Forum Forum podatkoweInne

Czy ZUS znów zaatakuje znienacka?

Czy ZUS znów zaatakuje znienacka?

ewik / .* / 2005-04-14 10:25
Komentarze do wiadomości: Czy ZUS znów zaatakuje znienacka?.
Wyświetlaj:
young_skywalker / .* / 2005-05-22 15:25
A powiedzcie mi czemu tak sie wszyscy wkurzacie i wrzucacie na tych politykow. przeciez moglibyscie im to mowic prosto w twarz a oni i tak by sie obsmiali - dlaczego - ano dlatego ze zarabiaja kupe kasy, ich rodziny zarabiaja jeszcze wiecej bo oni im zalatwiaja rozne kontrakty wiec maja innych polakow w dupie bo oni maja i zawsze beda miec OGROMNE pieniądze. niestety trzeba wyjechac i poczekac az stara gwardia zdechnie albo odejdzie na emeryturke bo inaczej to ani rusz. ten kraj sam zmierza ku zagladzie albo totalnemu przewrotowi
MAREK / .* / 2005-05-19 20:53
No teraz to już przesadzili co za s********* sami żyją w ubóstwie a my na nich pracujemy,niech ktoś z zagranicy tym weżnie się za nich BO WOJNA DOMOWA JEST PEWNA!!!!
PEŁEN NIENAWIŚCI / .* / 2005-05-19 20:49
CO ZA K**** I ZŁODZIEJE NIECH ZREZYGNUJĄ Z PREMII,DIETY POSELSKI B.B.DROGIE SAMOCHODY ITP. TE TŁUŚCIOCHY CHOĆ JEDEN MIESIĄC ŻYJĄ TAK JAK NORMALNY POLAK W NĘDZY TO TE BRZUSZYSKA I PODGARDLA ZARAZ IM OPADNĄ -SKANDAL MOŻE UNIA NAM POMOŻE BO TO JUŻ JEST PRZEGIĘCIE CIEKAW JESTEM ILE JESZCZE NASZYCH PIENIĘDZY ONI ZERZRĄ!!!
ZAGNIEWANY / .* / 2005-04-30 06:19
ZUS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TO ZŁODZIEJE PROWADZIŁEM FIRME KTORA PRZYNOSILA MI DOCHODY OBROT 50 TYS BRUTTO ROCZNIE I WLASNIE SKLADKI ZUS ZABILY MOJA FIRME PLACILEM ZA SIEBIE I PRACOWNIKA OD 1.5 ROKU MAM ZAMKNIETO FIRME I DO TEJ PORY SPLACAM ZADLUZENIE W ZUS-IE, UDALO MI SIE DOGADAC Z URZEDASAMI ROZLOZYLI MI NA RATY. ZLODZIEJSTWO W BIALY DZIEN :-0
Worker / .* / 2005-04-18 14:53
Do jakiego momentu apetyt będzie rósł na łatwe sięganie do naszych kieszeni, które robią sie pustawe i ręce już opadają z bezsilności. Kto stworzył armię przedwczesnych emerytów? To są właśnie łatwe rozwiązania, za które nikt nie odpowiada!
ewa / .* / 2005-04-17 22:17
zamiast podwyższać nam składki na łatanie budżetu, niech rząd zrezygnuje z luksusów jakie funduje Premier Belka z naszych pieniędzy.
() / .* / 2005-04-16 20:05
Polska to lekko zreformowane państwo feudalne i potrzebna jest rewolucja aby przejść do wyższej formy ustroju społeczno-gospodarczego tzn. prawdziwego i uczciwego kapitalizmu.Demokracja też dopiero raczkuje. Zanim zacznie chodzić to zapewne jeszcze sporo wody Wiśle popłynie.
ivoo / .* / 2005-04-16 16:16
jak ja nie nawidze tego państwa!!!
XXXXXX / .* / 2005-04-15 20:57
płać i płacz to ci wolno-ja się nie boję-ale nie jestem głupi-policz ze mną mam 30 lat-emerytalny wiek to 65-no to 35 lat haraczu a wała -740,5x12x35=311.010-pln.=gdyby przyszło mi żyć-jeszcze 10 lat-w co nie wieżę-to moja emerytura bez p*********** -Zakładu Uśmiercania Społeczeństwa-wynosiłaby ponad 3.000-pln -czyli na dziś dzień ok-1.000-USD-no to kto ma rozum niech przeliczy a imię bestji to liczba666-ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS ZUS
omega999 / .* / 2005-04-15 19:50
Zakład Utylizacji Starószków powinien zostać generalnie zreformowany lub zlikwidowany. System pobierana pieniędzy i rzucania ochłapów dla emerytów nikomu nie służy, chyba tylko urzędnikom którzy mają pracę w ZUS-e (a jest ich....hoho chyba najwięcej w Polsce, bo żadnego kraju nie stać na utrzymanie takiej rzeszy "poborców" i darmozjadów. Koszty działania ZUS sa na poziomie 30% (w innych krajach europejskich ok. 2-3% !!!), więc zostaje im tylko 70% do podziału. Spada liczba osób w wieku produkcyjnym a rosnie rzesza emerytów i rencistów więc wkrótce nie będzie czym dzielić !!!
Jan S. / .* / 2005-04-15 14:30
Składki na ZUS należy zrównać ze składkami na KRUS. Tak będzie sprawiedliwie, a i Rzeczpospolita Polska na tym zyska, nie mówąc już o narodzie w nim żyącym.
SAM / .* / 2005-05-03 16:17
Oprócz zrównania ZUSU z KRUSEM rolnicy powinni płacić takie same podatki, jak każdy inny Polak, dlaczego mamy dotować kolejną grupę świętych krów?, a są to zasłużeni emeryci PZPR, UB i SB utrwalający władzę ludową, A KOLEJNA TO ROLNICY.
Agnieszka / .* / 2005-05-23 12:35
Co do rolników. Trzeba mieć pewne ograniczenia, by nie rozumieć 1 sprawy. Im mniej rolnik zapłaci na składki, podatki, paliwo nawozy itd tym tańsze będzie jedzenie, takie papu. Pewnie, ze możemy zabić polskie rolnictwo i uzależnić się od zagranicznego. Co za sobą pociąga takie uzależnienie już chyba nie musze tłumaczyć?
SYLWIA / .* / 2005-04-15 12:24
ZUS POWINIEN BYC OD FAKTYCZNYCH DOCHODÓW TAK JAK PODATEK EWENTUALNIE SKŁADKA ZDROWOTNA POWINNA BYC USTALONEJ WYSOKOŚCI
EP / .* / 2005-04-15 14:25
Zgadzam się, tylko żeby składki nie były tak drakońsko duży jak obecnie. Wysokość obecnych składek powinno się obniżyć chociaż o połowę. A nowe firmy winny być zwolnione na pięć lat z opłat na ZUS. Przecież przedsiębiorcy nie potrzebują przymusowych ubezpieczeń. Każdy przedsiębiorca potrafi sobie zapewnić byt na starość. Chyba, że Rządowi głównie chodzi o okradanie firm, doprowadzanie ich do bankructwa i powiększania już wielkiego bezrobocia. Innego wytłumaczenia nie znajduję. A papież namawiał rządy żeby postępowały zgodnie z Dekalogiem. Niestety chłop swoje, a krowa swoje.
mar-his / .* / 2005-04-15 11:12
Za to KRUS dla rolników za to, że dostają dopłaty z UE, na kwartał wynosi aż 222 zł i tu Sejm tego nie widzi tj. tzw. jaskrawość najjaśniejsza. Za zdrowych rencistów, którzy na koszt NFZ przebywają w szpitalach i zdobywają bardzo złe wyniki o swoim stanie zdrowia przed każdą wizytą u lekarza orzecznika.Powstaje gigantyczna szara strefa, która kupuje, luksusowe samochody, obszary ziemskie, stawia pałace i jest na zasiłku dla bezrobotnych - tym też niechce się nikt zainteresować. Pomyślcie drodzy Państwo, gdzie przyszło nam żyć i komu to zawdzięczamy.
sprawiedliwy / .* / 2005-04-15 09:23
A wiecie dlaczego ? Bo niektórzy poprostu przeginają i jakoś nikt o tym nie pisze ... Dam przyklad. Znam gościa, który ma bude z mięsem na Polnej w Wawie. Wersja standard, człek bez wykształcenia żadnego, tyle, że cwaniakowaty (choć chyba nie do końca, raczej czerpie wzorce z mądrzejszych i naśladuje). Otóż działalność ma na żonkę. On, dodam że zdrowy chłop jak dąb, dał swego czasu parę złotych i załatwił se rente hehe. I teraz zobaczcie, całą rodzinką tę budę prowadzą, synalka jeszcze mają, a bilans przepływów pomiędzy nimi a ZUSem zgadnijcie jakie ma saldo ? I dlatego stać kolesia na kilka zachodnich samochodów itd. I drażni mnie, jak człowiek chce być uczciwym itd., a z moich składek pośrednio co prawda korzystają takie jelenie. Miał ZUS weryfikować takie rzeczy i co ? W rezultacie tacy sumarycznie składki nie płacą ...
Andrzej / .* / 2005-04-15 10:59
Poniekąd facet ma trochę racji. Pokazuje pewien mechanizm, który dzieje się nie tylko w ZUSie. Czy naprawdę nie mamy sobie nic do zarzucenia. Czy naprawdę wszyscy jesteśmy tak super uczciwi ? mechanizm ten to nic innego, jak pewna określona pula płatności ZUSu, która jest dzielona i której poprostu brakuje. Zatem, co ZUS robi najpierw (nie tylko ZUS tak robi) ? Ano najprościej jest podwyższyć składkę. Ale dlaczego trzeba podwyższyć ? Nie dosłownie, ale pośrednio wpływ na to mają takie sytuacje, jak ten gość przedstawia. Mamy w naszych szeregach naciągaczy i tu nie ma co ukrywać ? Sam znam paru i, jak to napisał któryś z przedmówców, powoli staje się to normą. Czy zatem my sami w naszym własnym interesie nie powinniśmy z tym walczyć ? Żądamy od ZUSu weryfikacji. Ale Panowie, ZUS nic nie zrobi przecież, bo sobie nieradzi nawet z bieżącą działalnością, a co dopiero z namierzaniem takich przypadków. A odpowiedzcie sobie na pytanie, ilu wśród ludzi, których znacie robi takie machloje ? Odpowiedź jest prosta - SPORO !! I co z tego wynika ? Ano nic. Przymykamy oko bo ten czy tamten jest "operatywny". A jak ZUS podnosi składkę to wrzeszczymy. Zus robi to co najłatwiej, ale my też. A może powinniśmy coś zrobić w takich kwestiach ? Pamiętacie jak SLD miało sie oczyścić? Ale się oczyściło, co ? Grupka kolesi i ręka rękę myje. Dlaczego u nas, akoro wszystko wszyscy wiedzą jest cisza ? Solidarność kupiecka ? Jesli tak to jest ona w mojej ocenie błędnie zdefiniowana.
Niesprawiedliwy / .* / 2005-04-15 10:21
No tak - genialne!!! Grupa osób wyłudza renty, to trzeba wszystkim uczciwym podnieść składki! Ja znam faceta, który oszukuje fiskusa. Według takiego myślenia wszystkim trzeba podnieść podatki! Niech CIT i PIT będzie ze 30 proc., niech ZUS zabiera nam połowę pensji, a przedsiębiorcom połowę dochodów - niech wszyscy płacą za oszustów!Zostanie nam po 500 zł na rękę zarobków. Ale co wtedy? Będziemy wszyscy oszukiwać, aby jakoś przeżyć. Skoro wszyscy oszukują, to oszustwo staje się normą - skoro nie ma uczciwych nie ma tez oszustów, a więc stworzymy sobie raj na ziemi. O to chodzi Panie Sprawiedliwy?
12gniewnych / .* / 2005-04-17 20:44
Pomysł jak to ukrócić:- W USA firmy ubezpieczeniowe zatrudniają detektywów którzy działają na zasadzie prowizji od udowodnionych nadużyć. Jak namierzą naciągacza wówczas mają od tego "pajdę". Myślę że niewielka kilkudziesięcioosbowa grupa zrobi więcej niż cała armia nieskutecznych urzędasów z ZUS.
waldek / .* / 2005-04-15 10:11
Jesteś za tym byś płacił większe składki ???. Jeleń jesteś. Ten "zdrowy chłop" powinien zostać zweryfikowany przez ZUS. A pozostali drobni rzemieślniccy i małe firmy będą płacić więcej bo Ty czujesz zazdrośc do tego gościa.!!?
xxxxxx / .* / 2005-04-15 08:55
Panowie-nik z was nie pomyślał nawet ze ZUS jestorganizacją przestępczą-i o tym fakcie PROKURATURA POLSKA nie chce słyszeć-oto dowody-1-gdy płatnik opłaci składkę o 1-dzień po terminie -jest zmuszany do wyrejestrowania i jednoczesnego zarejestrowania w dniu następnym swojej działalności-a przepisy stanowią że płatnik płaci składkę po upływie pełnego miesiąca-co oznacza że w takiej sytuacji jedna składka-jest mu KRADZIONA-po drugie jeśli jednego dnia działalność wyrejestrował-a-następnego-po upływie 1-dnia-ponownie zarejestrował-to oznacza że jeden dzień działał na rynku nie legalnie-zatem wszystkie zawarte-lub przeprowadzone transakcje-z punktu prawnego były nie legalne-wystawione faktury nie legalne-itd................wiele mogę opisać podobnych praktyk-ZUS-u......[mecenas]-były pracownik zus-w stanie spoczynku-
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy