je tylko umieć znaleźć, a o tym wprost już zapomniał powiedzieć. Błąd jest gdzie indziej, w przedmiotowym traktowaniu agentów i "wypalaniu" ich. Na zachodzie agent ubezpieczeniowy to jest naprawdę szanowany zawód. W Polsce jest jeszcze jeden powód takiej sytuacji, o której wprost też zapomina i karmi się tanią sensacją, otóż ludzie działający w tych ubezpieczeniach są pod ciągłą presją wyniku, przez co średnio pracują 3 lata więc mają gdzieś wizerunek przedsiębiorstwa. Dlatego konstruują produkty, które naciągają i ukrywają koszty, bo wiedzą że głupi lud i tak to kupi, a oni pod przykrywką ważnego specjalisty tej czy innej firmy, ściągną pokaźną premię za nabicie ludzi w butelkę. To jest problem ale uwierzcie mi są też fajne i tanie polisy - warunek ich zdobycia dobry doradca lub świetna znajomość rynku.

ps. podobnie jest z Kredytami Hipotecznymi a jakoś wprost się nie pokusił, żeby temat opisać, nie chcą się narazić bankom czy jak? :)
marunia213 / 81.18.196.* / 2008-10-10 17:15
W OWU przeczytaj kiedy umowa ulega rozwiązaniu. Jezeli doczytasz się, ze umowa moze byc "rozwiązana jezeli wartość jednostek jest niewystarczająca na pokrycie opłat w danym miesiącu ..." to zostaje tylko nadzieja, że u Ciebie ich wystarczy. NN, CU, Hestia ,Skandia, Aspecta, Aegon, Generali itd, maja programy inwestycyjne. Oznacza to, że jak sie uda to coś uzbierasz a jak nie - to firma i tak zarobi, poniewaz w pierwszej kolejności pobiera sobie opłaty w jednostkach uczestnictwa (a nie w złotówkach). Sa programy, gdzie masz PEWNOŚĆ ile uzbierasz od samego początku. Zastanów się więc, czy chcesz miec pieniądze napewno - czy jak się uda. Nie wykupuj też opcji, których nie potrzebujesz. Ciężkie zachorowania moga być np. do 55 roku życia. Później firmia nie przedłuży już tej opcji bo będziesz berdziej "zgrożona ryzykiem", ze tak się stanie. Płacisz więc, kiedy jesteś młoda i zdrowa a później nie masz możliwości kontynuacji. Na przyszłość - zawsze pytej się kiedy firma nie zapłaci, bo to jest najważniejsze. Razem z agente przeczytaj punkt po punkcie OWU, bo to jest umowa, którą zawierasz z FIRMĄ a nie z agentem. Pytaj o wszystko co wzbudzi twoje wątpliwości. Jeżeli agent "kręci" albo koloryzuje, poproś go aby napisał to co powiedział i się pod tym podpisał. Zobaczysz ilu podpisze się pod tym co mówili. Jak im zrobisz taki test będziesz wiedziała, czy mówi prawdę.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 03:47
hehe dobre logika: to chyba jasne, że można umowę zawsze rozwiązać nawet jak tych jednostek brakuje. Może to zrobić towarzystwo jak i klient. Klient bo kończy polisę i nie chce tracić tych jednostek na opłatę. Towarzystwo natomias, bo albo klient albo wybrał już część środków i pozostałe nie starczają na opłaty (załóżmy opłata administracyjna 5 złotych) albo w ubezpieczeniu hybrydowym składka wyczerpała część inwestycyjną, ponieważ wraz z wiekiem wzrosło ryzyko śmierci ubezpieczonego, a np składka się nie zmieniła. % zarządzanie nigdy czegoś takiego nie osiągnie bo teoretycznie z 2 gr da się policzyć 0,5% tylko, że wtedy żadne towarzystwo nie pobiera opłat bo im się transfer nie opłaca.

Ciężkie zachorowania za zwyczaj można zawsze dokupić i co roku zlikwidować, płaci się tylko za okres wykorzystany. Powyżej 55 roku życia jest drastycznie wysokie ryzyko, więc firmy wtedy mogą się z takiego ubezpieczenia wycofać, chociaż jak ktoś bardzo chce to znajdzie i takie oferty na rynku. Nie rozumiem więc argumentu.

Jasne, że OWU tyczy się Ubezpieczyciela a nie agenta, więc znowu nie rozumiem. Agent to osoba, która przekłada OWU na polski, czytaj język prawniczy na polski. Składnia jest bardzo trudna i niektórzy prawnicy uczą się całe życie dlatego potrzebna jest pomoc osoby trzeciej przy podpisaniu takiej umowy.

Może powiedzieć podpisać się krwią i tak nic Ci to nie da, nie powie Ci czegoś czego nie ma wszystko zależy od tego jak ty to zrozumiesz. Ja się mogę podpisać ;). Mam nadzieje, że jak kupujesz ser w sklepie to go tak nie testujesz :) do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem

Rada taka sama co do lezdruba poczytaj doszkól się, jak chcesz zapraszam jak coś sobą prezentujesz zaproszę Cię do profesjonalnego przedsiębiorstwa.
AME / 91.189.33.* / 2008-10-10 15:46
Jeżeli ktokolwiek ma pytania związane z polisami proszę o maila: awewiora@o2.pl
AME / 91.189.33.* / 2008-10-10 15:40
Witaj. Jeżeli chcesz to odpowiem Ci na wszystkie pytania związane z polisami. Pracowałam kiedyś dla Commercial Union, obecnie jestem Przedstawicielem AXA Polska S.A.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 03:52
yhmm a co mi powiesz o Generali Omniprofit?? Już wymiękłeś czy mam ci jeszcze coś podrzucić?? Macif Acti Ochrona, dajesz ;) wykaż się nie są to produkty szczególnie trudne.
poldek34 / 83.22.209.* / 2008-10-12 19:43
AME. Nie wy[powiadam się źle o konkurencji, ale uczulam wszystkich "zadawających się" z ludźmi z AXA o podwójną ostrozność w zawieraniu jakichkolwiek umów. Ich rzetelność budzi moje obawy.

Pozdrawiam.
monikamonika / 78.88.27.* / 2008-12-14 21:57
ja jestem z axa mozemy podyskutowac.......jesli maSZ ODWAGE.....A TAK NA MARGINESIE.....chetnie skontaktowałabym cie z moim ostatnim klientem który pomimo tego ze dostał propozycje zmiany warunków ubezpieczenia ze wzgledu na ryzyko zawodowe....i defakto nie posiadał ochrony w momencie wystapienia zdarzenia ubezpieczeniowego......juz dostał wypłate swiadczenia .......uwazajcie na axe .....i co ty na to....?
???
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 03:59
Ja z Tobą pogadam, jestem chory, ostatnio nie pracuję i mi się nudzi. problem w tym że mam wrażenie, że po tym jak się wypowiadasz pozamiatałbym Cię po 3 sekundach. ;)
bo.. to o niczym nie świadczy jakby to było 300 000 PLN ;) na pewno byłby problem, a de facto wg prawa ubezpieczeniowego posiadał ochronę ;) z tego co przynajmniej zrozumiałem, bo niejasno to opisałaś. W każdym razie żadne mi to halo, lepsze rzeczy klientom instytucje wypłacają, żeby nie psuć sobie renomy. To też jest wliczane w ryzyko :P nie tylko axa :))))

doucz się pogadamy
regionalny / 213.238.80.* / 2008-11-19 18:00
Poldek czytam wiele Twoich wypowiedzi i prawdę mówiąc czasami są one "na poziomie" ale mnie wkurzasz - jesteś typowym przykładem typowego agenta ING którego wyszkolili że tylko ING a reszta to śmieci a agenci to oszuści !! Przecież cały czas źle się wypowiadasz o konkurencji !! "...uczulam na AXA ..." co to wogóle jest ?! Wszystkie produkty są podobne , TU prześcigają się w ofertach żeby mieć klienta , TY TEZ TO ROBISZ !! Dziewczyna ma "starą " typową polisę ochronną , to jaki ma mieć kapitał ?! nie ma tam inwestycji , czemu Jej nie powiesz że pierwsze lata to wszystko idzie na Twoją prowizję ?! Co to wogóle za ściema?! wyliczanki i inne duperele , czy znasz chociaż jeden produkt AXA że z góry mówisz że to be ?! Pozdrawiam Cię serdecznie ( AXA )
lezdrub / 79.185.97.* / 2008-11-23 21:52
Ja znam,ale nie znalazłem tam zadnego produktu takiego abym mógł go przedstawić swoim klientom.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 04:03
bo się nie znasz. AXA Plan Inwestycyjny, każdy dobry doradca w tym kraju wie co to jest. Są opcje z naprawdę fajnymi warunkami np premią + 10% w pierwszym roku. różne opcje VIP

poczytaj doucz się zainwestuj w siebie ;)
lezdrub / 79.186.115.* / 2009-01-27 23:46
ppoo. Ale Aegon ma lepszy więc polecam swoim klientom Aegon.
AME / 91.189.33.* / 2008-10-12 23:11
poldek34. Każdy z nas ma pewnie swoje jakieś przykre doświadczenia z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, przyznam że ja też. Najlepsze jest to, że te przykre doświadczenia były z poziomu współpracownika i klienta. Ty uczulasz wszystkich przed ludźmi z AXA a ja przed CU i PZU.
knf / 80.53.144.* / 2008-10-14 21:41
zgadzam się z poldkiem34 - UWAŻAJCIE NA AXĘ !
paulus63 / 84.10.240.* / 2008-10-10 09:02
Mam polisę w CU już kilkanaście lat i teraz dopiero doceniam jej zalety. przeczytałem kilka komentarzy / np dotyczacych polis w ING / i wydaje mi się , że te uwagi sa bardzo nieprecyzyjne. Po pierwsze wartość składki zależy od wieku a ty go nie podałaś. Skąd więc ktoś może wyliczać ci cokolwiek /uwaga dotyczy polis/ bez znajomości wieku. Po drugie: polis w CU jest kilka , a większość z nich ma różne opcje. Za tę samą składkę możesz mieć wyższe ubezpieczenie i mniej odkładać kapitału i niższe ubezpieczenie z większą ilością odkładanego kapitału na przyszłość. To powinnaś ustalić z agentem. Po drugie, zgadzam sie w pełni z jednym komentarzem: POLISA TO NIE LOKATA ! Jakbyś zbierała 180 zł miesięcznie a po dwóch latach zginęła albo uległa poważnemu wypadkowi, to ile byś uzbierała na lokacie ? 58000? Na pewno nie. A taką kwotę odszkodowania wypłaciłoby CU.Po trzecie: kapitał na polisie nabiera sensu dopiero po ok 10 latach / na moje "oko"/ tak więc moim zdaniem bez sensu jest zrezygnować z polisy na początku, w ciągu pierwszych 10 lat. To najgorszy moment na likwidację, będziesz stratna na kapitale. Po czwarte: to co uzbierałem na polisie / ale to mój osobisty przypadek/ to moje NIENARUSZALNE oszczędności. Resztę "rozdrapała" rodzina :). Pozdrawiam,
lezdrub / 79.185.97.* / 2008-11-23 22:03
paulus63 .Tyj eszcze nie wiesz jak mają wygłądać dobre rozwiązania.
Chyba do końca nie przeczytałleś OWU.

Po drugie piszesz,że zrodziną jesteś na bakier.
To po co Ubezpieczenie na życie. Po co pokrywać koszty.
Wykupić czystoochronne wypadkowe( uszczerbek,niezdolność do pracy) mniejsze koszty.
Ręsztę założyć IKE i zbierać bez kosztów.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 03:27
No właśnie dowiedz się więcej na temat zanim zaczniesz głupio gadać.
eme / 83.22.25.* / 2008-11-25 09:17
Lezdrub glupio gadasz. To ze ktos jest z rodzina na bakier wcale nie oznacza ze nie chce jej zabezpieczac.Zanim cos napiszesz to chwile pomyśl.

Najnowsze wpisy